Panel ścienny z tkaniny - DIY kreatywny wystrój

Panel wykonany z tkaniny to dla wielu nietuzinkowy wystrój. Ale często proste rzemiosło w rękach utalentowanego mistrza może zamienić się w dzieło sztuki. Nie sposób tu przytoczyć pewnych wzorców, bo wszystko buduje się na własnej wyobraźni i wyobraźni. Opanowanie techniki pozostaje głównym czynnikiem, pomogą w tym różne klasy mistrzowskie. W przyszłości wszystko zależy tylko od lotu fantazji.

Wybór tematu do stworzenia panelu

Przed rozpoczęciem pracy powinieneś zrozumieć, że panel powinien być utrzymany w określonym stylu. Powinien nakładać się na wystrój pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. W przeciwnym razie produkt może zostać wyrzucony z ogólnego tematu i zadziwić wszystkich obecnych swoim bezsmakiem.

Wiele pomysłów i rozwiązań stylistycznych można znaleźć w różnych artykułach, którym towarzyszy duża liczba zdjęć. Pozostaje wybrać pomysł, który najbardziej Ci się podobał i pasował do istniejącego wnętrza.

Klasyka, wieś, Prowansja

Idealne motywy paneli do pokoi urządzonych w stylu klasycznym, wiejskim, prowansalskim to różne martwe natury lub motywy florystyczne.Dobrze prezentują się również kompozycje w formie pejzaży. Staraj się uciec od pretensjonalności, lepiej nadać wyglądowi produktu maksymalną prostotę i radość. Kompozycja powinna wprowadzać do wnętrza atmosferę relaksu i wywoływać tylko pozytywne emocje.

Abstrakcja jest odpowiednia również we wnętrzu odpowiedniego stylu. Można zauważyć, że jest to opcja uniwersalna, ponieważ pasuje w zasadzie do każdego stylu.

Modern

Modern charakteryzuje się obecnością ścisłych linii geometrycznych.Dlatego secesyjny panel powinien zawierać kompozycje o różnych wyraźnych wzorach. Dekoracja produktu również powinna być umiarkowana. Ramki do obramowania paneli są używane dość proste, prawie niewidoczne.

Styl skandynawski

Jednym z nielicznych tematów na przestrzeniach słowiańskich jest styl skandynawski. Oznacza jasność i praktyczność, wyróżnia się obecnością odpowiednich ozdób i motywów.Nawet początkujący rzemieślnik może stworzyć taki panel z tkaniny na ścianie, używając pod ręką różnych materiałów, takich jak koraliki, muszle, wstążki.

Również na panelu tkaniny mogą znajdować się wizerunki jeleni, choinek, liter, linii, klatek i innych rzeczy.

Loft

W nowoczesnych wnętrzach bardzo popularne są rozwiązania projektowe w stylu loft.Także tutaj są pewne wymagania. Temat jest dość zróżnicowany, ale panel powinien być wykonany tylko w dwóch lub trzech kolorach.

Mimo surowych i lakonicznych linii panel w stylu loftu przyciąga wzrok i doskonale prezentuje się we wnętrzu.

Tkanina na tkaninie (podstawy pracy)

Obrazy na tkaninie zaczęły pojawiać się w modzie stosunkowo niedawno. Ale ostatnio panel coraz bardziej zaczyna zajmować wiodącą niszę we wnętrzu pokoju. Wielbicieli tej sztuki jest wielu. Niektóre szwaczki próbują tworzyć kompozycje własnymi rękami.

Często można spotkać warianty obrazów, które uzyskuje się malując na tkaninie, zamkniętej w ramie. Ale takich kompozycji nie można nazwać panelami. Zupełnie inaczej jest, gdy wzór tworzy się na tkaninie za pomocą innej tkaniny. To jest prawdziwy panel. Kompozycja wygląda wspaniale, jeśli za pomocą tkaniny nada się efekt wolumetryczny.

Zasady ogólne

Pełna zgodność panelu ze stylistyką pomieszczenia jest podstawowym wymogiem. Ale nie ma zasad bez wyjątków.Jeśli produkt jest wykonany w innym motywie, ale akcenty kolorystyczne są zachowane i w żaden sposób nie naruszają ogólnego wrażenia, to nie należy odmawiać sobie przyjemności umieszczenia kompozycji na ścianie.

Pracując nad stworzeniem panelu dekoracyjnego należy mieć:

 • wyczucie proporcji;
 • zgodność z projektem lokalu;
 • pełne współdziałanie składników ze sobą.

Techniki tworzenia paneli tkaninowych

przy użyciu różnych technik:

 • wniosków;
 • kanzashi;
 • patchwork;
 • Symulacja ZD.

Opcje produkcji bazy

Rozpoczęcie pierwszy raz, należy rozumieć, że za pierwszym razem jest mało prawdopodobne, aby uzyskać dzieło sztuki. Aby to zrobić, musisz przynajmniej w najmniejszym stopniu wypełnić swoją rękę. Ciągłe szkolenie, wytrwałość i przestrzeganie rad doświadczonych rzemieślników przyniosą rezultaty.

Pierwszy raz zrobić panel jest lepszy z materiałów, które nie mają nic przeciwko zepsuciu. A po drugie i dalej, po zdobyciu umiejętności, możesz huśtać się na drogich przedmiotach.

Istnieje kilka opcji przygotowania bazy do stworzenia:

 • Przygotowanie bazy bardzo grubej tektury, płyty pilśniowej lub sklejki.Tkanina jest naciągnięta na przód półwyrobu, którego brzegi są zagięte na lewą stronę. Aby zapobiec przesuwaniu się płótna, jego krawędzie są mocowane klejem. W ten sposób uzyskuje się bazę, na której zaczynają się mocować elementy aplikacji.

 • Weź drewniane listwy i uformuj z nich ramę, następnie przykryj ją tkaniną.W tym celu wytnij prostokątne płótno zgodnie z wymiarami ramy, dodając 2-3 cm, aby można było zawinąć je po złej stronie. Po rozciągnięciu tkaniny krawędzie mocuje się do ramy za pomocą zszywacza lub małych gwoździ.

 • Styropian doskonale sprawdza się również jako podkład.Na takim półfabrykacie rysuje się ołówkiem rysunek lub schemat, a następnie wybiera się skrawki tkaniny o różnych kolorach i fakturach. Wzdłuż zarysowanych linii krawędzie strzępów zagłębia się w piankę ostrym narzędziem.

Po przygotowaniu bazy zaczynają wybierać elementy, z których powstanie rysunek. Aby to zrobić, możesz użyć zarówno wielokolorowych tekstyliów, jak i dowolnych innych akcesoriów, które są odpowiednie w kompozycji i połączone z głównymi elementami. Uzupełnij aplikację wszelkiego rodzaju koralikami, guzikami, cyrkoniami i nie tylko.

Panel z tkaniny o tematyce noworocznej

Nawet dorośli oczekują od świąt noworocznych cudu. A dla dzieci Nowy Rok to najbardziej wyczekiwane święto. Dlatego starają się udekorować pokój w oryginalny i prawdziwie świąteczny sposób, aby stworzyć noworoczny komfort. Jednym z najbardziej udanych elementów dekoracyjnych jest panel w stylu noworocznym, za pomocą którego można łatwo osiągnąć wyznaczony cel.

Aby wykonać kompozycję własnymi rękami należy przygotować:

 • ramkę do oprawy panel;
 • niebieska tkanina na tło;
 • kawałki filcu, fasony tkanin różnej kolorystyki;
 • gruba tektura jako podkład.

Na początek tektura pokryta jest niebieską tkaniną, która mocno mocuje krawędzie tkaniny z tyłu. Następnie elementy Świętego Mikołaja są wycinane z tektury, tworząc jego wolumetryczną sylwetkę.Przygotowuje się strój: ubranie i kapelusz wycina się z czerwonego materiału, wąsy, brodę i klapę kapelusza wyrabia się z białego sukna lub kawałka futra. W przypadku sań stosuje się tkaninę w kolorze srebrnym lub złotym.

Po przygotowaniu wszystkich wykrojów przystępują do ogólnego montażu kompozycji na tekturze. Części można skleić klejem silikonowym, który jest podgrzewany i nakładany specjalnym pistoletem. Możesz zobaczyć opcje panelu na temat Nowego Roku na poniższym zdjęciu.

Aranżacja z kwiatami z tkaniny

Zanim zaczniesz robić bardziej skomplikowane zdjęcia na panelu, musisz znać technologię jego tworzenia.Najpierw trzeba przygotować wszystkie potrzebne materiały i wybrać lub narysować odpowiedni schemat. Zajmie Ci to nie więcej niż godzinę, ale wtedy znacznie pomoże w Twojej pracy.

Przedstawmy instrukcje krok po kroku, jak zrobić panel kwiatowy z tkaniny własnymi rękami:

1 Najpierw wybierz kawałki materiału, z których możesz stworzyć kwiaty. Wycina się z nich koła o różnych średnicach.

2. Jeśli chcesz nadać płatkom kwiatów piękny falisty kształt, musisz najpierw wypalić krawędzie kółek nad świecą.

3. Zbierz każdy kwiat w ten sposób: złóż kółka w malejącej kolejności średnicy.

4. Aby przyszłe kwiaty nie rozpadały się, przeszyj je nitką pośrodku.

5. Doszyj koralik na środku jako wykończenie.

6. Po przygotowaniu wszystkich elementów pozostaje ich prawidłowe przymocowanie do podstawy. Klej silikonowy służy do mocowania bardzo małych przedmiotów. Większe części powinny być przyszyte.

Kwiaty nie muszą być okrągłe. Włącz wyobraźnię, kreatywność i eksperymentuj. Pomóc w tym mogą panele wykonane z różnych tkanin, których zdjęcia prezentujemy poniżej.

Na wideo:panele z różami ze wstążek własnymi rękami.

Kreatywny panel ze skrawków

Każda gospodyni domowa ma kolorowe skrawki materiału, których nie trzeba wyrzucać. Możesz stworzyć szykowny panel z wielobarwnych tkanin, zwłaszcza jeśli chodzi o wielbicieli abstrakcji. Trochę wyczarowując łaty, można uzyskać oryginalną kompozycję, która później stanie się ozdobą pani domu.

Do wykonania patchworku potrzebne będą:

 • kilka skrawków materiału w kontrastujące odcienie;
 • gruby karton na podstawę;
 • stelaż drewniany (można go zrobić samemu z listewek);
 • nici i maszyna do szycia;
 • Klej do tkanin.

Cała praca nie zajmie dużo czasu i składa się z następujących kroków:

1. Początkowo schematyczny rysunek jest utworzony, a następnie wybrane puste miejsca. Aby uniknąć nieporozumień, lepiej ponumerować je zgodnie ze schematem. Powstałą kompozycję można przenieść bezpośrednio na tekturę.

2. Wykroje wycinamy z kawałków i zaczynamy układać je według schematu. Aby to zrobić, każdy kawałek tkaniny musi być zgięty na pół, aby odcięta część nie była widoczna z drugiej strony przyszłego obrazu i była ułożona na poprzednich.

3. Aby osiągnąć wymaganą jasność i wdrożyć ciekawe rozwiązanie, konieczne jest odpowiedzialne podejście do doboru kolorów. Odcień podstawy powinien być w pełni zgodny z tematyką i stylem wnętrza.

4. Do mocowania łatek można użyć standardowej metody - szycie na maszynie do pisania lub użyć kleju przeznaczonego do pracy z tekstyliami.

5. Gotową kompozycję można włożyć tylko do ramki. Możesz zrobić kilka takich dekoracji z łat, a następnie na ścianie pojawi się modułowy panel.

Jak widać, wykonanie panelu własnymi rękami jest dość proste. Tę rozrywkę można zrobić również dla rodzin. Dotyczy to szczególnie dzieci. Podczas pracy z dziećmi nie zapomnij kontrolować ich działań, ponieważ w tym procesie używane są nożyczki, a dziecko może się zranić.

Różne techniki tworzenia obrazów z plam (3 filmy)

Piękne panele tekstylne (45 zdjęć)

.