Numer mieszkania na drzwiach wejściowych: rodzaje produktów i sposoby mocowania (+45 zdjęć)

Dołączanie numeru na drzwi mieszkania to drobnostka... Co może być prostszego niż dołączanie małych liczb? Ale nie wszystko jest tak proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim musisz zdecydować, z jakiego materiału zostanie wykonana tablica rejestracyjna. Dopiero po tym określa się sposób jego przywiązania.

Warianty numerów

Obecnie na rynku można znaleźć duży wybór numerów do drzwi wejściowych. Z jakiego materiału wykonane są numery, zależy ich kolor, a także połączenie ze skrzydłem drzwi.

Szczególnie popularne są tutaj:

  • stal nierdzewna;
  • mosiądz;
  • plastik;
  • drewno.

Dostępne są również oryginalne wyroby szklane. Ale nie są zbyt popularne, ponieważ ich koszt jest dość wysoki. I nie mówimy o tysiącu rubli.

Wykonane z mosiądzu

Gdy nie ma możliwości umieszczenia na drzwiach mieszkania numerów plastikowych i metalowych, najlepszym rozwiązaniem są produkty mosiężne.Dobrze wyglądają na solidnych projektach drzwi. Mętny i żółty odcień takich numerów nadaje drzwiom wyrafinowania i elegancji. Oczywiście musisz uporządkować wysokiej jakości i tanie odpowiedniki.

Cyfry mosiężne wyglądają szczególnie dobrze na drzwiach laminowanych i konstrukcjach z naturalnego drewna.

W pewnym sensie numery mosiężne są wyłączne. Wynika to z faktu, że ich montaż jest oczekiwany na etapie tworzenia konstrukcji drzwi. Zagłębienia są wykonane na płótnie, odpowiadające kształtowi określonej liczby. Ustawia się w nim liczbę, w wyniku czego powstaje poczucie objętości.

Stal nierdzewna

Pokoje ze stali nierdzewnej wyglądają nowocześnie, organicznie wyglądają na drzwiach z polerowanymi okuciami.Takie produkty są produkowane i instalowane w technologii podobnej do mosiężnych odpowiedników.

Numery ze stali nierdzewnej można zamówić razem z drzwiami. Dzięki temu podczas produkcji na wstędze powstają odpowiednie wcięcia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamocować je na płaskiej powierzchni konstrukcji drzwi. W tym celu odpowiednie są zarówno liczby wolumetryczne, jak i płaskie.

Numery ze stali nierdzewnej są mocowane na różne sposoby. Może to dotyczyć użycia samego kleju lub zwykłych wkrętów samogwintujących.

Z plastiku

Materiały polimerowe służą do tworzenia różnych produktów i konstrukcji. Dlatego dziś plastikowe okna i drzwi są szczególnie popularne na rynku. Numer ten obejmuje również numery na konstrukcjach drzwi wejściowych wykonanych z tego samego materiału.

Plastikowe talerze mają wiele zalet, wśród których warto podkreślić:

  • niski koszt;
  • różnorodność kształtów i kolorów;
  • łatwość przywiązania;
  • praktyczność.

Produkty z tworzyw sztucznych idealnie pasują do każdych drzwi. Wynika to z faktu, że mogą mieć nie tylko różne odcienie, ale także krycie.

Drewniane

Drewniane numery są często wykonywane na zamówienie.Oczywiście na rynku można znaleźć zwykłe cyferki z tego materiału, ale jeśli chodzi o naturalne drewno, prostota jest tu niewłaściwa. Dlatego cyfry drewniane są produktami ekskluzywnymi.

Numer na drzwiach z tego materiału może mieć inny wygląd i odcień. Oryginalna wersja będzie płaskim obrazem domu z odpowiednimi numerami.

Numer na przednich drzwiach można łatwo wykonać ręcznie. Wystarczy nabyć wykroje i wyciąć kontury liczb, można również zastosować technikę wypalania drewna.

Na wideo:znak na domu wykonanym z drewna własnymi rękami.

Jak przymocować tablicę rejestracyjną do drzwi

Tablicę rejestracyjną można przymocować do konstrukcji drzwi na różne sposoby. Tutaj warto zastanowić się nad cechami samych liczb i drzwi. Twoje preferencje są równie ważne. Praca zajmie nie więcej niż jeden dzień.

Numery przykręcane

z uwzględnieniem punktów:

1 Przymocuj numery do paska i zaznacz punkty mocowania.

2. Dobrać wiertło o wymaganym rozmiarze do istniejących otworów i śrub.

3. Ostrożnie i płytko przewiercić ostrze w zaznaczonych miejscach.

4. Zamocuj numery za pomocą wkrętów samogwintujących, użyj do tego śrubokręta lub zwykłego śrubokręta.

Należy zachować ostrożność podczas wykonywania prac, zwłaszcza podczas wiercenia otworów.

Numery samoprzylepne

Obecnie często można znaleźć numery na drzwiach, które są mocowane za pomocą kleju. W tym przypadku utrwalanie wykonuje się w następującej kolejności:

1. Dokładnie oczyścić mocowanie i potraktować słabym roztworem rozpuszczalnika. Zapewni to niezawodne mocowanie produktów.

2. Przyczep numery do płótna i zaznacz miejsca ich mocowania. Lepiej jest mieć wszystkie liczby ustawione w tym samym czasie. To pozwoli ci ocenić wygląd płótna.

3. Często klej jest już na odwrocie numerów, wszystko jest pokryte specjalną folią ochronną. Jest usuwany przed zatwierdzeniem. Aby jednak zapewnić niezawodne mocowanie produktu, konieczne jest nałożenie dodatkowej warstwy kleju.

4. Następnie numer jest ostrożnie dociskany do wybranego miejsca i przytrzymywany przez jakiś czas, aby klej się zestalił.

Wybierając produkty warto wziąć pod uwagę cechy projektu drzwi, ceny oraz swoje preferencje. Oczywiście nie zapominaj, że w razie potrzeby można wykonać cyfry lub tabliczkę na zamówienie. Takie usługi będą kosztować trochę więcej. Jeśli wysłałeś stare drzwi na spoczynek, lepiej natychmiast kupić nowe z wymaganym numerem.

Numer na mieszkanie z gliny polimerowej - klasa mistrzowska (1 wideo)

Numery proste i oryginalne (45 zdjęć)

​​
.