Nowe rzeczy ze starych dżinsów (+44 zdjęcia)

Starych jeansów nie trzeba wyrzucać. Jest to wytrzymała tkanina, która może służyć przez długi czas. Możesz zrobić wiele przydatnych i pięknych rzeczy do domu ze starych dżinsów własnymi rękami. Oryginalne pomysły rzemieślnicze są łatwe do zrealizowania.

Odświeżanie garderoby

Łatwiej tchnąć nowe życie w swoją ulubioną rzecz, niż się początkowo wydaje. Istnieją na to różne rozwiązania. Robótki ręczne to świetna opcja na hobby.

 • Zmiana koloru . Do tkanin użyjemy specjalnych barwników, są one sprzedawane w nowoczesnych sklepach w szerokim asortymencie. Dopuszczalne jest również stosowanie metod ludowych. Rzemiosło DIY nie jest wyjątkiem.

Całkowite ponowne zabarwienie jest opcjonalne. Każdy może tworzyć niepowtarzalne rzeczy projektowe, wystarczy pokazać trochę wyobraźni.

 • Stwórz spódniczkę lub szorty . Rzeczywista opcja, jeśli dolna część produktu popadła w ruinę. Za pomocą nożyczek i kleju, improwizowanej biżuterii, możesz stworzyć dowolną wersję ubioru. Spódnica to bardziej złożona opcja. Krótkie spodenki z głębokim dekoltem są idealną bazą.

 • Aplikacje z tkaniny i koronki - dostawa pomoże zachować zniszczoną rzecz Kilka miejsc.

Drugie życie we wnętrzu

Jeans we wnętrzu wygląda niecodziennie i świeżo. obrazy DIY, w tym. Sklepy sprzedają wiele rzeczy zaprojektowanych specjalnie dla tej tkaniny. Ale tworzenie własnych akcesoriów jest bardziej zabawnym procesem. Doskonała okazja do zaoszczędzenia pieniędzy, uzyskania unikalnego rozwiązania projektowego. Lub twórz obrazy własnymi rękami.

Wygodna pufa z miękkiego denimu wpasuje się w każde pomieszczenie.Podstawa wykonana jest z pianki i drewna. W kolejnych etapach zakrywamy konstrukcję denimem. Albo przywracamy do życia stare meble, które popadły w ruinę. (Kilka dodatkowych opcji podnóżek w artykule: jak zrobić oryginalną pufę do domu )

Co można zrobić z dżinsem we wnętrzu? Robótki zawsze pomogą.

 1. Krzesła tapicerowane wykonane z drewna, dzięki czemu są wygodniejsze i bardziej niezwykłe. Wystarczy przyszyć wygodne pelerynki. Wzory szycia pomagają zachować wymiary.
 2. Pochować poduszki, pudła lub kosze, skrzynie i abażury.
 3. Nałóż stół, tkanina okazuje się designerska. Zdjęcia również zaskoczą gości.
 4. Udekoruj sufit i ściany, podłogi w pokojach. Aktualna opcja dla dzieci, pozwala uzyskać niecodzienny wygląd.
 5. Przykryj łóżko ręcznie robioną narzutą.
 6. Pokrycie foteli lub sof. Wzory staną się niezbędnymi pomocnikami.

Istnieje ogromna ilość rozwiązań na wykorzystanie dżinsu we wnętrzu. Narzuta „zrób to sam” to tylko jedna z nich. Można stosować kombinacje różnych kolorów. Na narzutach i pelerynach ta opcja wygląda szczególnie imponująco.

Wykonujemy modne jeansy ze starych

Cyrkonie nadają się do zdobienia tkanin, wykańczania. Narzuta z takimi ozdobami również dobrze wygląda. Doskonałym rozwiązaniem jest haft ściegiem satynowym, haftem krzyżykowym oraz w dowolny sposób dostępny dla Ciebie. Szczególnie dla tych, którzy wiedzą, jak to zrobić własnymi rękami.

Rysunki są dziś powszechnie uważane za dość modne i aktualne. Wystarczy kupić kilka plastrów i nałożyć je na tkaninę. Narzuta nie jest wyjątkiem.

Szpilki i nity - kolejna opcja na biżuterię w formie rękodzieła, wciąż popularna. Rysunki można nanosić za pomocą tzw. szablonów.

Wykonanie spodenek

Do prawidłowego docięcia jednej nogi potrzebny jest kawałek kredy i linijka. Aby przypadkowo nie zranić tylnych kieszeni, weź i wywróć dżinsy na lewą stronę. Wystarczy odmierzyć 7,5 cm od spodni, można zostawić do 10 cm, w kolejnym etapie możemy spokojnie odciąć nogę.

Zaleca się cięcie tuż poniżej zamierzonej linii. To nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy planują używać biżuterii.

Przymocuj odciętą nogę do drugiej, wciąż nienaruszonej. Długość pierwszej i drugiej nogi musi być taka sama.

Jak sprawić, by produkt wyglądał na zużyty?

Mamy puste miejsce. Papier ścierny i paca to świetna opcja dla tych, którzy chcą nadać wygląd zużyty.

Tarka do sera będzie znacznie bardziej skuteczna niż konwencjonalne narzędzia. Kilka krojów również nada ubraniu niepowtarzalnego wyglądu.

Torba na laptopa ze starych jeansów

Nie możemy się bez niej obejść:

 • Maszyna do szycia. Wzory przygotowujemy wcześniej.
 • Igły. Bez nich zmiany są niemożliwe.
 • Gwint.
 • Nożyczki
 • Stare dżinsy.

Instrukcja wygląda tak.

 1. Stare dżinsy powinny być dobrze wyprane i wyprasowane. Są odwrócone na lewą stronę i ułożone na stole. Nogawki skrojone na głębokość torebki. Zamiatamy spód tkaniny od jednego rogu do drugiego. Design nie ma znaczenia.
 2. Na maszynie szyjemy linię. Następnie produkt jest wywracany na lewą stronę. Całkowicie odciąć podłużne szwy boczne od nogawek. Otrzymujemy więc uchwyty przyszłej torby. Przeróbka nie powinna potrwać długo.
 3. Pod paskiem starych jeansów robimy małe rozcięcia. Mijamy uchwyt z przodu. To samo robimy z drugim uchwytem. To będzie nasza torba. Projekt zaskoczy każdego.

Kolejna wersja torby

Niezastąpieni pomocnicy w zmiany biznesowe staną się:

 • Kreda i ołówki. Pomogą również zrobić narzutę na łóżko.
 • papier A4.
 • Hafciarka.
 • Glina. Wymaga tego również narzuta.
 • Ozdoby do przeróbek
 • Nici.
 • Igły.
 • Nożyczki.
 • Nóż biurowy
 • Dżinsy. Wzory to kolejne przydatne narzędzie.

Wszystko jest proste.

 • Wytnij nogawki ze starych jeansów. Myjemy je i prasujemy. Wewnętrzne szwy muszą być rozcięte. A następnie dokładnie wyprasuj. To daje nam dwa puste miejsca.
 • Wzór jest rysowany na papierze poziomym. Przód torby i uchwyt będą po tej samej stronie. Drugi będzie do negocjacji. Uchwyt torby stanie się jednym z rogów.
 • Wzór jest przenoszony kredą na tkaninę jeansową. Pierwsza część powinna mieć uchwyt po prawej stronie. A drugi jest po lewej stronie. Na dole należy wykonać 2 rzutki, wtedy produkt nie będzie płaski. Wszystko szyjemy na maszynie do szycia.
 • Składamy obie części lewą stroną do siebie. Szyj mocną nitką, aż dotrzesz do uchwytów. Obrabiamy krawędzie i rąbek mocnym szwem. Zszywając wierzchołki łączymy ze sobą dwie części.

Robienie dywanika z dżinsów

​​

Wybieramy szereg urządzeń takich jak:

 1. Tkanina podszewkowa. Narzuta nie jest bez niej kompletna.
 2. Mydło i nożyczki do przeróbek.
 3. Maszyna do szycia. Ręczne szycie nie jest najciekawszą czynnością, nie jest też szybkie.
 4. Ostre nożyczki lub nóż.
 5. Stare dżinsy. Nie możesz się obejść bez wzoru.

Szczegółowa instrukcja

Potrzebujemy dwóch modeli starych spodni dżinsowych, które już nie są potrzebne... Nożem rozerwij nogi wzdłuż szwu. Będziemy mieli dwa dżinsowe paski. Konieczne jest również przycinanie produktów pod paskiem. Potrzebujemy spód tkaniny.

Cięcie w celu uzyskania dużej liczby pasków tkaniny. Muszą być szyte w szwach, ale tym razem za podstawę przyjmujemy szerokość. Różne kolory sprawiają, że produkt jest kreatywny, jest to jeszcze bardziej odpowiednia opcja.

Jeansowe łachmany ze starych spodni łatwo zszyte w jeden kawałek.

Nóż, kreda i linijka pomogą wyrównać krawędzie, koc również tego wymaga. Część jest wycinana z podłoża wzdłuż konturu. Musimy wykręcić mały segment o 20 cm, więc zostawiamy go wolny. Odwróć cały dywan na przednią stronę. Linię mety kładziemy wzdłuż krawędzi.

Krawędzie takiego dywanu można obrabiać taśmą skośną. Seamy boki części składają się do wewnątrz. Łatwo je uszyć wzdłuż konturu. Z podszewki odcinana jest taśma skosu. Krawędź dywanu szyjemy ręcznie lub na maszynie do szycia.

Taki dywan wykonuje się szybko i łatwo. Nie wymaga to specjalnych umiejętności ani zdolności.

A samo akcesorium nie zajmuje dużo czasu. Ale takie rozwiązanie na pewno będzie kreatywne i wysokiej jakości, nie ma co do tego wątpliwości. Denim starych rzeczy od dawna podbijał wszystkich swoją trwałością.

Torba jeansowa, uchwyty na garnki, narzuta (3 lekcje mistrzowskie)

Różne rzeczy od jeansów (44 zdjęcia)

(29 2)
...