Nowoczesne typy sufitów podwieszanych (+37 zdjęć)

Konstrukcja sufitów podwieszanych jest najnowszą innowacją w budownictwie. Nowoczesne lokale wykończone są w nowych technologiach. Projektanci opracowują wygląd mieszkań i biur, opierając się na wykorzystaniu nowych materiałów budowlanych wysokiej jakości, nowych technikach zdobienia ścian i innych powierzchni w łazience, przedpokoju i całym mieszkaniu.

Podwieszane konstrukcje gipsowo-kartonowe

Sufity tłoczone przyczyniają się do stworzenia oryginalnego wystroju mieszkania. Harmonijnie wpasowują się w każde nowoczesne wnętrze, pomagają ukryć wady i nierówne powierzchnie nad głową w pokoju, kuchni, korytarzu, łazience. Wielopoziomowa konstrukcja wizualnie powiększa przestrzeń. Zamontowane na każdym poziomie oprawy dzielą pomieszczenie na odrębne strefy, co nadaje przytulności pomieszczenia wielofunkcyjnego.

Podział pokoju na strefy w mieszkaniu przyczynia się do kompaktowego i wygodnego wykorzystania przestrzeni niestandardowej.

Nawet w wąskim korytarzu, kuchni czy łazience staje się ona bardziej przestronna, jeśli są oświetlone narożnie lub po obwodzie ścian, umieszczając reflektory na drugi poziom konstrukcji płyt gipsowo-kartonowych. Możesz użyć różnych opcji dla urządzeń, w tym wielokolorowych.

Rodzaje sufitów podwieszanych:

  • wolumetryczne konstrukcje półokrągłe, połączone z ogólną stylistyką pomieszczenia;
  • dwupoziomowe sufity zrób to sam z oświetleniem w każdej strefie;
  • trzypoziomowe projekty złożone, odpowiednie do przestronnych pomieszczeń o skomplikowanych projektach;
  • Warianty kolumn.

Sufit podwieszany w pokoju lub przedpokoju jest specjalna konstrukcja, której montaż zakłada dokładne obliczenia w projekcie i szczególną staranność w montażu. Taką pracę można wykonać ręcznie w mieszkaniu tylko przy pomocy specjalistów.

Złożone projekty sufitów podwieszanych DIY wymagają od projektanta połączenia gustu artystycznego i wiedzy technicznej. Dość złożona konstrukcja musi być mocno trzymana, a oprawy muszą mieć dostęp do konserwacji i być bezpiecznie okablowane.

Na etapie montażu oprawy montuje się oprawę oświetleniową lub montuje się ją później w wykończonych otworach za pomocą zacisków. Duże żyrandole nie są montowane w konstrukcjach podwieszanych w korytarzu lub łazience.

Rodzaje projektów sufitów podwieszanych

Projektowanie sufitów podwieszanych z płyt gk w mieszkaniu daje pole do popisu. Trudniej jest obliczyć i zainstalować taką konstrukcję.

Kolejność wykonania projektu sufitu podwieszanego:

  • sporządź plan rozrysowania kompozycji podwieszanej w łazience, przedpokoju i innych Pokój;
  • wykonać rysunek stopni, zakrętów, poziomów;
  • oświetlenie projektowe.

Planując w mieszkaniu należy pamiętać, że w małym pokoju lub korytarzu środek pokoju powinien nie mogą być obciążone wielopoziomową strukturą. I odwrotnie, karnisze na obwodzie ścian zwiększą przestrzeń. Złożona konstrukcja, wykonana ręcznie, jest następnie trudna do wykończenia z wysoką jakością, trudno jest również wykończyć zaokrąglone zagięcia.

Wybór rodzaju sufitu

Głównym zadaniem konstrukcji podwieszanej jest nadanie pomieszczeniu elegancji i oryginalności. To rodzaj dekoracyjnego dzieła sztuki.

Aby nie popaść w gusta, przy projektowaniu należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, cechy podstawy, połączenie z ogólnym rozwiązaniem stylistycznym.

Płyty gipsowo-kartonowe to najbardziej odpowiedni materiał na sufit własnymi rękami. Jest dość lekki, odporny na ciepło i zapewnia dobrą izolację akustyczną.

Jego powierzchnia może być:

  • matowa i refleksyjna;
  • pokryte farbą;
  • gładkie i karbowane.

Nie rób wiszących kompozycji wielokolorowych, zwłaszcza na korytarzu. Wygląda już dość odważnie. Zwykle jest pomalowany na biało. Jednopoziomowy sufit z płyt gipsowo-kartonowych własnymi rękami daje idealnie płaską, gładką powierzchnię. Dzięki oświetleniu taki projekt można zaciekawić w łazience lub przedpokoju.Oprawy można umieszczać wzdłuż obwodu ścian, pośrodku góry i po przekątnej.Można podświetlić obszar roboczy pomieszczenia intensywnym światłem, a w miejscu spoczynku wykonać wielokolorowe żarówki.

Sufit podwieszany w kuchni

W kawalerce można wyznaczyć przestrzeń kuchenną za pomocą sufitu wielopoziomowego. Przymocuj lampy na długich przewodach do małego wytłoczonego elementu dekoracyjnego u góry lub po prostu zamontuj 3-4 punktowe źródła w dekorze.

W oddzielnej kuchni dwupoziomowy sufit do samodzielnego montażu oddziela strefę gotowania od jadalni. Wskazane jest zainstalowanie wzmocnionego oświetlenia nad stołem do krojenia, a tam, gdzie rodzina gromadzi się przy stole, niech będzie miękkie światło.

Rodzaje sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych do kuchni wyróżnia różnorodność opcji. Sufit z łukami i łukami sprawi, że przestrzeń w kuchni będzie bardziej przestronna.

Kąty proste dodają wyrazistego, klasycznego wyrafinowania. Ponadto pod taką kombinacją można ukryć systemy komunikacji - przewody elektryczne, wentylację, połączenia wydechowe. Kuchnia to dość wilgotne miejsce. Wentylacja nie zawsze radzi sobie z parowaniem. Listwy ramy wykonane z aluminium zapobiegną uszkodzeniom sufitu, ponieważ materiał nie podlega korozji. Płyta gipsowo-kartonowa po podgrzaniu nie wydziela substancji toksycznych, co jest bardzo ważne w małej kuchni. Jest bezpieczny dla zdrowia. Konstrukcja sufitu podwieszanego w kuchni jest mocno przymocowana do ścian i podstawy, jest lekka i niezawodna.

Jeśli zrobisz parawan na środku dwupoziomowego sufitu i przykleisz na nim fototapetę z odpowiednim motywem lub lustrami, to pokój zaskoczy Twoich gości oryginalnym rozwiązaniem.

Projektowanie sufitów gipsowo-kartonowych w korytarzu

Korytarze w nowoczesnych wieżowcach są zwykle wąskie i długie. Dlatego nie sprawisz, że będą szczególnie kręcone. Na korytarzu odpowiednie będzie solidne jasne tło z jasnymi reflektorami. Sufity dwupoziomowe w wąskich korytarzach mają podłużne linie i wzory, imitujące cofającą się w dal perspektywę.

Jeśli przedpokój ma dużą powierzchnię, ma kształt kwadratu, powinien stylistycznie łączyć wszystkie pomieszczenia. W takim przypadku możesz zamówić dwupoziomowy projekt w postaci rozwijającego się loka. Ten projekt powiększy przestrzeń.

Można to podkreślić za pomocą oświetlenia konturowego. Wzdłuż krawędzi reliefu układana jest taśma LED, która jest zarówno elementem dekoracyjnym, jak i urządzeniem oświetleniowym.Lustrzana powierzchnia odbijająca światło optycznie powiększy ściany w małym korytarzu.

Projekt sufitu w stylu francuskim

w łazience. Często montuje się je na loggiach, balkonach, w przedpokoju. Jaka jest różnica między francuskim sufitem z listew a, powiedzmy, włoskim lub niemieckim. Ta konstrukcja jest w stanie ukryć nierówności i defekty w głównym suficie w łazience, nie gorzej niż inne rodzaje powłok. Pod nim można ukryć nośne konstrukcje sufitowe, okablowanie, otwór wentylacyjny i tak dalej.

Francuski sufit podwieszany to rodzaj pokrycia sufitu, który wykorzystuje cienkie aluminiowe listwy. Podstawa, do której są przymocowane, również jest wykonana z tego metalu.

Sufit francuski jest rodzajem sufitu napinanego. Szczególnie często stosuje się je w wilgotnych pomieszczeniach, w łazience. Sufity francuskie wyróżniają się stylowymi pięknymi kolorami. To modne złote, szare, perłowe odcienie, które ozdobią wnętrze w przedpokoju. Sufity szafowe można łatwo zdemontować i zamontować w nowym miejscu.

Galeria zdjęć

(29 7)
.