Noworoczna dekoracja wnętrz: pomysły na dekorację w różnych stylach

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami i czas naładować się wyjątkowym noworocznym nastrojem, a także udekorować wnętrze mieszkania lub domu. Specjalny noworoczny wystrój nie tylko stworzy pozytywną atmosferę, ale również podkreśli piękno i wyjątkowość pomieszczenia. Możesz udekorować dom na święta Nowego Roku na różne sposoby, istnieje wiele różnych opcji projektowych. Dobrze jest zrobić ozdoby świąteczne w określonym stylu lub kupić coś oryginalnego. Pomysłów jest wiele, ale aby uzyskać prawdziwie świąteczny nastrój, wymagane jest specjalne podejście do dekoracji.

Wystrój w stylu prowansalskim

Nie każdy ma możliwość świętowania Bożego Narodzenia we Francji, ale każdy może zrobić małą Francję dla siebie. I nawet jeśli klimatu nie da się zmienić, ale Nowy Rok można świętować w stylu prowansalskim.Mieszkańcy ozdabiają swoje domy nie tylko lampami elektrycznymi, ale także naturalnymi świecami. Żywy ogień prawdziwej świecy wygląda niezwykle imponująco.

Przed przygotowaniem domu lub mieszkania w stylu prowansalskim Francuzi radzą zacząć od siebie. Trudno będzie zrobić jasne wakacje, jeśli nastrój nie będzie odpowiedni.

Udekoruj dom, zaczynając od drzwi wejściowych. Prowansja zwykle oznacza wszystko, co naturalne. Drzwi zdobią gałązki świerkowe poza Francuzami, uzupełniając je zabawkami, szyszkami i wstążkami. Świerkowe gałęzie dodadzą szczególnego komfortu.

Od wewnątrz drzwi frontowe również są zdobione - najczęściej używa się wieńców. W Rosji mogą być trudności z wieńcami, więc możesz również ozdobić drzwi świerkowymi gałązkami, jagodami, szyszkami lub zrobić wieniec ze złomu.Projektanci zalecają stosowanie wyłącznie naturalnych materiałów w stylu prowansalskim.

drewno. Często używany również jako dekoracjagirlandy róż.

Ten styl nie używa żywych kolorów i nasyconych odcieni. Kolorystyka jest umiarkowana, wszystkie elementy i dekoracje dobierane są bardzo starannie. Osobliwością Prowansji jest również to, że do dekoracji wnętrz często wykorzystuje się zabawki i różnorodne przedmioty własnej roboty. Proces tworzenia prostej zabawki na choinkę może być zabawny, a także tworzy pożądany nastrój.

Proste ozdoby choinkowe wykonane są z resztek materiału. Najważniejsze, że wszystko powinno być z umiarem - wystarczy kilka zabawek.Ręcznie robione zabawki i pamiątki umieszczane są również na stołach i parapetach. Wskazane jest, aby znaleźć lub wyjąć stare rzeczy ze spiżarni i ułożyć je na stołach i parapetach, aby później zapamiętać wszystkie dobre rzeczy, które się z nimi wiążą.

Podstawą wnętrza są świece. Mogą być używane zarówno osobno, jak i w kompozycji. Kupują specjalne choinki i domy, w których stawiają świecę.

Tak ukochany przez wielu prowansalski szyk - po prostu potrzebujesz żeby go złapać. To są tradycje francuskie.

Ławka do przedpokoju

Projekt obejmuje również ławkę. Jest montowany w przedpokoju i wykonany z naturalnego jasnego drewna.Ważne jest, aby ławka była jak najprostsza, bez różnych udoskonaleń konstrukcyjnych. Wykonany jest ze starych desek, można wziąć gotową, następnie produkt musi być pomalowany na biało lub inny jasny kolor i lekko postarzany.

Taki sklep uzupełni wnętrze i będzie wspaniałą ozdobą sylwestrową. Ustaw go w przedpokoju i ciesz się uczuciem prawdziwego ciepła z zapachem Francji.

Tekstylia i zasłony w pokoju dziecięcym

Hostessy wyjmują z koszy noworoczne poszewki na poduszki, serwetki, obrusy. Wszystko to wypełnia cały dom poczuciem zbliżających się wakacji. Najlepiej, aby wszystkie dekoracje domowe były wystarczająco stare i miały własną historię, a zasłony do pokoju dziecinnego nie powinny być zbyt jasne.

Do dekoracji sylwestrowych ze zwykłych tkanin można użyć sprytnych technik:

  • Zwykłe zasłony można skutecznie ozdobić choinką dekoracje.Biorą najprostsze jasne i kolorowe kulki i wieszają je na cienkich satynowych wstążkach. Ponadto taśmy w dowolny z dostępnych sposobów są mocowane na zasłonach lub gzymsie. Kilka rzędów zabawek i prosta zasłona zamienia się w wystrój noworoczny. Dzieci będą szczęśliwe.

  • Kolejna sztuczka - można zastosować girlandy świąteczne.Naturalnie nie można zaskoczyć dziecka girlandą, ale jest tu niuans. Im więcej świątecznych świateł na zasłonie, tym bardziej spektakularne będzie okno. W rzeczywistości ważny jest również inny niuans - jak wyglądają dysze diodowe, a także jak dokładnie zawiesić girlandę. Jeśli kurtyna jest cienka i przezroczysta, wystarczą tylko trzy rzędy świateł z rzadkimi krokami. Wygląda bardziej przekonująco i piękniej niż cała kurtyna w światłach.

​​

Można również uszyć różne torby na zabawki dziecięce, skarpetki sylwestrowe, flagi, ciekawe obrusy na piśmie stół z tekstyliów.

Pojemniki na kwiaty (klasa mistrzowska)

W domach Francuzów zawsze jest dużo kwiatów. Sadzi się je w doniczkach, ale w Nowym Roku używają specjalnych ozdobnych pojemników na kwiaty. Są sprzedawane w sklepach i są już stylizowane na to święto. Kilka z tych pojemników stanowi wspaniałą ozdobę.

zrób je sam. Na przykład doskonałą opcją dekoru jest skorupka jajka:

1. Tylko gotowane jajka są brane. Ważne jest, aby oczyścić powłokę z folii. Następnie materiał jest odtłuszczany, dokładnie czyszczony i suszony.

2. Następnie weź farbę akrylową, klej, pędzle i lakier. Powłoka może być biała lub beżowa. W razie potrzeby materiał można łatwo pomalować farbami w dowolnym pożądanym kolorze.

3. Części pojemnika smaruje się klejem, a skorupę nakłada się na wierzch (koniecznie wybrzuszeniem na zewnątrz). Ważne jest bardzo delikatne klejenie materiału.

4. Szczeliny pomiędzy dużymi częściami powłoki zagruntować PVA. Aby wszystkie ruchome części zostały ostatecznie naprawione, produkt jest lakierowany.

W stylu skandynawskim (master class)

Są ludzie zakochani w Skandynawii. To naprawdę bajeczne miejsce. Prostota, powściągliwość kolorów iodcienie, a także naturalne materiały.Podczas gdy Francuzi preferują umiarkowaną kolorystykę, Skandynawowie, gdy tylko jest to możliwe, preferują biel. Jest wszędzie we wnętrzu.

Naturalnie nie należy od razu malować ścian na biało - wystarczy, aby biel dominowała. Odbywa się to za pomocą elementów dekoracyjnych i tekstyliów, które pozwolą zbliżyć się do tradycji tego miejsca.

Biel rozrzedza się czerwienią i jej odcieniami. Klasyczna skala doda wakacjom jasności i oryginalności.

Każde mieszkanie w Skandynawii ma motywy zwierzęce i ozdoby. Bez nich autentyczność nie będzie działać.Szczególnie dobrze wygląda to na tekstyliach. Najważniejszymi nordyckimi zwierzętami są jelenie. Są wszędzie: na poduszkach, kocach, serwetkach. Będzie wyglądać niesamowicie świątecznie. Świetnie prezentują się również tekstylia samotkane lub ich wysokiej jakości imitacja.

Świece są nieodłącznym atrybutem. Są szczególnie istotne w skandynawskim designie. Również wnętrze jest ozdobione wszelkimi rzeczami używanymi zimą, mogą to być absolutnie dowolne atrybuty.Sanki, łyżwy, narty, rękawiczki - wszystko to sprawi, że Sylwester będzie ciekawszy i jak najbardziej zbliżony do skandynawskiego święta.

Drewniany brelok

Dominującym materiałem jest drewno. W projekcie jest wiele różnych drewnianych zabawek, stojaków, cięć. Świetnie będzie wyglądać gospodyni z naturalnego drewna. Nawet prosta kłoda do kominka stworzy niezbędną świąteczną atmosferę. Możesz udekorować mieszkanie w skandynawskim wnętrzu wszystkim, co można znaleźć w zimowym lesie - mogą to być szyszki, wianki ze świerkowych gałęzi, gałęzie z jagodami. Możesz zrobić gwiazdę bożonarodzeniową z winorośli.

Oto jak, używając pozornie prostego kawałka kłody, zrobić piękny Nowy Arcydzieło roku:

1. Potrzebujesz gałęzi dębu lub innego kawałka mocnego drewna. Musisz również przygotować wiertło, gwoździe i wkręty samogwintujące.

2. Kawałek drewna jest dokładnie przeszlifowany. Następnie wiercą w nim dziury, a następnie pokrywają go lakierem lub bejcą.

3. Dalsze szczegółysą nakładane na ścianę, a łączniki są przeznaczone do montażu na ścianie. Za pomocą wiertarki wiercą otwory w ścianie i przykręcają uchwyt na klucze za pomocą gwoździ.

4. Pozostaje tylko przykręcić uchwyty do kłody i można wykorzystać ten element zgodnie z przeznaczeniem.

Do użytku jako gospodyni możesz użyć dowolnych materiałów pod ręką. Jeśli nie ma możliwości zastosowania listwy dębowej lub jesionowej, wystarczą proste gałęzie przymocowane do drewnianej deski.

Dziane koguty do kuchni

Nowy Rok będzie pod patronatem Złotego Psa, ale wielu już symbole minionego roku. Można je wykorzystać do oryginalnego udekorowania kuchni lub wykonania ozdób własnymi rękami za pomocą prostego wzoru szydełkowego. Koguty nie są jak jelenie, ale pomogą stworzyć prawdziwe wakacje.

Jeśli jest chęć, czas i materiały, możesz zrobić na drutach uroczego koguta. Do wykonania potrzebujemy nici – użyjemy merceryzowanej bawełny w kolorze białym, żółtym i pomarańczowym.Całą pracę wykonujemy szydełkiem nr 1. Będziesz także potrzebować dzianiny i syntetycznego winterizera. Proces dziania jest dość prosty i nawet początkujące szwaczki poradzą sobie z tym, zobacz szczegółową klasę mistrzowską na poniższym filmie.

Na filmie:jak wykonać koguta na szydełku.

Zantedechia (calla)

Tradycyjnie Skandynawowie kochają naturalne kwiaty. Potrafią skutecznie ozdobić dom lub rozcieńczyć nawet najbardziej nudne wnętrze.Zantedechia (lub calla) to jeden z ulubionych kwiatów w Skandynawii, możesz zrobić go sam ze złomu.

Do tej klasy mistrzowskiej potrzebujesz:

  • foamiran (żółty i biały);
  • nożyczki;
  • wykałaczka;
  • kasza manna;
  • żółta farba i pędzel;
  • zielona wstążka;
  • klej i opalarka.

Aby zrobić kwiat, który wygląda jak naturalny, zobacz zdjęcia krok po kroku.

Styl rustykalny (klasa mistrzowska)

Odpowiedni będzie styl rustykalny noworoczny i organiczne w domach wiejskich lub na wsi. Ale przy odrobinie wysiłku idealnie wpasuje się we wnętrza miejskich mieszkań, dodając im atmosfery świątecznego lasu.

Osobliwością stylu rustykalnego jest prostota i naturalne elementy dekoracyjne. Drewno tutaj można wykorzystać na wiele sposobów - wystarczą cienkie gałęzie, a nawet duże kłody. Możesz użyć szyszek, gałęzi drzew iglastych. Kompozycję łatwo uzupełnić naturalnym jutą i sznurkiem. Wszystko to będzie podstawą rustykalnego.

Najlepiej zacząć tworzyć wakacje od drzwi wejściowych. Zrób wieniec z gałęzi sosny lub świerku iudekoruj go szorstką kokardką z juty. Jeśli chcesz więcej oryginalności, zawieś na drzwiach małe ozdobne filcowe buty. Wiszą też gdzieś stylizowane skarpetki na prezenty.

W pokoju zawieszone jest świąteczne okno - drewniana rama okienna ze szkłem, ozdobione ozdobami choinkowymi...Będzie pięknie, jeśli zrobisz ramkę z małych gałązek i ozdobisz ją małymi choinkami, szyszkami, jarzębiną i innymi elementami - to są prawdziwe rustykalne dekoracje.

Rustykalny nie obędzie się bez świec i girland. Mogą mieć różne rozmiary. Lepiej zrobić girlandę gwiazd własnymi rękami razem z dziećmi.Girlanda jutowa to dobra opcja - dodanie jej może zaskoczyć gości. Weź szyszki świerkowe jako dekoracje, dodaj kokardy, róże z tego samego płótna.

Ten projekt jest dla tych, którzy cenią swój czas - udekorowanie nawet dużego pomieszczenia nie zajmuje dużo czasu.

Na wideo:DIY rustykalne ozdoby choinkowe.

Eko-nowy rok (klasa mistrzowska)

Eko potrafi rozweselić dzięki naturalnym ozdobom. Wykorzystywane jest tu wszystko, co daje natura - mogą to być orzechy, owoce, szyszki.Ręcznie wykonane ozdoby z suszonych owoców, szyszek i cynamonu będą świetnie prezentować się na choince.

Projektanci polecają dekorowanie doniczek i wazonów słomą, jagodami, owocami. W stylu ekologicznym jest symbolem jedności z naturą, wypełni mieszkanie pozytywną atmosferą, a naturalne składniki nie zaszkodzą zdrowiu.Oryginalnie będzie wyglądać również ręcznie robione eko-drzewo z suszonymi owocami. Zobacz szczegółową klasę mistrzowską na poniższym zdjęciu.

wymagają dużo czasu - wystarczy poświęcić kilka godzin, a niepowtarzalne świąteczne wnętrze sylwestrowe jest gotowe.

Wnętrze w stylu rosyjskim

Święto w stylu rosyjskim implikuje odpowiednie wnętrze. Projektanci zalecają wyjęcie z szaf tego, czego kiedyś używały nasze babcie. Najlepszą ozdobą nie będą nowomodne rzeczy, ale te tradycyjne rosyjskie rzeczy i przedmioty. Nowy Rok w rosyjskim designie można zbudować na podstawie bajek, o czym również nie zapomnijtradycje narodowe.

Rosyjskie święto narodowe nigdy nie obywa się bez niedźwiedzi, bałałajki i wódki. Ważne jest, aby zbierać naczynia z ozdobami i lalkami gniazdowymi, znajdować samowary i udekorować je bajglami.

Marynarka

Dekorujemy mieszkanie motywami marynistycznymi. Tak więc mieszkańcy wód i glony są wykonane z różnych materiałów, na stole można umieścić muszle i kamienie.Jednym z ważnych szczegółów święta jest przemiana wszystkich uczestników i gości w morskie stworzenia. Będzie mnóstwo zabawy. Możesz przygotować teksty na konkursy w stylu marynistycznym. Stół noworoczny powinien być również bogaty w dania z owoców morza.

Styl marynistyczny implikuje tylko motyw marynistyczny - jeśli z letniej wyprawy na morze, możesz skutecznie wykorzystać na Nowy Rok.Z dużych i małych muszli możesz zrobić wieniec noworoczny, zabawki lub gwiazdę na choince.

Choinkę na Nowy Rok należy ozdobić zabawkami w postaci rozgwiazdy, muszli, a także wstążek i kokardek w kolorze niebieskim lub niebieskim dźwięki.

Delikatna biżuteria shabby chic

Shabby chic to luksus. W Wigilię wnętrze w tym stylu staje się jeszcze bardziej szykowne.Odpowiednie będą tu powietrzne drzewka, czerwone róże, wstążki, kuleczki miętowe, koronki, pudełka ze sztucznie postarzanego drewna.

Świąteczny cud w stylu loftu

Loft nie oznacza dużej liczby różnych elementów dekoracyjnych. Wszystko tutaj jest bardzo luksusowe i dobre.Ale dodanie odrobiny noworocznych kolorów w postaci dyskretnej choinki, kilku girland podkręca nastrój noworoczny. Loft to luksus i prostota, i musisz przestrzegać tych zasad w procesie dekorowania. Mieszkania lub domy urządzone w loftowym stylu zapewnią wakacyjny nastrój dla dużej rodziny.

Ozdoby choinkowe Vintage DIY (2 filmy)

Różne pomysły (94 zdjęcia)

(7 24)