Projekt kuchni z salonem w kawalerce o powierzchni 30 m2

Wielu nadal mieszka w małych mieszkaniach o powierzchni około 30 metrów kwadratowych. m. Stwarza to pewne niedogodności i sprawia, że ​​życie nie jest zbyt wygodne. Ale przy odpowiednim rozmieszczeniu przestrzeni projekt kawalerki o powierzchni 30 m2 będzie optymalny.

Jak zwiększyć przestrzeń?

Istnieje wiele sposobów na zwiększenie dostępnej przestrzeni, w której dwie osoby mogą w pełni żyć. Ale ważne jest, aby wybrać odpowiednie wykończenie i zaaranżować meble. Nowoczesne małe mieszkanie mieści w sobie powierzchnie sypialni, kuchni, salonu, łazienki, garderoby.

Aby zwiększyć przestrzeń, możesz użyć dekoracji i przedmiotów, które wizualnie powiększą przestrzeń. Jedną z najlepszych technik jest użycie luster i szklanych powierzchni. Sprawdzą się również metalowe przedmioty.Lustra najlepiej umieszczać naprzeciwko siebie.Poszerza to optycznie ściany prostokątnego studia i dodaje więcej przestrzeni. Ważne jest, aby łączyć lustra z matowymi powierzchniami, aby nie tworzyć wrażenia lustrzanego labiryntu.

Ważne jest również podniesienie niskich pułapów. W tym celu możesz użyć błyszczących sufitów. Spójrz na projekty z podobnymi rozwiązaniami.Przedmioty we wnętrzu odbijają się w błyszczącej powierzchni, co wizualnie podnosi pomieszczenie.Można również zastosować dekorację ścienną. Aby to zrobić, lepiej wybrać tapetę z pionowymi paskami o różnych szerokościach. Jeśli nie chcesz dokonywać napraw, możesz powiesić na ścianach pionowe obrazy lub fotografie. Ale powinny być dość duże. Sprawdzą się również wysokie rośliny w dużych donicach ustawionych przy ścianie.

Jeśli mieszkanie jest stare, jednym z najlepszych rozwiązań będzie przebudowa, a raczej wyburzenie ścian. Rezultatem jest przytulne studio. Istnieje możliwość połączenia pokoju z kuchnią. Należy jednak pamiętać, że nie można łączyć kuchni z salonem, jeśli jest w niej zainstalowana kuchenka gazowa. W takim przypadku istnieje możliwość zamontowania podwójnych szklanych drzwi pomiędzy pomieszczeniami, aby optycznie je powiększyć. Można również połączyć łazienkę z łazienką. Wspólny pokój będzie większy.

Ważne! Zmiany funkcjonalne podczas przebudowy są szczególnie istotne w przypadku mieszkań w starych budynkach, których powierzchnia wynosi 26-32 m2. m.

Opracowanie

Jeśli planujesz przebudowę i chcesz dostać kawalerkę, musisz przygotować projekt. Lepiej zobrazować to schematycznie na kartce papieru lub za pomocą programu komputerowego.

W projekcie należy uwzględnić:

  • lepiej umieścić miejsce do spania dalej od drzwi frontowe;
  • połączyć łazienkę z toaletą;
  • wybierz kilka stref w salonie, oddzielając miejsca odpoczynku dla właścicieli i ich gości.

Jeśli nie dokonasz przebudowy w mieszkaniu, w kuchni nie będzie miejsca na duży stół. Alternatywnie możesz użyć małego blatu barowego lub stolika pod parapetem.

Uwaga! Jeśli mieszkanie ma balkon, lepiej połączyć je z pokojem. W takim przypadku pojawi się nie tylko więcej przestrzeni, ale także światło. Jednocześnie ważne jest, aby zaizolować obszar balkonu. Potrzebne będą nie tylko dobre okna, ale także przenoszenie grzejników.

Podział na strefy

Kolor i oświetlenie pomogą w tym. Jeśli chodzi o odcienie, projekt mieszkania to 30 mkw. m. musi mieć kolory stref. Przestrzeń życiowa powinna mieć jasne odcienie. Przy wystarczającej ilości naturalnego światła czysta biel wygląda idealnie. Można go rozcieńczać odcieniami beżu, błękitu i szarości.

Sufit najlepiej pozostawić biały. Ale możesz wybrać mleczny odcień sufitu napinanego. Sufity dwupoziomowe dobrze prezentują się w innym kolorze w kuchni lub salonie.

Jeśli chodzi o ściany, jedną z nich należy zaakcentować. Dobrze będzie na nim wyglądać cegła, fototapeta lub kontrastowa tapeta.W kuchni można zastosować imitację cegieł, aw salonie kontrastową fototapetę.Na pozostałe ściany lepiej wybrać zwykłą tapetę. Lepiej zainstalować kabinę prysznicową w łazience, aby zaoszczędzić miejsce. Wymagane jest zainstalowanie pralki.

W przypadku podziału na strefy ważne jest stosowanie elementów dekoracyjnych. W małej pracowni dobrze prezentują się fotografie o tematyce miejskiej, przedstawiające zabytki architektury i ulice miasta. Daje to niezbędny efekt wizualny, jeśli zdecydujesz się pozostać przy minimalizmie.

Uwaga! Wszystkie elementy dekoracyjne i meble powinny być dobrane tak, aby pasowały i wyglądały ekologicznie. W kawalerce nie powinno być nic zbędnego. Nie zaśmiecaj małej przestrzeni.

Jeśli chodzi o wybór podłogi, najlepiej znaleźć coś wspólnego dla całej przestrzeni. Z reguły projekty dotyczą płytek ceramicznych lub podłóg laminowanych do studia.Podczas układania podłogi ceramicznej należy zainstalować podłogę podgrzewaną.Jeśli tego nie zrobimy, podłoga będzie zawsze zimna. Jeśli wolisz podłogę laminowaną, powinna być ona bardzo odporna na wilgoć i zużycie. W łazience powinieneś preferować płytki ceramiczne lub gres porcelanowy.

W kuchni i salonie można układać różne wykładziny podłogowe. Nie powinieneś wybierać parkietu, ponieważ może on ucierpieć z powodu nadmiernej wilgoci w kuchni. Ważne jest, aby prawidłowo pokonać przejście z jednej powierzchni podłogi na drugą. Dobrze, jeśli w tym miejscu będzie lada barowa lub sofa. Stwarza to dodatkowy nacisk na różne obszary.

Zasady aranżacji kuchni

Wszystkie projekty dedykowane kawalerkom zwracają szczególną uwagę na strefę kuchenną. Ważne jest, aby odpowiednio go podkreślić nawet na niewielkiej przestrzeni, zapewniając wszystko, czego potrzebujesz. Komponując projekty kierują się zazwyczaj następującymi zasadami aranżacji przestrzeni kuchennej:

Przestrzeń kuchenna powinna być logiczną kontynuacją salonu.Jeśli mieszkanie ma układ standardowy, strefa kuchenna powinna być zbliżona kolorystycznie i stylistycznie do salonu. użyj parapetu, jeśli to możliwe. Może być wyposażony w dodatkowe miejsce do pracy lub jadalni. A w dolnej części możesz wyposażyć szafki do przechowywania rzeczy. Jeśli parapet jest niski, możesz tu urządzić strefę rekreacyjną.

Daj pierwszeństwo urządzeniom do zabudowy.Dzięki temu całe mieszkanie będzie wyglądało schludniej. Elewacje będą takie same, a sprzęt AGD nie będzie pełen różnych odcieni. Gotuj pod wyciągiem. Daj pierwszeństwo mocnemu kapturowi. W przeciwnym razie meble i zasłony będą pochłaniać zapachy i pokryją się cząsteczkami tłuszczu.

Światło powinno być równomiernie rozłożone.Dobre oświetlenie jest ważne, zwłaszcza w przestrzeniach prostokątnych. Jeśli kuchnia nie znajduje się przy oknie, ważne jest zapewnienie dobrego oświetlenia. Zapewnij oświetlenie dekoracyjne pod górnymi szafkami kuchennymi.

Daj pierwszeństwo technologii cichej.Należy zachować ostrożność przy wyborze lodówki, okapu i zmywarki. Nie powinny być zbyt głośne dla tych, którzy śpią lub odpoczywają. Wybierz mobilne meble. Wyposaż swoją kuchnię w przekształcalne i mobilne meble. Przekształcający się stół z łatwością zamieni się w stolik kawowy przy sofie. A jeśli wstawisz go do kuchni, z łatwością zamieni się w stół jadalny.

Zaawansowany system przechowywania.Wykorzystaj każdy centymetr na swoją korzyść. Zestaw kuchenny powinien sięgać sufitu. Może być jednak dość wąski. Dzięki temu obszar jest zapisany, ale możesz dodać wszystko, czego potrzebujesz. Podczas montażu blatu barowego przestrzeń poniżej może składać się z szafek z półkami i niezbędnych przegródek. Z góry mogą wisieć relingi dachowe, na których można umieścić przyprawy i przybory kuchenne.

Nie przeciążaj przestrzeni.Unikaj ciężkich tekstyliów i dekoracji. Nie wybieraj masywnych mebli. Jeśli kuchnia jest mała i ciemna, kup meble z błyszczącymi frontami. Jeśli lodówka jest normalna, usuń z niej wszystkie magnesy.

Preferuj jasne kolory.We wnętrzu małego studia niepożądane jest stosowanie dużych ciemnych powierzchni. Biały jest opcjonalny. Jako bazę możesz użyć jasnoniebieskich, beżowych, szarawych i innych neutralnych odcieni. Zaznacz obszar kuchni. Trzeba go odróżnić nie tylko wizualnie, ale i fizycznie. To doda wygody i komfortu.

Ważne niuanse

Myśląc o projekcie kawalerki nie forsuj jej niepotrzebnymi rzeczami.Pomieszczenie powinno być udekorowane tylko niezbędnymi elementami: dekoracyjnymi poduszkami w jasnym kolorze na sofie lub kolorowym kompletem.

Dobrze prezentuje się zestawienie bieli z fioletem i szarością.Chłodne tony dobrze komponują się z jasnymi odcieniami. W efekcie pojawia się uczucie lekkości, a przestrzeń się rozszerza.

Wnętrza o ograniczonej przestrzeni sugerują minimalizm i wysoką funkcjonalność.Z tego powodu ważne jest, aby używać tylko minimalnej ilości mebli. Nie używaj niczego zbędnego. W takim przypadku należy zwrócić uwagę na kompatybilność odcieni.

Przy odpowiednim wykorzystaniu mebli, wykończeń i kolorów można stworzyć przytulną i wygodną przestrzeń nawet na niewielkiej powierzchni. Ważne jest, aby podkreślić niezbędne obszary.

Opcje projektowania kuchni studyjnej (3 filmy)

Przykłady projektów studyjnych 30 metrów kwadratowych (45 zdjęć)

​​
.