Niezwykły wiejski korytarz - różnorodność stylu

Styl wiejski uchodzi za wiejski, ale dziś często wpisuje się we wnętrza mieszkań miejskich.Ciepło, naturalność i wygoda tego stylu od dawna uważane są za coś nie na miejscu w życiu mieszczan.Wręcz przeciwnie, wielu właścicieli, którzy chcą zobaczyć w swoim mieszkaniu swego rodzaju zaciszny zakątek, coraz częściej wybiera właśnie takie designerskie posunięcie.

Ale jeśli taki projekt często znajduje się w projekcie kuchni lub salonu, to przedpokój w stylu wiejskim jest czymś nowym, niewielu projektantom udaje się zrealizować takie pomysły. Ale co zrobić, bo hol wejściowy i korytarz to lokale, które wprowadzają nastrój w wystroju mieszkania. Nie martw się, zrealizujemy dowolny projekt, zastanówmy się, jakich materiałów potrzebujesz, jak rozmieścić niektóre elementy, aby osiągnąć pożądany efekt - przedpokój w stylu wiejskim.

Różnorodność stylów country

 • Angielski design - to widok rustykalny styl wyróżnia się zastosowaniem eleganckich kolorów i zdobień. To jest powszechne w całym pomieszczeniu: niezwykła tapicerka na meblach, donicach, tapetach, czasem nawet sufit pokryty jest tkaniną zornamentami. W korytarzu, którego projekt jest tak udekorowany, najlepiej wybrać meble gabinetowe wykonane z wiśni lub mahoniu.

 • Amerykański - brutalny design, charakteryzuje się szczególnym rygorem: meble z surowego litego drewna prosta struktura; bez ozdób; lepiej pomalować ściany i sufit w tym samym kolorze; powiesić lampy z drewna; nie używaj żadnych chwytliwych elementów.

 • Grecki - prostota i wygoda. Ściany pomalowane są na jasne kolory, drzwi i ramy okienne na jasne kolory. Meble powinny mieć również surowe formy wykonane z drewna, ich atrakcją jest dużo wolnej przestrzeni.

 • Niemiecki - lokale w tego typu kraju są wykończone na wyłączność z naturalnych materiałów i pomalowanych na neutralne odcienie, meble mają te same cechy. Do dekoracji możesz użyć metalowych lamp i pięknych, postarzanych figurek.

 • Wzór słowiański - tutaj trzeba zastosować narodowe elementy dekoracji: snycerkę, kafelki lub malowanie... Do dekoracji wykorzystywane są naturalne materiały: drewno, kamień, korek.

 • Szwajcarski – nazywany jest najlżejszym wśród stylów country. Tworząc takie wnętrze, musisz użyć najjaśniejszych kolorów, możesz użyć muru. Postaraj się zapewnić jak najwięcej światła w korytarzu. Meble powinny być solidne, ciemne, lepiej ich nie malować, a po prostu lakierować. Ciemne meble bardzo pięknie się wyróżniają i tworzą niepowtarzalny klimat.

Materiały wykończeniowe

We wnętrzu utrzymanym w stylu country muszą dominować piękne naturalne materiały o głębokiej fakturze. Tak więc w korytarzu do dekoracji ścian najlepiej nadają się drewniane panele w jasnych odcieniach o specjalnie postarzanej powierzchni - takie elementy dodają nuty vintage do wystroju pomieszczenia, a to jest obowiązkowy atrybut kraju.

Korytarz można również ozdobić naturalnym kamieniem lub cegłą, a jeśli nie chcecie na te cele wydawać dużo pieniędzy, możecie po prostu przygotować wysokiej jakości chropowatą powierzchnię i użyć tapeta z kwiatowymi wzorami.

Do podłóg najlepiej również użyć naturalnego drewna, można parkiet lub deski z litego drewna, jeśli fundusze nie pozwalają, zastosować laminat, ale to jest wysoce niepożądane. Małe piękne dywaniki można położyć na materiale podłogowym - doda to przytulności. Jeśli jesteś osobą praktyczną i obawiasz się, że drzewo szybko się pogorszy z powodu śniegu i piasku przywiezionego z ulicy, możesz użyć płytek terakotowych lub ozdobionych drewnem.

Nie należy stosować konstrukcji wielopoziomowych z płyt gipsowo-kartonowych w stylu przedpokoju, są one tutaj nieodpowiednie. Nie należy również używać elementów nowoczesnych trendów, na przykład high-tech, ponieważ nawet klasyki nie można łączyć z country.

Elementy wnętrza

w jasnych odcieniach, dzięki czemu można zastosować:

 • oliwka;
 • krem;
 • biały;
 • niebieski;
 • beż.

Surowe formy są podkreśleniem stylu rustykalnego, meble tego Typ będzie lepiej pasował do ogólnego wystroju pomieszczenia niż do nowoczesnych mebli. Idealnie pasuje do korytarza w stylu wiejskim: masywna stara komoda, jeśli pozwala na to miejsce; piękne wiklinowe kosze; Wieszaki wykończone antykami; pudełka dekorowane w ten sam sposób.Dla ułatwienia ubierania się można postawić zwykłą drewnianą ławkę lub pudełko na buty, na którym można usiąść.

Różne drobiazgi uzupełniające wnętrze bardzo się przydadzą, korytarz można ozdobić obrazami z obrazami o tematyce rustykalnej, zawsze z drewnianymi ramami, umieścić kilka glinianych doniczek z naturalnymi kwiatami, różne figurki tematyczne też byłyby odpowiednie. Możesz również pokryć podłogę dywanikami, tekstylia wprowadzą bardziej domową atmosferę do stylu rustykalnego: zasłony na zasłony na półki, poduszki na ławce lub pudle po butach i nie tylko.

Nie zaśmiecaj korytarza, wolna przestrzeń to najważniejsza cecha muzyki country, jeśli korytarz jest mały, nie ma dużych przedmiotów, można nawet pozbyć się szafy na rzecz zwykłe wieszaki.

Kto pasuje do kraju

Country to styl, który wyróżnia się na tle innych wyjątkowym komfortem i ciepłem, dlatego nadaje się przede wszystkim dla par, które chcą zbudować prawdziwe rodzinne gniazdo.

Spodoba się również osobom, które lubią stale uzupełniać wnętrze czymś nowym, ozdabiać je przyjemnymi drobiazgami: różnymi figurkami, doniczkami z kwiatami i tak dalej.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

.