Projekt małej łazienki 5 m2 m: wskazówki projektowe (+37 zdjęć)

Niewielka powierzchnia uniemożliwia stworzenie niepowtarzalnego i pięknego projektu konkretnego pomieszczenia. Dotyczy to zwłaszcza łazienek.Jeśli pomieszczenie jest małe, oznacza to koniec projektowania. Tak myśli wielu właścicieli takich kąpieli. Ale w rzeczywistości jest to złudzenie. Profesjonaliści udowodnili, że nawet w takich warunkach można stworzyć stylowy i praktyczny projekt łazienki o długości 5 5 m. Aby osiągnąć ten wynik, należy przestrzegać pewnych zasad i tajemnic.

Wykonanie małej łazienki

... Proces ten przebiega w kilku etapach:

 • wybór stylu wnętrza i kolorystyki;
 • wybierz lokalizację osprzętu hydraulicznego;
 • podnieść meble;
 • do dekoracji lokalu;
 • Inteligentne oświetlenie łazienkowe.

Każdy z tych kroków będzie miał wpływ na wynik końcowy. Dlatego konieczne jest poważne podejście do realizacji każdego z nich.

Wybór stylu wnętrza

Zanim zaczniesz tworzyć projekt łazienki, musisz zdecydować się kierunek stylu.Od tego będą zależeć dalsze prace, a mianowicie wybór palety kolorów, hydraulika, wystrój i inne drobiazgi. Wybierając kierunek, warto porzucić klasyczny styl. Warto wybrać coś ciekawszego.Projekt powinien być zwięzły, co uatrakcyjni małą przestrzeń.

Wśród dostępnych opcji są następujące style:

 • Hi-tech. Łazienka 3m2 mw tym stylu będzie wyglądać bardzo stylowo. Podczas dekorowania stosuje się błyszczące i błyszczące powierzchnie, za pomocą których będzie można wizualnie zwiększyć przestrzeń.

 • Minimalizm. Wnętrze ma lakoniczne formy i proste linie. Do dekoracji wykorzystywane są tylko najpotrzebniejsze przedmioty.

 • Modernizm. Styl zakłada użycie dużej ilości światła, a także stworzenie racjonalnego i funkcjonalnego układu. Projekt zawiera proste formy, a także jasne kolory w dekoracji.

 • Kraj. Różnica w stylu polega na zastosowaniu naturalnych materiałów wykończeniowych lub ich imitacji. Może to być kamień lub drewno. Dekorując, używają hydrauliki w odpowiednim stylu.

Więc wybrałeś styl. Teraz musisz dokładnie rozważyć jego funkcje. Pozwoli to ocenić charakter i złożoność prac, które zostaną wykonane przy aranżacji łazienki.

Na wideo: projekt łazienki w stylu marynistycznym.

Wybór palety kolorów

Pięć metrów kwadratowych to dość mała powierzchnia. Oczywiście stwórz projekt łazienki o powierzchni 3 metrów kwadratowych. m będzie jeszcze trudniejsze. Dlatego nie poddawaj się z wyprzedzeniem.Głównym zadaniem jest dobranie palety kolorów, która optycznie powiększy pomieszczenie.Do tego zadania idealnie nadają się jasne odcienie.

Mają szereg zalet:

 • można je łatwo łączyć z dowolnymi meblami i urządzeniami sanitarnymi;
 • mają dobry wpływ na ludzką psychikę;
 • pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń;
 • rozjaśniają pomieszczenie.

Oczywiście użycie jasnych kolorów nie oznacza, że ​​łazienka musi być urządzona na biało. Możesz łatwo rozwiązać problem za pomocą miękkich tonów łóżka.Na przykład czterokwadratowa łazienka jest często dekorowana w kolorach beżowym, jasnoniebieskim, brzoskwiniowym i innych.Mogą pełnić rolę podstawowego tonu i być uzupełnieniem bieli.

Aby wzór nie był nudny, należy go urozmaicić jasnymi wstawkami.

Przy wyborze palety kolorów rodzaj powierzchni materiału wykończeniowego nie jest ostatnim.Powierzchnie błyszczące i odbijające światło są zalecane do małych pomieszczeń.To wizualnie zwiększy przestrzeń. Na przykład płytki ceramicznei panele z tworzyw sztucznych są szeroko stosowane do dekoracji łazienki .Sufit można wyposażyć w aluminiowe listwy, które często występują w nowoczesnych stylach.

Alternatywną opcją byłoby zastosowanie nowoczesnych sufitów napinanych o błyszczącej powierzchni.

Jeśli chodzi o podłogę, używa się do tego płytek i linoleum.Możesz również zastosować bardziej nowoczesne technologie - podłogi samopoziomujące. Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór takich powłok, które mogą mieć różne wzory i wzory.

Instalacja wodno-kanalizacyjna

Projekt łazienki 4 i 5 kw. m zakłada wykorzystanie wszystkich niezbędnych instalacji wodociągowych. W takim miejscu można zainstalować wannę lub prysznic, umywalkę, a nawet toaletę. Aby osiągnąć pożądany rezultat, konieczne jest znalezienie rozwiązania kompromisowego.Dobrą opcją byłoby użycie połączonego prysznica.Produkty z głębokim brodzikiem umożliwiają zastąpienie klasycznej wanny.

Hydraulika narożna jest również uważana za dobrą opcję.Jest szeroko stosowany w małych przestrzeniach. Jeśli umieścisz urządzenia w rogach, ściany pozostaną dostępne do zainstalowania mebli.

Aby optycznie powiększyć pomieszczenie, przy wyborze hydrauliki należy kierować się następującymi zasadami:

 • Zamiast zasłon, lepiej jest użyć szklanych ścianek działowych.
 • Nowoczesne modele wiszące ze szkła powinny służyć jako umywalka.
 • W łazienkach połączonych lepiej jest zainstalować naścienną toaletę wspornikową. Oczywiście tutaj warto zastanowić się nad swoimi możliwościami finansowymi, ponieważ takie produkty są dość drogie.
 • Pod zlewem lilii wodnej można zainstalować pralkę.
 • Kabinę prysznicową można zastąpić drabinką na podłodze i szklaną poręczą.

Przestrzeganie tych zaleceń pozwoli Ci stworzyć funkcjonalną łazienkę i skutecznie użyj każdego metra kwadratowego. Nowoczesne opcje projektowania pozwalają to zrobić bez wysiłku.

W małej łazience należy stosować meble piętrowe.Pozwala zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie pomieścić wszystkie potrzebne akcesoria.Do aranżacji pomieszczeń eksperci zalecają wykorzystanie ścian. Mogą pomieścić wiszące szafki i półki. Te ostatnie posłużą nie tylko do przechowywania akcesoriów, ale również jako wyjątkowe elementy dekoracyjne.

Bardzo ważne jest, aby wybrane produkty pasowały do ​​ogólnego stylu pomieszczenia.

Dekoracja łazienki

Do dekorowania małego pokoju należy podchodzić bardzo ostrożnie. Jeśli zaniedbasz elementy wystroju, powstanie efekt bałaganu.Głównym elementem wystroju jest lustro. Jest szeroko stosowany do wizualnego powiększania przestrzeni.Jeśli łazienka ma 5 m2utrzymany jest w stylu country

Oprócz luster, do dekoracji łazienki wykorzystywane są ręczniki, oryginalne oprawy oświetleniowe, zasłony i inne detale.Dekorując, warto zastanowić się nad stylem i tematyką pomieszczenia.Tak więc, jeśli 5 tys. m. projekt jest udekorowany w stylu marynistycznym

Opcje projektowania łazienki (2 filmy)

Pomysły na projekt (37 zdjęć)

​​
.