Projektujemy przedszkole dla malucha i malucha (38 zdjęć)

Spodziewając się narodzin dziecka, rodzice kupują mu ubranka i zabawki, a także tworzą projekt pokoju dziecięcego dla noworodka.Wnętrze żłobka dla niemowlaka jest tworzone z uwzględnieniem potrzeb dziecka i matki, a od jego urody zależy pierwsze, domowe wrażenia, jakie będzie miało dziecko.O czym należy pamiętać, urządzając pokój dla nowego członka rodziny?

Regułyobustrojaczki

Luz startowy pokój niemowlęcy dla noworodka:

  • umieść go w pobliżu sypialni rodziców, aby w nocy słyszeć płacz dziecka;
  • nie daj się ponieść zakupowi nowych zabawek, ponieważ maluch nie będzie miał czasu na „zapoznanie się” z nowym nabytkiem;
  • izolują pokój dziecka od obcych dźwięków, ponieważ noworodki mają bardzo wrażliwy sen;
  • Nie zmieniaj wnętrza, ponieważ dzieci czują się komfortowo tylko w swoim znajomym otoczeniu.

Naukowcy twierdzą, że w pierwszych 4 latach życia dziecko z łatwością zapamiętuje nowe informacje. Dlatego kochający rodzice są zobowiązani do stworzenia fascynującego świata dla chłopca lub dziewczynki, umieszczając tam swoje ulubione postacie z bajek i kreskówek.

W ciągu roku po urodzeniu dziecko będzie próbowało wszystko dotykać, smakować i otwierać, więc zablokuj mu drogę do okna i potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów. Staraj się często wietrzyć pokój dziecinny, ale upewnij się, że nie ma przeciągów.

​​

Meble

W pierwszej kolejności rodzice powinni zakupić wygodne łóżeczko dla swojego dziecka. Dziecko śpi przez większość czasu, dlatego wybierz łóżeczko bez firan i klapek. W przeciwnym razie dziecko nie będzie miało wystarczającej ilości świeżego powietrza. Na ścianach łóżeczka nie powinno być obicia, aby chłopiec lub dziewczynka mieli możliwość obejrzenia wyposażenia pokoju. Zaleca się umieszczenie łóżka na środku pokoju. Dzięki temu będziesz w stanie chronić noworodka przed negatywnym wpływem grzejników. Nie należy umieszczać łóżeczka dziecka w pobliżu okna, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko wpadnie w przeciąg.

Umieść łóżeczko w miejscu o minimalnym oświetleniu. Jednocześnie nie umieszczaj miejsca spoczynku dziecka w całkowitej ciemności.

Po drugie zdobądź w pokoju szafkę na zabawki i ubrania, kojec i meble dla mamy. Spędzi z maluchem większość godzin dnia. Dla rodziców odpowiednie jest ustawienie fotela bujanego z podłokietnikami. Siedząc w takim fotelu, mamie wygodnie będzie jednocześnie karmić i odciągać dziecko. Zalecamy umieszczenie podnóżka w pobliżu bujanego fotela, aby mama mogła tam postawić nogi.

Użyj przewijaka w połączeniu z komodą, aby zaoszczędzić miejsce. Wszystkie meble do pokoju dziecinnego powinny być wykonane z naturalnych materiałów, aby u noworodka nie rozwinęła się alergia.

Nie kupuj w pokoju okruchów mebli wykonanych z płyty wiórowej. W ciągu pierwszych 12 miesięcy zostanie z niej uwolniony formaldehyd. Ta substancja może wywoływać ból głowy, zwiększać ryzyko zachorowania na raka.

Ściany

Na ścianach przedszkola powinny znajdować się małe jasne rysunki. Wkrótce dziecko będzie chciało dotknąć wszystkiego, więc kornik lub tapeta z teksturą będą bardzo przydatne. Od wczesnego dzieciństwa dzieci uwielbiają mocno rysować. Często robią to na ścianach. W związku z tym lepiej jest, aby rodzice przykleili zmywalną tapetę, z której wyniki kreatywności chłopca lub dziewczynki zostaną usunięte bez dodatkowego wysiłku.

Szkółkę najlepiej podzielić na kilka oddzielnych stref. Udekoruj wnętrze placu zabaw jasnymi kolorami, a miejsce do spania jasnymi i ciepłymi kolorami.

Jak ułożyć sufit i podłogę?

Małe dziecko spędza dużo czasu na podłodze, dlatego lepiej przykryć miejsce zabaw dywanem, który nie powoduje reakcji alergicznych. Można użyć korka. Ten rodzaj powłoki doskonale zatrzymuje ciepło, korzystnie wpływa na stopy dziecka podczas chodzenia oraz nie powoduje alergii.

Nie używaj linoleum w przedszkolu. Nie zatrzymuje ciepła i powoduje alergie, dzięki czemu dziecko nadal może się na nim ślizgać.

Sufit w przedszkolu to miejsce, w którym można umieścić rozwijającą się scenerię. Dlatego radzimy zainstalować wiszące dekoracje i lampki w kształcie gwiazdy nad łóżeczkiem noworodka. Dzięki temu wnętrze pokoju będzie jeszcze bardziej bajeczne.

Jakie powinno być oświetlenie?

Pokój dla nowonarodzonego chłopca lub dziewczynki powinien pochłaniać jak najwięcej światła słonecznego. W tym celu lepiej wybrać przezroczysty i lekki tiul do pokoju dziecinnego. Wieczorem konieczne jest zapewnienie rozproszonego oświetlenia. Ale jasne światło tylko zaszkodzi.

Kiedy dziecko odpoczywa, zostaw włączone światło nocne, ponieważ małe dzieci często mają straszne sny. A obecność światła pomoże im szybko się uspokoić.

Dekorowanie pokoju dziecinnego dla chłopca

Pokój dla chłopca jest zazwyczaj urządzony w ścisłej kolorystyce - szary, brązowy lub niebieski... Przyzwyczaisz więc przyszłego mężczyznę do tego, że jest przedstawicielem silniejszej płci i powinien opiekować się słabszymi osobami. Taskala barw, zdaniem psychologów, pozwala wydobyć u chłopca wiele pozytywnych cech.

Urządzając pokój chłopcu, nie przesadzajmy z ciemnymi kolorami. Muszą być połączone z jasnymi kolorami.

Białe meble będą świetnie prezentować się na ciemnych ścianach. Jednocześnie meble w pokoju chłopca powinny być pozbawione elementów dekoracyjnych. Niech w pokoju znajdą się meble, które będą towarzyszyć małemu człowiekowi przez całe dzieciństwo. Na przykład fotel bujany to odpowiedni przedmiot, bo będzie mógł z niego korzystać przez wiele lat. To krzesło będzie przypominać chłopcu o jego beztroskich latach dzieciństwa.

Dekoracja żłobka dla dziewczynki

Zazwyczaj pokój dla dziewczynki jest utrzymany w odcieniach różu. Nie musisz podejmować żadnych specjalnych wysiłków, aby zaprojektować projekt dla przyszłej królowej. Wystarczy obecność zasłon lub dywanu z różowego dywanu.

Projekt dla dziewczynki doskonale połączy kolory szary i różowy. A użycie zielonych przedmiotów sprawi, że wnętrze będzie jeszcze świeższe.

Możesz również użyć odcieni turkusu i lazuru. Dzięki temu mała dama poczuje się jak na brzegu oceanu.

Kolory wnętrz

Jeśli nie znasz płci swojego dziecka, użyj neutralnych kolorów w wystroju swojego pokoju. Żółty, zielony, szary, niebieski i pomarańczowy idealnie wpasują się we wnętrze zarówno dziewczynki, jak i chłopca. Możesz użyć ich odcieni. Na przykład odcienie zieleni pozytywnie wpływają na stan emocjonalny noworodków, dają poczucie stabilności i spokoju.

Wnętrze przedszkola w szarej kolorystyce to trend ostatnich kilku lat. Kolor ten pozwala podkreślić styl, elegancję i stworzyć minimalistyczną przestrzeń.

Różne odcienie szarości mogą powodować odwrotne wrażenia. Tak więc ciemnoszary przynosi nudę, a jasnoszary uspokaja. Szary to kolor uniwersalny, ponieważ można go łączyć z dowolną kolorystyką. Zastosowanie pomarańczy w projekcie napełni pokój Twojego dziecka pozytywną energią słoneczną.

Aby napełnić pokój dziecięcy radosną energią, nie trzeba przemalowywać ścian na pomarańczowo. Wystarczy przykryć podłogę pomarańczowym dywanem lub powiesić zasłony w tym samym kolorze. Oprócz pomarańczy projektanci używają moreli, mandarynek i koralowców.

Ciekawe pomysły

Zadaniem przyszłych rodziców jest nie tylko wydzielenie osobnego pokoju dla noworodka, ale aby dodać do swojego wnętrza niezwykłe detale. Ciekawą opcją jest wykonanie półki przypominającej drzewo. Na takiej półce możesz przechowywać ulubione zabawki i książki Twojego dziecka.Dobrą kontynuacją motywu naturalnego będzie tapetowanie ścian obrazami drzew z małymi ptakami siedzącymi na gałęziach.

Ważne jest, aby wnętrze przedszkola rozwijało kreatywność Twojego dziecka. Aby to zrobić, pomaluj ściany w geometryczne kształty - koła, przerywane linie, trójkąty lub paski. Wielokolorowe figury sprawią, że przestrzeń pokoju będzie fascynująca i niezwykła.

Projektanci polecają namalowanie pięknegorysunkurównież na suficie. Oczywiście nowo narodzone dziecko nie będzie w stanie docenić piękna sztuki, ale i tak rozważy ciekawy rysunek.

Jednak nawet w sztuce trzeba wiedzieć, kiedy przestać. Jeśli na ścianach umieściłeś jasny wzór, lepiej zastosować dalej neutralne, monochromatyczne akcesoria. Jak widać, w pokoju dla noworodka istnieje wiele opcji projektowania. Koncentrując się na tych opcjach, rodzice powinni stworzyć swój własny, niepowtarzalny świat dla swojego chłopca lub dziewczynki.

Galeria zdjęć

​​
(22 2)
.