Otwarty i zamknięty wystrój balkonu: niezwykłe pomysły

W trakcie remontu wystrój balkonu jest zwykle przesunięty do ostatniej chwili lub w ogóle nie jest przeprowadzany. Ale za pomocą niewielkiej modernizacji tego obszaru można znacznie poprawić wygląd całego mieszkania.

Jak udekorować balkon, aby czerpać maksimum przyjemności z samego procesu twórczego iz efektu? Istnieje kilka pomysłów, które pomogą Ci znaleźć własne rozwiązanie balkonowe.

W większości mieszkań balkon pełni rolę dodatkowej szafy lub szafy, w której przechowywane są niepotrzebne rzeczy, których szkoda wyrzucić zimą jest miska noworoczna z sałatką Olivier, a latem okna ozdobione kilkoma nieatrakcyjnie wyglądającymi doniczkami. Ściany loggii pozostają ceglane, podobnie jak elewacja budynku, a okna są duże, zimne i niewygodne. Ale to wszystko może (i powinno!) ulec przemianie. Wystrój loggii wprowadzi do domu nie tylko estetyczną harmonię, ale także dodatkową funkcjonalną przestrzeń.

Pomysły na balkon otwarty

Konstrukcja balkonu otwartego różni się nieco od zamkniętego. Ponadto istnieje zależność od tego, czy jest baldachim, czy nie. Po pierwsze, wykończenie powłok i ścian musi być odporne na mróz i wilgoć. W przeciwnym razie w pierwszym deszczu podłogi i ściany puchną, a nawet odsuwają się od podłoża.

Jeśli chcesz drewniane wykończenie ścian, to deski i panele muszą być pokryte kompozycją przeciw grzybom, pleśni i wilgoci.

W zasadzie można to zrobić własnymi rękami, po uprzednim zakupie impregnatu w sklepie z narzędziami. Zaleca się również malowanie impregnowanej tarcicy od góry lub otwieranie jej lakierem.Ale najrozsądniejszym rozwiązaniem do dekoracji otwartego balkonu jest ozdobienie ścian kamieniem.Natural będzie kosztować więcej, ale jego odporność na zużycie jest wyższa i wygląda bardziej porządnie. Elewacja „zrób to sam” jest w mocy każdego właściciela balkonu.

Okna w zadaszonym balkonie można zamontować w dowolnym momencie. Obecność zasłon sprawi, że wnętrze będzie cieplejsze i wygodniejsze. Wysokiej jakości wykończenie z izolacją termiczną sprawi, że nawet najzimniejszy otwarty balkon będzie ciepły i wygodny. Są jednak pomysły na dekorowanie otwartych loggii. Rozsądniej jest udekorować mały balkon w kierunku minimalizmu. Nie warto obciążać przestrzeni nieporęcznymi detalami. Jeśli jednak chodzi o ściany, oprócz dekoracji z kamienia, dekorację pokoju mogą podkreślić zabytkowe płytkie półki na kutych lub rzeźbionych podstawach.

Jeśli lubisz rzeźbić w drewnie, same półki i półki można wykonać ręcznie.

Jeśli przestrzeń otwartej loggii jest dostatecznie duża, można na niej postawić rodzaj altany. Mianowicie stół i krzesła na przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu latem.Meble wiklinowe wykonane z naturalnych materiałów będą pasować organicznie.Ale trzeba z tym również odpowiednio postępować. Zewnętrzną część okna można ozdobić kurtynami świetlnymi.

Pomysły na zamknięty balkon

Całkiem możliwe jest również udekorowanie zamkniętego balkonu kamieniem. I nie tylko ściany, ale także podłogi. Jeśli balkon nie jest ogrzewany, podłogi są lepiej wykonane z cieplejszych materiałów, takich jak drewno i parkiet.

Przestrzeń małego balkonu będzie w całości ogrzewana małym konwektorem, głównym warunkiem są okna, które nie przepuszczają zimna. W przeciwnym razie całe ogrzewanie zniknie na ulicy, pozostawiając ogromne rachunki za prąd.

Przestrzeń małego balkonu zamkniętego, jak i otwartego, nie powinna być zaśmiecona elementami dekoracyjnymi. Zgrabne, ręcznie wykonane półki mogą również ozdobić ściany. W zamkniętej loggii można zainstalować lampę. Ciekawy koncept - podłoga w biało-czarną szachownicę w połączeniu z neonową lampą. Białe kwadraty będą odbijać jego światło i bawić się różnymi kolorami. Uzupełnieniem tego wnętrza będzie obecność półprzezroczystych zasłon w ciemnych kolorach. Wieczorem atmosfera będzie szczególnie grać.Wnętrze mebli ograniczają dwa fotele w postaci ogromnych worków na poduszki oraz szklany stolik.

Wnętrze w stylu wiejskim odświeżą wiklinowe krzesła lub meble z jasnego drewna. Rozwiązanie wewnętrzne na ściany - małe ramki ze zdjęciami zwierząt domowych, pól i kwiatów. Zrób suszone małe bukiety własnymi rękami. Kolor zasłon powinien być jasny lub w kratkę.

Balkon lub loggia to doskonała platforma do udekorowania elementami dekoracyjnymi na cześć każdego święta: gałązki wierzby, króliki i tekstylne symbole święto - jajka - wiesza się na Wielkanoc. W karnawale noworocznym możesz postawić choinkę, posypać konfetti, ozdobić okno blichtrem i rysunkami. A jeśli dodasz girlandy, deszcz i świece, wystrój noworoczny będzie idealny.

Łączenie stref

W zależności od rodzaju loggii można ją łączyć z sąsiednim pokojem, powiększając tym samym przestrzeń życiową.Jeśli balkon sąsiaduje z kuchnią, zamień przegrodę na kontuar barowy z wysokimi krzesłami.Przy tak powiększonej przestrzeni można wybrać rodzaj zasłon cięższych, dłuższych i bardziej wielowarstwowych. Takie wnętrze przyniesie korzyści kuchni tylko poprzez jej odświeżenie. Takie pomysły są szczególnie dobre, jeśli kuchnia jest mała.

Użyj kamienia dekoracyjnego, aby dopasować kolor ścian do poszczególnych figur dekoracyjnych. Okna wpuszczą znacznie więcej światła, a wnętrze zabłyśnie w kuchni w zupełnie nowy sposób. Aby przymocować zasłony, użyj specjalnych podwiązek z ozdobnymi kokardkami lub frędzlami. Możesz je zrobić sam.

Wnętrze kuchni i loggii można urozmaicić. To wizualnie oddzieli obszar roboczy od miejsca odpoczynku.

Jeżeli wyjście z loggii połączy się z sypialnią, to połączenie pozwoli zwiększyć przestrzeń i postawić pełne łóżko, a nie sofę, zmieścić szafę w pokoju. Wybierz kolor zasłon w spokojnych tonach, które nie drażnią psychiki, tak aby każdy przyjazd do domu wypełnił się spokojem i zapewnił odprężenie układowi nerwowemu.Okna muszą być obramowane zasłonami. Bez nich otoczenie wygląda na zimne i pozbawione życia.

Co zrobić, aby poprawić warunki

Balkon nie jest najcieplejszym miejscem w naszych mieszkaniach. Ale jeśli prawidłowo użyjesz nowoczesnych materiałów i dokonasz niezbędnych rekonstrukcji, stan i komfort tej części przestrzeni życiowej mogą znacznie wzrosnąć. Jest kilka pomysłów, dzięki którym możesz zmienić swój balkon nie do poznania.

Przede wszystkim trzeba zadbać o ciepło i izolację.

W sklepach z artykułami żelaznymi sprzedawane są specjalne klocki, które pomagają utrzymać ciepło i zapobiegają wydostawaniu się zimna z ulicy. Powinny być tapicerowane na całym obwodzie balkonu i pod podłogą. Do ogrzewania można dostarczyć przenośne grzejniki lub podwieszane konwektory.Obecnie często używa się tak zwanej ciepłej podłogi. Układa się pod parkietem lub płytkami. Jednak te pomysły będą działać tylko przy dobrej izolacji przed przeciągami i wilgocią.Problemy te należy usunąć przed zainstalowaniem urządzeń elektrycznych.

Galeria zdjęć

(17 5)
​​
.