Oryginalne domowe kinkiety: 2 szczegółowe lekcje mistrzowskie

Rzecz wykonana wyłącznie przez Ciebie zawsze wzbudzi prawdziwy podziw. Takie przedmioty pomogą stworzyć niezapomnianą przytulną i komfortową atmosferę w domu. Główną zaletą jest to, że są to niedrogie przedmioty zebrane z improwizowanych środków, czego nie można powiedzieć o designerskich akcesoriach. Wykonanie oryginalnej lampy na ścianie własnymi rękami to nie tylko ekscytujący proces, ale także okazja, aby życie było jaśniejsze i bardziej oryginalne.

Lampa z worków na sok

W domu jest dużo niepotrzebnych rzeczy, których szkoda wyrzucić i nie można ich użyć - większość ludzi tak uważa, ale to złudzenie. Z takich rzeczy możesz z łatwością tworzyć unikalne lampy własnymi rękami, pomogą w tym przedstawione tutaj lekcje mistrzowskie.Jedną z prostych i oryginalnych opcji jest wyjątkowa lampa ścienna wykonana z worków tetrapack. Pierwotny Stwórca nazywa go „Tetralustra”.

Do produkcji lampy potrzebne będą:

 • worki na sok;
 • nożyczki;
 • władca;
 • klej.

Instrukcja produkcyjna:

szew i pociąć na paski o szerokości około 2-4 cm

Pociąć paski

2. Powstają trójkąty lub sześciokąty z tych pasków (według twojego życzenia), stroną folii z tektury skierowaną na zewnątrz. Takich elementów powinno być całkiem sporo, przyda się więcej niż jedna torebka na sok.

Tworzenie trójkątów

3. Następnie, korzystając z tych detali i technik origami, możesz tworzyć niesamowite kształty. Aby to zrobić, sklejamy ze sobą gotowe elementy w kółko, należy uzyskać strukturę sześciu trójkątów.

Przyklejamy trójkąty

4. Przygotuj jeszcze kilka takich wykrojów i sklej je po bokach według tej samej zasady (okrągły). Przy wyjściu powinieneś dostać piłkę. Nie zapomnij zostawić dziury w konstrukcji na przejście drutu z gniazdem i żarówką.

Sklej moduły

5. Gotowy produkt może być tylko powiesić i cieszyć się niezwykłą grą światła i cienia.

Efekt końcowy

Na życzenie można wykonać dowolny inny produkt, nie okrągłe kształty lamp, czy to prostokąt, trójkąt, kwadrat czy coś bardziej niezwykłego.

Lampa o innym kształcie

Na wideo: lampa z tetrapaków.

Unikalny model z MDF

Ta opcja jest chyba jedną z najciekawszych. Taka lampa nada pomieszczeniu szczególnego otoczenia.Cechą wyróżniającą ten pomysł spośród wszystkich innych są podłużne wycięcia z przodu.

Sama konstrukcja składa się z dwóch części - tylnej ściany z dwoma wąskimi częściami bocznymi i przedniej części konstrukcji z dwoma podłużnymi wycięciami.Z tyłu przedniego panelu znajdują się dwie boczne części, które powinny być szersze niż boki tylnego panelu. Tam też zamontowane są trzy świetlówki i kable zasilające.

Produkt wykonany z płyty MDF o średniej gęstości. Grubość blachy powinna wynosić 19 mm.Dopuszcza się użycie dostępnych materiałów o różnej grubości, ale wtedy należy wprowadzić pewne poprawki do projektu.Płytę o pożądanym rozmiarze można kupić na rynku budowlanym lub w sklepie.

Wymagane narzędzia i materiały:

 • wyrzynarka, szlifierka;
 • wiertarka, śrubokręt;
 • frezarka pionowa;
 • wiertła do drewna;
 • kołki drewniane o średnicy 8 mm;
 • taśma miernicza lub miarka składana;
 • papier ścierny o ziarnistości 120-140;
 • klej do drewna i zaciski;
 • Szpachlówka do drewna i wałek.

Instrukcja produkcyjna:

1. Pierwszym krokiem jest wycięcie otworu w przednim panelu oprawy. Aby to zrobić, musisz zaznaczyć przyszłe wycięcia. Za pomocą wiertła i wiertła wierci się otwory w narożach tak, aby krawędź otworu sięgała tylko do zaznaczonej linii, ale nie wykraczała poza nią.

Wykonaj oznaczenia i otwory

2. Następnie weź wyrzynarkę i włóż ją w jeden z otworów. Teraz możesz rozpocząć wycinanie otworów wzdłuż zaznaczonej linii. Rogi można zaokrąglić lub pozostawić prosto - każdy może to zrobić według własnego uznania.

Wyciąć otwory

3. Należy wykonać otwory na uchwyty ścianek akrylowych. W tym celu przednią część układa się z tyłu i wyrównuje, tak jakby obie części były już zainstalowane. Kontury wycięć są przenoszone na tylną ścianę.

Na tylnej stronie przedniego panelu oprawy oraz na przedniej stronie tylnego panelu narysowane są linie o 8 mm poniżej wycięć. Wzdłuż każdej z linii wywierconych jest pięć otworów – ich głębokość powinna wynosić 210 mm. Następnie zostaną w nich zainstalowane akrylowe uchwyty ścienne. Średnica jest dobierana zgodnie ze średnicą uchwytu.

Wykonujemy otwory pod uchwyty

4. Teraz pozostaje wywiercić otwory na kołki. Części boczne są instalowane na panelu przednim, ponieważ zostaną zamocowane. Lepiej wykorzystać szablony do zaznaczenia dziury - bez nich łatwo popełnić błędy. Za pomocą wiertła 8 mm wykonuje się trzy otwory w końcowych częściach części bocznych.

Wykonujemy otwory w częściach bocznych

5. Panel przedni przyklejamy do boków. W tym celu na otwory na kołki nakłada się klej. Klej należy również nałożyć na powierzchnię części. Następnie wkładane są kołki. Ponadto konstrukcja jest mocowana, złącza są dokręcane zaciskami.

Przyklej panele boczne do części przedniej

6. Teraz trzeba połączyć panel przedni z zamontowanymi panelami bocznymi do tylnej części. Najpierw do tylnej ściany przykręca się wąskie ścianki boczne. Za pomocą kołków tylna część konstrukcji jest mocowana do ściany. Pozostaje tylko dokończyć instalację przedniej części konstrukcji do tyłu. Przednia część jest wypoziomowana i mocowana za pomocą wkrętów samogwintujących.

Łączymy przednią i tylną część

7. Makijaż gotowy - wszystko wypiaskowane, potem otwory na śruby a spoiny są szpachlowane.

Szlifujemy powierzchnię i szpachlujemy

8. Następnie powierzchnię szpachlujemy podkładem. Wreszcie produkt jest barwiony. Lepiej zrobić to za pomocą puszki ze sprayem.

Malujemy na wybrany kolor

Teraz jest dużo pomysłów na wykonanie elementy wnętrza. Kursy mistrzowskie pomagają stworzyć ten lub inny przedmiot. Wybierz niezbędny produkt i stwórz go - wszystko na pewno się ułoży, a do tego będzie to najbardziej oryginalny i niepowtarzalny projekt.

.