Opcje drzwi wewnętrznych we wnętrzu: 75 zdjęć niestandardowych rozwiązań

Drzwi wewnętrzne niosą nie tylko funkcjonalny ciężar dzielenia przestrzeni mieszkalnej. Konstrukcja drzwi idealnie wpasowująca się w ogólny projekt wnętrza oraz materiały użyte do produkcji produktu są integralnymi czynnikami zapewniającymi komfort. Dlatego dokonanie wyboru nie jest tak proste, jak się wydaje. A jeśli weźmiesz pod uwagę, że asortyment drzwi wewnętrznych jest bardzo duży, to należy przeanalizować ogromną ilość informacji.

Drzwi w różnych stylach

Wybierając drzwi wewnętrzne należy zawsze pamiętać, że produkt musi idealnie pasować do ogólnego wnętrza pomieszczenia. Wygląd drzwi zależy bezpośrednio od stylu, jaki został określony dla pomieszczenia.

Styl klasyczny

Do projektowania drzwi wewnętrznych w stylu klasycznym nieodłączne są surowe linie, proporcjonalny design, prostota i lekkość.Zawsze są ucieleśnieniem arystokracji, wyrafinowania, piękna i praktyczności. Do ich produkcji zwykle stosuje się rasy różnych typów.drewno, ale wybierz naturalny kolor.

Standardowe drzwi wewnętrzne w klasycznym wnętrzu mają konstrukcję panelową. To właśnie panele tworzą prostotę zdobienia na całej powierzchni produktu.

Prowansja

Ten styl nie pozostawi obojętnym żadnego kupującego, ponieważ nie sposób się oprzeć ucieleśnienie lekkości, harmonii inspirowanych samą naturą.Stosuje się wyłącznie konstrukcje zgodne z tym stylem. Do projektowania kolorystycznego wykorzystywane są farby z Francji, których delikatność odcieni przejawia się w każdym najmniejszym elemencie.

Styl ten charakteryzują wzory na płótnie w postaci dyskretnych kwiatów. Będą wyglądać szczególnie wyrafinowanie, jeśli w wystroju pokoju będzie obecny podobny projekt.

Skandynawskie

Drzwi w stylu skandynawskim charakteryzują się bielą, obecnością dużej liczby elementów prostokątnych.To właśnie jasne kolory i doskonałe geometryczne kształty sprawiają, że produkty są doskonałe, a pomieszczenie staje się wizualnie przestronne. Styl skandynawski stworzy atmosferę europejskiego komfortu i doskonałej czystości.

Neoklasycyzm

Neoklasycyzm jest nowym trendem w klasycznym wnętrzu, ale wymaga innego spojrzenia.Surowość i konserwatyzm powinny mieć coś wspólnego z lekkością i wdziękiem.

Drzwi wewnętrzne mieszkania w stylu neoklasycystycznym mają następujące cechy:

 • powściągliwość w kolorystyce - kolor naturalnego drewna, odcienie perłowe;
 • elementy dekoracyjne rozmieszczone są ściśle symetrycznie;
 • ścisłe przestrzeganie proporcjonalności linii i detali.

Śródziemnomorski

Projekt dowolnych drzwi wewnętrznych w stylu śródziemnomorskim jest przesycony ciepłem słońca, motywami marynistycznymi czy nutami owocowymi.Takie płótna są ucieleśnieniem pogody ducha i optymizmu. Wszystkie elementy wystroju drzwi działają, aby stworzyć przytulność i ciepło. W przypadku produktów w tym stylu stosuje się odcienie niebieskiego i białego. Doskonałą opcją byłyby kolory naturalnego drewna lub wypalonej gliny.

Modele drzwi ze sklepów

Jak każdy inny produkt, drzwi wewnętrzne do nowoczesnego wnętrza lepiej kupić od zaufanych producentów. Przedstawiamy czołówkę najlepszych firm, które mogą zagwarantować jakość i szeroką gamę drzwi.

Profile Dors

Produkty producenta „Profile Dors” są dość popularne w Rosji i są poszukiwane przez klientów.Za tę cenę są uważane za opcję budżetową, ale w pełni odpowiadają nowym technologiom, są niezawodne imają nowoczesny design. Drzwi mogą być wykonane na zamówienie.

W asortymencie znajdują się produkty o szerokim wyborze odcieni i różnych cenach:

 • Ściereczki w stylu klasycznym, pokryte sztuczną okleiną. Odwzorowuje piękno naturalnego drewna i nadaje się do prostych wnętrz.
 • Drogie płótna wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Niektóre modele mają błyszczące wykończenie.
 • Drzwi z wstawkami szklanymi, które są jedną z klasycznych opcji do nowoczesnych wnętrz.

Ash White Melinga

Są to również drzwi Profile Dors, ale już z osobnej serii „Ash White Melinga”.Połączenie jasnych kloszy, aluminiowych listew z innowacyjnym przeszkleniem symbolizuje spokój i powściągliwość. Chociaż takie drzwi nie są wykonane z naturalnego drewna, ich wygląd całkowicie powtarza fakturę drewna i dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu. Nie jest gorszej jakości - produkty są trwałe i odporne na naprężenia mechaniczne.

Do zalet należy fakt, że firma oferuje dość szeroką gamę wzorów. Możesz wybrać na każdy gust: solidny lub przeszklony, otwarty lub zamknięty typ mocowania.

Porta prima

Porta prima może zaoferować konsumentom zarówno klasyczne modele, jak i niestandardowe projekty...Produkty charakteryzują się wysoką jakością, długotrwałą funkcjonalnością i atrakcyjnym wzornictwem. Producent udziela na wszystkie drzwi gwarancji do 5 lat.

Główne kierunki działalności firmy to produkcja, sprzedaż i montaż drzwi. Oferuje kupującym:

 • przystępne ceny;
 • konserwacja serwisowa;
 • możliwość dokonania zakupu przez Internet;
 • pomiary swobodne;
 • Darmowa wysyłka.

Bravo

Jedną z najpopularniejszych firm jest fabryka Bravo... Oferuje produkty wysokiej jakości, które w pełni spełniają wszystkie wymogi regulacyjne.Zawsze z niezbędnymi dokumentami dowodowymi. Firma reguluje cztery marki drzwi z kolekcji Bravo, która jest reprezentowana w 180 rodzajach produktów.

W zależności od konstrukcji i materiałów do produkcji wyróżniamy: produkty laminowane, fornirowane, emaliowane, z drewna litego, przesuwne, łukowe. Oprócz drzwi wewnętrznych firma specjalizuje się w produkcjistruktury wejściowe.

Uberture

Produkty Uberture to produkty ekologiczne pokryte wysokiej jakości okleiną ekologiczną Toppan.Rama drzwi wewnętrznych wykonana jest z naturalnego litego drewna, co zapewnia wytrzymałość konstrukcji, odporność na ekstremalne temperatury i wilgoć.

Na powłokę stosuje się eko-okleinę, która z biegiem czasu nie łuszczy się, nie wysycha i nie tworzy pęknięć. Eko-okleina Toppan bardzo dokładnie oddaje fakturę naturalnego drewna, wizualnie nadaje materiałowi naturalności i jest odporna na chemię gospodarczą.

Aby nadać drzwiom estetyczny wygląd, przedsiębiorstwo produkuje listwy teleskopowe, które nie wymagają elementów złącznych.

Sofia

Fabryka w Sofii jest popularna tylko w Rosji. Jej produkty charakteryzują się wysoką funkcjonalnością i szeroką gamą rozwiązań projektowych.Producenci nie poprzestają na tym i nieustannie zajmują się modernizacją. Wszystko to zapewnia firmie zwycięstwa na wystawach w różnych krajach.

Lista zalet produktów Sofia obejmuje:

 • duży asortyment, który jest stale aktualizowany;
 • produkcja modeli na zamówienie według rysunków;
 • stosowanie najwyższej jakości okuć;
 • szeroko rozpowszechnionych dealerów.

Estet

Firma Estet oferuje szeroką gamę wysokiej jakości wzorów drzwi: i drzwi wejściowe, łuki uniwersalne i wewnętrzne, unikatowe elementy do projektowania otworów.

Drzwi Aleksandria

Kolekcja drzwi wewnętrznych „Alexandria” obejmuje 13 modeli. Są zróżnicowane w swojej konstrukcji: ślepe i przeszklone.Produkty charakteryzują się lakonicznymi liniami oraz obecnością unikalnych elementów dekoracyjnych wykonanych z naturalnego drewna.

Drzwi wykonane są z litej sosny, pokrytej wysokiej jakości okleiną, która w tej kolekcji ma aż 14 odcieni.

Geona

Jedna z konkurujących firm, która dostarcza produkty bardzo wysokiej jakości dla rynek... Różni się obfitością kolekcji i nie tylko. Cechy produktów Geona to:

 • dostępność dla konsumentów;
 • idealny stosunek jakości do ceny;
 • długa żywotność i łatwa konserwacja;
 • unikalne rozwiązania konstrukcyjne.

Na bazie materiału

komfortowa obsługa, jak również jego wymiana jeśli to konieczne, kiedykupując, zwróć uwagę na materiał. Wszystkie te niuanse mogą być w pełni zapewnione przez naturalne materiały. Ich jakość jest znacznie wyższa, a ich wygląd jest bardziej reprezentacyjny.

Ekofornir

Ze względu na dość wysoką cenę materiałów naturalnych, do produkcji wyrobów wewnętrznych zaczęto stosować arkusze forniru.Są to najdrobniejsze cięcie drewna od 06 mm do 1 mm. Aby uzyskać wymaganą wytrzymałość, sekcje są sklejane, aż do uzyskania pożądanej grubości powłoki.

Okleina naturalna ma szczególny niuans - ma swoją indywidualną strukturę i niepowtarzalny wzór. Powoduje to znaczne kłopoty podczas produkcji, ponieważ wybór tej samej tekstury i koloru staje się problematyczny.

Problem ten został rozwiązany dzięki nowemu produktowi w branży - okleinie wykonanej specjalną technologią "Fine-line".Wykorzystywane do tego drewno topoli lub abachi, uprawiane w specjalny sposób w celu uzyskania jednorodności w strukturze i braku sęków.

Zaletami ekoforniru są:

 • naturalność i przyjazność dla środowiska materiału;
 • Materiał drobnoziarnisty ma jednolitą barwę i strukturę;
 • możliwość zmniejszenia zużycia drewna i uzyskania różnorodnych wzorów;
 • pozwala obniżyć koszty w stosunku do produktów z naturalnego drewna.

Pomimo wszystkich zalet, ten materiał ma pewne wady. Po pierwsze, fornir drobnoziarnisty ma niski stopień wytrzymałości, ponieważ stosuje się miękkie drewno topolowe, a po drugie użycie droższego materiału wiąże się z wysoką ceną i niejednorodną strukturą.

Elite drzwi z litego drewna

Produkty z naturalnego litego mają płótno wykonane z naturalnych desek różnego rodzaju gatunki drewna.Rezultatem jest piękny kawałek o dużej wytrzymałości. Koszt takich drzwi jest spory i bezpośrednio zależy od rodzaju drewna. Najdroższe opcje to buk, dąb, klon i mahoń. Ich cena sięga 500 USD. Produkty wykonane z miękkiego drewna, na przykład sosny i świerku, są uważane za tańsze. Ich koszt to około 200 USD.

Wysoka cena drzwi z naturalnego drewna wynika również z tego, że sam materiał jest bardzo kapryśny w obróbce - możliwe jest pojawienie się takich wad jak odkształcenia i krzywizny.

Pozytywne cechy to:

 • wysoka wytrzymałość skrzydła;
 • zdolność do zapewnienia niezawodności w zakotwieniu;
 • jakość materiałów wykończeniowych;
 • zdolność do produkcjidrzwi samodzielnie lub na zamówienie;
 • Drzwi z naturalnego drewna to produkty wysokiej jakości.

Ale przy wszystkich zaletach są też wady:

 • małe prawdopodobieństwo wykonania drzwi w tym samym kolorze i strukturze;
 • niestabilność drewna na ekstremalne temperatury i wysoki poziom wilgotności;
 • duża waga, która z czasem prowadzi do ugięcia się płótna, dlatego warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości okucia;
 • istnieje duże prawdopodobieństwo powstania rozbieżności i pęknięć na styku lameli.

Według koloru

Kolor drzwi należy dobrać w oparciu o ogólny styl domu lub mieszkanie. Bardzo często obserwuje się projektowanie pomieszczeń w innym stylu, w tym przypadku należy przyjrzeć się kolorystyce przedpokoju, przedpokoju, korytarza lub salonu. Obecnie istnieje wiele modeli drzwi wewnętrznych. Zwróćmy uwagę na design, który jest zbliżony do naturalnych materiałów.

Cappuccino

Cappuccino to odcień pomiędzy beżem a szarością.Takie drzwi we wnętrzu prezentują się dość elegancko i niecodziennie.

Kość słoniowa

Kość słoniowa drzwi wewnętrzne są popularne w antycznym i klasycznym wzornictwie.Ten kolor nie jest rzadkością w modelach vintage, które są dodatkowo piaskowane, aby uzyskać efekt postarzania. Wykorzystywana jest również do produkcji konstrukcji z różnych materiałów, jednak największą popularność zyskała w drzwiach panelowych.

Orzech mediolański

Drzwi z domieszką orzecha mediolańskiego znajdują się w gradacji brązu i czerwieni.Modele Orchid to jedna z najpopularniejszych kolekcji w odcieniu orzecha mediolańskiego. Są bardzo popularne wśród konsumentów.

Dąb dymny

Dąb dymny to dość przyjemny kolor, zbliżony do jasnoszarego odcienia.Ma dobrze zdefiniowaną strukturę, widoczną na całej powierzchni płótna. Dobrze współgra z kontrastującymi materiałami w ciemnych odcieniach.

Przydymiony kolor dębu to połączenie wyrafinowania i dyskretności, co doskonale oddaje reliefowa struktura drewna.

Mahoń

Mahoń jest ucieleśnieniem szlachty.Można go rozpoznać po kolorze burgunda, który nie ma jasnych tonów. Nie tworzy to efektu „błyskotliwego”.

Niebieskie drzwi

Drzwi w odcieniu niebieskim nie mogą być przypisane do szerokiej gamy produktów.Możesz ich spotkać tylko w sklepach z tym kierunkiem. Produkty w kolorze niebieskim, pomimo tego, że jest to zimny odcień, doskonale komponują się we wnętrzu o ciepłej kolorystyce. Wizualnie dodają przestrzeni lekkości i świeżości.

Przy odpowiednim zastosowaniu we wnętrzu niebieskie drzwi mogą stać się oryginalnym akcentem, podkreślić szlachetność i wyrafinowanie.

Opcje niestandardowe

Bardzo często określony styl pomieszczenia wymaga zamontowania unikalnych drzwi, nie podobne do tych znanych wszystkim. I dotyczy to nie tylko projektu, ale także struktury materiału, z którego można wykonać produkt oraz sposobu montażu. Rozważ kilka niestandardowych projektów drzwi, które są dziś popularne.

Ukryte drzwi

Ukryte drzwi mają specjalną konstrukcję. Proponują ukrytą skrzynkę wykonaną z aluminium, otwieraną od wewnątrz lub na zewnątrz, z ukrytymi zawiasami.Ukryty montaż pozwala na ukrycie głównych części skrzynki, które odpowiadają za funkcjonowanie drzwi, pod dekoracją ścienną. Konstrukcja wykonana jest z anodowanego aluminium, które charakteryzuje się wysokim stopniem jakości.

Skrzynka podtynkowa wytrzymuje obciążenia do 40 kg. Jest odporny na korozję. Fakt ten umożliwia przeprowadzenie jego instalacji jeszcze przed zakończeniem prac naprawczych i wykończeniowych.

Drzwi do sufitu

do samego sufitu.Takie konstrukcje wizualnie dodają pomieszczeniu przestronności, są niestandardowe i z pewnością przyciągną uwagę obecnych.

Oryginalny jest również sposób mocowania modelu od podłogi do sufitu. Należy do typu ukrytego. Po zamknięciu zawiasy drzwi i ościeżnica nie są widoczne, nie są wymagane listwy. Skrzynka zabudowana jest wewnątrz ściany i zamykana materiałami wykończeniowymi.

Na wideo:ukryte drzwi w projekcie "Problem mieszkaniowy".

Drzwi do stodoły

Stylowe drzwi do stodoły to antyczne wzory.Swoją nazwę zawdzięczają podobieństwu w wyglądzie do tych produktów, które były zwykle używane w stodołach, szopach i innych budynkach gospodarczych. Drzwi typu stodoła są idealne do małych pomieszczeń, łatwe w obsłudze.

Takie drzwi można w każdej chwili łatwo wyjąć z zawiasów, a ich niestandardowy design stanie się ozdobą i niepowtarzalnym akcentem w każdym wnętrzu.

Z założenia

Drzwi wewnętrzne we wnętrzuróżnice w strukturze samego płótna. Może to być puste płótno lub różne nowoczesne wzory. Przedstawimy kilka opcji do rozważenia.

Drzwi płycinowe

Nie każdy konsument rozumie istotę stwierdzenia „drzwi płycinowe”. Panel jest wkładem w skrzydle drzwi. Jest nieco cieńszy niż grubość ramy.Jest to dość powszechny typ w konstrukcji drzwi wewnętrznych. Panel to arkusz sklejki lub innego nowoczesnego materiału, który jest włożony w ramę.

Skrzydło drzwi może składać się z jednego lub więcej paneli. Im więcej takich wstawek, tym produkt wygląda bardziej oryginalnie.

Panel

Skrzydła drzwi, które mają gładką konstrukcję, stanowią podstawę panela drzwi. Są podzielone na puste i solidne.Pełne wykonane są z litego drewna, natomiast puste mają ramę wykonaną z drewnianych desek i są osłonięte materiałem wykończeniowym. Pomiędzy ramą puste przestrzenie wypełnia się specjalnymi warstwami w postaci plastrów miodu.

Takie drzwi są korzystne zarówno pod względem kosztów, jak i konstrukcji. Dość popularny wśród konsumentów.

Cargowje

Jednym z typów konstrukcji drzwi jest typ carski. Jego rdzeń stanowi zestaw desek ułożonych poziomo i pionowo, tworzących podstawę ramy.Ten rodzaj konstrukcji przypomina drzwi panelowe, ale jest sztywny. Aby to osiągnąć, stosuje się kilka desek, od 3 lub więcej.

Taka konstrukcja jest wygodna, ponieważ w przypadku uszkodzenia dowolnej części istnieje możliwość jej wymiany. W środku konstrukcji można rozmieścić dodatkowe listwy i elementy przeszklenia. Wszystko to pomaga urozmaicić projekt drzwi bocznych w mieszkaniu.

Formowane

Oprócz wyglądu i konstrukcji drzwi należy zwrócić uwagę na produkty formowane. Są to elementy, bez których po prostu nie da się zamontować konstrukcji drzwi i nadać jej estetycznego wyglądu: skrzynka, akcesoria, listwy.Listwy dzielą się na typy, takie jak standardowe i teleskopowe. Te ostatnie są bardziej nowoczesne – mają specjalne rowki, przez które są montowane.

W przeciwieństwie do listew standardowych, listwy teleskopowe można dostosować do grubości ściany. Średnio zmiany można osiągnąć do 30 mm.

Szkło

montaż drzwi szklanych. Są kompaktowe i funkcjonalne.Szklana konstrukcja optycznie powiększa przestrzeń i zapewnia idealne oświetlenie. Drzwi szklane rozumiane są również jako panele drewniane ze szklanymi wstawkami.

Vilario Vetraz

Styl Vetraz pojawił się dziesięć lat temu, zyskał uznanie i pozostaje popularny do dziś od.Przedstawia drzwi w kilku wersjach: pełne, częściowo przeszklone i przeszklone. Ze względu na swoją konstrukcję drzwi są rodzajem paneli. Wyróżniają się niezawodnością i lekkością.

W przypadku uszkodzenia elementu można go po prostu wymienić. Szkło matowe ze złotą obwódką.

Ze szkłem potrójnym

Konstrukcja drzwi ze szkłem potrójnym różni się od pozostałych typów. Jeśli zwykłe drzwi są trzymane na ramie, wówczas konstrukcje szklane typu triplex są montowane bezpośrednio na szkle.Drzwi te są najczęściej używane w nowoczesnym wyposażeniu wnętrz.

Sposób otwierania

otwieranie ich. W tej chwili jest wiele opcji: huśtawka, przesuwanie, obracanie, składanie, huśtawka itp. Przedstawimy opis niektórych z nich.

Huśtawka

To swego rodzaju klasyka w sposobie otwierania. Takie drzwi były używane od czasów starożytnych i dziś cieszą się największą popularnością.Posiadają zarówno lewe, jak i prawe otwarcie płótna. Charakteryzują się stabilnością i niezawodnością, posiadają szczelne zamknięcie. Dlatego można je nazwać energooszczędnymi i chronią przed zewnętrznym hałasem. Wady to niemożność instalacji w pomieszczeniu o małej powierzchni.

przesuwne

Drzwi przesuwne mają konstrukcję, która zakłada ruch skrzydła na boki równolegle do ściany.Zapewniają to specjalne mechanizmy rolkowe. Taki sposób otwierania pozwala zaoszczędzić miejsce, ale drzwi nie mają szczelnego przyczółka.

Drzwi wahadłowe

Drzwi wahadłowe są rzadko stosowane w lokalach mieszkalnych.W swojej konstrukcji przypominają drzwi wahadłowe, ale otwieranie następuje w obu kierunkach jednocześnie. Do ich montażu służą zawiasy wahadłowe.

Piękne drzwi wewnętrzne we wnętrzu

W nowoczesnych mieszkaniach obecność drzwi wewnętrznych nie jest ograniczeniem. Należy go wybrać zgodnie z wnętrzem pokoju i mebli. Opcje istniejąwiele. Ale kiedy konsumenci stają przed wyborem, często są zakłopotani. Na zdjęciu przedstawimy kilka opcji wnętrza i pięknych drzwi wewnętrznych.

Wnętrze pokoju przejściowego z dwojgiem drzwi

W układzie starych mieszkań występuje problem pomieszczeń przejściowych. Faktem jest, że zaaranżowanie projektu takiego pokoju jest dość trudnym zadaniem. Ale projektanci mają do zaoferowania kilka nowoczesnych opcji. Drzwi wewnętrzne we wnętrzu mieszkania na zdjęciu, które przedstawiono poniżej, są idealne dla określonego stylu.

Drzwi fińskie

Drzwi fińskie we wnętrzu to ucieleśnienie powściągliwości, surowego designu bez zbędnych elementów.Stosowane są głównie odcienie zimne. Popularne są dziś modele o gładkiej strukturze w kolorze białym. Idealnie wpasowują się w minimalistyczne wnętrze.

Kolejną zaletą tych drzwi jest łatwość montażu. Wszystkie okucia są wcinane fabrycznie.

Drzwi do spiżarni

Nikt nie zaprzeczy, że spiżarnia w domu to rzecz niezastąpiona. Należy szczegółowo podejść do wyboru drzwi. Najlepiej używać modeli przesuwnych.Po pierwsze zajmują mniej miejsca, a po drugie są łatwe w obsłudze. Aby nadać niestandardowy styl, możesz zorganizować wejście w stylu stodoły.

Drzwi wewnętrzne hermetyczne

Drzwi cenione są również za takie cechy jak szczelność. Najważniejszą rzeczą, jaką mogą zapewnić uszczelnione płótna, jest dobra izolacja akustyczna i zatrzymywanie ciepła.Modele wielowarstwowe mają najlepszy stopień szczelności. Za szczelność odpowiada jedna z warstw, którą wyposażono w specjalny materiał.

Które drzwi są lepsze i jak je wybrać (3 filmy)

Przykłady drzwi z nietypowy wzór (75 zdjęć)