Projektujemy album ślubny: master class (+50 zdjęć)

Tworzenie projektu albumu ślubnego własnymi rękami to dość symboliczne zajęcie, znajdź pomysły na dekorację, bo album ślubny jest tak ważny! Wesele to wielkie i radosne rodzinne święto. Poprzedzają go wielomiesięczne przygotowania, ekscytacja, radosne obowiązki. Wreszcie nadszedł ten dzień. Podekscytowani nowożeńcy, szczęśliwi rodzice, uśmiechnięci krewni. Na zdjęciach w centrum uwagi znajdują się państwo młodzi. Są bohaterami dnia. Wspaniała sukienka, przemyślane dodatki - rękawiczki, podwiązka, peleryna, torebka. Nowożeńcy nigdy nie nosili takiego stroju. Czuje się jak królowa balu.

Oczywiście chcemy zachować dla historii przyszłej rodziny każdą chwilę tego ważnego dnia, oszałamiającą ucztę weselną, wiele godzin rozrywki, ale przede wszystkim każdą wzruszającą chwilę połączenia dwóch rodzin w jedno.

A teraz wakacje się skończyły, emocje opadły. I chcę w ciszy cieszyć się każdą chwilą ślubu. Przed tobą - kupa jasnych, wzruszających, zabawnych, zabawnych zdjęć. Album ślubny pomoże zachować je na długie lata dla potomności. Możesz go kupić w sklepie. Ale wtedy będzie to tylko miejsce do przechowywania zdjęć. A jeśli zrobisz album na zdjęcia ślubne własnymi rękami, możesz zrobić podpis lub komentarz do każdego z nich, włóż kawałek swojej duszy w tę rodzinną pamiątkę. Wiele lat później na zdjęciu śnieżnobiały tort weselny zostanie ułożony na stole przed nowożeńcami równie jasno i apetycznie, podekscytowany pan młody równie delikatnie włoży obrączkę na cienki palec młodej panna młoda.

Aby samodzielnie wykonany album przetrwał wiele lat i prezentował się reprezentacyjnie, trzeba będzie włożyć w jego projekt maksimum wysiłku i cierpliwości własnymi rękami. Okładka powinna zawierać zdjęcie nowożeńców.

Kilka wariantów albumu ślubnego

Na półkach sklepu znajdziesz różnorodne albumy ze zdjęciami z różnymi rodzajami montażu zdjęć w nich. W Internecie znajdziesz klasę mistrzowską do dekorowania albumu własnymi rękami.

Arkusze z "kieszeniem" na zdjęcia.

Plastikowe przezroczyste koperty chronią obrazy przed uszkodzeniem i kurzem. Możesz łatwo robić zdjęcia, zamieniać się miejscami. Te mocowania są bez twarzy, identyczne, odpowiednie do zdjęć tego samego formatu. Album będzie wyglądał jak sekwencja klatek. Pokrowiec dobierany jest według upodobań właścicieli.

Arkusze - magnesy

Ten nowatorski wynalazek pozwala układać zdjęcia pod różnymikątami. Nakłada się je na stronę i przytrzymuje klejem. Powyżej zdjęcia pokryte są specjalnym filmem. To wygodna, piękna oryginalna opcja. Ale z biegiem czasu nie wiadomo, jak zachowa się taśma magnetyczna, czy klej wyschnie. W takim przypadku zdjęcia można po prostu zgubić, wypadną one z albumu, bez względu na to, jak mocna jest okładka.

Corner Mounts

To przestarzały, ale niezawodny sposób przechowywania zdjęć rodzinnych. Taki tom można wykonać w starym stylu. W końcu to w przeszłości zdjęcia były dołączane do albumów. Najpierw na gęste arkusze przyklejono piękne rzeźbione narożniki, a następnie wstawiono w nie portrety. I jak pokazuje praktyka, więcej niż jedno pokolenie przeżyło takie przywiązania, a historia rodziny w albumach ze zdjęciami była przechowywana bez strat.

Dziś żmudną pracę polegającą na dekorowaniu rogów zdjęć własnymi rękami można zastąpić nowoczesnymi rzeczami w postaci dwustronnej naklejki lub cienkiej taśmy.

Poszukaj w Internecie lekcji mistrzowskiej o dekorowaniu narożników. Jeśli album jest stylizowany na antyczny styl, na takie mocowania można umieścić elementy dekoracyjne - koronki, cekiny, aplikacje. Jeśli okładka będzie gustowna, otrzymasz wyjątkowy vintage - ekskluzywny kawałek dekoracyjnej kreatywności.

Podpisy pod zdjęciami

Album ślubny to nie tylko seria zdjęć. Komentarze, podpisy i życzenia zamieniają go w rodzinną pamiątkę. Mistrzowska klasa projektowania napisów własnymi rękami nie jest dla ciebie przydatna. Pokaż swoją wyobraźnię. Wtedy zdjęcia odnajdą swój głos i dźwięk. Jak można to zrobić w praktyce? Na pierwszym arkuszu umieść główne, uroczyste zdjęcie młodych. Pod nim możesz napisać „Gratulacje dla ukochanej (ukochanej)”. Tutaj Państwo Młodzi mogą pozostawić ciepłe słowa o swoich uczuciach na lata. Z pewnością będą zdjęcia rodziców, bliskich krewnych. Pod obrazkami w albumie poproś ich, aby napisali życzenia lub słowa pożegnalne. Dorośli chętnie to zrobią.

Pod zdjęciami przyjaciół można umieścić ich krótkie komiczne życzenia. Z roku na rok komentarze te będą coraz droższe i ciepło odbierane.

Twój ręcznie robiony album ze zdjęciami ślubnymi może stać się terapią antystresową w pochmurne dni dla Twojej rodziny. Ciepłe wspomnienia szczęśliwego startu w życiu rodzinnym pomogą przywrócić świeżość i głębię uczuć. Zamiast walczyć, spójrzcie razem na zdjęcia ślubne, siedząc łeb w łeb na kanapie. A wszystkie problemy znikną.

Master class z projektowania okładek

Najpierw oprawa i okładka muszą być mocne, dobrze zszyte, a najlepiej zszyte. W końcu okaże się dość ciężki i gruby. Okładki do fotoksiążek sklepowych wykonane są ze sztucznej lub naturalnej skóry, aksamitu, jedwabiu. Każda para wybiera według własnego gustu. Album powinien zawierać co najmniej 50-60 zdjęć. Okładka powinna być gruba i gruba z ekranem na zdjęcia nowożeńców. Klasa mistrzowska daje wiele opcji.Jeśli album ślubny zrób to sam będzie przechowywany w honorowym miejscu, a nie w szafie w stercie innych książek, pierwszą okładkę można ozdobić kwiatami, koronką, serduszkami lub pierścionkami wysadzanymi perłami.

Skórzana oprawa ochroni zawartość albumu przed wilgocią lub załamaniem. Jeśli upadnie, zdjęcia nie wypadają. Dla niezawodności można znaleźć album z pięknym kutym zapięciem.

Kolor okładki to kwestia gustu każdego. Niektórzy ludzie lubią reprezentacyjny naturalny kolor skóry. A panna młoda może wybrać album z białej satyny. Wyraźnie zaznaczony zostanie na nim portret pary nowożeńców. Na okładkę musisz wybrać zdjęcie najlepszej jakości. Dekoracja zrób to sam z aksamitu lub ręcznie tkanej koronki wygląda luksusowo i niepowtarzalnie.

Mistrz - zajęcia z budowania „fabuły” albumu

zainteresowania, preferencje jego właścicieli. Oznacza to, że gust i wyobraźnia młodej pary znajdzie odzwierciedlenie na jej stronach. Powinna to być nie tylko seria portretów, ale raczej fotoreportaż z wydarzeń dnia ślubu.

Po portretach Pary Młodej na pierwszej stronie można umieścić zdjęcie następujących momentów:

 • Zjazd Pary Młodej w domu rodziców;
 • fotografie dziecięce;
 • rejestracja orszaku weselnego;
 • cena panny młodej;
 • Ślub w urzędzie stanu cywilnego lub na pięknym trawniku. Tutaj zdecydowanie powinieneś uwiecznić jak pierścienie młodych wymiany i ich pierwszy publiczny pocałunek i pierwszy taniec nowożeńców. Poświęć chwilę, aby uchwycić pannę młodą z innymi pannami młodymi. Nazwij zdjęcie „Bukiet szczęścia”;
 • Sesja zdjęciowa w pięknych miejscach i przy pomnikach ze złożeniem kwiatów. To jest tradycja;
 • w każdej rodzinie są starsi krewni, którzy nie mogą uczestniczyć w weselu. Młodzi ludzie będą ich bardzo szanować, jeśli w ten uroczysty dzień będą o nich wspominać i wchodzić do ich domu pięknymi samochodami i sukniami ślubnymi. Zdjęcia ze starymi ludźmi są zawsze bardzo wzruszające i ciepłe;
 • duża część albumu poświęcona jest uczcie weselnej z jej tradycyjnymi konkursami, rytuałami, ceremonią serową. Itp. Tutaj panuje zabawa;
 • nocne fajerwerki i odchodzący orszak młodych małżonków.

Styl projektu albumu ślubnego

Zrób to sam projekt albumu dla nowożeńców to poważna sprawa. Wkładają w to swoją wyobraźnię, artystyczny gust. Album ze zdjęciami należy łączyć ze stylem uroczystości weselnych. Jeśli jest to styl europejski, stroje panny młodej i surowy frak pana młodego będą wyglądać wykwintnie w surowych kolorach i szlachetnym materiale dekoracyjnym. Są to aksamit, satyna, koronka. Klasa mistrzowska w Internecie podaje zalecenia dotyczące kombinacji stylów.

Zdjęcia z wiejskiego wesela można umieścić wśród aplikacji z polnych kwiatów w rogach, które imitują liście lub trawę. Okładkę takiego albumu należy rozjaśnić, stosującornamentykęi kolorystykę.

Jeśli to możliwe, zaangażuj specjalistę do projektowania. Da ci mistrzowskie zajęcia z wszelkiego rodzaju pracy nad albumem. Istnieje oryginalna technika projektowania scrapbookingu. Jest to styl dekoracji wykorzystujący koronki, wstążki, koraliki, cekiny, folię.

Mistrzowska klasa scrapbookingu

 • Album wykonujemy w całości własnymi rękami. Format arkuszy kalkulujemy według dostępnych fotografii. Umieść jedno zdjęcie na każdym arkuszu i wystylizuj je. Łączymy arkusze papieru akwarelowego dla gęstości w parach za pomocą kleju. Ozdabiamy prześcieradła złotymi wzorami za pomocą szablonów. Narysuj na krawędziach arkuszy suchym pędzlem ze złotem.

 • Oddzielnie wytnij podłoża do zdjęć. Na nich za pomocą tych samych szablonów nanosimy fragmenty wzoru. W rogach tych arkuszy wykonujemy rozcięcia na zdjęcie. Przyklejamy arkusze podkładowe i umieszczamy na nich obrazy.

 • Koronka, tasiemka satynowa, cekiny, kwiaty mogą być przyklejone wokół podkładu. Ale przed dekorowaniem zdjęć. Zastanów się nad projektem, same zdjęcia nie powinny zagubić się w różnorodności.

 • Na okładkę wycinamy gruby karton w rozmiarze nieco większym niż arkusze albumu. Wklejamy go aksamitem lub innym pięknym materiałem. Możesz ozdobić go napisem "Najszczęśliwszy dzień", "Szczęśliwego ślubu" Możesz ułożyć te napisy za pomocą małych perełek lub koralików. Na drugiej okładce zrób własnoręcznie piękną aplikację białych kwiatów lub rozciągnij pasek pięknej koronki.

 • W przypadku luzu można pod aksamit włożyć płatki poliestrowej wyściółki.

 • Zbieramy wszystkie szczegóły, jak pokazano w klasie mistrzowskiej wideo. Aby to zrobić, wykonaj dziurki w arkuszach i pokrywach dziurkaczem, włóż do nich pierścienie. To połączenie umożliwia swobodne otwieranie albumu bez uszkadzania arkuszy i zdjęć.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

.