Ozdobna walizka - pakowanie na prezent lub kreatywną rzecz własnymi rękami | +58 zdjęć

Każdy uwielbia dawać prezenty. Najczęściej pakowane są w standardowe pudełka prezentowe o różnych rozmiarach, a następnie zaklejane papierem do pakowania. Ale co, jeśli podejdziesz do kwestii pakowania prezentów w bardziej niestandardowy sposób i zrobisz stylową walizkę własnymi rękami? Takie opakowanie może przyciągnąć uwagę. Rozważ kilka opcji wykonania tak niezwykłego wystroju.

Stylowa walizka na prezent zrób to sam

Stylowe ozdobne walizki, wykonane ręcznie - to jeden z kreatywnych pomysłów, który jest ostatnio popularny. Warto zauważyć, że takie produkty pozwalają zastąpić nudne torby, które nosi ze sobą większość dziewczyn. Domowa walizka może być potrzebna profesjonalnym fotografom do sesji zdjęciowych, ta rzecz może być bardzo przydatna w życiu codziennym do przechowywania wszelkiego rodzaju rzeczy. Z czego możesz zrobić coś takiego?

Karton

Karton może posłużyć do wykonania ładnego i pojemnego akcesorium - może być wykorzystany do różnych drobiazgów, jako dekoracja wnętrz, jako oryginalne opakowanie prezentu. Osobliwością jest to, że w procesie otrzymamy pudełko. Możesz użyć gotowych pudełek i po prostu je udekorować.

Do pracy potrzebne będą:

 • kartony lub kartony;
 • Klej PVA;
 • taśma maskująca;
 • tkanina;
 • sznurówki, tasiemki;
 • klipsy lub szpilki papiernicze.

Przede wszystkim wykonujemy wykroje według rozmiaru.Potrzebujemy dwóch dużych prostokątnych kawałków z zaokrąglonymi rogami z jednej strony - to będzie podstawa. Wymiary są następujące: długość - 28 cm, szerokość - 15 cm

Potrzebne będą również 4 paski tektury:

 • pierwsze: 3 cm szerokości i długości 28 cm;
 • sekunda: 8 cm szerokości, 28 cm długości;
 • trzeci: szerokość 8 cm, długość 58 cm;
 • czwarty: 3 cm szerokości i 28 cm długości

Wykroje są cięte. Następnie łączy się je ze sobą taśmą klejącą.Do głównej części prostokątnej przykleja się pasek o długości 28 cm, a do podstawy i wstępnie sklejonej preformy łączy się preformę o długości 58 cm i szerokości 8 cm. Rezultatem będzie dolna część, a górna część zostanie zebrana w ten sam sposób.

Teraz pozostaje udekorować walizkę. Użyjemy tkaniny i wstążek.Odetnij kawałek materiału o wymaganym rozmiarze i przymocuj go klejem PVA. Na tylnej ściance dolnej części pozostaje wolny pasek tkaniny - przyda się do zamontowania górnej części i pokrowca.

Tkanina jest przyklejana do pokrowca, a następnie do spodu.W konstrukcji znajduje się również wkładka wewnętrzna - również jest zaklejana płótnem i wklejana od wewnątrz. Górna krawędź tej części powinna wystawać nieco poza bok.

Taśmy należy przykleić po bokach - będą pełniły funkcję ograniczników, uniemożliwiając tym samym nadmierne otwieranie się wieczka.

Następnie do podstawy przykleja się dwie części kartonowe - są to wzmocnienia dna i wieczka.Są również oklejane materiałami tkanymi. Pozostaje ozdobić górną część konstrukcji. W tym celu stosuje się gumę piankową lub inny miękki wypełniacz. Przyciąć do kształtu i przykleić do wieczka.

Tak z łatwością wykonasz walizkę własnymi rękami z tektury, tkaniny i kleju. Rezultatem jest świetne opakowanie na prezent lub rzemiosło.

Na wideo:jak własnoręcznie zrobić pudełko-walizkę jako prezent.

Drewniane akcesoria

Ten warsztat pokaże Ci, jak zrobić walizkę z drewna. Rezultatem jest bardziej sprawa - jest używana w domu do różnych rzeczy. Nie potrzebujesz do pracy rzadkich lub trudnych do znalezienia materiałów, wszystko, czego potrzebujesz, albo już tam jest, albo możesz je łatwo kupić w sklepie.

Rama jest łatwa do wykonania z drewna - podstawą będzie arkusz sklejki, a ściany boczne z prętów. Rama jest sklejana klejem, a następnie wzmacniana wkrętami samogwintującymi. Ponadto cała konstrukcja jest starannie wypolerowana.

Do dekoracji autor użył dermantyny o pożądanym kolorze.Materiał jest oznaczony dokładnie według wymiarów każdego skrzydła z uwzględnieniem bram. Rama, nie szczędząc kleju, jest w całości pokryta powłoką i nałożonym na nią materiałem.

Następnie dermantyna zostaje wygładzona – lepiej zrobić to od środka do brzegów.Jeśli pojawią się pęcherzyki powietrza, są one usuwane za pomocą wałka lub rakli. Dermantin powinien bardzo ciasno przylegać do drewnianej podstawy.

Szczególną uwagę należy zwrócić na narożniki i krawędzie – materiał powinien w tych miejscach dobrze przylegać. Aby dermantyna idealnie leżała, zaleca się prasowanie jej żelazkiem przez gęstą tkaninę.

Następnie zamontować złączki.Dobrze jest wykorzystać to, co zostało ze starej walizki. Najważniejsze, że okucia są piękne i niezawodne.

Tak możesz zrobić walizkę własnymi rękami ze sklejki i drewna. Ozdabiając go dermantyną, otrzymujesz piękny i ekskluzywny dodatek.

Na filmie:prosta skrzynka narzędziowa wykonana z drewna.

Od kanistra jako prezent dla mężczyzny

Ta klasa mistrzowska jest wyjątkowa, ponieważ nie będzie wykonana z tektury lub papieru, ale z metalowego kanistra... W efekcie otrzymujemy walizkę, która idealnie nadaje się na prezent dla mężczyzny. Będzie można w nim przechowywać niezbędne rzeczy, a w razie potrzeby takie pudełko może służyć jako mini-bar.

Do pracy potrzebujesz:

 • najzwyklejszy kanister o pojemności 20 litrów;
 • Klamka zewnętrzna z kółkami ze starej walizki;
 • różne okucia;
 • elementy uszczelniające;
 • zamki, łączniki;
 • szlifierka lub piła do metalu;
 • wiertarka udarowa i wiertarka;
 • farba do metalu lub wszelkich materiałów dekoracyjnych.

Za pomocą szlifierki lub piły do ​​metalu przeciąć kanister na pół.Nierówności na krawędziach nie muszą być ostrzone, ponieważ nadal będzie stosowana miękka uszczelka.

Wewnątrz dwie otrzymane części są pomalowane farbą młotkową.Ale to nie jest konieczne, możesz spokojnie użyć czegoś innego - jest dużo miejsca na kreatywność. Krawędź każdej połówki jest zamknięta plombą.

Następnie wiercone są otwory pod zawiasy, zamki i klamki, montuje się i przykręca okucia.Na tym kończy się praca. Na takie akcesorium na pewno znajdzie się miejsce w samochodzie lub w garażu, a może w domu. Taki produkt może być dobrym prezentem - jest to przedmiot ekskluzywny.

Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu, nie ma nic lepszego niż podarowanie własnoręcznie wykonanego akcesorium. Nie musisz szukać pięknych pudełek na prezenty - to będzie zamiast tego. Ozdobna walizka dostarczy wielu dobrych emocji i radości. A jeśli wiesz, jak jeszcze zrobić podobne produkty z papieru, drewna, metalu, tektury i innych materiałów, podziel się swoimi pomysłami na naszej stronie internetowej. Więcej komentarzy, więcej świetnych pomysłów.

Jak zrobić walizkę mini-barową z improwizowanych środków (3 filmy)

Pomysły na stworzenie oryginalnego akcesorium (58 zdjęć)

.