Odcienie bieli w aranżacji wnętrz

Bez względu na to, jakie kolory nie zostały wybrane w projekcie, biały kolor we wnętrzu domu będzie obecny bez wątpienia. W mieszkaniach miejskich odcienie bieli są niezbędne do wizualnego powiększenia przestrzeni. W dużym pokoju drewnianego domu z panoramicznymi przeszkleniami zasłony można gotować na biało, jeśli ściany salonu mają brązowy kolor drewna z beżowym odcieniem.

Dekorowanie drewnianego wnętrza monochromatycznymi białymi zasłonami - w tym stylu utrzymane są pomieszczenia, podzielone na strefy meblami bez użycia pustych ścianek działowych.

Gama bieli-brązów

Brąz może być inny: zimny i ciepły, z przewagą czerwieni lub bieli odcienie nasycone - prawie czarne i neutralne - na granicy beżu. Biały kolor we wnętrzu domu, wykonany w dowolnych odcieniach brązu, będzie obecny jako jeden z głównych kolorów projektu. Biel we wnętrzu sypialni, salonu, łazienki będzie się różnić w zależności od kolorystyki ścian, doboru mebli i przeznaczenia pomieszczenia.

  • sypialnia będzie wyglądać lepiej z beżowym odcieniem;
  • w holu domu można zastosować kontrast czekoladowego tła z dużymi kwiatowymiornamentamibiel;
  • Ściany łazienki mogą być lekko brązowawe. Biel nie jest praktyczna, a ciemny nie jest używany ze względu na niewielkie ujęcia pomieszczenia.

Trochę białego koloru

Rzadko można znaleźć wrzące białe ściany w wnętrze domu. Psychologia mówi o bieli jako symbolu macierzyńskiej opieki, ale także jako symbolu wiecznego odpoczynku podczas przejścia do innego świata. Wpływ bieli na nastrój człowieka jest korzystny, jego obecność w projekcie każdego pomieszczenia jest konieczna. Biel pasuje do wszystkich kolorów spektrum.

Białe ściany we wnętrzu salonu prawie nigdy nie występują. Jasne tapety często mają niebieskawy lub beżowy odcień, dzięki czemu lepiej komponują się z meblami. Najciekawsze tapety do salonu to te ozdobione dużym czarnym kwiatem. Tony bieli i czerni są nierozłączne, podobnie jak yin i yang. Czarno-biała skala zmniejszy wpływ napromieniowania na postrzeganie pomieszczenia jako całości.

Harmonia czerni i bieli pozwoli uniknąć uczucia zwężania lub powiększania przestrzeni, wyskakiwania z szafek i oślepiającej bieli. Gama czarno-biała jest idealna do minimalistycznego wnętrza.

​​

Biel we wnętrzu powinna być zbalansowana jasnymi lub kontrastowymi akcentami. Psychologia sugeruje, że nieodzowna jest biała tapeta w projekcie, w którym osoba spędza wolny czas. Oprócz wnętrza wystarczy zielono-niebieska skala. Jest nieodłącznym elementem fali morskiej i często określany jest jako turkus. Takie kombinacje są szczególnie dobre w mieszkaniu jednopokojowym lub we wnętrzu sypialni.

Psychologia człowieka polega na tym, że obserwacja zjawisk przyrody uspokaja i przynosi spokój, ale ani niebo, ani morze nie mają jednolitego koloru.Dopuszcza się zwiewności wrzącej bieli wzoru okna przy dekorowaniu wnętrza w zielono-niebieskich tonacjach. Pokój okaże się bajeczny, wypełniony światłem i powietrzem.

Uzupełnienie wnętrza pokoju w zielono-żółte i zielono-niebieskie, tonacje to celowo beżowy kolor podłogi, lekkie meble gabinetowe, skupiające się na draperiach miękkiego zestawu słuchawkowego i zasłon. Biała podłoga laminowana we wnętrzu nie jest najbardziej praktycznym rozwiązaniem, ale w przypadku zastosowania jako element zacieniający pod brązową lub beżową wykładziną, łatwiej będzie znaleźć akcent, który pogodzi białą podłogę z wystrojem i wzornictwem ścian pokój Białe listwy nie są najlepszym rozwiązaniem w przypadku podłóg.

W przypadku łazienki nie jest wymagane uzasadnienie dla białej podłogi. Zwłaszcza jeśli ściany i sufit wykonane są w kolorze turkusowym, kremowym, pastelowo-melanżowym.

Fioletowa Sypialnia

Fioletowa sypialnia to świetne miejsce na relaks i spokojne kontemplowanie trudnych sytuacji. Jak mówi nauka o psychologii, fioletowy kolor nie jest w stanie wywołać silnych emocji, jest gamą spokoju i miarowym przepływem myśli przesuwających się po powierzchni świadomości. Człowiek odczuje największy stopień bezpieczeństwa, jeśli we wnętrzu pojawi się czysta biel, np. zasłony w oknie, nawet w zimnej, nasyconej gamie fioletowej. Białe zasłony we wnętrzu do ciemnych tonacji ścian mogą być odpowiednim dodatkiem, jeśli tiul jest ze ścianami. Taki kontrast pomoże podkreślić okno, sprawić, że będzie bardziej wizualnie.

Do kuchni w kolorze głębokiego fioletu stosuje się tylko białe zasłony, harmonizujące z ramami mebli, a nie z fasadami.

Gamma szaro-fioletowa

Idealnie połączone z ciemnofioletowym odcieniem tapety, neutralnym szarym połyskiem zdjęcie. W tej opcji możesz użyć gęstego szarego tiulu do dekoracji okna sypialni.Pokrycia mebli tapicerowanych, narzuty i poduszki dekoracyjne powinny stanowić lekkie akcenty wnętrza.Zasłony powinny być w tym samym odcieniu, a przy zastosowaniu białego tiulu zasłony mogą być gładkie z fakturowanym wzorem wykonanym z dodatkiem lureksu. Takie zasłony będą ozdobą przedpokoju, pokoju dziecięcego i idealnie wpasują się w projekt jednopokojowego mieszkania.

Szary połysk brokatowych zasłon będzie inaczej grał w sztucznym i naturalnym oświetleniu. Beżowy lub biały linoleum z szarymi elementami deseniowymi zmiękczy wnętrze, szczególnie przy zastosowaniu wielopoziomowego oświetlenia. Listwa przypodłogowa w sypialni może ukryć podstawę lamp podłogowych, zamiast znajdować się blisko ściany.

Brązowy lub beżowy linoleum dopełni aranżację pomieszczenia. Kolor tapety i podłogi pogodzi zastosowanie drewnianego cokołu.

Szara plastikowa listwa jest również odpowiednia, jeśli linoleum na zdjęciu ma taki odcień. Jeśli listwa pasuje do tapety, to świetnie, ale nie jest to konieczne. Brązowego linoleum nie da się obramować szarymi listwami przypodłogowymi. Listwa w tym stylu dekoracji powinna być w kolorze matowego brązu lub beżu, z wzorem zbliżonym do naturalnego drewna.

Mieszkanie jednopokojowe

Mieszkanie jednopokojowe wymaga światła, ale nie białych zasłon. Tapeta powinna być biała, beżowa, szara tapeta w ciepłych odcieniach może uszlachetnić pomieszczenie. Wybierając pastelowe kolory na ściany jednopokojowego mieszkania, należy bardzo ostrożnie podejść do liczby odcieni na rysunku i wielkości jego elementów.

Psychologia odradza stosowanie czerwonych tapet - mogą być denerwujące, co prowadzi do nierozsądnych, niewyjaśnionych wybuchów wściekłości.

Różowy jest neutralny, ale nadal pochodzi z czerwonego. W przypadku mieszkania, w którym jedyny pokój służy jako salon i sypialnia, lepiej odrzucić ten kolor ścian. Projekt przedpokoju powinien zawierać jasne kolory, które sprzyjają pracy, tworząc pogodny nastrój, w sypialni natomiast kolor ścian w pokoju powinien koić i nastrajać do odpoczynku.

Istnieją tapety, które łączą obie właściwości w swoim wzornictwie:

  • ciepłe fioletowo-różowe kolory z wizerunkiem kwiatów nieco bardziej nasyconym niż samo tło. Z tą serią doskonale komponuje się niebieski i różowy tiul;
  • brązowy tiul obramowany białymi zasłonami nadaje się na beżową tapetę;
  • Jasnozielony odcień z białym wzorem nadaje się do dekoracji przedpokoju, jak o nim mówi się, ale raczej trudno jest podnieść draperie mebli tapicerowanych i zgadnąć z kolorem szafki. Nie zaleca się używania na oknie zielonkawego odcienia tiulu, bardziej odpowiedni byłby biały muślin.

Kuchnia

Do kuchni, delikatny zielony design całkiem odpowiedni. Do kuchni można również zastosować zielone tiulowe zasłony, jeśli zastąpimy tradycyjne zasłony śnieżnobiałymi półfirankami, które wciąż są używane do dekoracji małej kuchni - rodzaj reminiscencji stylu rustykalnego. Podobnie jak w łazience, kuchnia potrzebuje niezawodnej, łatwej do czyszczenia i odpornej na wilgoć podłogi.

Linoleum nie jest idealnym materiałem do kuchni, lepiej zastosować płytki ceramiczne.

Linoleum nadaje się do mieszkania jednopokojowego, nawet z drewnianą podłogą. Wystarczy wyrównać podłogę z płyty wiórowej lub płyty OSB i korytarz, a sypialnia zyska nową piękną podłogę.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.