Notatnik na każdą okazję: klasa mistrzowska (+35 zdjęć)

Technologie komputerowe proponują nowe pomysły projektowe dla dobrze znanych rzeczy. Notatniki mogą mieć różne formaty. Niektórzy spisują przepisy kulinarne, inni bardziej interesują się rozwiązywaniem problemów z samochodem osobowym, inni zbierają własnoręcznie technologie meblarskie, ale każdy ma książkę, w której przechowywane są dane kontaktowe bliskich. W przypadku każdej opcji prezentu odpowiednie jest rozwiązanie do scrapbookingu. Notes zrób to sam będzie doskonałym prezentem na każdą okazję.

Studenci i uczniowie

Lata koedukacji w szkołach, kolegiach, technikach i uczelniach dobiegają końca. Rozproszeni do różnych celów koledzy z klasy tracą ze sobą kontakt. Minęło kilka lat, przyszedł czas na spotkanie absolwentów. Biorąc pod uwagę, że dziennik klasowy, który zawiera adresy i numery telefonów, jest prowadzony w szkole tylko przez 5 lat, trudno jest zebrać całą klasę lub kurs.

Przewidując taki wynik, oprócz fajnego albumu ze zdjęciami, który zamawia większość rodziców absolwentów, niezapomniany notatnik ze zdjęciami, udekorowany w stylu scrapbookingu, z numerami telefonów i adresy - daj każdemu absolwent nie będzie zbędny. Opuszczając miejsce stałej rejestracji na studia, miejsce obsługi w innym mieście, rzadko ktoś zabiera ze sobą album ze zdjęciami klasowymi, a mały notes nie będzie ciężarem.

Etap przygotowawczy

Zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa tchnąakademizmem, ale nie oddają indywidualności osoby. Dlatego tworząc scrapbooking zeszytu prezentowego będziesz musiał uzbroić się w aparat i spróbować uchwycić najlepszykąt, charakterystyczny obrót głowy, półuśmiech czy emocjonalne gesty. Uchwycone chwile ruchu nie tylko pomogą przekazać wygląd, ale mogą wiele powiedzieć o charakterze danej osoby.

Następnie musisz znaleźć idealny rozmiar książki, dopasowując obrazki i czcionki. Oprócz prawdziwego adresu i numeru telefonu najlepiej zapisać adresy e-mail. Jeśli planujesz laminować strony, co nie jest sprzeczne z techniką scrapbookingu, nie musisz pisać nic więcej poza nazwiskiem, imieniem, patronimem.

Grubość księgi będzie zależeć od liczby osób w klasie. Duży format jest sprzeczny z koncepcją notesu, lepiej ograniczyć się do boków arkusza 9 na 6. Przy takim rozmiarze zdjęcia można wydrukować z jednej strony, a dane kontaktowe z drugiej. To prawda, że ​​wyrównanie tekstu i obrazów zajmie trochę czasu.W technice scrapbookingu nie używa się spirali, spinaczy do papieru, więc trzeba przemyśleć sposób na stworzenie okładki i sklejenie stron za pomocą improwizowanych materiałów.

Opcja budżetowa

Łatwiejszym sposobem wykonania takiego notesu jest wykorzystanie gotowego wizytownika do zamieszczania zdjęć.W programie „MS Office” istnieje funkcja tworzenia wizytówek, co znacznie uprości proces umieszczania wymaganej liczby obrazów na arkuszu, a tekst można również wydrukować na odwrocie za pomocą tego samego programu. Ta opcja jest tańsza i łatwiej jest zrobić prezent dla dużej liczby odbiorców.

W każdym razie, aby ten rodzaj zapadającego w pamięć notesu, trzeba było zdecydować o wyborze papieru do druku. Kompromisową opcją jest użycie matowego papieru fotograficznego do scrapbookingu.

Drugim punktem sklejania jest wybór drukarki.Do drukowania obrazów lepiej jest używać dwóch rodzajów drukarek.I to nie tylko po to, by zachować barwniki w kolorze. Głównym powodem jest sposób druku. W przypadku wydruków po jednej stronie arkusza, drukowanie atramentowe po drugiej jest ryzykowne i może uszkodzić wydruki.

Przy szybkim druku laserowym arkusz szybciej przechodzi przez drukarkę, obraz na drugiej stronie powinien być praktycznie nienaruszony. Czego nie można powiedzieć z całą pewnością przy wyborze błyszczącej podstawy do zdjęć.

Prezent na rocznicę

Aby zrobić indywidualny prezent - droga najmniejszego oporu nie zadziała. Najcenniejszym niż wazony i inne przedmioty gospodarstwa domowego, gdy osoba przechodzi na emeryturę, będzie notatnik do scrapbookingu, z kontaktami kolegów, wykonany własnymi rękami.

Doskonały prezent, scrapbooking - notatnik ilustrowany zdjęciami stanie się dla osoby starszej, bardziej przyzwyczajonej do przechowywanie potrzebnych numerów w wersji papierowej, a nie w pamięci telefonu.

Robiąc prezent dla gospodyni, która uwielbia zadowolić swoich gości i domowników letnimi upominkami w puszkach, wypiekami, nietypowymi potrawami, możesz zrobić ilustrowany notatnik jej ulubione przepisy.

Oprawa

W księgarniach i sklepach z artykułami biurowymi można znaleźć specjalne zestawy do aktualizacji okładek, ale można też użyć środków improwizowanych.

Narzędzia i materiały:

 • gruby karton na okładkę;
 • 2 arkusze grubego papieru na wyklejki;
 • bandaż lub cienka satynowa wstążka;
 • Pasek cienkiego, elastycznego, ale bardzo mocnego papieru będzie potrzebny przy oprawie dużej ilości kartek do oprawy;
 • gruba igła, lepsza niż do szycia skóry;
 • szydło;
 • # 10 biała nitka bawełniana lub „płatek śniegu”;
 • klej: PVA, „Tytan”, „Moment” lub stolarski;
 • płaski, cienki pędzel ze sztywnym włosiem;
 • władca;
 • zwykły ołówek;
 • nożyczki.

Procedura

 • Wydrukowane strony zeszytu zszywane są nićmi bawełnianymi zgodnie z zasadą przycisk.Musisz zrobić dwa rygle. Długość ściegu wynosi 8-10 mm, w przybliżeniu tę samą odległość należy cofnąć od krawędzi arkusza. Na nitce nie powinno być żadnych węzłów, a także końcówek nitek na zewnątrz. Ogony nitek są splecione razem. Po przycięciu należy pozostawić kawałek nici o długości około 1 cm do mocowania klejem, co zapewni większą niezawodność węzła.

 • Następnie wycina się okładki na okładkę z tektury biorąc pod uwagę, że z trzech stron powinny wystawać 5 mm poza format wewnętrznych arkuszy...Teraz na stole rozkłada się kartkę papieru, wykonuje się na niej oznaczenie, dla którego należy umieścić pasek grubego papieru równy rozmiarem długości i szerokości bloku kartek do książki. Po obu stronach należy ułożyć kartonowe wykroje na okładkę, wykonując wcięcie z paska o 1 mm.

 • Po zaznaczeniu punktów narożników należy tekturę i papier odłożyć na bok.Następnie rysowana jest linia pomiędzy równoległymi punktami. Ponadto wykonuje się naddatek ≈ 1,5 cm Ponownie punkty są połączone parami. Powstały prostokąt jest wycinany. Pozostały papier można usunąć. Nie będziesz go już potrzebował.

 • Szeroki pasek bandaża jest przyklejony na środku prześcieradła, będzie służył jako uszczelnienie tkanina.Dzięki temu grzbiet notebooka nie pęknie przy częstym użytkowaniu. Elementy tekturowe przykleja się do papieru zgodnie z pierwszymi znakami od środka arkusza. Trójkąty są wycinane z rogów zewnętrznego arkusza, reszta jest składana do wewnątrz i sklejana.

 • Elementy wyklejki mierzone są na wysokości arkuszy o podwójnej szerokości na białym arkuszu grubego papieru.Złóż na pół, aby pokazać linię zgięcia. Jeden kawałek jest przyklejony w całości do wewnętrznej strony okładki. To samo należy zrobić po drugiej stronie.

 • Drugie części arkusza są oddalone od siebie w odległości równej grubości książki.U podstawy pierwszego i ostatniego arkusza narysowane są cienkie linie kleju, które posłużą do przymocowania okładki do podstawy za pomocą wyklejki. Po złożeniu między grzbiet a arkusze można włożyć pasek ciężkiego papieru. Robiąc grubą książkę, lepiej ją skleić, tworząc dodatkową sztywność struktury papieru.

O ile książka składa się z kilku bloków arkuszy, konieczne jest wykonanie klejenia na ich połączeniach przy użyciu technologii, która została zastosowana do mocowania wolny element wyklejki do pierwszej i ostatniej kartki

Notes z własnymi rękami (2 filmy)

Proces tworzenia notatnika (35 zdjęć)

​​
.