Paleta kolorów do dekoracji wnętrz (+50 zdjęć)

Po zakończeniu remontu, właściciele domu stoją przed najważniejszym wyborem kolorów ścian, ponieważ harmonijne połączenie kolorów ma korzystny wpływ na nastrój i samopoczucie człowieka. Paleta kolorów do wnętrza jest tak różnorodna, że ​​można stworzyć wyjątkowy nastrój w każdym pomieszczeniu. Tak więc do dekoracji ścian możesz wybrać piękną tapetę ze wzorem, do malowania lub wybrać odpowiednie wykończenie dekoracyjne.

Jak wybrać odpowiednią paletę kolorów

Koło kolorów lub tabela pomoże Ci wybrać odpowiednią paletę.

Istnieją trzy kolory podstawowe:

  • czerwony;
  • żółty;
  • niebieski.

Dostępne są również trzy kolory drugorzędne:

  • zielony;
  • pomarańczowy;
  • fioletowy.

Wszystkie inne kolory są uważane za złożone i każdy ma zarówno pokrewne, jak i kontrastujące odcienie, jak pokazano w tabeli. Tak więc, aby projekt pokoju nie wydawał się przesycony odcieniami, przy wyborze tapety należy przestrzegać najważniejszych zasad.

  • Wszystkie wybrane odcienie muszą być w tym samym odcieniu. Na przykład, jeśli wybrano niebieski kolor tapety, odcienie od niebieskiego do ciemnoniebieskiego będą wyglądać harmonijnie.Aby uniknąć monotonii, możesz dodać tapetę w ciepłym kolorze, która wygląda swobodnie i przewiewnie.

  • Używaj odcieni, które są w idealnej harmonii.Biel uważana jest za kolor uniwersalny we wzornictwie, ponieważ to właśnie jej odcienie doskonale komponują się z innymi. Połączenie czerwieni i czerni w projekcie wygląda szczególnie dobrze, bo nawet stół mówi, że są idealnie połączone. Jeśli do dekoracji wnętrzwnętrzamieszkania wybierzemy żółty odcień, to idealnym rozwiązaniem byłoby rozcieńczenie go pomarańczą.

  • Pasy o kontrastowych tonach to idealne rozwiązanie dla niesamowitego połączenia. Musisz użyć nie więcej niż dwóch lub trzech odcieni, w przeciwnym razie możliwe jest „przeciążenie”.

Paleta kolorów sypialni

pozwala skoncentrować energię witalną. Należy pamiętać, że w sypialni wiele osób marzy o spokojnym śnie, dlatego stosowanie krzykliwych kolorów w wystroju tego pokoju nie jest właściwe, lepiej wybrać paski tapety w spokojnym kolorze.

Segment palety kolorów do sypialni jest zróżnicowany: od bogatych jasnych kolorów po pastelowe kolory, co pozwala stworzyć wymarzone wnętrze we własnej sypialni, po prostu wybierając pasującą tapetę lub farby.

Do aranżacji sypialni położonej po słonecznej stronie zaleca się stosowanie chłodnych kolorów. Zaleca się stosowanie ciepłych kolorów farb w aranżacji zacienionych i zimnych pomieszczeń – takie idealne rozwiązanie sprawi, że wnętrze sypialni będzie lżejsze.

Doskonałym rozwiązaniem byłby kolor wenge we wnętrzu sypialni do wykończenia podłogi. Ten kolor farb pozwala podkreślić luksusowy gust właścicieli mieszkania, a także ich zamiłowanie do luksusu i szlachetności.

Paleta kolorów w salonie

Wybór palety kolorów tapety do salonu zależy wyłącznie od preferencji właścicieli mieszkań. Tak więc ludzie aktywni i kreatywni prawdopodobnie wybiorą bogate i jasne kolory do dekoracji takiego pomieszczenia, ale ciepłe kolory najprawdopodobniej wybiorą ludzie, którzy lubią prowadzić miarowy tryb życia, ponieważ taka paleta będzie stymulować ich aktywność.

Ogólne wrażenie będzie zależało od projektu salonu. Aby takie pomieszczenie nie znudziło się z biegiem czasu, najlepszym rozwiązaniem projektowym byłoby wybranie dwóch lub trzech odcieni pasków, które będą idealnie współgrać.

Jako bazę można zastosować białą farbę. Jeśli wybór padł na zimny biały kolor farb, konieczne jest wykonanie jasnych akcentów w przedpokoju, więc na przykład możesz wybrać pomarańczowe akcesoria, które uzupełnią tapetę. Pastelowe odcienie będą zachwycać w przedpokoju.Pastelowy kolor działa odprężająco i dopasowuje się do lirycznego nastroju, dzięki czemu relaks w takim pomieszczeniu przyniesie prawdziwą przyjemność.

Innym dobrym rozwiązaniem byłoby zestawienie neutralnych tonów w aranżacji salonu. Doskonałym rozwiązaniem projektowym będzie wybór jednego lub dwóch ciepłych odcieni: piaskowego, chłodnego niebieskiego, ziemistego, mchu, a także szaroniebieskiego i jasnoszarego - te kolory najlepiej sprawdzą się w aranżacji wnętrz.

Kolor do kuchni

Prawidłowo dobrana tapeta, czyli ich paleta kolorów, optycznie powiększy powierzchnię ​​kuchnię i rozjaśnij ją. Kwestia wyboru odpowiedniej palety kolorów do małych kuchni jest szczególnie istotna, ponieważ dość trudno jest ustawić meble kuchenne z wygodą i wyposażyć jadalnię w wygodę, a jeśli popełnisz błąd i wybierzesz tapetę w niewłaściwym kolorze, to kuchnia będzie wydawała się niesamowicie ciasna.

Do małej kuchni wybierz jasną paletę kolorów.Paski w kolorze białym są idealne, ale nie czyste. Bardziej odpowiednia będzie miękka paleta odcieni kości słoniowej, popielato-białej, bielonych farb. Możesz więc wybrać piękną kombinację z beżowymi, kremowymi i pastelowymi żółtymi kolorami, a w tym przypadku paski będą wyglądać wyraziście.

W przypadku małych kuchni lepiej wybrać zimne kolory, ponieważ jasne paski wizualnie zmniejszają przestrzeń. Na przykład dekorowanie ścian w takim pokoju pomarańczą będzie niewłaściwe.

Kolor wenge można wybrać do przestronnych kuchni. Kolor wenge we wnętrzu to wyraz wyrafinowania, praktyczności i prestiżu. Idealnie ten kolor nadaje się do kuchni w stylumodern.

Kolor wenge we wnętrzu można łączyć z takimi kolorami jak beż, mleko, kawa z mlekiem, kość słoniowa oraz odcienie bieli.

Aby ożywić pomieszczenie, można rozcieńczyć wzór jasnymi kolorami, np. powiesić na ścianie obrazek pomarańczowy, żółty lub brzoskwiniowy lub kupić donicę na soczyście zielone rośliny.

Łazienka w kolorze

Łazienka to miejsce, w którym człowiek powinien czuć się komfortowo. Łazienka jest stworzona do relaksu, bo prawie każda osoba odwiedza ją po ciężkim dniu pracy przed pójściem spać. Do dekoracji łazienki należy użyć nie tapety, ale specjalnej farby, ponieważ tapeta będzie nieodpowiednia w tym pomieszczeniu. Wysokiej jakości farba nie pęknie, jeśli woda dostanie się na powierzchnię ścian, ponadto farba nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem pary.

Farbę należy kupować wyłącznie w wyspecjalizowanych sklepach, bo tylko w tym przypadku będzie można kupić naprawdę wysokiej jakości materiał.

Łazienka charakteryzuje się wysokim poziomem wilgotności, dlatego nie powinna wyglądać na wilgotną i wilgotną, a właśnie w takiej sytuacji kolor będzie grał decydującą rolę, bo jeśli dobierzesz odpowiednią paletę i zastosujesz idealnie dopasowane odcienie farb, to o jeden problem mniej.

Paleta kolorów w aranżacji łazienki może być zróżnicowana, ale najlepsze kolory to:

Czerwony... Paleta czerwonych kolorów ścian pomaga zwiększyć siłę i przywrócić witalność. Czerwony kolor sprawi, że wnętrze łazienki będzie odważne i dlatego tylko odważni ludzie wybierają taką czerwień. Nawiasem mówiąc, wiele osób woli łączyć czerwień z pomarańczą i należy zauważyć, że ta kombinacja wygląda bardzo stylowo.

Pomarańczowy. Pomarańczowy działa uspokajająco na człowieka i wypełnia atmosferę szczęściem. Pomarańczowa paleta kolorów w aranżacji Twojej łazienki sprzyja relaksowi i pomaga w walce ze stresem.

Żółty. Ten kolor ścian zwiększa przepływ witalności i podniecenia, ale tylko większość odcieni zwiększa napięcie i nerwowość. Zaleca się stosowanie tego koloru farb do dekoracji projektu dużej łazienki, ponieważ żółty kolor wizualnie zmniejsza wielkość pomieszczenia i zniekształca perspektywę.

Zielony. Daje ładunek energii, radość, dodaje pewności siebie. Zielona łazienka pomoże Ci zebrać myśli i poprawi stan psychiczny i emocjonalny.

Chłodne odcienie niebieskiego. Chłodne kolory ścian pozwalają wyciszyć się i uporządkować myśli. W niebieskiej łazience będziesz mógł się zrelaksować i cieszyć chwilami rozkoszy, wygrzewając się w ciepłej wodzie z pianą. Nawiasem mówiąc, niebieski odcień można połączyć z pomarańczowym.

Czarny. Ten kolor ścian pozwala stworzyć niesamowity design w łazience, ale tylko wtedy, gdy nie występuje w czystej postaci. Łazienka utrzymana w czerni i bez jaskrawych kolorów działa przygnębiająco na człowieka.

Jeśli do projektu łazienki zostanie wybrana czerń, zaleca się użycie jej wyłącznie jako koloru wtórnego. Idealna czerń będzie łączona z żółtymi, pomarańczowymi, czerwonymi i innymi tonami.

Wybór odpowiedniej palety do dekoracji wnętrz to klucz do stworzenia niesamowitego projektu pokoju, który zachwyci nie tylko właścicieli, ale i gości.

Galeria zdjęć

postprodukcja cyfrowa: Ole Bunger www.pixoleb.com
[22 7]
.