Opcje łączenia szarości we wnętrzu kuchni

Ponad pięćdziesiąt odcieni szarości do kuchni - świetna alternatywa dla jasnych, mało wyrazistych kolorów. Ostatnio modne stało się połączenie szarości we wnętrzu kuchni, od ciemnoszarego po czerwono-perłowy i inne jasne elementy dekoracyjne.

Kilka słów o szarości

Istnieje ponad 50 odcieni grafitu. Dopełnieniem każdego z nich jest jaśniejszy odcień: od szarożółtego po beżowy. Wszystkie można z grubsza podzielić na miękkie, jasne i wymagające odcienie.

Jasnoszary kolor bardziej przypomina mglistą mgłę gór. Jest zwykle używany przy projektowaniu fartucha, przy projektowaniu blatu i podłogi. Szaro-czerwone kolory działają orzeźwiająco. Żółto-szary kolor zbliżony jest do koloru skał kamiennych podczas wieczornego zmierzchu. Brązowo-szary - idealny do stosowania w kuchniach, dobrze komponuje się z podłogą.

A beż? Z psychologicznego punktu widzenia ten kolor można nazwać najbardziej męskim, nadaje się do najbardziej odważnych decyzji projektowych. Zielony odcień, dobrze komponuje się z prostymi pionowymi, poziomymi liniami. Dodatkowo zielony to kolor życia o wyjątkowych właściwościach uspokajających.

Rada! Spektakularne połączenie różnych wzorów i faktur urozmaici i zaakcentuje wykwintną paletę szarości.

Zaleta kuchni w odcieniach szarości

Wnętrze kuchni utrzymane w odcieniach szarości jest praktyczne. I nie możesz się z tym kłócić.

Pokój, w którym zastosowano połączenie szarości z jaśniejszymi tonami, np. żółto-szary, wygląda bardzo stylowo i komfortowo.Pełen wdzięku wygląd może trwać bardzo długo. Wszystkie elementy kuchenne są mniej brudne.

Szaro-czarne meble cieszą się dużą popularnością i popytem ze względu na swój niepowtarzalny wystrój, wzornictwo i atrakcyjny wygląd. Często stosuje się go we wnętrzu dużej kuchni. W małym pokoju lepiej jest użyć kombinacji beżu, błękitu, piasku i szarości.

Szary jest również piękny, bo dobrze komponuje się z każdym kolorem.Nie ma więc problemów z tworzeniem wystroju, doborem naczyń. Jasne, wyzywające przedmioty z łatwością wpasują się we wnętrze utrzymane w szarościach. Drewno również dobrze komponuje się z szarością.

Rada! Planując pomieszczenie do kuchni, szare kolory są brane pod uwagę w projektowaniu mebli, ścian kuchennych, podłóg.

Jak prawidłowo łączyć odcienie?

Wybierając pewną ilość odcieni szarości warto podzielić je na kilka grup: odcienie ciemne, zimne i neutralne.Właściwe wzornictwo – połączenie ciepła i zimna tak, aby ich wzajemne oddziaływanie nie zaciemniało jednego koloru na drugi. To znaczy, aby zastosowany ton nie przeszkadzał oczom, nie niszczył harmonii i nie wprowadzał dysonansu do projektu. Dlatego wnętrze kuchni w odcieniach szarości powinno być opracowane przez projektanta.

W małych pomieszczeniach zaleca się stosowanie jasnej palety rozcieńczonej neutralną bielą i ciepłymi kolorami np. żółtym, brązowo-szarym.Spokojne niebiesko-szare, szaro-beżowe, szaro-żółte pozwolą odejść od zimnej gamy, stworzyć nie tylko stylowe, ale i przytulne wnętrze. W przestronnych pokojach ściany zdobią ciemne odcienie, a następnie umieszczane są kolorowe akcenty. W tym przypadku mówimy o wzornictwie czerwonym, niebieskim i szarym.

Akcenty

Każdej szarej kuchni nie można się oprzeć, jeśli styl we wnętrzu jest odpowiednio dobrany.

Nowoczesne style są technologiczne. Wykonane są w zimnych kolorach. Aby uwydatnić grafitowy kolor, możesz użyć betonowej, teksturowanej cegły. Jasne czerwono-brązowe lub żółto-szare meble będą współgrać z dekoracją.

W klasycznym wnętrzu grafit może służyć jedynie jako tło.Nienachalną elegancję dopełnia zestaw brązowo-beżowy lub biały. Rozważ odwrotną kombinację. W beżowych, kremowych lub zadymionych wnętrzach można zastosować szare meble, jeśli są matowe lub rzeźbione.

Wzory monochromatyczne mają jeden odcień koloru. Jeśli w kuchni przeważają zimne odcienie, wygląda to ponuro. Chromowoszare wnętrze bez kolorowych akcentów tworzy przytulną atmosferę. W razie potrzeby projekt kuchni można rozcieńczyć drewnianymi meblami i naturalnymi tekstyliami.

Wnętrze, w którym ściany utrzymane są w kolorze szarym to doskonałe rozwiązanie z praktycznego punktu widzenia. Do dekoracji możesz użyć szaro-niebieskich i szaro-beżowych odcieni farby, gładkiej lub tapety z dyskretnym wzorem w odcieniach szarości.

Ciemne odcienie, takie jak czerwono-szary, żółto-szary, można stosować w małej kuchni tylko przy dobrym oświetleniu.Aby rozcieńczyć wnętrze pokoju, najlepiej zwrócić uwagę na farbę na ścianach w ciemnym lub jasnym kolorze.

Zestaw kuchenny

Dobrze prezentuje się zestawienie szarej kuchni na białym tle, zdobionego fartucha, blatów czy elementów wyposażenia wnętrz w tonacji grafitowej.

Należy zadbać o zaprojektowanie pomieszczenia w żółto-szarym kolorze. Ten projekt jest odpowiedni tylko wtedy, gdy grafit zostanie użyty jako główny kolor ścian, a "promienie słoneczne" podkreślą pomieszczenie.

Aby stworzyć przytulną atmosferę, lepiej użyć brązowo-beżowego zestawu słuchawkowego. W tej formie nie trzeba układać całego projektu pomieszczenia. Wystarczy umieścić akcenty w postaci drewnianych mebli, tekstyliów i wystroju.

Połączenie czerwono-szarego lub żółto-szarego dobrze prezentuje się we wnętrzu kuchni. Ale aby rozcieńczyć zimną paletę, musisz użyć drewnianych mebli lub brązowych elementów wykończeniowych.

Dobrze wygląda również połączenie szarej ściany z czerwonymi błyszczącymi meblami. Ale takiej atmosfery nie można nazwać przytulną.Ale kuchnia służy nie tylko do gotowania, ale także do przyjaznych spotkań i relaksu. Czerwony i szary projekt kuchni nie przyczyni się do tego. Zwłaszcza jeśli używa się kolorów wiśni, żurawiny, maliny lub szkarłatu. Kolejne pytanie dotyczy tego, czy najemcy spędzają mało czasu w kuchni. Wtedy czerwono-szary wystrój pokoju będzie wyglądał bardzo szacownie.

Materiały powiązane

Drewno i dodatki warto wykorzystać do stworzenia przytulnej szarej aranżacji wnętrza. Naturalne kolory mogą odmienić pomieszczenie, nadać mu ducha. Z kuchnią utrzymaną w szarości i bieli dobrze będzie wyglądać buk, dąb, olcha, brzoza.

Zaprojektowane z myślą o naturalnych materiałach, pokoje powinny zawierać meble z wikliny, mury, kamyki morskie, rattan i dywany. Obraz uzupełnią żywe rośliny w postaci drzew, kwiatów w pomieszczeniach i świeżych żółto-zielonych bukietów.

Skalę szarości można rozcieńczyć jasnymi naczyniami, obrusami, obrazami i innymi atrybutami.

Ważne! Połączenie szarości ze sztucznymi materiałami, takimi jak szkło, metal i plastik, będzie dobrze wyglądać w każdym pomieszczeniu.

Styl

Wybór koloru w dużej mierze zależy od przeznaczenia pomieszczenia i stylu. Szary jest często postrzegany jako industrialny. To kolor konstrukcji betonowych i metalu. Ale w pomieszczeniach mieszkalnych bez tego nie można wcielić wnętrza w nowoczesne style.

Zaawansowane technologicznie wnętrze może być całkowicie wykonane w odcieniach szarości i bieli.Włączenie pary jasnych kolorów ożywi chłodną gamę, umożliwiając tworzenie akcentów.

  • Loftskupia się na teksturowanej powierzchni szaro-białych ścian, podłogi lub sufitu. W chłodni meble tapicerowane i puszysty czerwony, niebieski, brązowo-szary dywan wyglądają szczególnie jasno.
  • Pokój w stylu miejskim może być wykonany w kolorze żółtym, czerwonym lub niebiesko-szarym.
  • Wwnętrzach klasycznychzestawienie szarości z innymi kolorami podkreśla „wiek” stylu.

Ważne! Akcenty umieszcza się na ścianach, dywanie, drzwiach, meblach, tekstyliach, lampach w jasnych kolorach.

Wnioski

Połączenie grafitu z innymi odcieniami wymaga kompetentnego podejścia do projektu pomieszczenia. Musisz wybrać kolory pasujące do stylu i wielkości pomieszczenia. Czerwono-szara kuchnia wygląda świetnie, ale nie nadaje się na serdeczne spotkanie. Żółto-szary wzór pomoże stworzyć akcenty w pomieszczeniu.

Połączenie szarych mebli i płytek w kuchni (2 filmy)

Opcje łączenia szarości w aranżacji kuchni (40 zdjęć)

​​
)
.