Plakaty i obrazy do nowoczesnego wnętrza

Dziś do dekoracji pomieszczeń można użyć wszystkiego: od rękodzieła po eleganckie meble. Nie każdy może sobie pozwolić na kosztowną biżuterię. Ale obrazy i plakaty do wnętrz są sprzedawane do każdego portfela i do każdego pomieszczenia.

Plakaty i obrazy

Plakaty to arkusz papieru o błyszczącym wykończeniu. Drukowane są na papierze gazetowym, grubym i fotograficznym z imitacją płótna. Plakaty, podobnie jak obrazy, służą do ozdabiania pomieszczeń. Ze względu na szybki proces produkcyjny zakres cenowy oraz wybór asortymentu na rynku są szerokie. Plakaty sprzedawane są w sklepach meblowych, salonach, kioskach z gazetami. A obrazy modułowe można wykonać ręcznie. Przy odpowiedniej pielęgnacji plakaty we wnętrzu nie ulegną drogim reprodukcjom.

Jak urządzić pokój?

Dziś obrazy, podobnie jak plakaty do wnętrz, nie są luksusem, ale narzędziem do dekoracji otoczenia. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego obrazu, koloru i skali obrazu. Główną zasadą jest to, żedla dużego pokoju musisz wybrać duże płótno, dla małego - małe.

Zbieraj małe płótna w prostokątnych, kolorowych kompilacjach. Abstrakcyjne aplikacje bez fabuły można umieścić w dowolnym pomieszczeniu. Staną się akcentem i nasycą energią wnętrze pomieszczenia. Środek obrazu powinien znajdować się na wysokości oczu, a aplikacje modułowe powinny być wyrównane do dolnej krawędzi. Czarno-białe obrazy dodają pomieszczeniu elegancji.

Wystrój kuchni

Wybrane płótna nie powinny być eksponatem muzealnym. Jedzenie jest gotowane, gotowane na parze i smażone w kuchni. Dlatego do kuchni musisz wybrać prosty i nieskomplikowany obraz.

Można używać czarno-białych zdjęć w ramkach. Jeśli we wnętrzu dominują odcienie szarości, brązu lub metaliczne, odpowiedni będzie czarno-biały obraz.

Jeśli w kuchni dominują odcienie błękitu i beżu, to warto wybrać płótna w kolorze żółtym. Może występować nie tylko w tle, ale również w postaci geometrycznych kształtów, kwiatów, pejzaży.

Rada! Płótna w formacie pionowym wizualnie podniosą pomieszczenie.

Jasny obraz, wykonany w kolorze białym z czerwienią, pomarańczą, zielenią lub żółtą, doskonale nadaje się do minimalistycznej kuchni. Jeśli kuchnia ma już kilka jasnych akcentów, na przykład w postaci kolorowego abażuru lub poduszek, płótno należy dopasować do dowolnego odcienia. Na przykład obraz maku lub bukietu kwiatów będzie dobrze wyglądał ze szkarłatnymi poduszkami.

Obrazy malowane akwarelami nadają się do klasycznej kuchni. Powinny być umieszczone pod szkłem, a nie po stronie słonecznej. Krajobraz może być używany jako obrazy.

Przedpokój

To jedyne pomieszczenie w mieszkaniu, do którego można dobrać absolutnie dowolne płótna, nawet czarno-białe, nawet kolorowe.

Tu będzie właściwe:

  • jasne kwiaty;
  • portrety emocjonalne;
  • soczysta abstrakcja;
  • pejzaże.

Wskazówka! Jeśli kuchnia wychodzi na korytarz, w obu pokojach powinny znajdować się płótna o tym samym motywie.

Płótna do salonu

Najczęściej starają się jak najwięcej udekorować salon elementami dekoracyjnymi. Czarno-białe płótno sprawi, że pomieszczenie będzie powściągliwe i surowe, a jasne kolory - dynamiczne.

Symetrycznie zawieszone płótna dodają poczucia surowości. Płótna o tym samym rozmiarze nadadzą pomieszczeniu wygląd biura biznesowego.Duże obrazy powinny być umieszczone symetrycznie iw dużej odległości od siebie.Wtedy każdy obraz będzie postrzegany oddzielnie.

Obrazy olejne z dowolnym obrazem będą dobrze wyglądać w "klasycznym" salonie. Renesansowe płótno będzie pasować do pokoju w odcieniach ciemnego brązu, a obraz z pejzażem morskim lub portretem zmieści się w jasnym pomieszczeniu.Do salonu w stylu „minimalizmu” lepiej wybrać jasne płótna z miejskimi pejzażami lub drzewami.

Odpowiednio dobrane płótna nadadzą wnętrzu strukturę.Płótno zawieszone na środku pokoju zaakcentuje symetrię. Duży obraz na pustej ścianie stworzy poczucie integralności.

Obrazy modułowe składają się z kilku segmentów różnej wielkości, połączonych jednym pomysłem. Do salonu wskazane jest wybranie płótna z wizerunkiem słoneczników, wiejskiego krajobrazu.

Płótno do sypialni

W tym pokoju należy wybrać płótna spokojne. Najlepszą opcją są miękkie, pastelowe kolory.W sypialni w stylu art decor należy wybrać obrazy czarno-białe: pejzaże z zakochanymi parami, portrety. Najważniejsze, aby płótno było blisko najemców pod względem atmosfery.

Dla miłośników kwiatów pasują płótna z roślinami, a dla turystów pejzaże morskie. Zdjęcia lasu nadadzą pomieszczeniu spokojną atmosferę. Malowane niebo, chmury i ptaki dodadzą wnętrzu nuty romantyzmu.

Jeśli w sypialni są już jasne plamy, to płótno również należy do nich dopasować.Na przykład, jeśli poduszki czy narzuty są pomalowane na zielono, to na płótnie powinny dominować te same odcienie.

Wskazówka! Zawieś płótna w różnych stylach na każdej ścianie. Z jednej strony czarno-biały pejzaż, z drugiej abstrakcja, z trzeciej obraz z motywem marynistycznym.

Płótna w klasycznym wnętrzu

Trudno wyobrazić sobie klasyczne wnętrze bez płótna, które wnosi nuty indywidualności, oddaje gust właścicieli domu. Dlatego obraz musi być starannie dobrany. Nie ma znaczenia, czy będą to odległości morskie, czy szkice miast. Najważniejsze, że paleta jest połączona z głównym asortymentem pomieszczenia.

Już w starożytności szlachetne jednostki zdobiły ściany swoimi portretami. Pomimo pojawienia się aparatów cyfrowych, malarstwo portretowe jest nadal aktualne.Skarbem domowej galerii będzie czarno-biały plakat przedstawiający właściciela domu.

Każde wnętrze będzie ozdobione graficznymi kolumnami, kapitelami, fasadami budynków. Naturalistyczny obraz roślin uosabia bliskość z naturą, która nie jest tak urzekająca w mieście. Abstrakcyjne płótna wyglądają niecodziennie w klasycznym wnętrzu. Chodzi o kontrast: klasyka i swoboda uzupełniają się i podkreślają.

Wskazówka! W bogatym wnętrzu dobrze prezentują się cienkie ramki ze złotymi elementami.

Jak wybrać odpowiednie płótno?

Bardzo trudno jest wybrać płótno, które doradzi pomieszczenie pod względem palety i treści. W motywie lub wnętrzu o wyraźnym stylu powinieneś wybrać płótno zgodnie z treścią. Połączenie kolorów jest dozwolone w pomieszczeniach bez wyraźnego stylu.

Miejski plakat lub płótno z elementami graffiti wpasuje się we wnętrze w stylu miejskim. Obrazek z motywami kolorystycznymi zmieści się w gabinecie dla kobiet. W japońskiej sypialni odpowiedni byłby obraz bambusa, gejszy lub ogrodu. Morski wystrój z koralami i statkiem będzie pasował do pokoju dziecinnego. W tym przypadku paleta kolorów zajmuje tylne miejsce.

Jak zrobić obraz modułowy (2 filmy)

Opcje dekoracji wnętrz za pomocą obrazów i plakatów (48 zdjęć)

​​
[2 11]
.