Połączenie 2 rodzajów tapet w sypialni (+40 zdjęć)

Wiele osób kojarzy wnętrze sypialni ze spokojnym, a może nawet nudnym designem. W większości przypadków remonty mają do czynienia z małym pomieszczeniem. gdzie musisz umieścić tylko najbardziej potrzebne meble. Wnętrze sypialni z dwoma rodzajami tapet wprowadza nowe poczucie przytulności do znajomych ścian.

Warunkiem są ściany o dyskretnych tonach, nie podrażniają i zapewniają optymalną atmosferę do relaksu.

Ponieważ wnętrza sypialni rzadko bywają ciekawe i oryginalne. Ale co, jeśli chcesz urozmaicić pomieszczenie, w którym musisz spędzić dużo czasu? Jak sprawić, by projekt był oryginalny, a jednocześnie akceptowalny dla relaksującej rozrywki?

Pomogą w tym opcje z połączoną tapetą. Eto wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić pieniądze i materiały przy tworzeniu oryginalnego i świeżego wnętrza.Ta opcja dotyczy innych pomieszczeń, takich jak salon, kuchnia i korytarz. Dlaczego więc nie zastosować go do renowacji sypialni? Ponadto zostaną dostarczone wskazówki, które pozwolą zrealizować marzenie o modnym i stylowym wystroju sypialni poprzez połączenie dwóch opcji tapet.

Wybór rodzaju materiału

Rynek materiałów budowlanych oferuje ogromną różnorodność opcji. Oczy podnoszą się podczas przeglądania produktów i katalogów. Zwłaszcza - jeśli musisz wybrać opcje z dwoma rodzajami tapety. Należy wziąć pod uwagę nie tylko kombinację kolorów, ale także rodzaj materiału.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę, obejmują:

  • wydajność;
  • przyjazność dla środowiska.

Sypialnia – pomieszczenie, w którym praktycznie nie ma wpływu niekorzystnych czynników, takich jak wysoka wilgotność, różnice temperatur, mechaniczne oddziaływanie na powierzchnię ścian i nieprzyjemne zapachy. Tapeta nie ubrudzi się. Dlatego ściany tutaj można wykończyć niemal dowolnym materiałem. Zastanów się, jak często zamierzasz remontować swoją sypialnię.

Szczególną uwagę należy zwrócić na trwałość materiałów. Śpimy w sypialni, co oznacza, że ​​jest to zamknięte pomieszczenie, w którym spędza się znaczną ilość czasu. Materiały toksyczne, które uwalniają szkodliwe substancje do powietrza, będą tu po prostu niedopuszczalne.

W sypialni można bezpiecznie zastosować tapety flizelinowe, papierowe i materiałowe. Musisz uważać na płynną i winylową, płynną tapetę i tapetę w płyty. Włókniny będą idealne, jeśli chcesz zachować świeżość naprawy przez długi czas, mogą być, z czasem nie blakną.W razie potrzeby można je okresowo przemalowywać, co obniży koszt następnej naprawy.Świetnie nadają się do sypialni dziecięcych, ponieważ są wystarczająco trwałe. Można je przykleić, jeśli w domu są zwierzęta.

Tapety papierowe i tekstylne będą wymagały troski. Ale są najbardziej przyjazne dla środowiska. Co więcej, na współczesnym rynku nawet papierowe wersje tapet mogą wyglądać dość atrakcyjnie. I mają akceptowalną cenę.

Czy można łączyć tapety dwóch różnych rodzajów?

Jest to możliwe i konieczne. Mile widziana inna faktura i wygląd ściany. Takie rozwiązania otwierają szerokie możliwości wyobraźni i kreatywności. Ale połączenie tapety w sypialni powinno być całkowicie przemyślane.

Aby nie pomylić się przy wyborze, lepiej wykorzystać próbki tapet i nałożyć je na siebie, aby określić, jak dobrze zostaną połączone. Aby z powodzeniem wybrać opcje dla dwóch różnych rodzajów tapet, należy wziąć pod uwagę grubość materiału oraz różne parametry rolek. Musisz pomyśleć o tym, jak zamaskować stawy.

Jeśli boisz się eksperymentować w ten sposób, łączenie tapet z tej samej kolekcji uchroni Cię przed złym wyborem.

Najbardziej estetycznie, oryginalnie i szlachetnie prezentują się tapety tekstylne. Ale jeśli zamierzasz połączyć je z innymi rodzajami tapet, nie jest to takie proste. Po pierwsze są bardzo cienkie, co nie zawsze da się ukryć w stawach. Po drugie, wybór innych materiałów w odcieniach i stylu zajmie dużo czasu.

Kombinacja kolorów

Zanim zaczniesz łączyć dwa rodzaje tapet, tworząc niepowtarzalny wystrój sypialni, żmudne jest wybranie główna kolorystyka w sypialni.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować o kolorze ścian w sypialni:

  • Chcesz dodać odrobinę pasji do swojej sypialni zamężnej? Wtedy pomarańczowe, różowe, czerwone elementy nie będą przeszkadzać. Najważniejsze, żeby nie przesadzać. Nie używaj tych kolorów jako podstawy do dekoracji ścian.
  • Jakie są funkcje sypialni. Pokój przeznaczony jest na spokojną, pogodną rozrywkę - wybieramy spokojne, ciepłe kolory. Na przykład - beżowy, kość słoniowa, biały, jasnobrązowy.
  • Czy w sypialni jest miejsce do pracy (biuro, biurko)? Są niebieskie, niebieskozielone, szare i zielone.
  • Bardziej lubisz wieczór czy poranek? Jeśli jest wieczór, udekoruj sypialnię w tym stylu. Kombinacja kolorów to ciemnoniebieski, granatowy, zachód słońca, fioletowy, ciemnobrązowy. Inspirują Cię poranne godziny - wybierz żółty, pomarańczowy, różowy, jasny koral i jasną zieleń.

Połączenie tapety w sypialni należy dokładnie przemyśleć. Może to być połączenie materiałów monochromatycznych. Ale połączenie tapety bez wzoru, powiedzmy, niebieskiej i z tym samym tłem, ale tylko ze wzorem, wygląda bardziej imponująco.

Jakie zestawienia kolorystyczne nie są pożądane w sypialni

Chcesz stworzyć naprawdę stylowe wnętrze? Wtedy nie powinieneś popełniać typowych błędów. Projekt powinien być przemyślany w najdrobniejszym szczególe, a w sypialni należy unikać ubogich połączeń kolorystycznych tapet.

Należy unikać następujących kombinacji:

  1. Ciepłe kolory należy starannie łączyć z zimnymi, jeśli są daleko od siebie w tęczowej palecie. Na przykład - fioletowy i jasnozielony, czerwony i niebieski.
  2. Kolory różnią się stylem – staramy się unikać takich zestawień. Jest szlachetny brąz i neonowy żółty, stalowo-różowy.

Ale są wyjątki od wszystkich zasad. Jeśli znalazłeś optymalną kombinację kolorów i Ci się spodobała, to ją wykorzystamy. Najważniejsze jest to, że projekt jest harmonijny i nic, jeśli trochę odważnie.

Opcje win-win

Trudno znaleźć odpowiednią kombinację dwóch kolorów? Boisz się zepsuć całe wnętrze sypialni złym wyborem? Następnie należy wkleić tapetę, która różni się od ogólnego tła, nisz, występów i przegród. Oczywiście w tym celu będziesz musiał popracować nad układem pokoju i stworzeniem tych właśnie nisz i przegród. Ale wnętrze będzie wyglądało oryginalnie i świeżo.

Nawisy płyt gipsowo-kartonowych będą niedrogie i łatwe do wykonania. Jednocześnie pomogą wizualnie dostosować parametry pomieszczenia. W ten sposób możesz zaaranżować wezgłowie łóżka lub obszar roboczy.

Fototapety to opcja, którą można również połączyć z zwykłą tapetą. Jeśli będą obecne w sypialni, powinny być dopasowane kolorystycznie i stylistycznie do głównego tła ścian.Nawiasem mówiąc, pejzaż morski będzie dobrze komponował się z tapetą w kolorze wodnym lub piaszczystym tłem. Możesz także eksperymentować z teksturami.

Połączenie różnych faktur

Dobrze dobrane odcienie i faktury w każdym przypadku stworzą stylowe wnętrze sypialni. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie opcje. Może to być tapeta w jednym odcieniu. Główna okładzina ścienna jest gładka. Jeden z nich może mieć teksturowaną powierzchnię.

Teksturowanej tapety nie trzeba przyklejać na całej ścianie. wystarczy - obszar w centrum. Wskazane jest, jeśli jest to część ściany u wezgłowia łóżka.

Nie należy pokrywać ścian tapetami o różnej fakturze, jeśli są to dwa rodzaje powierzchni o różnym reliefie. A jeśli łączysz takie opcje, powinieneś zrobić to ostrożnie, po konsultacji ze specjalistą. Nie możesz użyć tapety o tej samej wytłaczanej powierzchni, ale w różnych kolorach. Wnętrze będzie wyglądało nieco prowincjonalnie.

Wersja klasyczna - wklejenie obszaru u wezgłowia łóżka materiałem różniącym się fakturą od głównego tła. Taki projekt pozwoli Ci skupić się na tym konkretnym obszarze sypialni.

Jak zamaskować wady pokoju

Projekt sypialni prawie zawsze zależy od wielkości i kształtu pomieszczenia. Możesz jednak wybrać odpowiednią tapetę, której dobre połączenie pozwoli zamaskować lub wygładzić niechciane kształty sypialni lub niektóre niuanse, które uniemożliwiają stworzenie idealnego wnętrza.

Jeśli sypialnia ma prostokątny, zbyt podłużny kształt, jej parametry można zniwelować łącząc dwa odcienie tapety. Pomoże to w połączeniu ciemnych i jaśniejszych odcieni.Na szerokich ścianach przyklejamy ciemną tapetę. Nie muszą to być zbyt ciemne odcienie.Ale wąskie ściany od końców są oklejone materiałem o jeden lub dwa odcienie jaśniejszym. Takie połączenie sprawi, że wnętrze będzie bardziej eleganckie, a pomieszczenie bardziej komfortowe.

Potrzebujesz stworzyć idealny projekt w kwadratowym pomieszczeniu? Pomoże połączyć dwa rodzaje tapet na ścianach znajdujących się naprzeciw siebie. Pozostałe dwie ściany powinny mieć taką samą gładką tapetę.

Pośrodku ścian z różnymi tapetami wybierz strefy z pionowymi szerokimi pasami. Taki projekt sprawi, że wnętrze sypialni będzie wytworne, a sam pokój bardziej przestronny.

Zaprojektowany z tapetą na suficie powraca w modzie. Takie rozwiązania są realizowane poprzez zastosowanie nowych materiałów wykończeniowych. Może to być płynna tapeta, dopasowana do głównego tła ścian.

Tapety flizelinowe nie wyglądają na suficie gorzej niż drogie rodzaje tynków. Ponadto z czasem można je przemalować, aby odświeżyć naprawę.

Nie zapomnij o elementach dekoracyjnych: bagietki, taśmy do tapet, bordiura. Pomogą ukryć istniejące wady wklejania materiału, a także sprawią, że projekt będzie bardziej harmonijny.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.