Obrazy w nowoczesnym wnętrzu: styl i akcenty

Nowoczesne obrazy we wnętrzu mieszkania można zobaczyć niemal w każdym mieszkaniu, niezależnie od upodobań i poziomu dochodów jego mieszkańców. Dzieje się tak, ponieważ nie sposób wyobrazić sobie stylowego wystroju bez tego elementu wystroju.

Mogą to być prace stylowe w pastelowych kolorach, które praktycznie nie wyróżniają się na ogólnym tle, a mimo to - dodają pomieszczeniu wykwintnego zapału. Mogą też istnieć jasne prace twórcze, które mogą sprawić, że nawet ściany biura udekorowane w zimnych kolorach będą stylowe i interesujące.

Sztuka współczesna zakłada ogromną różnorodność kierunków, rozwiązań i projektów, co oznacza, że ​​jest z czego wybierać. Dotyczy to każdego pomieszczenia w mieszkaniu, od salonu po korytarz. Obrazy można i należy kupować do dekoracji pomieszczeń mieszkalnych. Wymagają tego również obecne trendy. Dziś w żadnym modnymwnętrzunie brakuje obrazu, który dopełnia ogólny nastrój pomieszczenia.

Do wyboru: klasyczne czy kreatywne

Prace artystyczne można kupić dosłownie wszędzie, na targach, jarmarkach, wystawach, na przez internet lub zamów pracę bezpośrednio u artysty.Wybierz obrazy w bogatych kolorach do kuchni lub czarno-białe arcydzieła do przedpokoju, salonu lub biura. Oczy dosłownie podbiegają do świetnych ofert, ale nie zawsze można kupić dokładnie taką opcję, która idealnie wpasuje się w wnętrze, co oznacza, że ​​spodoba się jego mieszkańcom.

Przede wszystkim musisz zdecydować o stylu pracy. Może to być:

  • klasyczny;
  • współczesne trendy;
  • fot.

Jeśli chcesz kupić nie tylko piękny, ale również modny obraz do kuchni lub sypialni, wybierz klasykę. Najważniejsze w wyborze powinno kierować się ogólnym wystrojem pomieszczenia.

Twórcze płótna nie zawsze mają jasne kolory i nietypowe kształty.

Dlatego jeśli w pomieszczeniu jest wystarczająco dużo eleganckich rzeczy, a ogólny projekt nie sugeruje żadnych nieoczekiwanych rozwiązań, to klasyczny pejzaż lub martwa natura jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Takie rozwiązania są często stosowane w biurze. Jeśli kolory są miękkie, to do sypialni.

​​

Modernizm, sztuka abstrakcyjna, pop-art lub hi-tech w obrazach nadają się do stylowych pomieszczeń urządzonych w podobnym kierunku. W tym przypadku głównym zadaniem jest wybór kolorystyki i charakteru wystroju. Takie meble świetnie prezentują się zarówno w kuchni, jak iw sypialni. Najważniejsze jest, aby wybrać optymalną kombinację z ogólnym tłem pomieszczenia. Ogólnie rzecz biorąc, takie obrazy lub plakaty mogą uatrakcyjnić pomieszczenie.

Kolejnym plusem nowoczesnego stylu jest to, że na taki obraz można patrzeć godzinami, co jest bardzo przydatne dla psychiki. Ale z motywami, w których występują wyraźne czarno-białe kolory, musisz być ostrożny.

Ściany pokoju można ozdobić nowoczesnymi fotografiami, które w swoim wykonaniu będą konkurować z obrazami najlepszych artystów. Postęp technologiczny sprawia, że ​​z fotografii można zrobić dosłownie wszystko, a takich prac na rynku malarskim jest bardzo dużo.Modnymi i kreatywnymi rozwiązaniami są zdjęcia czarno-białe, które świetnie prezentują się w sypialni, salonie, kuchni czy przedpokoju. Wykorzystywane są również do dekoracji biura. Kup te obrazów na płótnie tutaj.

Jaki obraz wybrać do sypialni

Istnieje kilka zasad, którymi należy się kierować przy wyborze sprawdza się do dekoracji sypialni:

  • nigdy nie trzeba wybierać obrazów przedstawiających burzę lub huragan, podświadomie wywołują uczucie niepokoju, dla sypialni to przegrana opcja. W efekcie nie da się zasnąć po kontemplacji takiego obrazu, nie można ich też zawiesić nad łóżkiem;
  • Starannie wybieraj obrazy w jasnych kolorach w nowoczesnym stylu. Nie wszystkie neonowe odcienie uspokoją psychikę przed snem. Czarno-białe kolory też nie zawsze wprawiają w dobry nastrój.

Idealnymi opcjami do aranżacji sypialni są motywy kwiatowe, spokojne krajobrazy w jasnych, przydymionych odcieniach. W sypialni dziecięcej najlepiej wybrać motywy z uroczymi postaciami, spaniem lub przygotowywaniem się do snu.

Należy pamiętać, że wszystkie sypialnie służą do wypoczynku. I bez względu na to, jak bardzo chcesz wnieść do pomieszczeń kreatywne i jasne nuty, należy to robić z najwyższą ostrożnością.

Living Room Decor

Możliwości aranżacji salonu jest znacznie więcej. Wszystko będzie zależało od stylu salonu. Jeśli to minimalizm, to wystarczą czarno-białe stylowe zdjęcia w metalowej ramie. Jeśli w salonie dominuje klasyka, warto postawić na styl nowoczesny, który jest uniwersalny na niemal każdą okazję.

I nie ma co bać się wybierać dużych obrazów do salonu. Można je umieścić między przegródkami zestawu meblowego, nad stolikiem kawowym, telewizorem lub na wolnej ścianie. W tym drugim przypadku ogromny obraz może całkowicie wypełnić uczucie pustki w salonie, jeśli pokój jest duży i nie ma w nim zbyt wielu mebli.

Jeśli w salonie dominuje kierunek klasyczny, warto postawić na styl nowoczesny, który jest uniwersalny na niemal każdą okazję.

Dekoracja ścienna w przedpokoju i kuchni

Najłatwiej kupić odpowiedni obraz do kuchni.Wygrana-wygrana to motywy „jadalne”. Klasyczna martwa natura przedstawiająca owoce i warzywa, zdjęcie jedzenia w dowolnej formie, w tym czarno-białe zdjęcia starych potraw, które są dziś bardzo modne. Mistrzowie szkoły flamandzkiej z XVII wieku odnosili szczególne sukcesy w martwych naturach, wieszanie takiej martwej natury w kuchni można od razu nazwać koneserem sztuk pięknych.

W kuchni można zastosować dowolny kolor i odcień. Co więcej, kuchnia zazwyczaj nie jest zbyt widna. Oznacza to, że w powściągliwym wnętrzu obrazy wcale nie będą zbędne. Do kuchni lepiej wybrać wiele małych obrazów wykonanych w tym samym stylu i kolorystyce.

Jeśli chodzi o przedpokój, to w tej części mieszkania nie trzeba dać się ponieść jasnym kolorom. Jeśli mają być użyte w dziele, to nie powinno ich być wiele. Nie należy wybierać obrazów o skomplikowanych motywach, nikt nie przebywa na korytarzu przez długi czas. Ponownie, zdjęcie czarno-białe średniej wielkości jest idealne.

Lepiej wybrać poziome obrazy do przedpokoju, wizualnie powiększają przestrzeń.

Mogą to być zdjęcia miejskich pejzaży w miejskim stylu i powściągliwej kolorystyce. W przedpokoju świetnie sprawdzi się opcja z podświetlanym zdjęciem. To jednocześnie doda dodatkowe oświetlenie do pokoju.

Powiązany artykuł:Styl prowansalski w aranżacji wnętrz: pomysły projektowe (+50 zdjęć)

Modne opcje do biura

Ściany biura zazwyczaj zdobią obrazy w powściągliwym stylu. Najczęściej do biura nadają się stylowe pejzaże nowoczesnych miast, motywy morskie, ale musi to być spokojne morze lub pola i stepy. Popularnym tematem do biura są obrazy gór, najlepiej pokrytych śniegiem.

Gabinet jest jednym z nielicznych lokali, w których warto zastosować motywy z dużą ilością odcieni czerni.

Oczywiście trudno wyobrazić sobie nowoczesne biuro bez obrazu w stylu pop-artu czy hi-tech z ich powściągliwością i jednoczesnym nasyceniem. W razie potrzeby takie prace mogą przyciągać wzrok i koić, choć we wnętrzu prezentują się dość dyskretnie.

Modne wzornictwo plakatów

Obrazy, podzielone na dwie lub więcej części, stały się dość popularne. Mogą mieć różne rozmiary i kształty lub wszystkie części są takie same. Najważniejsze, że są wykonane w tym samym stylu i kolorystyce. To rozwiązanie wygląda zarówno nietypowo, jak i elegancko. Korzystne jest, aby obrazy podzielone na sekcje prezentowały się równie elegancko zarówno w przestronnych, jak i niewielkich przestrzeniach. W ten sposób duże dzieło można umieścić w małym pomieszczeniu i nie będzie ono nie na miejscu ze względu na imponujące rozmiary.

Obrazy podzielone na sekcje będą wyglądać równie elegancko zarówno w przestronnych, jak i niewielkich przestrzeniach.

Popularne są również obrazy wykonane z różnych materiałów, takich jak kamienie, koronki, pióra, metal, piasek itp., które prezentują się zarówno fascynująco, jak i bardzo stylowo, chcę rozważyć uszczegółowienie. Zwłaszcza jeśli poprawnie połączysz ciekawe tekstury na zdjęciu z tymi, które można zobaczyć w innych elementach dekoracyjnych.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.