Nowoczesna tapeta do sypialni - piękno i komfort mieszkania (+38 zdjęć)

Wybór tapety w sypialni nie jest łatwym zadaniem. Aby wynik nie zawiódł, a pokój nabrał pożądanego wyglądu, musisz starannie i celowo wybrać tapetę. Sypialnia to prywatny pokój, w którym człowiek odpoczywa, odpoczywa od trosk dnia codziennego. Tworząc aranżację wnętrza sypialni, pamiętaj, że ma ona nastawiać Cię na relaks, wyciszenie i spokojny sen. Nie wystarczy tylko podnieść wygodne i solidne meble i udekorować pokój dodatkami.

Aranżacja pokoju w dużej mierze zależy od stylu i koloru tapety. Nie jest łatwo wybrać do sypialni nowoczesne i modne gobeliny.

Dekoracja ścian to bardzo ważny etap prac remontowych. Wybór kratek w ostatniej turze może okazać się sporym problemem. Wybierając tapetę do wykończonego wnętrza, możesz nie odgadnąć koloru lub tekstury materiału. Bez względu na to, jakie pomysły przyjdą ci do głowy, musisz zrobić wszystko dobrze. Dekoracja ścienna z tapetą musi być utrzymana w tym samym stylu, co wszystkie elementy wnętrza pokoju.Jakich więc materiałów użyć do klejenia ścian, aby poprawnie i harmonijnie dopasować wszystkie elementy do wystroju sypialni?

Rodzaje tapet i ich cechy

Większość życia człowiek spędza w sypialni. Tworząc projekt, musisz uczynić go tak wygodnym i przytulnym, jak to tylko możliwe. Ważną rolę odgrywa w tym dobór tapet. W salonie możesz stworzyć niesamowity projekt z połączenia dwóch lub trzech rodzajów materiałów wykończeniowych - tapety, tynku i paneli.Ale w sypialni lepiej jest ozdobić ściany tapetą. Dzięki nim pomieszczenie będzie wyglądało cieplej i wygodniej.

Nieprzemyślany dobór materiału wykończeniowego sypialni spowoduje niemiłą niespodziankę, gdy ściany pokoju zostaną udekorowane, a tapeta wklejona.

Zbyt jasne kwiaty lub małyrysunek, słaba jakość klejenia lub złe połączenie dwóch rodzajów tapet to tylko niewielka część błędy popełnione w doborze materiału do stworzenia wnętrza. Dobór materiału i sposób klejenia tapety należy dokonać świadomie, biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły i możliwe niuanse. Jakie gobeliny wybrać, aby uniknąć problemów?

Papier jako podstawa

Przede wszystkim musisz zdecydować o rodzaju i właściwościach materiału, z którego powstają gobeliny. Najczęstszą opcją jest dekorowanie ścian papierową tapetą. Istnieje kilka rodzajów takiego materiału. Tapeta w jednej warstwie ma gładką powierzchnię, tapeta prasowana w dwóch lub trzech warstwach ma piękne tłoczone wzory. Wzór można również nałożyć na podkład papierowy lub podkład wcześniej zagruntowany farbą.

Klejenie papieru jest łatwe. Wykończenie pokoju zajmuje niewiele czasu, poza tym taki materiał jest przyjazny dla środowiska. Ogromna różnorodność prezentowanych na rynku budowlanym odmian komplikuje konsumentowi wybór.

Kolor, faktura, rozmiar – to wszystko należy wziąć pod uwagę kupując papierową tapetę. Odpowiednio dobrane tapety w niesamowity sposób odmienią nawet najzwyklejsze wnętrze.

Do salonu opcjonalnie można wybrać ciemną tapetę ze wzorem jasnych kolorów. Lub użyj beżowych wariantów - jako głównego tła i użyj ciemnych jako paneli dla kontrastu lub jako unikalny pomysł - aby podzielić przestrzeń pokoju na strefy. Wybór koloru głównego opiera się na stosowności podziału na strefy lub preferencjach właściciela domu.

Jedyną wadą wersji papierowej jest jej kruchość i wskaźniki niskiej jakości.Wszelkie uszkodzenia mechaniczne lub jaskrawy słoneczny kolor prowadzą do utraty wyglądu i integralności tapety papierowej. Lepiej wybrać trwalszy i trwalszy materiał. Ale jeśli w domu mieszkają ludzie podatni na alergie lub małe dzieci, preferuj tapetę papierową.

Winyl, flizelina i tekstylia

Jakie gobeliny pomogą odpowiednio ozdobić wnętrze sypialni? Możesz użyć tapety winylowej lub zmywalnej, która jest trwalsza i bardziej odporna na plamy. Dzięki temu są często używane we wnętrzu kuchni i salonu.

Nie należy wybierać tapety winylowej do sypialni. Lepiej jest przykleić ściany pomieszczenia o wysokim stopniu zanieczyszczenia i obecności systemu wentylacji powietrza z taką tapetą, ponieważ tapeta winylowa nie przepuszcza powietrza.

Zastosowanie tapety flizelinowej do malowania pozwoli na zmianę wystroju sypialni lub salonu w dowolnym momencie, bez tapetowania.Ich struktura jest taka, że ​​mogą wytrzymać wielokrotne przemalowywanie. Najłatwiej je skleić – ich struktura jest bardziej elastyczna, co ułatwia wypoziomowanie gobelinów na ścianie podczas klejenia. Ponadto ten rodzaj tapety nie przeszkadza w „oddychaniu” ścian pomieszczenia.

Tapety tekstylne mają podkład z włókniny papierowej, dzięki czemu łatwo przyklejają się do ścian. Jest to idealne rozwiązanie do ukrycia wszelkich nierówności i szorstkości ścian. Ale raczej trudno jest samodzielnie przykleić taki materiał, więc lepiej zaufać specjalistom.

Tapeta tekstylna gromadzi kurz i brud na powierzchni. Dlatego potrzebują okresowego czyszczenia na mokro. Taki materiał wymaga lepszej pielęgnacji, czyszczenie ścian na mokro należy przeprowadzać dwa razy w miesiącu.

Niestandardowe materiały wykończeniowe

Materiał korkowy dzięki swoim właściwościom mocno podbił rynek budowlany. Jest to materiał przyjazny dla środowiska i naturalny. Służy nie tylko do izolacji podłóg, ale także jako tapeta. Nie można go przykleić, ale przymocować do gwoździ lub paneli. Jedyną wadą jest zły dobór kolorów. Lepiej jest użyć tapety z korka do kuchni lub przedpokoju i wykorzystać ją jako dodatkowy wystrój w salonie.

Rzadko, ale można je łączyć z innymi tapetami przy dekorowaniu sypialni.

Okładziny ścienne z włókna szklanego izolują pomieszczenie i chronią ściany przed ewentualnym pożarem. Żywotność tego rodzaju materiału wykończeniowego wynosi 30 lat. Przyklejenie ich nie jest trudne, poza tym takie tapety z powodzeniem ukryją wszystkie wady ścian dzięki ich reliefowi.

Płynna tapeta

Trendy mody w aranżacji wnętrz pozwoliły na dekorację tynk mocno zajmuje wiodącą pozycję. Tynk dekoracyjny na bazie włókna celulozowego i spoiw nazywany jest płynną tapetą. Gotowe, sprzedawane są w połączeniu z niezbędnymi do pracy narzędziami.

Jedwabna płynna tapeta jest często używana do salonu. Ten materiał wykończeniowy charakteryzuje się wysokim poziomem pochłaniania dźwięku, nie podlega zmianom pod wpływem bezpośredniego światła słonecznego.

Najłatwiej je skleić, a uszkodzoną powierzchnię łatwo utwardzić resztkami mieszanki. Nie ma połączeń doczołowych, a powierzchnia ścian nie musi być wstępnie wyrównana. Dekorowanie ścian tym materiałem pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Wzory ścian można łączyć za pomocą kilku kolorów tapet.

W przypadku małej sypialni zastosowanie takiego materiału znacznie uprości zadanie izolacji ścian.A w bardziej przestronnym pomieszczeniu lepiej zastosować taki materiał wykończeniowy w dwóch lub więcej kolorach, aby projekt był bardziej luksusowy i droższy. Tynk dekoracyjny na celulozie można przygotować niezależnie od suchej mieszanki i materiałów improwizowanych - starych gazet, nici, waty. Kolor podstawy nadają specjalne kolory, które można nabyć w każdym sklepie z narzędziami.

Zdjęcia i obrazy 3D

Aby stworzyć niepowtarzalny projekt w sypialni i zrealizować dowolne pomysły i fantazje, możesz wykorzystać różne rodzaje tapet. Dowolny pejzaż, zdjęcie lub plakat z ulubionym filmem można zamienić w kraty i wykorzystać do dekoracji jednej ze ścian w pokoju.

Najczęściej murale miejskie stosuje się do salonu.

Fototapety z postaciami z kreskówek idealnie nadają się do dekoracji pokoju dziecięcego. Tapeta z ramkami z Twojego ulubionego filmu, ulubionego samochodu lub statku kosmicznego fantasy może być wykorzystana do dekoracji sypialni nastolatka. W głównej sypialni możesz wybrać różne opcje tapet. Na przykład umieść obrazy kwiatów na wezgłowiu łóżka.Popularna i modna fototapeta - z wizerunkiem natury na całej ścianie. Ma to na celu stworzenie iluzji otwartej przestrzeni w pomieszczeniu.

Technologia 3D pozwala stworzyć iluzję trójwymiarowego obrazu. Takie fototapety można zastosować we wnętrzu salonu, sypialni, a nawet kuchni. Aby stworzyć tapetę 3D, możesz wybrać dowolny obraz - kwiaty, abstrakcję, przestrzeń, pejzaż miejski. Do stworzenia obrazu 3D używane są różne materiały. Fototapety standardowe i panoramiczne 3D wykonywane są na papierze. W przypadku lamp fluorescencyjnych i LED stosuje się specjalne podświetlane pokrycia winylowe.

Tapetę należy dokładnie przykleić zgodnie z instrukcją producenta. Lepiej zaprosić specjalistów do klejenia, bo tapeta 3D nie jest tanią przyjemnością.

Wybierając obraz do tapety 3D, rób to mądrze. Aby zrozumieć, które obrazy harmonijnie pasują do wnętrza sypialni, skorzystaj z katalogu zdjęć gotowychprojektów. Wybór obrazu nie jest trudny, ale trudno jest prawidłowo dopasować się do wnętrza pokoju. Kwiaty to wszechstronna opcja. To jeden z najpopularniejszych rodzajów tapet 3D.Obrazy kwiatów pasują do każdego pomieszczenia - kuchni, salonu, gabinetu, nie tylko do sypialni.

Bez względu na to, jak genialne są Twoje pomysły, musisz mądrze wybierać obrazy. Wybór obrazu 3D zależy od wielkości pomieszczenia. Aby obraz 3D nie przytłaczał swoim rozmiarem, lepiej zastosować obrazy wolumetryczne w małej sypialni jako panel lub element dekoracji ściennej.W przestronnej sypialni całą ścianę można odłożyć do tapetowania 3D, ale tej opcji nie należy stosować do wszystkich ścian w sypialni.

Niewielki panel z kwiatkiem w delikatnych kolorach można umieścić na wezgłowiu łóżka. Opcje dekoracji całej ściany kwiecistą tapetą stworzą przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Bukiet kwiatów lub rozrzucone płatki w delikatnych tonach najlepiej nadają się do pustej ściany naprzeciwko łóżka.

Panoramiczne obrazy natury i kwiatów pięknie wpasują się w każde wnętrze - od klasyki ponowoczesne.

Ale bez względu na to, jakie masz pomysły, pamiętaj, że sypialnia służy do relaksu. Dlatego wybór gobelinów z obrazem prostym lub 3D musi być dokonany świadomie i starannie, bez nadmiernego ponoszenia i brania pod uwagę ogólnego stylu sypialni.

Znaczenie koloru we wnętrzu

Kolor we wnętrzu odgrywa bardzo ważną rolę. Wybierając materiał wykończeniowy, należy wziąć pod uwagę wpływ koloru na samopoczucie i nastrój osoby. Ciepły kolor nagrzewa się, dlatego wskazane jest stosowanie zimnych odcieni w połączeniu z jasnymi, ciepłymi i stonowanymi kolorami. Najpopularniejszym kolorem jest beż. Ale zbyt jasna sypialnia będzie zakłócać nastrój do snu.Aby nieco rozcieńczyć jasne odcienie, użyj kombinacji dwóch kolorów - ciemnego chłodnego i jasnego ciepłego.

Szarość doskonale współgra z jasnym pomarańczem i ciepłymi czerwieniami. Czerń można łączyć z beżem, kremem lub zimną cytryną. Głęboki błękit można rozcieńczyć jasnymi fioletami i tuszami.

Sypialnia w odcieniach zieleni będzie wyglądać przytulnie, jeśli jako główne użyjesz zieleni bagiennej lub herbacianej.

Dobór gobelinów w kolorze mebli opiera się na kontraście - dzięki temu wnętrze stanie się luksusowe, estetyczne i harmonijne. Wybór kolorów zależy od Ciebie. Najważniejsze, że pokój wygląda na cały i harmonijny.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.