Optymalna kolorystyka sufitów napinanych do wnętrz

Sufity napinane są optymalne rozwiązanie do każdego pomieszczenia, zarówno mieszkalnego, jak i biurowego... Znajdują szerokie zastosowanie w dekoracji barów, kawiarni i restauracji, basenów i centrów wystawienniczych. A wszystko dlatego, że sufit napinany ma doskonałe parametry użytkowe i po prostu idealnie pasuje do dosłownie każdegownętrza. Ale jak wybrać odpowiedni kolor sufitu napinanego?

Najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniego odcienia. Jeśli korzystasz z usług profesjonalnego projektanta wnętrz, dobór kolorów jest znacznie uproszczony. Jeśli nie, będziesz musiała wybierać spośród wielu odcieni na własną rękę. A głównym zadaniem nie jest zepsucie całego wystroju pomieszczenia zbyt jasnym, kontrastowym odcieniem lub takim, który nie będzie współgrał z ogólnymi tonami wnętrza.

Aby uniknąć takiego błędu, należy przestrzegać kilku prostych zasad, które są podstawą każdego pomieszczenia. Kierują się nimi także doświadczeni projektanci.

Ogólny nastrój pomieszczenia

Jeśli chodzi o przestrzeń życiową, trzeba brać pod uwagę nie tylko trendy w modzie w projektowaniu, ale także własne preferencje. Dotyczy to również doboru koloru sufitu i absolutnie wszystkich detali obecnych w projekcie przedpokoju, sypialni czy innego pomieszczenia.

Właściwości odcieni:

  1. Czerwieńdziała pobudzająco na psychikę, lepiej nie stosować jej w sypialni, pokój dziecięcy i salon jeśli w tym pokoju zamierzasz spokojnie spędzić czas.
  2. Pomarańczowytonizuje i zachęca do działania, ostatnio jest powszechnie stosowany w kuchniach.
  3. Żółtypoprawia nastrój, ale z jego jasnością nie należy przesadzać.
  4. Zielonyto dość niebezpieczny kolor. Jeśli wybierzesz spokojne odcienie drzew iglastych, będzie to miało korzystny wpływ na psychikę, pomoże przywrócić nerwy do normalnego stanu i znormalizować ciśnienie krwi. Jasnozielone kolory działają dokładnie odwrotnie, a taki sufit może być szczerze denerwujący, jeśli wybierzesz opcję jasnego odcienia.
  5. Niebieski i niebieskidziałają uspokajająco na człowieka. Ciemnoniebieskie odcienie mogą nawet spowolnić i szczerze mówiąc, sprawić, że poczujesz się senny.
  6. Wybórkoloru fioletowegojest ściśle indywidualny dla każdej osoby, niektórych denerwuje i przywraca czyjejś psychikę do normy. Rzeczywiście, fioletowy łączy w sobie dwa przeciwstawne kolory - czerwony i niebieski.
  7. Beż i brąz- odcienie arystokratyczne, które zdaniem naukowców pobudzają wręcz dyscyplinę i spokój ducha.

Te właściwości powinny decydować o doborze ogólnej gammy kolorystycznej dla danego pomieszczenia. Rzeczywiście, z ich wpływem na nas wystarczy się pogodzić, niezależnie od tego, czy lubimy cień, czy nie.

Być może decydujące w tej kwestii będą różnice w odcieniach, bo burgund, w przeciwieństwie do czerwieni, porządkuje myśli. A różowy przynosi uczucie euforii. To samo dzieje się z innymi kolorami.

Wybór koloru sufitu napinanego to skrupulatne ćwiczenie i warto podejść do rozwiązania problemu po rozważeniu wszystkich za i przeciw.

Częściej patrzymy na sufit niż na ściany i to kolejna obserwacja naukowców. Dotyczy to zarówno sypialni, jak i ogólnie przedpokoju – tych pomieszczeń, w których odpoczywamy. Dlatego dobór koloru sufitu napinanego to poważne zadanie dla każdego, kto zdecydował się rozpocząć remont w jednym pomieszczeniu lub w całym domu.

Sufit musi pasować do całego pomieszczenia

Czasami zdarza się, że niezależnie od tego, jak piękny i drogi jest sufit napinany, po prostu nie wygląda w tym konkretnym pomieszczeniu, w wyniku czego pojawia się poczucie niekompletności całego remontu. Aby temu zapobiec, musisz najpierw zdecydować o kolorach ścian.

Ważne! Lepiej, jeśli odcienie ścian i sufitu są w harmonii i są w tej samej kolorystyce. Ale ostatnio popularny stał się trend kontrastujących odcieni powierzchni. Lepiej być w tym ostrożnym, a jeśli stworzysz kontrast, niech będzie obserwowany nie między ścianami a sufitem, ale w projektowaniu samych ścian i płynnie przesuwa się do sufitu.

Na przykład powierzchnia dekoracyjna na ścianie może kontrastować z ich kolorem bazowym. Może to być fioletowe tło ogólne i żółta powierzchnia dekoracyjna. Istnieją miliony takich odmian. I te same motywy można częściowo przenieść na powierzchnię sufitu, oczywiście w rozsądnych granicach.

Aby znaleźć najbardziej odpowiednią opcję do aranżacji całego pomieszczenia, należy podzielić odcienie na ciepłe i zimne, starając się unikać czerni i biały.Wybór podłogi jest dość łatwy, ponieważ odcienie laminatu i innych podobnych materiałów wykończeniowych z reguły dobrze komponują się ze wszystkimi odcieniami ścian i sufitów.

Wybór stylu

Oczywiście przy wyborze sufitu należy zwrócić uwagę na styl, w jakim będzie urządzone całe pomieszczenie. Na przykład, jeśli jest to klasyk i style zbliżone do niego, zakładają sufit o kilka tonów jaśniejszy niż ściany. Jeśli styl jest bardziej nowoczesny, można zastosować odwrotną zasadę. Najważniejsze, że pokój nie wygląda zbyt ponuro i nudno.

Nie zapominajmy o łączeniu tonów i odcieni, bo dziś przy dekorowaniu sufitu nie ma praktycznie nic niemożliwego, mogą to być zarówno różnice wysokości, jak i zmiany faktur. Dodatkowy scenariusz oświetlenia pomoże w zabawie przestrzenią i da świeże pomysły na dekorację sufitu.

Np.do przedpokoju możesz wybrać wersję sufitu schodkowego, który może łączyć ciemniejszy środek i jaśniejszy odcień na krawędziach. Również dzisiaj dostępne są płótna z fototapetami i innymi rysunkami, które mogą znacznie odświeżyć wystrój pokoju i sprawić, że projekt będzie bardziej nasycony.

Nie zapominajmy o parametrach pomieszczenia

Wybierając klosz kierujemy się prostymi zasadami, które mogą sprawić duży pokój wygodniejszy, a mały wizualnie powiększy pomieszczenie. Na przykład:

  • jasne kolory sprawiają, że ściany są wyższe, a sam pokój bardziej przestronny. Są to odcienie bieli, beżu, jasnoniebieskiego, brzoskwiniowego.
  • głębokie ciemne odcienie, takie jak niebieski, zielony i bordowy, mogą sprawić, że zbyt duży pokój będzie lepiej przystosowany do przytulnej domowej rozrywki, można je wykorzystać przy dekoracji przestronnego przedpokoju;
  • Pomieszczenie może być bardziej formalne za pomocą niebieskiego, brązowego, czarnego lub białego sufitu.

Nie zapomnij o różnorodności faktur współczesnych materiałów filmowych. Z ich pomocą możesz również bawić się projektowaniem przestrzeni w obszarze sufitu. Błyszczące powierzchnie powiększają pomieszczenie, zwłaszcza jeśli odbija się w nich światło z okien.

Ciemne, słabo oświetlone pomieszczenie można rozjaśnić za pomocą pasteli w klasycznych odcieniach koloru. I odwrotnie, jeśli pomieszczenie jest zbyt jasno oświetlone, światło zostanie skutecznie pochłonięte przez matową powierzchnię ciemnego spektrum kloszy sufitowych napinanych.

Ta sama zasada pomoże strefować pomieszczenie. Na przykład w salonie można wybrać przestrzeń do wypoczynku, gabinet oraz kącik zabaw dla dzieci. Podział jednego pomieszczenia na strefy odgrywa się zarówno przez różne poziomy sufitu, jak i różnicę w jego kolorze, malowanie ścian na różne odcienie, a także różnice w wysokości podłogi.

Najważniejsze jest to, że lokal powinien docelowo mieć pełny wygląd iw pełni służyć właścicielom domu dokładnie tak, jak pierwotnie był przeznaczony.

Montaż białego matowego sufitu (2 filmy)

Różnorodność wzorów sufitów napinanych (30 zdjęć)

​​
)
.