Projekt ściany kuchni: praktyczne pomysły

Podczas gotowania rozpryskuje się woda i olej, spadające na meble i ściany. Kuchnia dla gospodyni to prawdziwe pole bitwy, dlatego miejsce do pracy i jadalnię trzeba oddzielić. W kuchni są ciekawe i nietypowe pomysły na projekt ścian z różnymi powłokami.

Przygotowanie

Specjaliści dokonują obliczeń ścian w kuchni na podstawie wielkości pomieszczenia i jego cech. Aby zrobić to poprawnie i uniknąć rażących błędów, musisz przestrzegać kilku zasad:

  • Dekorację należy łączyć z wnętrzem wszystkich pomieszczeń w pomieszczeniu.
  • Głównym kryterium wyboru tekstury powinna być wytrzymałość i trwałość.
  • Dobierz odcienie biorąc pod uwagę fakt, że ściany będą głównym tłem.

Tapeta

Do materiału takiego jak tapeta w kuchni należy podchodzić ze szczególną uwagą, aby muszą być wodoodporne, może to być tapeta z włókna szklanego lub do malowania.

Rada! Jeśli to możliwe, nie używaj tego materiału w obszarze obszaru roboczego: zlew lub powierzchnia cięcia. W tych miejscach można ozdobić kamieniem, który w połączeniu z tapetą i laminatem wygląda idealnie.

Jednym z nowych trendów w designie jest metalizowana tapeta na bazie folii aluminiowej.​​​​Ich powierzchnia pokryta jest warstwą ochronną i może być gładka lub teksturowana, doskonale powiększą przestrzeń w małej kuchni. Tapety korkowe doskonale sprawdzą się również w kuchniach i stworzą ekskluzywny wygląd.

Piękny pejzaż z fototapety na jednej ze ścian wygląda realnie i oryginalnie. Wklejając ścianę z fototapetą należy starannie dobrać ich krajobraz lub wzór, aby później nie wyglądały jak niezrozumiała plama.

Do małej kuchni lepiej nie wybierać tapeta z dużymi dużymi kwiatami.Pomysłem na rozwiązanie projektowe może być oklejenie jednej ściany np. czerwoną tapetą, a reszty neutralną.

Pomysły na dekorację: obrazy lub rodzinne zdjęcia idealnie wpasują się we wnętrze pokrytej tapetą kuchni. Bez większych trudności można zbierać różne martwe natury, kwiaty, obrazy przyborów kuchennych w odpowiednim rozmiarze. Najważniejszą rzeczą jest prawidłowy wybór ramek, które możesz wykonać własnymi rękami i paletą kolorów.

Płytki ceramiczne

Płytki to idealne materiały do ​​dekoracji miejsca pracy w kuchni. Nie boi się wody, jest łatwy w czyszczeniu i doskonale łączy się z innymi rodzajami materiałów.

Pomysły na dekorację:jeśli ściany kuchni są całkowicie wykafelkowane, to do dekoracji można użyć wszelkiego rodzaju ozdobnych słoików, butelek i flakonów, w których znajdują się warzywa, jagody, kwiaty i liście.Rzemieślnicy zajmujący się tym kierunkiem projektowania nieustannie przynoszą nowe pomysły na tworzenie tych wykwintnych bibelotów.

Ściany tynkowane

Za pomocą tynku dekoracyjnego można stworzyć we wnętrzu niepowtarzalne arcydzieła. To jeden z najpopularniejszych rodzajów okładzin ściennych w kuchni, pozwalający urzeczywistnić najbardziej niesamowite projekty i pomysły. Na przykład tynk z dodatkami polimerowymi (tynk wenecki) doda niepowtarzalnego wyglądu Twojemu miejscu pracy w kuchni.

Zegar o nietypowym kształcie, jasny z elementami motywu kuchennego może stać się ozdobą ścian.Jest to wszechstronna biżuteria pasująca do każdej dekoracji ściennej. Czajnik lub zegar w kształcie łyżeczki nie tylko spełni swoje doraźne funkcje, ale także zapewni dobry nastrój.

Pomysły projektowe mogą być różne. Możesz wcielić się w powłokę łupkową. Przykryj jedną ścianę samoprzylepną folią łupkową lub po prostu zawieś deskę. Na nim możesz pisać przepisy, notatki, harmonogram, przypomnienia. Istnieje jednak kilka wad zasięgu. Podczas malowania na podłogę wylewa się kredowy pył. Jeśli wybierzesz kredę niskiej jakości, pozostawi ona zadrapania. Dlatego tę opcję projektową należy bardzo dokładnie rozważyć.

Tynkowanie jest dobre, ponieważ można na nim malować. Aby to zrobić, musisz zaprosić profesjonalnego artystę lub możesz narysować coś własnymi rękami. Lub zrób duże, piękne fototapety, korzystając z zestawów zakupionych w sklepie.

Płyta gipsowo-kartonowa

Po pierwsze, przy zastosowaniu tego materiału ściany będą absolutnie równe i schludne. Jeśli kuchnia ma błyszczące powierzchnie, jest to idealna opcja, która może dodać połysku i podkreślić projekty z ogólnego obrazu.Płyty gipsowo-kartonowe pozwalają zaprojektować ściany kuchni i wykorzystać je w miejscu pracy w najbardziej interesujący i kreatywny sposób.Fakturę materiału pięknie podkreśla tkanina, drapując otwory i poszczególne miejsca.

Wśród przedstawionych pomysłów projektowych najlepiej będą wyglądały ozdobne talerze, które można powiesić, tworząc ekskluzywne kompozycje. Ręcznie malowane naczynia stworzą przytulną atmosferę. Można go ustawić w rzędzie, z falą, figurą geometryczną, łukiem lub symetrycznie, z dowolnym obiektem na ścianie (obrazem, zegarem, panelem). Również w przypadku płyt konwencjonalnych istnieje możliwość doboru uchwytów do obszaru roboczego.

Panele

Dekorowanie ścian panelami jest jednym z słusznych rozwiązań, co pozwala nadać projektowi niepowtarzalny i trwały charakter. Umożliwiają łączenie ich ze sobą np. szkła i polimeru oraz montaż nad obszarem roboczym.

Opracowując projekt ściany, możesz skupić się na jednym z nich za pomocą paneli dekoracyjnych.Wskazane jest dekorowanie płócien metalizowanych tymi samymi tacami lub naczyniami. Można je łatwo przyczepić do magnesów i zmienić pozycję.

Malowane ściany

Malowanie ścian to najłatwiejszy i najtańszy projekt, który możesz ożywić własnym ręce. Dopuszcza się użycie gotowej, dekoracyjnej farby. Można go mieszać z trocinami, wiórami kwarcowymi, krochmalem, piaskiem i opiłkami metalu, aby uzyskać niezwykłą i ciekawą powierzchnię. Za jego pomocą możesz stworzyć iluzję drewna lub kamienia w obszarze roboczym kuchni. Ciekawie prezentuje się wosk dekoracyjny nałożony na powierzchnię wyschniętej farby.

Pomysły na dekorację ścian kuchennych mogą być bardzo różne. Możesz przybić ozdobną półkę i postawić na niej piękne naczynia, na przykład wykwintne słoiki na przyprawy i zestawy do herbaty.

Dekoracja fartucha

Praktyczne i oryginalne materiały na fartuch kuchenny i miejsce pracy to metalizowane panele, płytki dekoracyjne, kamień naturalny i sztuczny. Są to najdroższe materiały, ale nie wolno ich stosować na całej ścianie, a jedynie na jej części.

Pomysły na dekorację: fartuch w kuchni z potłuczonych naczyń wygląda kreatywnie, ale praktycznie. Zwykłe potłuczone naczynia możesz zabrać wszędzie, zupełnie za darmo i stworzyć bardzo oryginalny, piękny fartuch, układając fragmenty jak mozaikę. Tego zdecydowanie nie można znaleźć nigdzie indziej.

Oryginalne półki i piękne drobiazgi własnymi rękami we wnętrzu kuchni (2 filmy)

Pomysły na projekt kuchni (45 zdjęć)

​​
.