Opcje wykonania schodów aluminiowych i ich cechy | +55 zdjęć modelek

Uniwersalny atrybut stosowany w gospodarstwie domowym i produkcji przy wykonywaniu prac naprawczych i instalacyjnych - drabina. Narzędzie jest potrzebne, aby zdobyć przedmioty z górnych półek mebli, wspiąć się na strych, na dach i zbierać plony w ogrodzie. Szczególnie niezastąpionym urządzeniem będzie drabina aluminiowa, która jest konstrukcją segmentową typu składanego, mocowanego, teleskopowego o różnej ilości stopni.

Zalety drabin aluminiowych

Producenci wyrobów do użytku domowego i przemysłowego wykorzystują lekkie aluminium do produkcji drabin, drabin lub do produkcji modeli stalowych. Materiał ma optymalną wytrzymałość, dobrze znosi naprężenia i nie boi się wnikania wilgoci.

Zalety schodów aluminiowych:

 • Uniwersalność zastosowania: dom, domek letniskowy, produkcja, reklama, dekoracja, montaż, demontaż, budowa.
 • Szeroki zakres wysokości roboczych dzięki przekrojowej konstrukcji produktów i teleskopowym cechom konstrukcyjnym.
 • Kompletny zestaw z różną ilością stopni, platform roboczych, poręczy, butów antypoślizgowych.
 • Wysoka wytrzymałość materiału, sztywność konstrukcji, zdolność wytrzymania standardowego obciążenia w granicach 150 kg.
 • Odporność na ścieranie i właściwości antykorozyjne aluminium, lekka wersja schodów, kompaktowe wymiary gotowych wyrobów.

Ze względu na dobrą stabilność, nienaganne parametry techniczne i użytkowe oraz niezawodność produkty wielofunkcyjne znajdują szerokie zastosowanie przy rozwiązywaniu zadań domowych, przemysłowych i innych, nadaje się do układania komunikacji, montażu/demontażu, wykonywania prac elektrycznych, tynkarskich, malarskich.

Według sekcji

Różne rodzaje drabin wykonanych z lekkiego aluminium można nabyć w sklepach gospodarstwa domowego offline i online. Drabiny segmentowe występują w kilku wersjach - model teleskopowy, konstrukcja typu drabinowego, drabina z platformą roboczą, produkty z wysuwaną trzecią sekcją do pracy na dużych wysokościach.

Kluczowe cechy modeli:

 • Drabina schodkowa aluminiowa montowana- wykonana z profili (klocki, wsporniki), pomiędzy którymi są stopnie, różne wysokości, zwiększone wymagania dotyczące bezpiecznego użytkowania.

 • Drabina jednostronna- stopnie są z jednej strony, wysokość zmienna, jedna część służy jako podpora, lekkie modele są wygodne w transporcie.

 • Drabina dwustronna- profile wypełniające ze stopniami po obu stronach, w komplecie z platformą roboczą, bardzo stabilna, wszechstronny w użyciu.

 • Wysuwana drabina aluminiowa- konstrukcja segmentowa, przystosowana do pracy na dużych wysokościach, urządzenie jest łatwe w montażu i zdemontować.

 • Drabina aluminiowa uchylna- konstrukcja uniwersalna, przystosowana do każda praca, ma zwiększony poziom bezpieczeństwa i wysoką wytrzymałość elementów złącznych.

 • Teleskopowa drabina przesuwna typu stacjonarnego lub mobilnego- dobrze regulowana wysokość profili, składa się z kilku sekcji, różna ilość kroków.

Każdy model ma inną charakterystykę i zalety, zapewnia wygodny dostęp do przedmiotów, elementów, przedmiotów znajdujących się na wysokości. Wygodne jest malowanie, tynkowanie i prowadzenie komunikacji z wysuwanej platformy roboczej. Wybierając model składany, należy zwrócić uwagę na liczbę sekcji i niezawodność mocowania schodów po rozłożeniu.

Jednoczęściowa

Im mniej sekcji ma drabina, tym mniej będzie ciężka. Drabina jednosegmentowa jest bardzo mobilna, ale maksymalna wysokość urządzenia w stanie roboczym to 4 metry. To wystarczy do napraw domowych, ale nie wystarczy do profesjonalnego użytku.

Cecha modelu jednosekcyjnego: odległość pomiędzy szynami nośnymi co najmniej 300 mm.Przy stosowaniu narzędzi w domach prywatnych i na prywatnych działkach zaleca się stosowanie modeli z regulowaną liczbą sekcji.

Aluminiowa jednoczęściowa konstrukcja może być używana jako mocowanie, ale wymaga więcej miejsca do transportu i przechowywania.

Dwusekcyjna

Dwusekcyjna drabina składana składa się z dwóch sekcji, w komplecie ze stopniami. Przy konstrukcji teleskopowej jedna sekcja rozciąga się na drugą podczas rozkładania.W modelu na zawiasach drabina jest przekształcana w składaną drabinę schodkową poprzez złożenie produktu na pół w miejscu ruchomych elementów mocujących. W celu zwiększenia wysokości roboczej wysuwanej drabiny inwentarz można rozbudować w pionie.

Dla stabilności fragmenty są blokowane specjalnymi klamrami mocującymi. Przed pracą należy sprawdzić niezawodność zatrzasków.

Trzysekcyjna

Drabina wysuwana trzysegmentowa nie wymaga mocowania do płaszczyzny pionowej, ma zwiększoną stabilność na podłożu i wykładzinie podłogowej.Model 3x9 ma elastyczną regulację wysokości. Drabina teleskopowa 3-segmentowa może być zaprojektowana jako drabina teleskopowa, przystawka, konstrukcja zawiasowa lub narzędzie dwustronne z konsolą.

Cechy i zalety:

 • uniwersalność, regulacja wysokości;
 • zwiększona liczba kroków, mechanizm transformacji;
 • obecność odłączanej sekcji do określonych zadań;
 • trzyczęściowy model 3x9 ma niską wagę, kompaktowe wymiary;
 • jest łatwy do złożenia, rozłożenia, regulacji.

Model konstrukcji uniwersalnej poprawia perspektywy pracowników i profesjonalne wykorzystanie sprzętu.Łatwo go przewieźć samochodem, przechowywać w garażu, na balkonie, w pomieszczeniu gospodarczym. Schody w 3 sekcjach cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na doskonałą wydajność i przystępną cenę.

Model może jednocześnie zastąpić kilka narzędzi roboczych, wyposażony jest w belki poprzeczne, gumowe końcówki do bezpiecznej pracy na dużych wysokościach.

Wysokość

możesz rozwinąć drabinę. Wysokość robocza to nie długość modelu od pierwszego do ostatniego kroku, ale pomiar od wysokości osoby do linii ramion, dodany do długości narzędzia w pozycji roboczej przy maksymalnym ustawieniu.

Niedroga drabina może się przydać w domu, na wsi, przy naprawach. Producenci krajowi i zagraniczni produkują szeroką gamę opraw o regulowanej długości. Aby wybrać interesujący model w sklepie internetowym, musisz określić wysokość modelu w niestandardowym filtrze katalogu produktów.

2 m

Kompaktowa drabina Alumet o długości 2 m nadaje się do użytku wewnętrznego na małych wysokościach. Cechy i rodzaj wykonania:

 • Model doczepiany z 7-9 stopniami, lekki, stały typ.

 • Zawias składany - ilość stopni 2x4, 2x3, wysokość - do 2 m.

 • Drabina przejściowa, układ 4x2 schodki, lekka waga.

Zastosowanie małych drabinek nadaje się do zejścia do piwnicy, wejścia na strych, mycia okien, malowania, bielenia na parterze pozyskiwanie przedmiotów, nisko położonych (żyrandole, lampy).

3 m

Drabiny „Alyumet” o trzymetrowej długości roboczej mogą mieć kilka odmian o różnej charakterystyce i cechach:

 • Jednosekcyjny, dodatkowy model profesjonalny i domowy - wyposażony w 10-12 stopni, nie rozkłada się.
​​

 • Drabina dwusegmentowa składana schodkowa o długości 3 metrów - wyposażona w 6-7 stóp po obu stronach.

 • Drabina teleskopowa trzysegmentowa z jednakową liczbą stopni na wszystkich sekcjach, długość robocza w granicach 3 m.

 • Urządzenie zawiasowe o kompaktowych wymiarach i niewielkiej wadze - po rozłożeniu zgina się na pół, ma 2x5 stopni.

 • Profesjonalna drabina transformatorowa - wyposażona w stopnie wg schematu 2x2 i 2x3 lub 4x3.

Inwentarz zapewnia wygodny dostęp do wysokości 3 metrów w celu wykonywania różnych zadań lub rozwiązywania codziennych zadań.

4 m

Drabina aluminiowa w 4 m może być jednosekcyjna składana 12-16 stopni dwusekcyjna (2x8, 2x9), trzyczęściowy w formie drabiny schodkowej...Konstrukcja zawiasowa o wysokości do 4 m wyposażona jest w niezawodne mechanizmy blokujące, stopnie ułożone są w układzie 2x8.

Schody przekształcające wyposażone są w stopnie w dwóch wersjach 4x3 lub 2x3 i 2x4. Produkty mogą być używane na potrzeby gospodarstwa domowego oraz jako profesjonalne narzędzie.

5 m

Długie drabiny o dużych gabarytach, wyposażone w zwiększoną ilość stopni, zapewniają wspinaczka na duże wysokości.Wśród modeli pięciometrowych znajdują się modele trzysekcyjne (3x8 stopni), dwusekcyjne (2x10, 2x11 stopni). Producenci produkują urządzenia jednosekcyjne w takiej długości roboczej (16-18 kroków).

Niezawodna opcja dla profesjonalistów - drabiny linowo-trakcyjne umożliwiające wchodzenie na wysokość roboczą 5 metrów (2x10, 2x11). Do różnych celów można wykorzystać model budynku (2x8, 2x9 stopni) lub drabinę transformacyjną w konfiguracji 4x4 lub 2x4 i 2x5 ze stabilnymi nogami i platformą roboczą.

6 m

Do pracy na znacznych wysokościach potrzebna jest drabina, której długość robocza zaczyna się od 6 m.Alumet długi konstrukcje umożliwiają prowadzenie prac komunikacyjnych, remontowych, wykończeniowych wewnątrz i na zewnątrz.

Opcje modelu:

 • jedno-, dwu-, trzysekcyjny 3x9, 3x10;
 • profesjonalne załączniki na 6 m;
 • ciągnione, przegubowe;
 • składana drabina składana.

Liczba etapów różni się w zależności od liczby sekcji. Dla większej niezawodności i bezpieczeństwa długie modele są wyposażone w trawersy i stabilizatory.

8 m

kilka sekcji z niezawodnymi połączeniami, co zapewnia stabilność konstrukcji.Jedna z opcji - drabina z wyciągiem linowym, rozkłada się do wysokości roboczej 8 metrów (12-16 stopni).

Modele z kilku sekcji można rozbudować do długości ponad 8 metrów, co jest warunkiem wykonywania prac na dużych wysokościach. Do celów domowych konstrukcje są rzadko używane, są używane na poziomie profesjonalnym.

9 m

Drabiny o znacznej długości roboczej na wysokości sięgają dziewięciu i pół metra.Dzięki zastosowaniu kilku sekcji z niezawodnymi mocowaniami modele mają wymaganą stabilność, wytrzymują duże obciążenia i nadają się do każdego rodzaju pracy na dużych wysokościach. Kompletny zestaw kroków zależy od długości każdej sekcji konstrukcji.

Przy wyborze drabiny uniwersalnej należy zwrócić uwagę na oznaczenia producenta. Niektóre firmy podają długość produktu w wersjach zmontowanych i zdemontowanych oraz osobno podają wysokość roboczą inwentarza. Konstrukcje aluminiowe mają wymaganą wytrzymałość, stabilność, są skuteczne w zastosowaniach domowych i przemysłowych, dlatego są bardzo poszukiwane wśród konsumentów.

Przegląd różnych modeli schodów do domu i pracy (3 filmy)

Drabiny-schody-schody różnych producentów (55 zdjęć)

(33 2)
(41 5)
.