Projekt dziecięcy dla dzieci różnej płci: przytulność i wygoda (+50 zdjęć)

Zaprojektowanie żłobka dla dwojga dzieci różnej płci wymaga zwrócenia uwagi na potrzeby każdego dziecka. Przeglądając oryginalnyprojektze zdjęcia, troskliwi rodzice starają się z wyprzedzeniem znaleźć dla dziewczynki i jej brata te elementy wnętrza, które w pełni zaspokoją potrzeby obojga. Najlepiej dla żłobka, jeśli chodzi o dzieci różnej płci, na zakup mebli i innych elementów tego „mieszkania” na przyszłość.

Zaleca się dobór obiektów tak, aby można je było łatwo przekształcać, przestawiać lub uzupełniać o bardziej istotne szczegóły w zależności od wieku dzieci.Wtedy nie będziesz musiał całkowicie wymieniać środowiska, za 5-6 lat, kiedy dzieci dorosną. W pokoju do wzrostu trzeba będzie dokupić nowe łóżka i biurko, a także zadbać o przegrodę. Może to być szafa, przechodnie półki lub parawan.

Jedno żłobek dla dwojga

Tworząc pozytywne warunki do odpoczynku i snu dla dwojga dzieci, trzeba będzie przemyśleć podział na strefy z góry - jest to najbardziej akceptowalny sposób, aby zapewnić domowi maksymalny komfort bez zakłócania harmonii stylu. Zastanów się, jaki rodzaj tapety proponuje się chłopcu i jego siostrze i za pomocą tego pokrycia na ścianach, dyskretnie podkreślając oddzielne strefy. Wybierając tapetę do pokoju dla dzieci różnej płci, wielu rodziców woli opracować projekt zgodnie ze zdjęciem gotowego środowiska, wprowadzając do niego osobliwości własnej percepcji.

Dla dziewczynki, podobnie jak jej brata, ważne jest przede wszystkim:

  • kupowanie wysokiej jakości i bezpiecznej tapety, w pełnej zgodności z cechy dzieci rozwijających się i ciekawskich;
  • dobrać odpowiednie powłoki (na sufit i podłogę), które we dwoje podkreślą nienaganny gust rodziców i przekażą do zrozumienia – podstawy estetyki;
  • dekorując przestrzeń, zwróć uwagę na jedność harmonii umeblowanej obudowy.

Świat dziecka zawsze kojarzy się z bajką i aby stworzyć maksymalny komfort w przedszkolu, zaleca się zawczasu przemyśleć integralność sytuacji. Jeśli do pokoju wybierzesz paletę w odcieniach karmelu, lepiej dla dwojga dzieci, aby zaaranżować przestrzeń, pokrywając część ścian różową tapetą, a część niebieską. Może to być projekt, w którym integralności dodają nie tylko tekstylia domowe w postaci zasłon, narzut i poduszek, ale także podwieszane sufity, gdzie podstawę reprezentuje niebieski kolor kojarzący się z niebem, a lampy są zdobione z różowymi odcieniami, które przypominają kwiaty lub chmury cirrus.

Biorąc pod uwagę specyfikę rozwoju psychiki dzieci różnej płci, daj im możliwość poczucia komfortu w tym samym pokoju, unikając konfliktów wewnątrz i na zewnątrz pokoju.

Praktyczność podziału na strefy

Jeśli dzieci są bardzo małe, to dla dzieci heteroseksualnych projekt nie wymaga solidnego przegroda. Przy podziale na strefy wystarczy wystrój w postaci kolorowej tapety lub zasłon. Dobrym rozwiązaniem byłoby umieszczenie zdjęć samych dzieci lub ich ulubionych postaci nad łóżkami, jest to również rodzaj podziału przestrzeni według zainteresowań. Dekorowanie ścian tapetą lub pokrycie trwałą farbą pomoże urozmaicić projekt pokoju dziecinnego.Ważne jest, aby okładzina ścienna była higieniczna i nie wymagała zbyt starannej konserwacji, ściany w przedszkolu należy okresowo czyścić, a jeszcze lepiej myć.​​

Dzieci często lubią malować nie tylko książki - "kolorowanki", ale także ściany, więc dla dzieci projektowanie polega na doborze bardziej praktycznych i powłoki łatwo zmywalne, które charakteryzują się wysokim stopniem przyjazności dla środowiska i trwałości. Nad łóżeczkami można powiesić tematyczne dywaniki. Jeśli chłopakowi bliski jest temat samochodów i wszystkiego, co związane z technologią i robotami, to dla dziewczynki warto wybrać dywan z motywem kreskówek, który w pełni odpowiada jej preferencjom. Dla dwojga dzieci różnej płci warto zagospodarować wnętrze według wcześniej opracowanego schematu i wcześniej narysowanych szkiców.

W przypadku małego pokoju należy wybrać główny narożnik i oddzielić od niego przestrzeń. Wtedy chłopcu i dziewczynce łatwiej będzie stworzyć najbardziej osobiste środowisko i nie zaśmiecać przestrzeni dużą ilością mebli.

Przestrzeń użytkowa dla dzieci w wieku szkolnym

Wysoka ergonomia wyposażonych pomieszczeń dla dzieci różnej płci jest bardzo ważna - pomoże przeznaczyć więcej wolnej przestrzeni na aktywną zabawę, umieszczenie pola treningowego i strefy rekreacyjnej. Dzieląc żłobek dla dzieci różnej płci można skorzystać z szafy, która będzie pełniła rolę parawanu. W takim przypadku, gdy wnętrze „dorośnie”, nie będziesz musiał radykalnie zmieniać projektu, gdy dzieci dorosną. Będziesz musiał zmienić łóżeczka dla nastolatków, kupić szkolne stoły i półki, a także ewentualnie dokonać przebudowy, która zasadniczo nie zmieni niczego we wnętrzu, co jest znane dzieciom. Każda dzielnica mieszkalna nadal będzie należeć do swojego właściciela. O wiele wygodniej będzie odrabiać pracę domową dla dwóch uczniów, gdy w pokoju są dwa biurka lub jeden, ale bardzo długi stół.

Aby wygodnie wytyczyć jeden pokój dla dzieci różnej płci, zdecyduj się na zestaw mebli, półki, stoliki. Wybierz kilka modeli mebli, które pomogą zarówno zaoszczędzić miejsce, jak i zapewnią odpowiednią miarę swobody życia i nauki każdemu lokatorowi pokoju. W takim przypadku będzie można uniknąć konfliktu interesów i zapewnić odpowiednią ilość prywatnej przestrzeni dla dwójki dzieci. Mieszkać w jednym przedszkolu dla dwóch uczniów jednocześnie, nie ma nic niewygodnego, jeśli każdy ma własny stół, łóżko i jakieś rzeczy osobiste.

Aranżując wnętrze, fundamentalne znaczenie dla pokoju dziecięcego ma podkreślenie obszarów pracy chłopca i dziewczynki – wtedy nie będzie kłótni, a kompaktowa konstrukcja tylko na tym skorzysta.

Niewielki pokój dla uczniów różnej płci nie powinien być zaśmiecony meblami. Jeśli projekt utrzymany jest w stylu klasycznym, to wnętrze składające się z łóżka piętrowego, szaf i stolików do nauki zaspokoi potrzeby młodszych uczniów. Tapetę można wybrać w odcieniach niebieskiego i żółtego, a sufit można pomalować na biało, co pomoże zjednoczyć części pokoju, wspólny dywan pomoże również ponownie połączyć wspólną przestrzeń dwójki dzieci.

Wybór mebli i dodatków

Projekt małego pokoju dla dwójki dzieci świetnie prezentuje się z meblami z bielonego dębu. W pokoju dziecinnym powinno być wystarczająco dużo światła, wtedy dziewczynka i jej brat będą musieli rzadziej włączać sztuczne światło.Jasne tapety, jasna podłoga i kurtyny świetlne w oknach są wykorzystywane do zapewnienia naturalnego światła.

Wspólność zainteresowań i upodobań dzieci różnej płci z tej samej rodziny znacznie ułatwia projektowanie wnętrz. Ale nie zawsze tak jest, często pokój do dyspozycji chłopca i dziewczynki to dwa światy przedzielone rozmytą granicą. Dla dwojga dzieci oznacza to możliwość bycia bardziej lojalnym wobec interesów płci przeciwnej oraz nauczenia się żyć w pokoju i harmonii, tworząc przyszły dorosły model zachowania w dziecięcych grach i konfliktach.Różnorodne zdjęcia, upodobania muzyczne i hobby tworzą bardzo barwne wnętrze dojrzewającej młodzieży szkolnej.

W pewnym momencie szafa, lustro,kolekcjazdjęć i koralików stają się dla dziewczynki ważne, a gitara dla chłopca, trampki i skoki spadochronowe. Te niuanse powinny być przewidziane we wnętrzu, a w części dziewczęcej miejsce na mini buduar, aw części chłopięcej - poziomy drążek i szwedzka ściana.

Dzieci różnej płci mają różne gusta i preferencje, ale projekt opracowany dla dwojga powinien zawierać wygodne meble i charakteryzować się poprzez zwiększoną ergonomię w aranżacji obszarów mieszkalnych. Dotyczy to szafek, zestawów meblowych oraz osobno używanych akcesoriów. Dobrze, gdy do aranżacji wnętrza dziewczynki przewidziany jest taki element, jak pojemna skrzynia z pokrywką, która może zastąpić stolik i służyć jako magazyn nie tylko zabawek, ale także innych przedmiotów, które gromadzą się, by zaśmiecać użyteczną przestrzeń.

Praktyczne dla dziewczynki i chłopca

Przy aranżacji salonu przedmioty z kolorowego plastiku dla dzieci różnych płci pomagają nadać oddzielnym strefom większą dokładność i różnorodność. Mamy i tatusiowie będą mogli szybko nauczyć dzieci przechowywania swoich rzeczy w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Dwóm dzieciom różnej płci trudno jest utrzymać porządek, zwłaszcza gdy są małe.

Wnętrze pokoju dziecięcego dla chłopca i dziewczynki korzysta z:

  • rozbudowanych stref;
  • odpowiednio dobrane oświetlenie, z uwzględnieniem strefowania przestrzeni;
  • stosowanie stylowych tekstyliów i innego wyposażenia domu;
  • wykorzystanie całej powierzchni użytkowej dla zapewnienia większego komfortu rekreacji i rozrywki.

Stylizacja przestrzeni osobistej

Przedszkole jest swoistą „wyspą” szczęścia dla dzieci, gdzie dziewczęta i chłopcy muszą czuć się bezpiecznie.Chęć powrotu do komfortowo wyposażonego pokoju będzie swego rodzaju wyznacznikiem tego, jak szczęśliwe i bezpieczne są Twoje dzieci w domu.I do tego trzeba będzie spróbować, wiedząc, że gusta u dzieci kształtują się do 5 – 7 lat, kiedy dziecko aktywnie się rozwija, uczy się i studiuje otaczający go świat.

W stylizowanych miejscach powinny znaleźć się nie tylko zabawki interaktywne, ale także dobrze dobrane powłoki na ścianach, suficie i podłodze. Działając jako całość, rozwiązanie projektowe pomoże nadać przestrzeniom więcej harmonii i stworzyć doskonały gust w aktywnie rozwijających się dzieciach, wzbudzając chęć uporządkowania i zadbania o swoje terytorium.

Galeria zdjęć

.