Projekt korytarza w mieszkaniu (+50 zdjęć)

Przedpokój to dla wielu przestrzeń funkcjonalna, której wystrój odbiega od elegancji i stylu innych pomieszczeń. Zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkanie. W końcu układ wielu mieszkań zakłada małą przestrzeń w korytarzu, w najlepszym razie jest to długi prostokątny pokój. Z reguły właściciele wielu mieszkań nie mogą liczyć na więcej. Dotyczy to zarówno układu starych domów, jak i nowych budynków. Ale jak sprawić, byprojektkorytarza w mieszkaniu był nie tylko praktyczny, ale i stylowy? Zostanie to omówione dalej.

Projektujemy poprawnie

Wiele osób przywiązuje dużą wagę do wystroju salonu, sypialni czy łazienki. Ale korytarz dla większości jakoś schodzi na dalszy plan. Chociaż wnętrze korytarza w mieszkaniu w rzeczywistości ma ogromne znaczenie dla postrzegania całego domu. Na zdjęciu widać, że ten pokój może być ozdobą całego mieszkania.

Decydując o tym, co będzie przedpokojem, postaw na styl całego domu, korytarz jest integralną częścią domu.

Gdy tylko wchodzimy do części dziennej, pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest projekt korytarza. Jeśli zawiedzie, to projekt całego mieszkania z pewnością pozostawia wiele do życzenia. A nawet jeśli tak nie jest, pierwsze wrażenie gości jest już zrujnowane.

Tak i sami właściciele mieszkania, ciemny, ciasny pokój też działa przygnębiająco.Niewiele osób wie, że istnieją niedrogie i proste sposoby, dzięki którym projekt korytarza w mieszkaniu może być modny i trafny. Aby to zrobić, wystarczy znać kilka prostych zasad, które pozwolą uniknąć typowych błędów popełnianych podczas remontu nie tylko przez samych właścicieli mieszkań, ale również przez projektantów.

Dekoracja korytarza - główne błędy:

  • mały korytarz jest za ciemny;
  • w wąskich, małych korytarzach jest zbyt dużo mebli;
  • Zbyt wiele drzwi prowadzi z korytarza do pomieszczeń, jeśli to możliwe, co najmniej jedne należy usunąć;
  • w projektowaniu korytarzy często zapominają o komforcie i harmonii z innymi pomieszczeniami w mieszkaniu.

Jeśli popełnisz choćby jeden z tych błędów, drogi materiał z modnych materiałów może wyglądać zupełnie inaczej niż pierwotnie zaplanowano. D , zaproponowane zostaną najbardziej optymalne rozwiązania dla wąskich i małych korytarzy.Rzeczywiście, w takich korytarzach najtrudniej jest przeprowadzić piękną oryginalną renowację.

Co zrobić z wąskim korytarzem

W korytarzach, gdzie jest wystarczająco dużo wolnego miejsca, stwórz dobrewnętrzepo prostu. Ale co, jeśli korytarz jest wąski i jakakolwiek myśl o umieszczeniu w nim jakichś mebli już wprowadza właścicieli mieszkania w rozpacz?Najprostszym, najbardziej ekonomicznym i kompetentnym posunięciem jest wizualne poszerzenie przestrzeni. Profesjonalni projektanci mają wystarczająco dużo takich technik. Są tak proste, że każdy człowiek na ulicy może je opanować, przyjrzeć się z bliska zdjęciomprojektówzamieszczonym w sieci lub na forach architektonicznych.

Techniki wizualnego poszerzenia korytarza:

  • Wąski korytarz lepiej udekorować jasnymi kolorami;
  • lustra pomogą wizualnie poszerzyć i poszerzyć pomieszczenie;
  • Ten rodzaj przedpokoju powinien mieć jak najmniej mebli.

Następnie przeanalizujemy każdy z tych punktów bardziej szczegółowo.

Dekoracja ścian, podłóg i sufitów

Do ścian najlepiej nadaje się tapeta z dużymi wzorami lub pionowymi pasami. Są w stanie skrócić i poszerzyć pomieszczenie. Lepiej, jeśli wykończenie ma jasne kolory.Jasna podłoga to kolejna technika, która powiększa pomieszczenie.Widać to wyraźnie na wielu zdjęciach.

Jeśli chodzi o sufit to można to zrobić w ciemniejszych kolorach. Ściany będą wydawały się wyższe. Na zdjęciu z przykładami projektów wąskich korytarzy widać, że nawet czarny sufit będzie świetnie wyglądał w pomieszczeniu, w którym ściany i podłoga mają jasne wykończenie. Doskonałym rozwiązaniem byłby błyszczący sufit napinany, na którym wbudowane odcienie będą dobrze wyglądać.

Reflektory na całym obwodzie sufitu w korytarzu oraz brak centralnego plafonu wizualnie ułatwią pomieszczenie, powiększając przestrzeń.

Lustra

Umieszczenie luster i innych powierzchni odbijających światło w dowolnym pomieszczeniu sprawia, że ​​jest ono jaśniejsze i bardziej przestronne.Dlaczego więc nie zastosować tej techniki na korytarzu. Na wielu zdjęciach widać, że lustra mogą mieć różne kształty i rozmiary. Ale wąski korytarz nie toleruje owalnych i okrągłych luster. Lepiej, jeśli są prostokątne. Ponadto odpowiednie są zarówno płótna poziome, jak i pionowe.

Idealnym rozwiązaniem byłoby postawienie szafki z dużymi lustrzanymi drzwiami.W tym przypadku wykona zadania od razu: duże lustro na korytarzu jest wygodne, a sam pokój będzie wyglądał wizualnie na większy.

Jak wybrać meble

Jeśli korytarz jest wąski, lepiej nie używać różnych stolików z krzesłami, stolików nocnych i inne drobne meble... W tym przypadku minimalizm jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Do przedpokoju lepiej wybrać dużą, a jednocześnie wąską szafę. Jeśli nie jest to możliwe, będziesz musiał wybrać zestaw słuchawkowy do przedpokoju, który jednocześnie zmieści ubrania i buty.

Meble dobrane do wymiarów pomieszczenia niezawodnie utrzymają ubrania sezonowe i pomogą w utrzymaniu porządku.

Najważniejszą rzeczą jest pozostawienie rzeczy w widocznych miejscach do minimum. Lepiej schować je za drzwiami szafy. W przeciwnym razie w wąskim korytarzu powstanie wrażenie kupy przedmiotów gospodarstwa domowego. Na zdjęciu z powodzeniem udekorowanych małych korytarzy można zobaczyć, jak organicznie szafa może zmieścić się w pomieszczeniu, w którym ukryta zostanie odzież wierzchnia, buty, parasole i inne akcesoria.Szafy - schowki mogą posiadać wnęki w postaci półek dzięki czemu nie trzeba dodatkowo umieszczać w pokoju stolika czy stolika nocnego.

Co zrobić, gdy w korytarzu jest dużo drzwi

Często mały korytarz staje się mniej funkcjonalny i przestronny ze względu na dużą liczbę drzwi prowadzących do różnych pomieszczeń. Zwłaszcza jeśli drzwi otwierają się na wąski korytarz.

W takim przypadku należy spróbować zdemontować wszystkie drzwi, jeśli to możliwe. Nie we wszystkich przypadkach istnieje pilna potrzeba przegrody drzwiowej między korytarzem a kuchnią lub korytarzem a wspólnym salonem. Wiele zdjęć pokazuje, że drzwi są całkowicie usunięte lub zastąpione wykwintnym łukiem.

Łuki mogą optycznie powiększyć pomieszczenie, co w przypadku małego przedpokoju na pewno nie zaszkodzi.

W przypadku braku możliwości demontażu drzwi, wersję wahadłową można zastąpić przesuwną. Rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić miejsce w przedpokoju i sąsiednim pokoju.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

.