Opracowanie projektów na projekt mieszkania o powierzchni 34 m2 m (+45 zdjęcie)

Zainteresowanie projektowaniem domów stale rośnie. Ułatwiają to liczne projekty telewizyjne i zasoby tematyczne w Internecie. Jednak w praktyce nie zawsze udaje się skutecznie realizować ciekawe pomysły i pomysły. Powodem tego jest często bezpośrednie kopiowanie bez uwzględnienia specyfiki i konfiguracji lokalu. Trudno poprawnie zaprojektować mieszkanie o powierzchni 34 m2 bez wiedzy i doświadczenia. Bierzemy to pod uwagę i korzystamy z porad.

Planowanie pracy

Ostateczny wynik zależy bezpośrednio od jakości projektu. Dlatego po prostu konieczne jest podjęcie tej kwestii z całą odpowiedzialnością. Przed zapoznaniem się z realizacją pomysłu na aranżację mieszkania jednopokojowego należy jasno postawić problem z poniższymi danymi początkowymi.

Funkcjonalność. Mówimy o zestawie pewnych opcji niezbędnych do komfortu i zadań specjalnych. Na przykład takie małe mieszkania są kupowane na organizację kawalerek lub biur. Jeśli właściciel mieszkania jednopokojowego ma hobby, hobby lub osobiste życzenia, należy je wziąć pod uwagę podczas projektowania.

Stylistyka. Jedno i to samo zadanie można rozwiązać na różne sposoby. Jaki styl wybrać przy urządzaniu jednopokojowego mieszkania, a co najważniejsze, jak go zrealizować w praktyce, ustalany jest indywidualnie. Filmów i zdjęć gotowych projektów nie da się po prostu skopiować, choć pomysły są często przemyślane i doprowadzone do logicznego zakończenia, biorąc pod uwagę konkretny obszar.

Zakwaterowanie mieszkańców

Mieszkanie o pow. m zakłada dwie opcje. Jednopokojowe lub dwupokojowe. W pierwszym przypadku życie rodziny z kilkorgiem dzieci jest problematyczne i raczej to mieszkanie jest odpowiednie dla pary bezdzietnej lub młodej, studentów, osób starszych i samotnych. Należy przestrzegać następujących zasad:

 • Zapewnienie dzieciom miejsca do nauki, nauki i rozwoju.Dobrym przykładem jest zdjęcie z rozwiązaniami technicznymi aranżacji kącika dla dziecka.

 • Wszyscy mieszkańcy mieszkania 34 mkw. m musisz zapewnić dobry odpoczynek.W praktyce realizacja zadania pokazana jest na zdjęciu, gdzie zastosowano rozkładane i chowane łóżka oraz sofy.

 • Przestrzeganie zasad sanitarno-higienicznych.Doświadczenie i autorskie metody organizacji zaplecza kuchennego i toaletowego pomogą optymalnie rozwiązać ten problem. Ciekawe pomysły na jednopokojowe mieszkanie na zdjęciu, oferują oryginalny kształt elementów wyposażenia wnętrz i ich rozmieszczenie w kuchniach i łazienkach.

Techniki optymalizacji przestrzeni

rozwiązywanie problemów projektowych wyłącznie przez granica twórczej wyobraźni i możliwości finansowych. Ci, którzy posiadają jednopokojowe mieszkanie, muszą zrezygnować z wielu pomysłów, które lubią, ze względu na niemożność ich faktycznej realizacji. Jednak odnoszący sukcesy projektanci udowadniają, że niektóre pomysły można zrealizować. Zamieszczone zdjęcia pokazują, że poradzili sobie z zadaniem. Aby to zrobić, musisz zastosować następujące techniki:

 • Odnowa kapitału.Dziś do zorganizowania jednej przestrzeni życiowej, tzw. pracowni, konieczna jest operacja.

 • Przekształcalne i ruchome elementy wnętrza.Do mieszkania jednopokojowego doskonale sprawdzają się przesuwne ścianki działowe, które pełnią funkcję ściany. 34 mkw. m to powierzchnia wystarczająca do czasowego wydzielenia części terenu. Dobrym pomysłem może być zastosowanie przegród na kółkach, które przesuwają się w dowolne miejsce, zasłon.

 • Strefy wizualne.Niewielka powierzchnia użytkowa mieszkania to 34 mkw. m można podzielić na obszary tematyczne za pomocą podium, elementów dekoracyjnych na ścianach i sufitach. Jednym ze sposobów na wizualne wydzielenie jednopokojowego mieszkania jest praca ze światłem. Lampy punktowe i kierunkowe po włączeniu radykalnie zmieniają przestrzeń pomieszczenia. Wystarczy zobaczyć zdjęcie tego samego obszaru z pracującymi i odłączonymi źródłami światła.

 • Roztwór barwiący.Preferowane są jasne kolory. Powinieneś poeksperymentować z paskami i rozmiarem wzoru lub zdać się na doświadczenie profesjonalisty. Są tu niuanse, których niektórzy doświadczeni projektanci nawet nie znają.

Udane rozwiązania pokazane na zdjęciu będą pasować do istniejącego wnętrza tylko wtedy, gdy wymiary i konfiguracja pomieszczenia będą całkowicie identyczne. Przy projektowaniu specjalista bierze pod uwagę zarówno proporcje pomieszczenia, jak i kolor oraz fakturę. Zrównoważ cechy każdego składnika i dodaj pożądany efekt.

Rada! Należy unikać ciężkich zasłon. Proste draperie i półprzezroczyste tkaniny wypełnią pomieszczenie światłem, a wnętrze nabierze bardziej wyrafinowanego i lekkiego wyglądu.

Meble w małym mieszkaniu

Kluczowym zadaniem jest dobór elementów wyposażenia wnętrz i dodatków. W przypadku pomyłki nawet perfekcyjne wykończenie małego mieszkania straci wszystkie zalety, jeśli meble zostaną dobrane niewłaściwie. Kryteria, których należy przestrzegać, aby uzyskać zadowalający wynik:

 • Wymiary. Przy zakupie warto doprecyzować rozmiary poszczególnych elementów i porównać je z wymiarami pomieszczenia. Ta sama zasada obowiązuje przy składaniu zamówień online. Stół, szafa czy łóżko mogą świetnie wyglądać na zdjęciach, ale czy zmieszczą się w ograniczonej przestrzeni małego mieszkania 34 m2. m, to jest pytanie.

 • Funkcjonalność. Projekt małego domu można uznać za udany, jeśli podstawowe opcje zostaną zachowane podczas optymalizacji objętości. Oblicza się szacunkową objętość przechowywania rzeczy, sprzętu AGD i gospodarstwa domowego, urządzeń. Układane są trasy komunikacji i określane jest niezbędne minimum przedmiotów niezbędnych do zapewnienia komfortu i prac domowych. Wszystko, co zbędne i niepotrzebne, jest wykluczone, ponieważ w przypadku małego mieszkania może to być krytyczna przesada, a obecność niektórych przedmiotów i elementów wnętrza tylko zirytuje właścicieli.

 • Połączenie ze stylem dekoracji. Nie ma dziś ścisłych kryteriów. Często projekt małego mieszkania odbywa się w stylu fusion, w którym charakterystyczna jest mieszanka przedmiotów o różnych stylach. Ważne jest, aby nie przesadzić przy łączeniu kolorów, faktur i kształtów przedmiotów. W przeciwnym razie może się okazać nieestetyczny obraz, a właściciel nie zdobędzie pochlebnej reputacji. I nie będzie nam przyjemnie przebywać w pomieszczeniu, w którym akcesoria i przedmioty, które absolutnie nie pasują do siebie, są losowo rozmieszczone.

Wskazówka! Nowoczesne okucia pozwalają na znaczne przekształcenie mebli. Sofy i stoły mogą po otwarciu potroić powierzchnię użytkową, a w niektórych przypadkach nawet więcej. Sprawdź charakterystykę z menedżerem lub konsultantem.

Styl wnętrza

Podejście do realizacji pomysłu może być różne i zależy przede wszystkim od chęci właściciela mieszkania o powierzchni 34 m2. m. Jeśli młodzi ludzie wolą hi-tech lub loft, który jest teraz modny, to ludzie sukcesu chcą mieć przyzwoite miejsce na relaks i wybrać klasykę. Skandynawski styl w małym mieszkaniu jest dziś popularny. Wypełnione lekkimi i minimalistycznymi przedmiotami, ale niezwykle funkcjonalne wnętrze ma szerokie grono wielbicieli. Styl etniczny dobrze wygląda również w małej objętości. Przedmioty gospodarstwa domowego i kultury przywiezione z dalekich podróży z powodzeniem zmieszczą się w odpowiednim wnętrzu. Szczególnie ciekawie prezentują się apartamenty w stylu ludów wschodnich i afrykańskich.

Porady praktyczne

Podczas opracowywania projektu zwykle proponuje się kilka opcji, które mogą się znacznie różnić od siebie. Który projekt wybrać w tym przypadku to trudne pytanie. Obrazy na zdjęciu nie zawsze oddają prawdziwy efekt, dlatego jeśli to możliwe, lepiej osobiście zobaczyć kilka opcji wykończenia już gotowych obiektów. Bardzo często po obejrzeniu np. mieszkania wykonanego w technologii studyjnej znikają. Przewiewność i wdzięk pojedynczej przestrzeni życiowej są decydującymi czynnikami w ostatecznej decyzji.

Jednym z najtrudniejszych zadań jest rozstawianie szaf na rzeczy i ubrania. Można to z powodzeniem rozwiązać w następujący sposób:

 • Wykorzystaj wnękii inne elementy wystroju pomieszczenia. Kup lub zamów szafę. Różnorodne wzory i wzory tego mebla są dziś niezwykle popularne, ponieważ nie ma potrzeby pozostawiania martwych punktów przy otwieraniu tradycyjnych drzwi.

 • Podziel miejsca do przechowywania w wydzielone części mieszkania.Na zdjęciu możesz w ogóle nie widzieć tradycyjnych szaf. Ich funkcję mogą pełnić niewielkie przedziały na loggii, w korytarzu, na korytarzu, pod koją, przeznaczone do tych celów. Ten projekt można uznać za bardzo udany.

 • Szafki oryginalne.Niewielka głębokość odróżnia je od standardowych produktów. Osiąga się to za pomocą specjalnych okuć. Na przykład konwencjonalne wieszaki na ubrania nie są umieszczone wzdłuż środkowej osi szafy, ale na hakach przymocowanych do tylnej ściany. Jeszcze ciekawiej prezentują się okucia składane i przesuwne. Pełną przestrzeń magazynową można wykonać o głębokości 20-30 cm, co w przypadku małego mieszkania o powierzchni 34 m2. m będzie wyraźnym plusem.

Często projekt mieszkania jednopokojowego o powierzchni mieszkalnej 34 mkw. m zakłada wykorzystanie funkcjonalnych przedmiotów i detali wnętrza chowanych w ściany lub szafki: stoły, kino domowe, łóżka itp.

Dla wielu wypełnianie przestrzeni kolorami staje się trudnym zadaniem. Dziś zdjęcie prac projektowych oferuje taką różnorodność, że nieprzygotowanemu klientowi można odmówić poczucia proporcji i smaku. Wiele projektów ma charakter ekskluzywny i ma indywidualnego użytkownika, dlatego należy odmówić kopiowania i zatrudniania specjalisty.

Wskazówka! Koło Ittena pomoże uniknąć rażących błędów podczas łączenia kolorów. Opracowany przez niego schemat stał się klasycznym wzorem harmonijnych kolorów. Projektowanie dowolnego projektu za pomocą koła kolorów Itten stało się klasycznym sposobem określania idealnych proporcji kolorów.

Nowoczesny projekt mieszkania/studio 34 kw. 158]

​​
(2 29)
.