Pokój dziecięcy dla dwóch chłopców: pokój męski dla maluchów i młodzieży

Pokój dziecięcy dla dwóch chłopców to osobny świat, wręcz wszechświat, który żyje własnymi prawami. Wnętrze takiego pokoju powinno odpowiadać potrzebom dwóch psotnych, niespokojnych i niezwykle dociekliwych rozwijających się osobowości.

Osobliwością chłopców w każdym wieku jest to, że w ogóle nie mogą znieść rutyny, monotonii i nudy.

Nie da się ich zajmować przez długi czas jednym biznesem, we wszystkim, czego potrzeba różnorodności. Idealne wypełnienie pokoju dziecinnego jest nie tylko piękne i funkcjonalne. Jak najwięcej elementów wnętrza powinno się przekształcać, składać, rozkładać, przesuwać i, jeśli to możliwe, nie pękać.Osobie dorosłej niezwykle trudno jest zrozumieć, w co może się zmienić ta lub inna idea dzieci: ich pokój może zamienić się w stadion sportowy, tor wyścigowy, miejsce działań wojennych lub klęsk żywiołowych, a także plac budowy szałasów, szałasów i domków poduszkowych...Jednocześnie wszystkie przemiany mogą zachodzić w ciągu dnia, a nawet kilka razy.

Pokój dziecięcy dla chłopców

Dwóch synów w rodzinie to prawdziwe szczęście. Ale jednocześnie i cała katastrofa dla wnętrza. Wszystko, co da się odkręcić, zostanie odkręcone, wszystko, co się złamie, z pewnością pęknie, a wszystko, co da się przesunąć, z pewnością wyląduje w innej części pokoju.

Planując projekt pokoju dziecięcego dla dwóch chłopców, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę co najmniej pięć czynników:

 • wiek dzieci i różnica wieku;
 • charakter i preferencje synów;
 • funkcjonalność lokalu;
 • wytrzymałość, niezawodność i trwałość elementów wyposażenia wnętrz;
 • bezpieczeństwo.

W takim przypadku wnętrze musi być urządzone w odpowiednim stylu. Miękkie odcienie łóżka z pewnością okażą się skandalicznie nudne i prędzej czy później synowie będą mieli palącą chęć urozmaicenia palety kolorów. Na przykład za pomocą markerów, gwaszu, naklejek, pasty do zębów, szminki, a nawet pasty do butów.

Przed przystąpieniem do realizacji planów organizacji i projektowania przestrzeni żłobka należy zdecydować, co należy jeszcze zrobić, a czego w żaden sposób nie powinno się robić. Wybór powinien w dużej mierze opierać się na wieku dzieci.

Pokój dla niemowląt

We wczesnym dzieciństwie chłopcy nie wykazują dużej aktywności destrukcyjnej. W tym okresie ich życia ważny jest spokój, wygoda i poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie wnętrze powinno skłaniać dzieci do jakiejś aktywności: rysowania, zabawy czy np. czytania.Aby skupić uwagę synów na rzeczach naprawdę wartościowych, przestrzeń pokoju powinna zostać podzielona na strefy funkcjonalne.​​

 • Strefa spania . Łóżko piętrowe dla niemowląt jest niedopuszczalne, ponieważ upadek nawet z tak pozornie nieznacznej wysokości może skutkować urazami, krzykami i napadami złości. Łóżka można ustawić wzdłuż dwóch przeciwległych ścian, aby dzieci mogły się widzieć i rozmawiać ze sobą. Wskazane jest umieszczenie pod łóżkiem wysuwanej szuflady, w której można umieścić zabawki, pościel lub rzeczy. Na ścianach przy łóżkach można powiesić zdjęcie w ramkach, z jasnymi i niezwykłymi momentami z życia dzieci.

 • Obszar pracy. Miejsce pracy to miejsce kreatywności i eksperymentowania. Zdecydowanie potrzebujesz szerokiego stołu, na którym możesz robić rękodzieło i rysować, wygodnych krzeseł i rzędu niskich półek do przechowywania artykułów piśmienniczych i artystycznych.

 • Obszar gry. Przestrzeń do zabawy powinna zajmować co najmniej połowę powierzchni pokoju. Tutaj możesz umieścić szuflady i komody na zabawki, niskie miękkie pufy, a także wszelkie miękkie przedmioty, po których możesz skakać i skakać.

 • Obszar funkcjonalny. Szafy, półki i komody powinny znajdować się w wydzielonym pomieszczeniu. Po pierwsze, pozwoli uniknąć konieczności grzebania w rzeczach w poszukiwaniu czegoś ciekawego i ułatwi proces sprzątania.

Wnętrze powinno być urządzone zgodnie ze strefami pokoju dziecinnego: sypialnia – klasyczne, delikatne nuty, kojące umysły maluchów; obszar roboczy to najjaśniejsza część pomieszczenia, w której można wygodnie pracować; plac zabaw - jasne i ciekawe nadruki, zdjęcia i obrazki, mnóstwo zabawek, drobiazgów i zabawnych rzeczy.

Obszar funkcjonalny powinien być jak najbardziej nudny i nieatrakcyjny.

Pokój młodzieżowy

Wnętrze pokoju dziecięcego młodzieżowego to temat osobnej rozmowy.Dorastający chłopcy są niezwykle aktywni, dociekliwi i wszechobecni, dlatego po prostu potrzebują odpowiednich warunków do prawidłowego kształtowania swojej osobowości.Tu znowu warto sięgnąć do podziału przestrzeni na strefy.

 • Sypialnia. Teren rekreacyjny powinien być ciekawy. Łóżko piętrowe lub łóżko na antresoli to świetny wybór. Przy łóżku lepiej postawić mały stojak lub parę szafek nocnych, na których dzieci mogą przechowywać najróżniejsze rzeczy, od kolorowych ulotek reklamowych po części z rozbitych niegdyś zegarów i zabawek. Jeśli nie ma takiego „magazynu”, pod materacami i łóżkami będą regularnie pojawiać się nagromadzenie śmieci i gruzu.

 • Obszar roboczy. Czytanie lub nauka dla nastolatków może być prawdziwym wyzwaniem, jeśli miejsce pracy nie jest odpowiednio zaprojektowane. Przestrzeń tej części pokoju powinna skupiać uwagę dzieci na rzeczach ważnych z rodzicielskiego punktu widzenia: książkach, zeszytach, podręcznikach i albumach.

  Zainteresowanie rozwijaniem zajęć możesz rozgrzać za pomocą różnych trików: kolorowy i klimatyczny plakat na ścianie przedstawiający szalonego geniusza z kreskówkowego konstruowania coś niewyobrażalnego lub np. mapa świata zaprojektowana w duchu pierwszych marynarzy, czy zdjęcie jakiejś sławnej postaci – wszystko to otworzy przestrzeń na lot dziecięcej wyobraźni i stanie się swego rodzaju motywującym czynnik.

Nastolatki uwielbiają naśladować ciekawe osobowości. A w obszarze roboczym niech te osobowości będą marynarzami, pionierami i wynalazcami, a nie bohaterami komiksów lub filmów.

 • Obszar funkcjonalny. Szafy i komody dla nastolatków są czymś oczywistym i nie powodują dużej chęci wywrócenia w nich wszystkiego do góry nogami. A następnie te elementy wnętrza można umieścić w całym pomieszczeniu, w dowolnych dogodnych miejscach.

 • Obszar gry. Plac zabaw dla nastolatków jest prawdopodobnie najtrudniejszy do ustawienia. Tutaj należy wziąć pod uwagę zainteresowania i preferencje synów, pamiętając jednocześnie, że mogą się zmienić z dnia na dzień. Przede wszystkim obszar ten powinien być przestronny.Chłopcy mogą znaleźć najbardziej nieoczekiwane zastosowanie pustych metrów kwadratowych: zbudować dom z poduszek, urządzić tam mecz piłki nożnej lub walkę na poduszki...Wszystko ogranicza tylko wyobraźnia dzieci. I otaczające przedmioty.

Udekorowanie wnętrza przedszkola dla dwóch nastoletnich chłopców jest raczej trudne. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę życzenia samych dzieci. Ważne, żeby nie próbować manipulować ich opinią, nie wywoływać frazy „no dobrze, podoba mi się”, żeby potem zadeklarować, że sami wybrali takie wnętrze.

Oczywiście ślepe podążanie za ich pomysłami również nie jest najlepszą opcją, ale nadal konieczne jest konsultowanie się z synami w sprawie kolorów, mebli i innych przedmiotów.

Ściany dziecięcej sypialni można ozdobić ciekawymi plakatami, plakatami i zdjęciami ulubionych aktorów lub postaci filmowych. Piękno drukowanych elementów dekoracyjnych polega na tym, że można je łatwo wymienić lub całkowicie usunąć.

Warto również rozważyć opcję kreatywną: umożliwienie rysowania ścian. Najlepiej wielokrotne. Można to zrobić za pomocą białej tablicy, którą można łatwo wyczyścić zwykłą gąbką.

Wnętrze żłobka dla nastolatków powinno zawierać różne "tajne" miejsca. Czyli miejsca, w których można ukryć różne ciekawe lub przypadkowo zepsute rzeczy. W przeciwnym razie wszystkie śmieci zostaną rozrzucone w najbardziej nieoczekiwanych miejscach w mieszkaniu.

Galeria zdjęć

.