Nowoczesny projekt kuchni high-tech w Chruszczow

Kuchnia to część mieszkania, w której liczy się funkcjonalność pierwszy. Jeśli te parametry są dla Ciebie równie ważne, musisz wybrać odpowiedni styl pomieszczenia. Powinien być wygodny i wygodny. Przyjrzyjmy się bliżej nowoczesnemu projektowi kuchni w stylu high-tech Chruszczowa, który opiera się na minimalizmie.

Cechy nowoczesnej kuchni

Nowoczesna aranżacja małej kuchni powinna podkreślać samowystarczalność i dobry gust właścicieli. Technika powinna stać się godnością pokoju. W takim studiu można łączyć elementy wnętrza, które nie są dopuszczalne w innych stylach. Głównym wymaganiem jest prostota i wyraźne linie. To właśnie wyróżnia nowoczesne style wnętrz. Są różnorodne i niepowtarzalne.

Rada! Ponieważ powstaje nowoczesny design, materiały powinny być takie same: metal, plastik, drewno, gips i szkło. Powinny dobrze pasować i zadowolić właścicieli.

Wielofunkcyjny hi-tech

Metropolia odciska piętno na stylu życia, zmusza do szybkiego rytmu. Szybki ruch. Wysokiej jakości sen i minimum czasu na prace domowe. Zaawansowana technologicznie kuchnia to racjonalne wykorzystanie małej powierzchni studyjnej, która pozwala docenić wszystkie zalety zaawansowanych technologicznie innowacji we wnętrzu małego mieszkania.

Charakteryzuje się:

 • wykorzystaniem nowoczesnych materiałów;
 • wizualny podział lokalu na strefy, najczęściej za pomocą lady barowej;
 • praktyczne wykorzystanie wszystkich elementów wystroju wnętrz;
 • aktywne oświetlenie wszystkich części salonu.

Uwaga! W high-tech najczęściej tapety są zastępowane farbą i szpachlą, a tekstylia są zastępowane bardziej funkcjonalnymi przedmiotami.

Zalety stylu high-tech

 • Projekt salonu czy studio, wykonane w tym stylu, wyróżnia się odpowiednio zorganizowaną przestrzenią. Ułatwia życie gospodyniom domowym, uwalnia ją od kłopotów.
 • Aranżacja wnętrz zakłada racjonalne wykorzystanie przestrzeni kuchni-salonu.
 • Wykorzystanie mocnych i trwałych materiałów przy tworzeniu wnętrza. Zagospodarowanie przestrzenne przestrzeni odbywa się kosztem mebli, a mianowicie lady barowej.
 • W stylu high-tech można urządzić zarówno małą kuchnię u Chruszczowa, jak i przestronną jadalnię w wiejskim domu.

Wady stylu high-tech

 • Nie każda gospodyni może odmówić ładnych zasłon,porcelany, wystawionych na otwartych półkach i innych elementów dekoracyjnych.
 • Powierzchnie lustrzane, przeszklone witryny wymagają perfekcyjnej czystości.Tłuste odciski palców lub plamy kawy wyglądają nieporządnie.
 • Projekt lokalu utrzymanego w ścisłej technologii kojarzy się z przestrzenią biurową.

Hi-tech w Chruszczowie

W Chruszczowie instalowane są małe kuchnie, w których trudno jest podzielić przestrzeń. Do dekoracji takich nowoczesnych pomieszczeń stosuje się kolory monotonne, umieszcza się jasne kontrasty, błyszczące i odblaskowe powierzchnie. Zagospodarowanie przestrzeni odbywa się za pomocą lady barowej, jasnej dekoracji ściennej.

Ściany

Tapeta na ściany w kuchni jest rzadko stosowana. Chyba że mówimy o fotodruku lub płótnie w manierze postmodernizmu. Tapetę często zastępuje się białą szpachlą lub odsłoniętą cegłą ścian. Ponieważ ciemne kolory nie nadają się do kuchni, cegła jest przemalowana na biało.

Zazwyczaj projektowanie wnętrz nie obejmuje malowania ścian. Wyjątkowo, aby zapewnić przytulną atmosferę w małej kuchni, ściany lub tapety malowane są jasnym abstrakcyjnym wzorem, figurą geometryczną lub optyczną.

Rada! Nie da się połączyć tapety z wizerunkiem zwierząt i ludzi, a także malować na ścianie w małej kuchni. Spowoduje to chaos w pokoju.

Jeśli do dekoracji ścian w Chruszczowie używa się farby, lepiej zdecydować się na wodną kompozycję emulsyjną.

 • Polioctan winylu - wrażliwy na czyszczenie na mokro.
 • Farba akrylowa nie nadaje się do malowania ścian wokół zlewu. Jest używany tylko do suchych obszarów.
 • Farba silikatowa jest trwała, ale przepuszcza wilgoć.
 • Farba silikonowa wypełnia głębokie szczeliny, jest odporna na wilgoć i higieniczna.

Nowoczesny styl high-tech polega na zabawie światłem i strefowaniem przestrzeni.Jasna tapeta w studiu i podłoga tylko częściowo łagodzą ten problem. W części przeznaczonej na teren rekreacyjny ściany można pokryć tapetą.

Kuchnia Tapeta

Kuchnia to jedno z pomieszczeń, w których można zastosować jasne detale. Mogą być obecne zarówno w zestawie meblowym, jak i w dekoracji ścian.

W przypadku jasnych mebli, tapeta na ściany jest wybierana w pastelowych kolorach. Jeśli używane są stylizowane meble, ściany są wklejane zwykłą tapetą, na przykład fioletową, czerwoną lub pomarańczową.

Zazwyczaj wnętrze dużej kuchni-salonu jest udekorowane jasnymi kolorami. W małym studiu jasne kolory stworzą ciasny efekt. Dlatego lepiej nie używać jasnych tapet na ścianach.

Zanim zakleisz kuchnię tapetą w ciemnych kolorach, np. brązowym lub niebieskim, warto pomyśleć o stworzeniu jaśniejszego otoczenia. Takie wnętrze wymaga maksymalnego oświetlenia i akcesoriów świetlnych.

Sobór! Tapetę kremową, w odcieniach piasku, można łączyć z płytkami w tym samym kolorze.

Podłogi

Wykładziny podłogowe najlepiej wykonać w jasnym odcieniu, z połyskiem.Z technicznego punktu widzenia w małym Chruszczowie lepiej zastosować płytki ceramiczne.Ta powierzchnia jest łatwiejsza w utrzymaniu.

Podłoga drewniana nie jest najpopularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnej kuchni high-tech. Ale jeśli go kupisz, to tylko monochromatyczne błyszczące wykończenie.

Podłoga samopoziomująca jest bardziej popularna. Można go łatwo skorygować w przypadku pęknięć. Bezpretensjonalna opieka. Błyszcząca powierzchnia optycznie powiększa przestrzeń małej kuchni.

Monochromatyczny błyszczący linoleum to opcja budżetowa.

Ważne! Dywan nie może być stosowany do podłóg high-tech w kuchni-salonie.

Sufit

Zaawansowany technologicznie projekt studyjny zapewnia idealnie płaski sufit. Może być malowany lub bielony. Jeśli powierzchnia początkowo ma wady, lepiej jest zainstalować konstrukcję zawieszoną lub naprężoną.

Do wykończenia sufitu w Chruszczowie należy używać płócien z folii PCV, ale nie płócien z tkaniny. Błyszcząca powłoka w kuchni z salonem dobrze odbija światło, można w nią wbudować dowolne lampy. Jeśli w Chruszczowie jest matowy sufit, silne źródła światła będą musiały zostać zastąpione reflektorami.

Meble

Układ pomieszczeń w Chruszczowie jest bardzo skromny. Nowoczesne kuchnie high-tech są wyposażone we wbudowane urządzenia i meble z odblaskowymi błyszczącymi powierzchniami. Podział na strefy odbywa się za pomocą licznika prętów.

W małej kuchni możesz użyć trzech rodzajów słuchawek: narożnego, liniowego i wyspowego. Nie będzie zasadniczej różnicy w finiszu wina. Po prostu nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować poszczególne moduły, a po prostu głupio jest wyposażyć tylko jedną ścianę w kuchni-salonie lub studiu.

Komplet mebli narożnych i w kształcie litery "U" wyposażony jest w blat barowy.Ponieważ wizualny podział przestrzeni w kuchni-pracowni dokonywany jest przez ladę barową, kwestia podziału na strefy jest błyskawicznie rozwiązana.

Prosta kuchnia w high-tech power, zainstalowana wzdłuż okna pracowni, wygląda ciekawie. Nowoczesna aranżacja wnętrz zazwyczaj nie wiąże się z wykorzystaniem przestrzeni okiennej. Ale hi-tech wygląda z innego punktu widzenia. Tutaj możesz na przykład zbudować blat zamiast parapetu.

Istnieje możliwość zorganizowania jadalni za ladą barową. Ale taki stół nie zmieści się na więcej niż dwie lub trzy osoby. Dlatego blat barowy najczęściej oddziela przestrzeń w pokoju.

​​

Rada! Za barem możesz zorganizować miejsce do pracy, wyposażając w niego zlew.

Inne szczegóły

Stosowanie zasłon wolumetrycznych jest przeciwwskazane w małej kuchni lub salonie.Lepiej zostawić otwarte okna, stosować rolety bez lambrekinu, zasłony plastikowe lub materiałowe w rolce.

Pokrycie stołu jest zbędnym atrybutem.Lepiej jest użyć szklanego lub metalowego stołu z chromowaną powierzchnią.

W małej kuchni w Chruszczowie powinno być minimum dodatkowych elementów dekoracyjnych.Zaśmiecają przestrzeń i zabijają atmosferę postmodernizmu. Możesz umieścić egzotyczną roślinę, taką jak bambus lub dracena, na oknie w salonie.

Nowoczesna kuchnia (2 filmy)

Opcje projektowania kuchni high-tech (49 zdjęć)

)
.