Pomysły na dekorację sylwestrową w przedszkolu

Obchody Nowego Roku w przedszkolu odbywają się w specjalnej kolejności. Dzieje się tak za sprawą małych uczniów, którzy kategorycznie wierzą w cuda, czekają na wizytę Ojca Mroza i Snow Maiden, a także wielu prezentów. Aby skuteczniej stworzyć atmosferę bajki, wychowawcy i rodzice muszą przemyśleć dekorację noworoczną dla grupy. Przygotowania należy rozpocząć na długo przed nadejściem wakacji, przemyśleć wszystkie punkty, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo: wszystko jest w porządku z umiarem

Materiały użyte do dekoracji grupy w przedszkolu są wysoce łatwopalne, dlatego, przede wszystkim należy dokładnie rozważyć środki bezpieczeństwa. Podstawowe zasady i instrukcje bezpieczeństwa pożarowego są obowiązkowo opracowywane i zapoznawane z nimi zarówno personelowi, jak i rodzicom. Są to dość proste i codzienne wymagania, ale ich przestrzeganie jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa dzieci:

 • Ustawienie choinki - stojak musi być mocny i nie chybotać się.
 • Piękno lasu znajduje się z dala od wszelkich urządzeń grzewczych i kaloryferów.
 • Do dekoracji używa się wyłącznie certyfikowanych girland.

Grupa musi posiadać gaśnicę, aw razie niebezpieczeństwa powiadomić telefonicznie 01.

Niedozwolone jest również:

 • dekorowanie drzewka świecami, watą, papierowymi zabawkami i celuloidem;
 • używać wszelkiego rodzaju materiałów pirotechnicznych, w tym petard i ognie;
 • zamykanie okiennic w oknach podczas obecności dzieci w grupie;
 • Pozostaw dzieci bez opieki.

Dekoracja korytarza

Jeżeli teatr zaczyna się od wieszaka, to grupa w przedszkolu zaczyna od drzwi wejściowe i korytarz z szafkami. Na Nowy Rok zaczynają dekorować ogród prawie z podwórka.Drzwi można tradycyjnie ozdobić wieńcem noworocznym: gałązki sosny są przymocowane do drucianej ramy i ozdobione blichtrem, szyszkami i zabawkami.

Wianek w całości wykonany z choinekszyszki również wyglądają oryginalnie, same szyszki można pomalować specjalną srebrną lub złotą farbą.

Na korytarzu tworzą noworoczną kompozycję z płatków śniegu, bombek, ozdobnych słodyczy, podróbek z ręcznie robionymi prezentami.Na dziecięcych szafkach umieszczono bajkowych bohaterów, którzy przybyli do grupy, aby świętować Nowy Rok.

Niezastąpione elementy konstrukcyjne są girlandy. Z powodzeniem można je umieszczać na ścianach. Jeśli korytarz nie jest zbyt szeroki, girlandy zawiesza się od ściany do ściany, tworząc w ten sposób łuk.

Wiele rzemiosł noworocznych jest wykonywanych własnymi rękami lub można poprosić rodziców i dzieci o przyniesienie dekoracji noworocznych do przedszkola. Placówki przedszkolne pełnią również funkcję edukacyjną, rozwijają dziecko w wytwarzaniu rękodzieła. Dlatego nie wahaj się angażować rodziców w ten proces.

Na filmie:DIY filcowy wieniec świąteczny.

Girlanda noworoczna

Girlanda noworoczna jest dość popularnym elementem dekoracji pokoju. Możesz zrobić to z rękodzieła i różnych materiałów pod ręką. Przedstawimy kilka opcji dekoracji grupy przedszkolnej.

Z wacików

Do tej girlandy potrzebne będą waciki, kolorowy papier, nożyczki, klej, mocna biała nitka.Produkt nazywa się "Śmieszne bałwanki". Najważniejsze jest zrobienie twarzy tych bałwanów.

1. Początkowo elementy wycinane są z kolorowego papieru:

 • nos - z pomarańczowego papieru;
 • oczy - papier niebieski;
 • Usta wykonane z różowego papieru.

2. Na każdym waciku nakleja się wycięte z papieru elementy tworzące twarze bałwanów. Na niektórych płytach przykleja się litery, za pomocą których powstaje fraza „Szczęśliwego Nowego Roku!”.

3. Na koniec na nitkę nawleczono kilka krążków wylotowych, następnie krążki z literami i znowu bałwanki.

Z filcu

Aby wykonać tę girlandę należy przygotować filc z różnych abażury, nożyczki, kompasy, klej, biżuteria do dekoracji (wstążki, cekiny itp.).

1. Na początek wytnij z filcu okrągłe kształty kulek noworocznych. Gdy półfabrykaty są gotowe, zaczynają je dekorować. Fantazja już tu działa. Można ozdobić:

 • kolorowe wstążki haftowane złotem;
 • cekiny o różnych kolorach i kształtach;
 • koraliki, koraliki;
 • kolorowe posypki.

2. Zakończ pracę łącząc kulki w girlandę. Aby to zrobić, można je nawlec na mocną nitkę.

Istnieje wiele możliwości wykonania girland. Mogą to być płatki śniegu, choinki, postacie z bajek, cukierki wycięte z filcu.

​​

Litery trójwymiarowe

Bardzo oryginalne trójwymiarowe figury i napisy są ozdobą na każdą okazję. Robią je własnymi rękami. Rozważ dwie opcje: karton i styropian.

Z kartonu

W tym przypadku będziesz potrzebować zwykłego i kolorowego kartonu, nożyczek i kleju. Proces wykonania statku:

1. Na początek w lustrzanym odbiciu z kolorowego kartonu wycinane są dwie identyczne litery.

2. Z zwykłego kartonu wycina się paski o tej samej szerokości i skleja z nich beczki. Górna i dolna część beczek są zapieczętowane zwykłym papierem.

3. Na jednej z części litery, wzdłuż jej obwodu, zacznij naklejać lufy.

4. Po wyschnięciu przyklej drugą literę na blankiecie.

Aby nie robić papierowych beczek można je zastąpić plastikowymi kubkami, ale tutaj potrzebny jest mocniejszy klej.

Ze styropianu

Odnośnie styropianu - tutaj wszystko jest dość proste:

1 Najpierw kup arkusz materiału o wymaganej grubości.

2. Kontury liter rysuje się i starannie wycina nożem biurowym. Ale musisz być przygotowany na to, że w trakcie pracy z kulek polistyrenowych powstanie dużo gruzu.

3. Opcjonalnie półfabrykaty można pomalować farbą w sprayu, ozdobić cyrkoniami, cekinami, koralikami lub wyciąć cały napis.

Z pianki można wykonać nie tylko wolumetryczne litery czy napisy, ale także płatki śniegu, elementy do komponowania choinki. Pięknie i oryginalnie prezentują się również wycięte postacie zwierząt. Dzieci będą nimi zachwycone!

Dekoracja okien

Dekorowanie przedszkola na Nowy Rok to nie przegap pojedynczy mały róg. Dlatego w kolejnym kroku zwracamy uwagę na okna i lustra. Jedną z najprostszych i najstarszych opcji dekorowania okien są zwykłe papierowe płatki śniegu. Na początek robią wykroje - wycinają płatki śniegu o różnych rozmiarach. Następnie tworzą kompozycję naklejając je na szybę okienną.

Nie mniej popularne są tzw. vytynanki. Są to wycięte z papieru figurki lub kompozycje: Mikołaj na saniach, bałwanki, ozdobiona choinka czy te same płatki śniegu.

Ostatnio farba witrażowa lub sztuczny śnieg.Początkowo szablony rysunków wycina się z grubego papieru. Szablon jest ciasno nakładany na szkło, a puste przestrzenie zamalowywane farbą, wodą z mydłem lub pastą do zębów. Po chwili szablon jest ostrożnie usuwany.

Na wideo:pomysły na dekorację okna w przedszkolu na Nowy Rok.

Dekoracja ścienna

Grupę w przedszkolu można udekorować dekorując ściany i sufit. Na ratunek przyjdą różne rzemiosło, zabawki i kompozycje.

Do dekoracji ścian stosuje się metodę taką jak malowanie. W tym przypadku pokój zamienia się w bajkę.Na ścianach bajeczne dekoracje trzeba pomalować specjalną farbą lub gwaszem. Nie zapominaj, że każdy Nowy Rok ma swój własny symbol, więc odświętnie dekorujemy grupę w tym kierunku.

Nowa opcja - tworzenie postaci bajkowych z różnych materiałów: tkaniny, papieru, filcu, folii itp., a następnie przymocuj je do ściany, uzupełniając je innymi ozdobami świątecznymi, które mogą uchwycić część sufitu.

Kuleczki, kolorowe girlandy, bujne blichtr, kokardki, flagi - to wszystko możliwe zwisanie z sufitu. Dla inspiracji polecamy obejrzenie zdjęciaponiżej.

Czy powinieneś postawić choinkę w przedszkolu?

Kolejny moment to montaż drzewka w grupie. Jest to wskazane, jeśli nauczyciel jest całkowicie pewien, że w pokoju jest wolna przestrzeń i że nie zostanie przewrócona podczas dziecięcych zabaw.Jeśli mimo wszystko zainstalowano choinkę, należy odpowiedzialnie podejść do jej projektu. Nie używaj lamp elektrycznych i szklanych zabawek.

Zastąp naturalną choinkę malowaną kompozycją i przymocuj ją do ściany. Dla takiego piękna dzieci mogą samodzielnie przygotowywać zabawki i umieszczać je na nim.

Inną opcją jest zorganizowanie konkursu na wystawę ręcznie robionych choinek. Aby to zrobić, przyciągają rodziców, którzy wykazując się wyobraźnią, tworzą własną miniaturową kompozycję w domu z dzieckiem.

Ozdabianie szafki dziecięcej na Nowy Rok

Nie zapomnij o szafkach dziecięcych, do których dzieci zaglądają częściej niż raz dziennie. Szafy ozdobione są dowolną kompozycją noworoczną. Jeśli grupa jest udekorowana tematycznie na jakąś bajkę, to na drzwiach można przymocować figurkę bohatera z tej bajki.

Alternatywą dla bohaterów mogą być wieńce sylwestrowe, skarpetki na prezenty, ozdoby choinkowe i tak dalej.

Nowy Rok to święto, które przychodzi do nas co roku. Dlatego warto wykazywać się wyobraźnią i starać się nie powtarzać z roku na rok. Niech każde święto noworoczne zamieni się w oryginalny cud i przyniesie dzieciom wyjątkowe wrażenia.

Płatki śniegu i inne wyroby papiernicze (3 filmy)

Różne pomysły (91 zdjęć)

[4 73]