Piękne fałszywe podświetlane okno do mieszkania

Trendy wzornicze w dekoracji wnętrz nieustannie proponują nam korzystne rozwiązania i nowe trendy. Wcześniej fałszywe okno we wnętrzu było uważane za ekskluzywny atrybut luksusu, dziś projektanci coraz częściej wykorzystują ten ruch do stworzenia oryginalnego projektu.

Ręcznie wykonane imitowane podświetlane okno wprowadzi do wnętrza nutkę nostalgii i pozwoli pozostać w nurcie nowoczesnych trendów, w których ceni się romantyzm.

Głównym powołaniem imitacji okien jest wizualna ekspansja przestrzeni. W małych pomieszczeniach stosuje się ozdobne otwory okienne. Może to być salon, przedpokój, sypialnia, kuchnia lub łazienka. Kolejnym przeznaczeniem tego elementu we wnętrzu jest funkcja czysto dekoracyjna.Do dekoracji można wybrać dowolny krajobraz, a rama może stać się ozdobą pomieszczenia, jeśli do jej wykonania dobierze się odpowiednie materiały i styl dekoracji.

A jeśli wykonasz fałszywe podświetlane okno, stanie się ono dodatkowym źródłem oświetlenia. Często fałszywie montowane w pomieszczeniach o słabym oświetleniu naturalnym ze względu na niekorzystną lokalizację prawdziwych okien lub ich całkowity brak. Nie chcesz płacić znacznej kwoty za pracę artysty i projektanta? W tym artykule dowiesz się, jak samodzielnie wykonać fałszywe podświetlane okno bez użycia drogich materiałów i technologii.

Fałszywe okno z oświetleniem we wnętrzu pokoju

Istnieją dwa główne rodzaje dekoracji okna w salonach:

  • na ścianie;
  • na suficie.

Drugi rodzaj dekoracji jest znacznie droższy od pierwszego. Aby zrobić ozdobne okno na suficie, musisz mieć pewne umiejętności i technologie. Dlatego zajmijmy się nazwami na wersji ściennej.

Otwory okienne dekoracyjne naścienne dostępne z podświetleniem lub bez. Nisza bez podświetlenia nie będzie w stanie w pełni pełnić funkcji wizualnej rozbudowy pomieszczenia i dodatkowego źródła światła. We wnętrzu najczęściej stosuje się podświetlane okna, aby powiększyć małe pomieszczenie.

Jak okno wpasuje się w projekt

Ważnym czynnikiem jest harmonia we wnętrzu. Należy to wziąć pod uwagę przy tworzeniu fałszywego okna własnymi rękami. Okno powinno współgrać z głównym akcentem we wnętrzu. Na przykład, jeśli pokój jest urządzony w minimalistycznym stylu, lepiej zrobić okno z widokiem na metropolię. Jako rama nadaje się cienki plastikowy panel lub bagietki formierskie. Element może być duży, okno znacznie ożywi wnętrze pokoju przy niewielkiej ilości mebli.

Secesyjny pokój można ozdobić małym okienkiem z grubą ramą z naturalnego drewna lub sztukaterią, ale panel powinien mieć klasyczny wygląd.

Rama jest łatwa do wykonania własnymi rękami. Dla większego realizmu okno można ozdobić prawdziwymi zasłonami. Jako pejzaż możesz wybrać plakat z romantycznym wizerunkiem, na przykład kwitnącą łąkę, starą ulicę lub pejzaż z lustrzaną taflą jeziora.

Jak zrobić fałszywe okno z oświetleniem

Musisz zrozumieć, że obecność oświetlenia wiąże się z potrzebą nisza w ścianie. To w nim zostanie zamontowane podświetlenie.

Wnękę pod otwór okienny z oświetleniem można wykonać na dwa sposoby:

  • wyciąć wnękę;
  • Zrób to z konstrukcją z płyt kartonowo-gipsowych.

Jeśli otwór jest mały, łatwiej jest wykonać wnękę w ścianie. Ale ten proces zajmie dużo czasu, będzie związany ze znacznym hałasem, a pozbycie się ogromnej ilości kurzu zajmie dużo czasu. Jeśli te czynniki nie stanowią dla Ciebie problemu, możesz zastosować tę metodę.

Dużo łatwiej jest zrobić wnękę w ścianie z płyt kartonowo-gipsowych. Nie jest konieczne montowanie konstrukcji z profilu i płyt kartonowo-gipsowych na wszystkich ścianach, wystarczy tylko jedna.

Ta działalność nie jest droga. Jedyną wadą tego rozwiązania jest konieczność „ukradzenia” kilku centymetrów wolnej przestrzeni pomieszczenia. Ale za panelem możesz schować okablowanie prowadzące do podświetlenia.

Jak zrobić ramkę do okna z podświetleniem

Stworzenie fałszywego okna nie jest trudne struktura własnymi rękami, najważniejsze jest podjęcie decyzji o użytych materiałach.

Jako stelaż można zastosować następujące opcje:

  • stara rama konia, trzeba ją wyszlifować, pomalować lub polakierować;
  • specjalnie zamówioną ramę ze wzmocnionych paneli z tworzywa sztucznego z niedrogimi podwójnymi szybami;
  • Rama listwowa.

Można włożyć szybę w ramkę wykonaną z drewna i metalo-plastiku, a obraz będzie znajdował się w pewnej odległości od niej. Ta opcja wygląda szczególnie imponująco, więc - obraz nie będzie odróżniał się od prawdziwego krajobrazu za oknem.

Fototapeta lub plakat musi być dobrej jakości, inaczej okno będzie wyglądało tanio i nieodpowiednio we wnętrzu. Lepiej jest umieścić obraz za szkłem.

Należy uważać, aby otworzyć wnękę: wprawdzie zdarza się to rzadko, ale trzeba będzie zmienić źródła światła, a demontaż całej konstrukcji nie jest wskazany dla tego.

Jakie będzie podświetlenie

Własnoręcznie zrobienie podświetlenia jest dość proste. Ale najpierw musisz zdecydować, jakiego rodzaju lekkie elementy zostaną użyte.

Mogą to być:

  • Elementy LED;
  • lampa fluorescencyjna;
  • konwencjonalne żarówki.

Taśma LED to najprostsza i najbardziej ekonomiczna opcja. Można go poprowadzić po całym obwodzie okna, ale czasami wystarczy krótka taśma na dole lub na górze. Takie rozwiązanie może sprawić, że krajobraz będzie bardziej naturalny, np. światło będzie lewać się tylko z nieba lub z wody.

Świetlówka to kolejna dobra opcja, ale oświetlenie będzie jaśniejsze. Potrafi oświetlić całą powierzchnię dekoracji.

Uważaj na żarówki. Od nich powierzchnia obrazu i szkło mogą być bardzo gorące, dlatego używamy tylko żarówek o minimalnej mocy.

Po zamontowaniu opraw oświetleniowych można przystąpić do montażu ramy i obrazu. Przypominamy, że konstrukcja musi być zdejmowana. Nie zapominaj, że czasami podświetlenie okna zrób to sam musi być wyłączone. Przed zainstalowaniem podświetlanego okna należy obrysować je na ścianie, następnie przymocować dekorację, a dopiero potem przystąpić do prac instalacyjnych.

Różnorodność opcji tworzenia fałszywych okien (29 zdjęć)

[1 96]
)
.