Obrazy decoupage z pocztówek i serwetek (proces krok po kroku)

Aby dodać wnętrzu wyrafinowania, wydawanie pieniędzy nie jest konieczne, możesz sam zrobić zdjęcie decoupage. A ponieważ całkowicie wykonasz decoupage obrazu własnymi rękami, w rezultacie otrzymasz panel domowej roboty, który stanie się nie tylko elementem wnętrza, ale także przyjemnym prezentem dla Twojej rodziny.

Początki

Początki decoupage sięgają średniowiecza. W XV wieku w Niemczech meble ozdobiono rzeźbionymi obrazami, a następnie powierzchnię pokryto kilkoma warstwami lakieru. Za pomocą takiej aplikacji producenci mebli naśladowali drogie atrybuty i sprzedawali je po wysokiej cenie, takie produkty są dziś nadal drogie.

O materiałach

Podstawą decoupage może być przedmiot drewniany lub ceramiczny, metalowy lub szklany, tkanina lub plastik. Na przykład możesz ozdobić własnymi rękami ramki na zdjęcia, obrazy, tacę, wazon itp.Ważnym warunkiem jest gładka powierzchnia materiału wyjściowego.

Materiały eksploatacyjne to:

  • Profesjonalny klejmoże być wymagany tylko do pracy z pistoletem termicznym. W innych przypadkach możesz użyć zwykłego PVA.
  • Lepiej wybrać farby akrylowe.Nie pachną, szybko wysychają, nie żółkną i są łatwo korygowane w stanie „surowym”.
  • W tej technice pożądane jest zastosowanielakierów decoupage(matowych lub półpołyskowych), które zabezpieczają obraz przed naprężeniami mechanicznymi.
  • ​​
  • Kolorowy papier, kamienie i cyrkonie zdobią płótno.
  • Możesz wypożyczać obrazybezpośrednio z papierowych serwetek, wycinki z książek, czasopism, pocztówki.

Malowanie decoupage serwetkami

Technikę tę można zastosować na dwa sposoby.Najpierw - nakładamy wierzchnią warstwę serwetki na przygotowane płótno i pokrywamy mieszanką kleju i wody. Ta metoda wymaga opieki i nie jest odpowiednia dla początkujących. Dlatego lepiej postępować zgodnie z uproszczoną techniką.

Przygotowanie

Przed przystąpieniem do pracy należy przygotować ramę, a raczej sztucznie postarzyć to. Możesz zrobić decoupage zrób to sam z ramki lub zamówić bazę w dowolnym warsztacie. Konieczne jest pokrycie powierzchni ramy farbą akrylową, odczekanie do wyschnięcia i nałożenie lakieru craquelure. Po wchłonięciu nałóż złotą farbę.

Tworzenie bazy

Kolejnym krokiem jest stworzenie płótna z lekkiej tkaniny. W gotowym produkcie serwetka będzie przezroczysta, a na ciemnym tle obraz może być wyciszony. Materiał należy wyciąć w kształt ramy, czyli przymocować plastikową szybę i przeciąć tkaninę z marginesem jednego centymetra z każdej strony. Powstały prostokąt należy przykleić do szkła. W takim przypadku klej należy nałożyć na tkaninę i plastik. Płótno należy pokryć kilkoma warstwami podkładu akrylowego i pozostawić do wyschnięcia.

Uwaga! Przed rozpoczęciem pracy każdą powierzchnię inną niż drewno należy umyć własnymi rękami, tj. przetrzeć acetonem, alkoholem lub płynem do mycia naczyń.

Przenoszenie obrazu

Najpierw należy przymocować serwetkę do tkaniny i wyciąć obraz wzdłuż konturów ramy. Następnie wycięty obraz należy położyć na pilniku stroną zadrukowaną do dołu i nałożyć na niego klej rozcieńczony wodą za pomocą płaskiego pędzla. Po zmoczeniu serwetka zacznie się rozciągać. Dlategoruchy pędzla powinny odbywać się od środka rysunku do krawędzi.Bardzo ważne jest na tym etapie prostowanie obrazu własnymi rękami ze „zmarszczek”. Dopiero wtedy można dołączyć plik obrazu do płótna i ostrożnie zdjąć przezroczystą folię.

Brzegi serwetki powinny być dobrze nasycone klejem. W tej technice decoupage zwisające końce serwetki z krawędzi płótna są nieuniknione.Odcinaj tylko mokre, dobrze zaimpregnowane końce, w przeciwnym razie obraz może ulec uszkodzeniu.

Po wyschnięciu kleju zamaluj poszczególne elementy obrazu lub cały obraz farbami akrylowymi.Ostatnim etapem jest pokrycie płótna werniksem do decoupage i wsunięcie płótna z obrazem w ramę.

Decoupage obrazu z pocztówki

Za pomocą tej techniki można stworzyć trójwymiarowy obraz własnymi rękami w zaledwie kilka minut.

Będzie to wymagało:

  • nożyczek do manicure i papieru;
  • biała taśma dwustronna;
  • gruby karton na podstawę.

Weźmy dla przykładu dwie identyczne pocztówki przedstawiające architekturę miejską. Po pierwsze, musisz wyciąć niebo wzdłuż konturu, a po drugie - w domu.Każda z wyciętych części przedstawia odrębną warstwę obrazu.Im bliżej, tym mniej szczegółów powinno być. W tym przypadku są to doniczki.

Końce wszystkich wyciętych części należy zaciemnić flamastrem.

Przymocuj paski taśmy do grubej tekturowej podstawy. Powinieneś również przykleić kwadrat taśmy z tyłu każdej wyciętej części.

Następnie cały obrazek należy przykleić do kartonu, a na nim wycięte części. Ostatnim etapem jest umieszczenie tego wielowarstwowego „ciasta” w ramce ze szkłem.

Kartki decoupage z serwetek

Kartka domowej roboty może być doskonałym prezentem dla rodziny i przyjaciół. Wykonany jest w kilka minut własnymi rękami techniką decoupage za pomocą kleju, kartonu, serwetek i nożyczek.

Lepiej wybrać gruby i kolorowy karton. Na gotowym produkcie serwetka będzie przezroczysta.Aby później nie trzeba było kończyć malowania obrazu farbami, lepiej użyć kolorowej bazy.

W tym przykładzie rozważymy bardziej złożoną technikę decoupage, czyli nakładanie kleju bezpośrednio na serwetkę. Ponieważ płótno nie jest duże, nawet początkujący mogą poradzić sobie z tym zadaniem.

Pierwszym krokiem jest oddzielenie górnej warstwy serwetki i wycięcie pożądanego rozmiaru. Następnie należy ostrożnie przykleić kawałek serwetki z przodu klejem, aby ściśle przylegał do kartonu. Po wyschnięciu rysunku możesz narysować kontur obrazu farbą akrylową w kontrastowym kolorze.

Panele piankowe i decoupage (2 filmy)

Opcje obrazów decoupage (47 zdjęć)

​​
.