Pomysły na projekt długiego korytarza: akcenty i ciekawe rozwiązania

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które goście widzą od wejścia, dlatego powinien mieć piękny i reprezentacyjny wygląd.Stworzenie stylowego projektu długiego korytarza może być dość trudne, co tłumaczy się specyfiką układu i skromnym rozmiarem. Jednak nawet na tak małej powierzchni można przemyśleć i odtworzyć niezwykłe wnętrze, które oprócz estetyki będzie wygodne i funkcjonalne.

Cechy układu

Aranżacja długiego przedpokoju w mieszkaniu ma swoje tajemnice, dzięki którym można maksymalnie wykorzystać przestrzeń, umieszczając wszystkie potrzebne rzeczy.Do małego pokoju warto postawić na minimalizm z wyłączeniem zbędnego wystroju i zbędnych detali.

Lepiej użyć szafy na rzeczy niż wieszaka. Idealna jest szafa, w której schowasz wszystko, czego potrzebujesz i zaoszczędzisz dużo miejsca, co potwierdza poniższe zdjęcie.

Prawidłowo i umiejętnie zaplanowane wnętrze pomoże osiągnąć wizualny wzrost przestrzeni, meble i inne elementy wyposażenia wnętrz harmonijnie zmieszczą się w korytarzu, a ogólny styl mieszkania również zostaną zachowane.

Dla komfortowego korzystania z lokalu, przed przystąpieniem do remontu należy zwrócić uwagę na drobne detale i inne niuanse:

 • Drzwi wejściowe i wewnętrzne powinny nie dotykają się nawzajem, w przeciwnym razie ich użycie będzie wyjątkowo niewygodne. Ponadto spowoduje to zarysowania i inne uszkodzenia powierzchni.
 • Aby uzyskać ogólną harmonię wnętrza, wszystkie drzwi muszą być takie same, to znaczy w tym samym kolorze i wykonane w tym samym stylu.
 • Budowa ciepłej podłogi pozwoli zaoszczędzić miejsce zamiast grzejników.

Właściwe użycie koloru poprawi wizualnie i poszerzy korytarz. Aby osiągnąć pożądany rezultat, zaleca się właściwą kombinację jasnych i ciemnych odcieni.

Istnieje kilka technik, które pomogą Ci dokonać wyboru.Aby wizualnie powiększyć przestrzeń, sufit i ściany powinny być ozdobione jasnym kolorem.Meble na korytarzu lepiej wybrać zimne odcienie, na przykład beż, jasny liliowy, kawowy itp. Preferowane jest również użycie drzwi w jasnym odcieniu.

Na wideo: wąski korytarz i przedpokój w mieszkaniu.

Wybór mebli

Przy wąskim i długim przedpokoju ważne jest prawidłowe i wygodne rozmieszczenie mebli. Aby to zrobić, musisz użyć minimum przedmiotów: szafy, półki na buty, wieszaka. Głównym wymogiem dla mebli w długim korytarzu jest funkcjonalność. Wszystkie przedmioty muszą być ułożone harmonijnie, aby uniknąć przeciążenia i masywności wnętrza.Ważną zasadą jest ustawienie mebli tylko z jednej strony. W przeciwnym razie korytarz będzie wyglądał jeszcze węższy.

Wybierając meble do przedpokoju, lepiej wybrać szafę, która znacznie oszczędza miejsce, ponieważ jej drzwi nie otwierają się na zewnątrz.

Jeśli opcja z szafą nie pasuje, można zastosować wzór z otwartymi półkami.Również na współczesnym rynku dostępne są zestawy modułowe, z których przedmioty można umieszczać w różnych częściach pomieszczenia. Integralną częścią przedpokoju jest wieszak przeznaczony na ubrania codzienne, a także szafka na buty i akcesoria.

Warto stosować się do tych wskazówek:

 • Korzystanie z wąskiej i długiej szafy z wbudowanym lustrem pomoże nie tylko utrzymać porządek, ale także wizualnie zwiększają przestrzeń.
 • Designerskie półki na pamiątki, książki i inne przedmioty mogą mieć różne kształty i stanowić całość.
 • Długa komoda, nad którą zawiśnie lustro, optycznie powiększy pomieszczenie.
 • Nie zapomnij o siedzisku, aby założyć buty. Może to być małe krzesło lub pufa.

Magia luster

Lustra doskonale poradzą sobie z zadaniem wizualnego poszerzenia pokój. Na stronach internetowych producentów prezentowane są zdjęcia modeli o różnych kształtach i rozwiązaniach konstrukcyjnych.

Pracując z lustrami warto pamiętać o kilku zasadach:

 • Przy długim korytarzu najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie lustra na końcu pokoju.
 • Lustro można umieścić bezpośrednio na meblu np. w szafie.
 • Jeśli przedpokój jest wąski, ale nie za długi, lepiej wybrać dwa małe lustra niż jedno duże.

Wybór oświetlenia

Przedpokój to jedyne pomieszczenie bez naturalne źródło światła. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia, aby korytarz nie stał się ciemnym tunelem.Zaleca się łączenie kilku opcji oświetlenia: może to być żyrandol pośrodku, kinkiety lub kinkiety, a także dodatkowe oświetlenie na suficie.Najważniejsze, że wszystkie te elementy są ze sobą połączone i uzupełniają ogólny obraz. W Internecie można zobaczyć zdjęcie opcji projektowania korytarza za pomocą oświetlenia.

Oświetlenie w meblach będzie stylowym rozwiązaniem. Ta opcja pozwoli Ci stworzyć przytulność i komfort na korytarzu, ponieważ jasne żarówki nie będą oślepiać, ale jednocześnie dają wystarczającą ilość światła.Przy odpowiednim oświetleniu ściany końcowe można zacienić, aby uwydatnić długość korytarza. Ze względu na praktyczność i oszczędność dobrym rozwiązaniem byłoby oddzielne włączanie i wyłączanie lamp. Pomoże to umiejętnie podzielić strumień światła i oświetlić tylko niezbędny obszar w określonym czasie.

Oświetlenie lustra jest uważane za ważny szczegół. Wychodząc z domu każdy ocenia swój wygląd, dlatego odpowiednie oświetlenie nie jest ostatnim miejscem.

Dekoracja ścienna

spełniają następujące wymagania:

 • wysoka odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne;
 • łatwe czyszczenie wilgotnym mopem;
 • możliwość ponownego zabarwienia.

Aby poszerzyć przestrzeń i optycznie ją powiększyć, należy użyć jasnych kolorów.Warto jednak pamiętać, że takie klosze szybko się brudzą i wymagają ostrożnego obchodzenia się z nimi, dlatego należałoby używać ich fragmentarycznie.

Ważnym aspektem jest odpowiedni kolor i wzór materiałów wykończeniowych. Niedopuszczalne jest stosowanie listwy poziomej lub pionowej, która dodatkowo przedłuży korytarz na długość i wysokość.Duży i złożony wzór sprawia, że ​​przestrzeń jest masywna, co znacznie ją zmniejsza.

Przy dekorowaniu lepiej użyć błyszczących materiałów wykończeniowych, które po odbiciu tworzą wrażenie przestrzeni i powietrza, jak widać na poniższym zdjęciu.

Aby zachować harmonię i zachowanie projektu, zaleca się wybór drzwi i listew przypodłogowych w tej samej kolorystyce.Jeśli pomieszczenie jest małe, zaleca się również dopasowanie mebli pod względem koloru i materiału do drzwi (harmonijne zestawienie widać na zdjęciach producentów konstrukcji drzwiowych).

Płytki ceramiczne są tradycyjnie używane na podłodze w przedpokoju. Materiał ten łączy w sobie wysokie wskaźniki praktyczności, niezawodności i trwałości, nie jest kapryśny w utrzymaniu i zachowuje estetyczny wygląd podczas długotrwałego użytkowania.W przypadku długich i wąskich przestrzeni lepiej wybrać neutralne odcienie: perły, piasek, kawa.Kolory te harmonijnie wpasują się w każdy styl wnętrza i będą pięknie prezentować się na podłodze.

Akcenty i ciekawe rozwiązania

Obrazy, oświetlone nisze lub fałszywe okna mogą posłużyć jako jasne detale.Warto też umieścić duże lustra na długich ścianach, co znacznie zwiększy przestrzeń. Lustra muszą być oświetlone. Drzwi ze szklanymi wstawkami pomogą optycznie poszerzyć korytarz, ponieważ przebije się przez nie światło dzienne.

Skorzystaj również z następujących pomysłów:

 • Aby uzyskać piękną dekorację podłogi, możesz użyć podłogi samopoziomującej, który ma dużą wytrzymałość i świetnie się myje.

 • Zastosowanie sufitu napinanego lub wielopoziomowego z wbudowanym oświetleniem pomoże przekształcić pomieszczenie, ale dzięki takim konstrukcjom, najwyższa kondygnacja wydają się jeszcze niższe.

 • Sztuczny kamień we wnętrzu można wykorzystać do dekoracji nisz, drzwi i narożników.

Projekt wąskiego przedpokoju ma wiele opcji i rozwiązań stylistycznych. Aranżując przede wszystkim należy pamiętać, aby pomieszczenie było wygodne i sprawiało wrażenie ciepłego i lekkiego. Wybierając wygodne i praktyczne meble, a także zwracając należytą uwagę na oświetlenie, można stworzyć przytulny i wygodny przedpokój, wypełniony atmosferą ciepła i domowego komfortu.

Wskazówki dotyczące dekoracji korytarza (2 filmy)

Opcje projektu (50 zdjęć)

​​
.