Projekt sypialni o powierzchni 13 m2 m: niuanse wystroju wnętrz

Wiele mieszkań w naszym kraju nie różni się dużą powierzchnią.Jednak nawet na niewielkim obszarze możesz dokonać napraw, które spełnią wszystkie Twoje życzenia.W tym celu możesz skorzystać z pomocy projektanta lub włączyć własną wyobraźnię. Decydując się na samodzielne wykonanie aranżacji, należy starannie dobrać projekt sypialni o powierzchni 13 m2.

Pomieszczenie powinno odpowiadać gustom właściciela i być wystarczająco funkcjonalne.Aby określić najlepszą opcję, możesz wykorzystać zdjęcia z ogromu Internetu lub czasopism.

Wizualny wzrost przestrzeni

pokój:

  • układ pionowy na tapecie;
  • meble o małych wymiarach;
  • jasne kolory;
  • dobre oświetlenie;
  • Podłoga ukośna.

Ponieważ projektowanie ścian odgrywa ważną rolę w pomieszczeniu o powierzchni 13 m, do tego procesu należy podchodzić odpowiedzialnie.Konieczne jest wyrównanie powierzchni i wybranie tapety na podłożu papierowym lub winylowym.Decydując się na malowanie ścian, zdecyduj się na farbę przyjazną środowisku lub drobnoziarnisty tynk.Pastelowe i jasne odcienie jeszcze bardziej rozszerzą przestrzeń i stworzą atmosferę komfortu i spokoju.

Wybierając projekt sufitu nie zapominaj o wielkości sypialni, każdy metr jest tutaj ważny.Najlepszą opcją byłoby zwykłe malowanie lub rozciągnięcie błyszczącego płótna, które wizualnie może sprawić, że pokój będzie wyglądał na wyższy.Lepiej odrzucić wielopoziomowe konstrukcje, ponieważ zaśmiecają i tak już małe pomieszczenie.

Izolacja akustyczna odgrywa w sypialni ważną rolę. Aby rozwiązać ten problem, dywany i podłogi laminowane są idealne. Materiały te są przyjazne dla środowiska i wygodne.

Możliwości podziału na strefy

Jeśli sypialnia 13m2 jest nie tylko pokojem do spania, to będzie musiał być strefowany. Po obejrzeniu zdjęć wcielonych pomysłów możesz wybrać najlepszą opcję dla swojego domu.

​​​​

Wybór konstrukcji będzie zależał od obciążenia funkcjonalnego:

  • Sypialnia i przestrzeń do pracy. W tym przypadku miejsce do spania znajduje się przy oknie, na którym zawisną zasłony, nie wpuszczając światła dziennego. Stanowisko pracy naprzeciwko jest wyposażone w pobliżu drzwi wejściowych, zapewniającwysokiej jakościsztuczne oświetlenie.Małe regały na książki mogą służyć do podziału przestrzeni i stać się częścią projektu.

  • Część sypialna i część dla gości. Powierzchnia mieszkania nie zawsze pozwala na wydzielenie osobnego pokoju do przyjmowania gości, a rolę gościa pełni sypialnia z wielofunkcyjnymi meblami.W takim pokoju rozkładana sofa idealnie sprawdza się jako miejsce do spania.Można na nim położyć kilka osób, które przyszły do ​​Ciebie na herbatę i rozłożyć się w nocy, zamieniając się w wygodne łóżko.

  • Sypialnia i kącik dla dzieci. Małe dzieci potrzebują prywatnej przestrzeni, którą można zaaranżować w sypialni o powierzchni 13 metrów kwadratowych. m. Aby to zrobić, wskazane jest przydzielenie miejsca w pobliżu okna, w którym dzieci będą ciepłe i lekkie.Jako przegrodę nadaje się półka na książki, wygodna szafa lub dekoracyjny parawan.

Konieczność podziału sypialni na strefy znacznie komplikuje zadanie. Jednak zastanawiając się nad możliwościami projektowymi należy pamiętać, że jest to przede wszystkim miejsce do odpoczynku i spania.

Na wideo: sypialnia, salon i gabinet w jednym pokoju

Tajemnice prostokątnego projektowania sypialni

Sypialnia o powierzchni 13 m2 nie zawsze ma kształt kwadratu, w tym przypadku warto zastosować techniki, które pozwolą ją optycznie poszerzyć i skrócić.Na różnych zdjęciach wnętrz widać, jak kwadratowe meble korzystnie wpasowują się w prostokątny wystrój pomieszczenia.Mogą to być stoły, kredensy, tafty, obrazy oprawione. Jako podłogę stosuje się kwadratowy dywanik.

Właściwe ustawienie i dobór mebli pomoże również skorygować nieproporcjonalnekształty. Kwadratowe pomieszczenie można uzyskać za pomocą długiej szafki zainstalowanej wzdłuż ściany.Poprzeczne położenie łóżka również wizualnie powiększy przestrzeń.Wybierając urządzenia oświetleniowe, należy preferować miękkie i rozproszone światło.

Przy wyborze tekstyliów na meble i okna w małej sypialni pojawiają się pewne niuanse. Zasłony pełnią nie tylko funkcję ochronną, ale są również ważnym elementem dekoracyjnym.Duże zasłony, lambrekiny, nadmiar frędzli tylko zmniejszą pomieszczenie.

W celu zaoszczędzenia miejsca preferowane są lekkie, półprzezroczyste materiały. A do ochrony pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem pomogą rolety rzymskie lub żaluzje.

Akcesoria opcjonalne

Każde rozwiązanie projektowe przewiduje obecność elementów dekoracyjnych. Mogą to być nie tylko figurki, zdjęcie w ramce, ale także bardziej funkcjonalne rzeczy, które uzupełniają wnętrze.Kolorowe poduszki, ręcznie robiony dywan, oryginalne lustro, narzuty - to wszystko doda charakteru Twojej sypialni.Preferowane są lejące się lekkie tkaniny w pastelowych odcieniach.

Podczas wyszukiwania odpowiedniej opcji dla siebie możesz polegać na prawdziwym doświadczeniu projektowym. Przeglądanie różnych zdjęć skłoni Cię do wyboru wnętrza, które spełni wszystkie Twoje wymagania. Jednak tylko sam właściciel mieszkania jest w stanie nadać swojemu mieszkaniu indywidualność i oryginalność. Pozostaje tylko zdecydować się na odpowiednie materiały wykończeniowe, tekstylia i meble.

Transformacja toalety (2 filmy)

Pomysły na projekt małej sypialni (40 zdjęć)

​​
.