Poradnik projektowania mieszkań 40 kwadratów

Kiedy trzeba stworzyć projekt mieszkania 40 m2 bardzo Ważne jest, aby wziąć pod uwagę dwie rzeczy: ten obszar wystarczy do realizacji globalnych odważnych decyzji, a także, aby wszystkie metry kwadratowe były jak najbardziej funkcjonalne i użyteczne dla właścicieli nowego domu. Aby osiągnąć wygodę planowania, aby pokój, w którym będziesz mieszkał, był oryginalny, aby zawsze było coś, co może zaskoczyć gości, musisz zastosować ciekawe techniki, przygotować szczegółowy projekt i nie bać się eksperymentować.

Jak zaczyna się remont

Teatr zaczyna się od wieszaka, a projektowanie mieszkania jednopokojowego wraz z pracownią zaczyna się od stworzenia projekt. Dokumentacja i szkice pomogą obliczyć przybliżony koszt, a także lepiej zorientować się, jak będzie wyglądać jednopokojowa przestrzeń w najbliższej przyszłości.

Taki projekt odniesie sukces, jeśli od razu zwrócisz uwagę na kilka punktów:

 • całkowity budżet,w tym fundusz na nieprzewidziane wydatki;
 • cechy układu mieszkania, umiejętne wykorzystanie wszystkich wnęk i gzymsów;
 • liczba stale zamieszkujących członków rodzinyw 1 pokojowym mieszkaniu 40 m2 z uwzględnieniem próśb każdego z nich;
 • prezentacja i wybór stylu;
 • jasny rozkład wszystkich wymaganych atrybutówi elementów wnętrza.

Zastosowanie pomysłów projektowych

lub podział terenu. Jednak ważność takich decyzji nie może dotyczyć absolutnie wszystkich. Na przykład, jeśli rodzina ma dziecko, projekt połączenia salonu i kuchni można bezpiecznie odłożyć na bok, ponieważ w tym przypadku mieszkanie nie będzie funkcjonalne. W takich okolicznościach można rozważyć opcję zainstalowania dużej szklanej przegrody z zasłoną, ale do nietypowego rozwiązania należy podejść bardzo ostrożnie i ostrożnie.

Pomysły stylistyczne na udekorowanie 1-pokojowego studia na 40 m2 są różnorodne, mogą być w różnych kierunkach:

 • rygor klasyczny;
 • ascetyczny minimalizm;
 • naturalny eko-styl;
 • nowoczesny high-tech;
 • kraj kraj;
 • elegancka prowansja;
 • odważny styl artystyczny.

Niektóre pomysły pozwalają im organicznie mieszać, dodawać coś nowego i oryginalnego. Tutaj znajdziesz różne metody zagospodarowania przestrzennego pomieszczenia: od pięknych drewnianych ścianek działowych po ciekawe przezroczyste wzory.Trendy w projektowaniu mieszkań jednopokojowych o powierzchni 40 m2 wiążą się z grą kontrastów, przydziałem zacisznych „wysp”.Rozważ projekt stworzenia stref lustrzanych, aby wizualnie powiększyć przestrzeń.

Jak dokonać właściwego wyboru

W projekcie mogą być takie decyzje projektowe, które ujawnią charakter właścicieli mieszkanie jednopokojowe. We wnętrzu 1-pokojowego mieszkania o powierzchni 40 m2 można wyeksponować spokój, w którym nie będzie nadmiernej pretensjonalności i krzykliwych elementów. Albo wręcz przeciwnie, w projekcie znajdą swoje miejsce jasne akcenty i natychmiast uderzające przedmioty, które emanują pozytywną agresją.

Projekt części sypialnej

Minimalizm w jednopokojowym studiu o powierzchni 40 m2 może być elegancki. Do normalnego życia człowiek potrzebuje zdrowego snu. Jeśli mówimy o kawalerce jednopokojowej, w której powierzchnia wynosi co najmniej 40 mkw., to istnieje możliwość wykorzystania części powierzchni użytkowej do stworzenia specjalnej niszy. Następnie otrzymasz projekt, w którym miejsce do spania pojawi się jak na piedestale, co sprawi, że przydzielony obszar będzie estetycznie piękny, a także praktyczny, ponieważ będzie miejsce, w którym możesz usunąć wszystkie rzeczy.

Idealnym miejscem w 1-pokojowej kawalerce na postawienie zestawu sypialnianego będzie przy otworze okiennym, który można ozdobić krótkimi zasłonami.Takie zasłony nie zabiorą „dodatkowych” centymetrów powierzchni użytkowej, łatwiej będzie o nie dbać, a ich obsługa jest łatwiejsza. Projekt okaże się bardzo udany, a układ funkcjonalny.

Nie wolno nam zapominać, że zarówno naturalne, jak i sztuczne oświetlenie wizualnie poszerza granice mieszkania jednopokojowego.

Pomimo tego, że powierzchnia w jednopokojowym mieszkaniu o powierzchni 40 m2 nie jest tak mała, konieczne będzie zastosowanie technik, które pozwolą wizualnie powiększyć przestrzeń.

Poszerzą pomieszczenie:

 • umiejętny dobór kolorów, gdzie dominować będą jasne, pastelowe kolory;

 • ustawianie masywnych mebli wzdłuż jednej ściany, kupowanie szafek z zamkniętymi drzwiami;

 • umiejscowienie jadalni lub części wypoczynkowej na środku pokoju;

 • montaż przegród szklanych, ekranów świetlnych i drzwi przesuwnych;

 • zdobienie różnych przedmiotów lustrzaną lub błyszczącą powierzchnią oraz usuwanie wszystkich widocznych ostrych narożników;

 • Zapewnia maksymalny dostęp do naturalnego światła.

Kuchnia

Projekt, w którym w pełni zabudowany zestaw wykonany jest w jasnych kolorach jest praktyczny i rozsądne rozwiązanie do aranżacji wnętrz jadalni jednopokojowego mieszkania. Artykuły kuchenne powinny być funkcjonalne i stylowe. Aby jadalnia kawalerki była jak najbardziej użyteczna, istnieje wiele rozwiązań, które zapewnią jej szybką transformację w miejsce pracy.

Kwadrat narożny, który znajduje się przy przeciwległej ścianie kuchni, może być wykonany w ciemniejszych kolorach.Ten projekt organicznie zaaranżuje tam miękką sofę o niewielkich rozmiarach. Jeśli wspólny pokój kuchni zawiera głównie jednolite kolory, obraz z epoki Prowansji, wykonany w rzeźbionej ramie, harmonijnie zmieści się nad sofą.

Projekt, w którym projekt kuchni wykonuje się głównie w błyszczących powierzchniach, montowany jest stół przesuwny, jest wyraźny podział powierzchni, który pomoże wizualnie zwiększyć przestrzeń bez utraty funkcjonalności.

Pomysły na dekorację salonu

Do oddzielenia części kuchennej od salonu można wykorzystać drewnianą lub sztuczną przegrodę, którą można nadaje się do zainstalowania telewizora. Lub przezroczyste szkło, które będzie wyglądało oryginalnie i wprowadzi nowoczesny element podkreślający wybrany projekt.

Optymalne jest umieszczenie wygodnej miękkiej sofy i strefy relaksu w salonie do przyjmowania przyjaciół.W rogu można ustawić pojemną szafę z dużą ilością półek.Ten przedmiot nie będzie wyglądał trójwymiarowo, jeśli dobierzemy odpowiednią kombinację kolorów, w której szafka będzie łączyć się z główną ścianą. Projekt może obejmować kilka krzeseł i stolik znajdujący się pośrodku, dzięki czemu wygodnie jest pić herbatę podczas miłej rozmowy z gośćmi.

Jeśli do sypialni idealnie sprawdzą się odcienie niebieskiego, jasnego różu, beżu, które wprowadzają przytulność i relaks. Następnie, przygotowując projekt do salonu, wybierają najczęściej kolory: złoty, jasnozielony lub brązowy.

Najważniejsze jest, aby we wnętrzu 1-pokojowego mieszkania nie było przeładowanych detalami, zbędnymi elementami wystroju, nieporęcznymi meblami czy „ciężkimi” odcieniami. Jasne rośliny w pomieszczeniach, duże akwaria, pełne wdzięku indywidualne elementy wystroju stworzą lekkość i świeżość atmosfery Twojego jednopokojowego mieszkania.

Remont i projekt mieszkania 40m2 (2 filmy)

"Projektowanie" mieszkania 40m (40 zdjęć)

.