Prawidłowy projekt 1-pokojowego 30 m2

Mieszkanie o łącznej powierzchni zaledwie 30 metrów kwadratowych może wydawać się zwykłą kpiną, ale nie jest takie straszne. Gorzej, gdy właściciele mieszkań nie mają wyobraźni, aby odpowiednio umeblować swój dom. Bardzo łatwo jest wymyślić projekt mieszkania jednopokojowego o powierzchni 30 m2, aby było wygodniejsze i bardziej przestronne. Wystarczy poprawnie umieścić akcenty, a mały materiał filmowy przestanie być problemem. Aranżując jednopokojowe mieszkanie, możesz poeksperymentować z grą kolorów i układem mebli.

Projekt mieszkania o powierzchni 30 kwadratów

Niestety nie każdy jest w stanie samodzielnie wymyślić projekt małego jednopokojowego mieszkania. Często trzeba szukać profesjonalnej pomocy. Dotyczy to zwłaszcza rozwoju projektu na etapie projektu. Nie jest tak łatwo umieścić wszystko, czego potrzebujesz na ograniczonej przestrzeni. Na 30 metrach kwadratowych konieczne jest połączenie miejsca do pracy, odpoczynku, jedzenia, dzieci. Pożądane jest zorganizowanie tego wszystkiego tak, aby pozostała wolna przestrzeń.

Mieszkanie z niewielkim metrażem może znajdować się zarówno w starym, jak i nowym domu. Łatwiej jest wyposażyć mieszkanie w nowym budynku. Głównym wymaganiem na powierzchni 30 metrów kwadratowych jest funkcjonalność. A jeśli najemcy nie potrzebują wiele do życia, istnieją elementy wyposażenia wnętrz, bez których nie można się obejść.

W mieszkaniu 1-pokojowym jest to niemożliwe bez:

  • jadalni;
  • pokój dzienny;
  • sypialnie;
  • obszar roboczy.

Projekt w nowym budynku

Mieszkanie w nowym budynku ma znacznie więcej możliwości. Został zbudowany zgodnie z potrzebami współczesnego życia. Projektując nowe mieszkanie 1-pokojowe lub 2-pokojowe o powierzchni do 30 mkw., możesz realizować różne pomysły.

Ladę barową można harmonijnie zintegrować z jadalnią. Pomoże to wizualnie podzielić 1 pokój na kilka części. Lepiej jest użyć składanego stołu. W razie potrzeby można go łatwo i szybko rozbudować i zasilić dużą firmę. Przez resztę czasu nie zajmie dużo miejsca.

W części gościnnejjednopokojowego mieszkania zwykle kładzie się mały przytulny dywan, zamiast krzeseł rozkłada się kilka miękkich puf. Telewizor lepiej jest zamontować na ścianie, najlepiej tak, aby w razie potrzeby można go było obrócić. Wtedy będzie można oglądać telewizję ze wszystkich punktów mieszkania, łącznie z kuchnią.

Lepiej umieścić w sypialni rozkładaną sofę. Oddziel miejsce do spania parawanem.

Specjalnie dla obszaru pracyparapety zostały dostosowane w nowy sposób. Stare parapety należy wymienić na nowe. Mogą mieć wygodne wysuwane szuflady, w których złożysz to, czego potrzebujesz do pracy. Planując miejsce pracy, pamiętaj, że będziesz potrzebować kilku gniazd do pracy.

Prawie wszystkie mieszkania 2-pokojowe, 1-pokojowe w nowych budynkach posiadają loggiemożna je umiejętnie wyposażyć, biorąc pod uwagę ogólny projekt. Najpierw musisz zaizolować, podgrzać i glazurować. W mieszkaniu pojawi się dodatkowe 6 metrów kwadratowych, na których można umieścić miejsce do pracy lub przenieść tam jadalnię.

Projektowanie w starych domach

W starych domach jest mniej możliwości. Większość zasad projektowania pomieszczeń jest taka sama jak w nowym budynku, ale z kilkoma ograniczeniami. Balkonu nie można przekształcić w jadalnię lub gabinet.Ale nawet mały balkon może zostać zaizolowany i przywrócony do jego normalnej formy. Możesz tam przechowywać wszystko, czego potrzebujesz. To prawda, że ​​ubrania nie mogą być przechowywane, w miesiącach zimowych będą wilgotne. Ale różne pudełka, puszki i tak dalej, możesz je tam trzymać.

Ale praktycznie w każdym starym mieszkaniu 1-pokojowym znajduje się komórka lokatorska. To dodatkowe 4 metry kwadratowe. Możesz w nim zaaranżować dość wygodną szafę, w której będą przechowywane buty, ubrania i być może będzie miejsce na zwroty akcji na zimę.

Minimalizm to najlepszy styl do małego mieszkania

Większość czołowych projektantów na świecie zgadza się, że najlepiej trzymać się minimalizmu przy urządzaniu pomieszczeń mały obszar. Ale to nie znaczy, że wszystkie meble będą składały się tylko z sofy i stołu. W rzeczywistości nie o to chodzi w minimalizmie. To prawda, że ​​​​z minimalizmem naprawdę nie ma wielu mebli, ale nie wpływa to na komfort, ponieważ każdy element łączy kilka oddzielnych funkcji.

Wybierając meble do małego 1-pokojowego mieszkania, warto przyjrzeć się bliżej przekształceniom mebli.Stół, który w nocy zamienia się w łóżko lub sofę z wbudowanym blatem zamiast osobnego stolika kawowego. Jeśli to możliwe, lepiej wykonać meble na zamówienie dla przygotowanych pomysłów. Może to znacznie zaoszczędzić miejsce, a meble zajmą tylko potrzebną przestrzeń.

Z 1 pokojowego mieszkania o powierzchni 30 m2 można zrobić kawalerkę. Łącząc kuchnię z pokojem, możesz zyskać dodatkową przestrzeń. Ściana działowa musi zostać usunięta.

Rada! Zamiast ściany między pokojem a kuchnią lub salonem możesz postawić przesuwane szklane drzwi lub blat barowy.

Optycznie powiększyć przestrzeń

Stosując jasne kolory w dekoracji wnętrz, można optycznie powiększyć pomieszczenie.

Zalecane kolory to:

  • drzewny;
  • biały;
  • odcienie pastelowe;
  • kość słoniowa;
  • ochra.

Projektanci zalecają spojrzenie na styl skandynawski przy urządzaniu jednopokojowego mieszkania o powierzchni 30 metrów kwadratowych. Dominacja bieli, meble w jasnych odcieniach, dużo lamp sprawią, że zapomnisz o ograniczonej przestrzeni.

Małe mieszkanie powinno być jak najlepiej oświetlone. Ponadto powinno być naprawdę dużo oświetlenia. Sprawi, że przestrzeń mieszkania jednopokojowego będzie wizualnie szersza i wygodniejsza.

Nie skupiaj się na jednym źródle światła. Lepiej dokupić kilka dodatkowych opraw. I rozmieść je równomiernie w całym mieszkaniu. Oprawy można wykorzystać do podzielenia pomieszczenia na strefy lub podkreślenia pewnych detali. Wszystko to należy przemyśleć na etapie opracowywania pomysłu na projekt.

Rada! Dodatkowe światło nie powinno być zbyt jasne. Szybko cię to zmęczy.

Wnętrze "odnushka" 30 metrów kwadratowych (3 filmy)

Opcje dekoracji mieszkania 30 metrów kwadratowych (43 zdjęcia)

(19 9)
.