Projekt łuku z płyt kartonowo-gipsowych: zdjęcie we wnętrzu (+50 zdjęć)

Płyty gipsowo-kartonowe to materiał budowlany, który można odrywać z niewiarygodną elastycznością i ciągliwością. Może być z łatwością wykorzystany do produkcji konstrukcji o skomplikowanym kształcie, w tym oryginalnego łukowego otworu.

Projekt łuków z płyt kartonowo-gipsowych zachwyca różnorodnością dziwacznych i niestandardowych form, elementów dekoracyjnych.Jednocześnie cena samej konstrukcji będzie dość budżetowa, ponieważ płyta gipsowo-kartonowa jest materiałem ekonomicznym i lekkim, którego koszt jest kilkakrotnie niższy niż koszt analogów. Zdjęcie przepięknego łuku we wnętrzu można zobaczyć na stronie internetowej naszej firmy.

Jakie są zalety łuku z płyt kartonowo-gipsowych

Dekorowanie pomieszczeń łukami jest obecnie bardzo popularne. Jednocześnie ważne jest, aby zrozumieć, jak ozdobić łuk tak, aby stał się prawdziwą ozdobąwnętrzaTwojego mieszkania. Łuki wewnętrzne, których zdjęcia można znaleźć na łamach naszego serwisu, oprócz atrakcyjnego wyglądu, mają wiele innych zalet:

  • łatwy montaż, szybki montaż konstrukcji z bloku piankowego;
  • łuki z płyt kartonowo-gipsowych są lekkie, co pozwala na ich montaż w małych mieszkaniach o niezbyt mocnych ścianach;
  • wysokiej jakości materiał, możliwość eksperymentowania z kształtem, tworzenia fantazyjnych hermetycznych projektów;
  • stosując konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych można skutecznie ukryć elementy komunikacji (rury, przewody itp.), a także zabezpieczyć je przed uszkodzeniem.

Nie bój się montować łuków z płyt gk w mieszkaniach o małym metrażu. Przy prawidłowym montażu konstrukcji w ogóle nie wyglądają na nieporęczne i nie „kradną” wizualnie wolnej przestrzeni.

Cechy konstrukcyjne i rodzaje łuków

Łuki we wnętrzu nowoczesnego i wygodnego mieszkania mogą wyglądać zupełnie inaczej. Dużo tu zależy zarówno odkonstrukcjikonstrukcji, jak i od wnętrza pomieszczenia.

Ważne jest osiągnięcie harmonijnego dopasowania łuków do wnętrza mieszkania, co jest możliwe tylko przy starannej i starannej pracy projektantów i instalatorów.

Łuki we wnętrzu mogą mieć następujące typy:

  • klasyczny;
  • awangarda;
  • trapezowy;
  • eliptyczny;
  • dekoracja w stylu romantycznym lub wykonana w stylu portalu.

Łuki klasyczne

Klasyczne łuki wewnętrzne, których zdjęcia licznie prezentowane są w katalogu, są jednakowo doskonale nadaje się do dekoracji każdego wnętrza. Wyróżnia je poprawna forma, bez ozdobników i zniekształceń.

Awangardowe projekty

Awangardowełuki mają kształt wyciętego promienia. Wizualnie taka konstrukcja wygląda nieco przyziemnie i szeroka. Może posiadać dodatkowe elementy dekoracyjne i dobrze komponować się z kolumnami. Zdjęcia awangardowych łuków prezentowane są na łamach naszego serwisu.Nie każde wnętrze zaakceptuje łuk awangardy. Dlatego przed wykonaniem instalacji lepiej zasięgnąć porady specjalisty.

Łuki eliptyczne

Takie projekty dobrze prezentują się w otworach wewnętrznych domów prywatnych i chałup. Mają wdzięczny zakrzywiony kształt i podkreślają wyjątkowy styl. Taki łuk można ozdobić elementami z drewna.

Łuk „Romans”

Łuki wykonane w stylu romantycznym to proste prostokątne konstrukcje o zaokrąglonych krawędziach. Mogą być stosowane w pomieszczeniach urządzonych w dowolnym nowoczesnym stylu. Takie łuki ozdobią wnętrze i nadadzą mu szczególnego romantycznego połysku.

Jeśli nie ma ochoty na prowadzenie prac demontażowych wpływających na ściany pomieszczeń, można skorzystać z alternatywnej opcji - łuku wykonanego w stylu portalu. Tutaj otwory są prostokątne i nadają się do każdego stylu projektowania. Instalacja takiej konstrukcji zajmie minimum czasu, a wynik zachwyci oko.

Niezależnie od tego, który łuk wybierzesz do montażu - najważniejsze jest to, aby wyglądał harmonijnie i dobrze komponował się z wystrojem pomieszczenia jako całości.W końcu głównym zadaniem takiego projektu jest udekorowanie mieszkania i uczynienie go jeszcze bardziej wygodnym i atrakcyjnym.

Zdjęcia łuków różnego typu, kształtów i kolorów prezentowane są w dużych ilościach w licznych zasobach: stronach internetowych, katalogach, magazynach projektowych.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.