Oryginalne ramki do zdjęć zrób to sam (+50 zdjęć)

Foto a rama własnymi rękami z pewnością zapewni Ci wiele cennych minut kreatywności, jeśli zaczniesz ją tworzyć. Dodatkowo każde zdjęcie, które się do niego dostanie, będzie bardziej wartościowe – ważna jest nie tylko kadr, epizod z życia, ale także Twój stosunek do niego.

Fotografia pozwala zachować najcenniejsze chwile z życia człowieka. Jak zapisać samo zdjęcie? Zrób sam ramkę na zdjęcia, korzystając z dostępnych materiałów.

Zdefiniujmy więc podstawę ramy:

  • papier;
  • karton;
  • drewno - sklejka, płyta pilśniowa, pręty.

Umiejętne rzemieślniczki potrafią wykonać ramki do zdjęć, wykorzystując jako podstawę:

  • pudełka zapałek;
  • stare ramy okienne;
  • płyty winylowe;
  • poliuretanowe gzymsy sufitowe;
  • drewniane pręty, suche gałęzie;
  • paluszki do lodów;
  • Pudełka na płyty CD.

Różnorodność dostępnych materiałów pozwala na wykonanie nie tylko ozdobnych ramek. W ten sposób możesz wykonać projekt albumu ze zdjęciami „zrób to sam”.

Najczęściej spotykane opcje to podkład z kartonu lub drewna. W tym artykule rozważymy dekorowanie ramki na zdjęcia własnymi rękami za pomocą materiałów drewnianych i tektury.

Z papieru

Czy są jakieś resztki niewykorzystanej tapety? Taki improwizowany materiał umożliwia wykonanie wolumetrycznej ramki na zdjęcia z papieru. Ramki, które można wykonać ze zwykłego, kolorowego papieru lub pomalować na żądany kolor, wyglądają całkiem uroczo.

Urocze ramki do zdjęć wykonane są techniką origami.

Modułowe origami pozwala tworzyć bardziej złożone opcje ramek do zdjęć, składających się z kilku połączonych ze sobą sekcji. Niezwykle przyjemnie jest robić takie cuda ze swoimi dziećmi.

Papier gazetowy również nadaje się do tej pracy. Za pomocą igieł dziewiarskich arkusz jest skręcany w rurkę, a z nich tkana jest rama, formowana jest rama. Czy kolor rurek nie jest odpowiedni? Pomaluj je na wybrany kolor!

Z tektury

Gruba tektura w porównaniu z papierem jest znacznie mocniejszą podstawą do tworzenia ramek do zdjęć. Wykonujemy podstawę tekturową. Aby to zrobić, narysuj szczegóły przyszłej ramki na zdjęcia. Jeśli chcesz powiesić na ścianie, przymocuj pętlę z tyłu kartonu. Jeśli chcesz ozdobić swoje miejsce pracy ramką na zdjęcia, wytnij deskę z tektury.

Samo malowanie takiego produktu jest zbyt nudne! W przeciwieństwie do papierowej ramki na zdjęcia, udekoruj taki szablon dowolnymi materiałami pod ręką. Tutaj fantazjuj w dowolnym kierunku.

Z kolorowego papieru wycinamy poszczególne elementy dekoracyjne: kwiaty, serduszka, motyle, liście i przyczepiamy je do kartonu.Można również użyć papieru do pakowania prezentów lub tapety. Jeśli na papierze znajduje się pięknyrysunek, to nie należy go dodatkowo ozdabiać jakimikolwiek elementami. Może wyglądać bez smaku. Wystarczy owinąć kartonową podstawę tym materiałem i możesz cieszyć się efektem.

Jeśli nie podoba ci się kolor, ale faktura jest odpowiednia dla rzemiosła, to papier można pomalować innymi farbami.

Gdy w domu leży stara, niepotrzebna pocztówka, nie spiesz się, aby ją wyrzucić. Na pewno przyda się w projekcie. Czy wiesz, jak wykonuje się technikę quillingu? Zapraszam do zastosowania tej wiedzy. Niezwykle jasne ramki uzyskuje się, jeśli ozdobisz je wielokolorowymi serwetkami, które pocięto na małe kwadraty, lekko zwinięto w grudki i przymocowano do podstawy za pomocą kleju. Każdy może zrobić takie piękno.

Wspaniale będzie ozdobić oprawę za pomocą farb, cekinów, koralików, guzików i koralików, broszek i figurek, puzzli, monet, kapsli do piwa i innych zbędnych drobiazgów.

Czy masz zapasy pięknych kolorowych i teksturowanych tkanin? Następnie możesz go użyć do dekoracji wystroju tekturowej ramy. Stare zużyte dżinsy, tkanina z juty pomogą podkreślić naturalność i naturalność. Możesz mądrze używać dzianin do dekoracji.

Do ozdobienia tekturowej ramy użyj różnych materiałów: skrawków, kawałków lub ażurowej tkaniny, falban, lamówek, filcu, nici, tektury falistej.

Do udekorowania ramki do zdjęć można również użyć rękodzieła z ciasta solnego. Stare markery, słomki do picia, resztki ołówków, odłamki szkła i niechciane płyty CD. Tę listę można uzupełniać bez końca.

Trzeba postawić na naturalne materiały, które znajdą się w asortymencie każdego ucznia - suszone liście i gałązki, szyszki, żołędzie, łupiny orzechów, trociny drzewne.

Nie ma wątpliwości, że na morzu lubiłeś zbierać gładkie i równe kamyczki, różne kamyki, muszle czy rozgwiazdy.W tej chwili może się przydać.

Jednolity kolor kamyków nie zawsze może ozdobić twoje rzemiosło. Dzięki temu można go malować zwykłymi farbami akrylowymi, a produkt można lakierować.

Każda gospodyni domowa ma zawsze zestaw zboża: proso, ryż, kasza gryczana, kasza manna, groch, fasola, jęczmień. Zapraszam do dodania do kompozycji kukurydzy, prosa, pszenicy, słonecznika lub dyni. Te materiały pod ręką pomogą Ci stworzyć niezwykły produkt, który ozdobi Twoją kuchnię.Do pracy używaj makaronu o różnych kształtach. A jeśli pomalujesz je więcej, rama będzie wyglądać znacznie jaśniej.

Drewno

Najprostszym sposobem na zrobienie w domu szybkiej drewnianej ramki na zdjęcia jest zebranie drewnianych prętów i gałęzie. W takim przypadku szerokość i długość tego materiału należy dobrać w zależności od wielkości obrazu. Do mocowania cienkich gałązek i gałęzi pomoże organza lub zwykły sznurek. Wykonanie takiej ramki jest szybkie i łatwe, a sam proces przyniesie wiele przyjemności.

Pistolet do klejenia może być użyty do zestalenia takich przedmiotów. Bezbarwny lakier pomoże zachować naturalny kolor ramki.

Jeśli znasz technikę tkania z gałązek, to gałązki wierzby i wierzby, trzciny lub pnącza będą twoimi pomocnikami. Czy zbierasz patyczki do lodów? To świetny materiał do stworzenia wyjątkowej ramki na zdjęcia. Takie ramki możemy wykonać wielokolorowo, malując je na kolor, który nam się podoba.

Stare wielokolorowe ołówki ozdobią ramę, czyniąc ją pozytywnie kolorową. Użyj pistoletu do klejenia, aby przykleić ołówki do podstawy.

Co zrobić, jeśli po pracach budowlanych masz sklejkę lub małe kawałki płyty pilśniowej? Ten materiał stworzy solidną podstawę dla ramki do twoich zdjęć. Tutaj powinieneś postarać się określić rozmiar ramy.

Nie da się tu już pracować bez małych gwoździ, piły lub wyrzynarki i pistoletu do kleju. A do przetwarzania musisz użyć papieru ściernego. Bezbarwny lakier pomoże utrwalić efekt.

Jak widać, różnorodność dostępnych materiałów ma wiele zalet: można wykonać tego rodzaju rękodzieło z papieru i tektury lub użyć drewnianej podstawy. Ponadto każdy z tych materiałów jest łatwy do malowania. Twoja wyobraźnia, Twoje pomysły i odniesiesz sukces!

Galeria filmów

Galeria zdjęć

.