Niezwykłe obrazy - tworzenie własnego stylu (+50 zdjęć)

Różne sklepy oferują duży asortyment obrazów do wnętrze. Piękne obrazy można spotkać nie tylko w działach malarskich, ale także w sklepach z pamiątkami i sklepach AGD.

Najbardziej niezwykłe obrazy do wnętrz są najczęściej wykonywane przez rzemieślników na zamówienie. Wśród gotowych rozwiązań można znaleźć oryginalne. Ale płótno zrób to sam okaże się bardziej uduchowione.

Wybór obrazu do kuchni

Np. w kuchni to nie nowoczesne zachwyty lub abstrakcja, która wygląda najlepiej, ale realistyczne obrazy kwiaty, owoce, ziarna kawy, ale lepiej unikać zdjęć z pająkami, wężami i innymi przedmiotami, które mogą zaburzać apetyt. Umiejętność abstrakcji nie jest dana wszystkim, a mając trochę, dlaczego w domu nie ma gwarancji, że podczas posiłku nie będzie chciał wiedzieć, co je to stworzenie przedstawione na zdjęciu.

Najlepszą - neutralną opcją do kuchni byłyby płótna przedstawiające martwe natury. Obrazywykonane na czarnym lub ciemnobrązowym tle będą się lepiej prezentować na jasnych ścianach .

Nie najlepsza lokalizacja płótna o błyszczącej powierzchni pod lub w pobliżu źródła światła. Samodzielny panel z wewnętrznym podświetleniem rozwiązuje ten problem.

Obrazy z oświetleniem wnętrza

Obrazy z oświetleniem wewnątrz bardziej organicznie wpasują się w małą kuchnię. Wieczorna herbata pod obrazem rozświetlającym pokój będzie nie mniej romantyczna niż kolacja przy świecach.Dobrym pomysłem jest powieszenie podświetlanego płótna w sypialni.Może z powodzeniem zastąpić lampkę nocną, która jest często niezbędna dla matek z dziećmi budzącymi się w nocy.

Dla osób słabo zasypiających idealnym rozwiązaniem będzie abstrakcyjnyrysunek, składający się z różnych kształtów geometrycznych. Taki rysunek za pomocą farby akrylowej do witraży można wykonać ręcznie, nakładając kolejny element na szybę po wyschnięciu poprzedniego.

Niezwykłe, podświetlane obrazy sprawdzają się również w pokojach dziecięcych, w przeciwieństwie do świecących kawałków jasnego plastiku, które w sklepach nazywane są „nocnymi lampkami dla dzieci”.

Obrazy podświetlane od tyłu nie zapewniają kąta oświetlenia, który tworzy cienie, które przerażają dzieci. Możesz stworzyć go samodzielnie, dobierając odpowiednie materiały.Po wybraniu wzoru na folii z polichlorku winylu (PCW), należy go naciągnąć na drewnianą ramę.Zważywszy, że folia jest bardzo delikatnym materiałem, konieczne jest zabezpieczenie jej szkłem lub przezroczystym plastikiem. Plastikowe lub organiczne szkło łatwiej przymocować do ramy. Aby to zrobić, musisz wziąć cienką wiertarkę do płytek szklanych lub ceramicznych. Wywierć otwór przy niskiej prędkości.

​​

Wykonując tę ​​pracę własnymi rękami, należy pamiętać, że przy silnym nacisku szkło pęknie. Warstwę ochronną mocuje się małymi śrubami z szerokim łbem. Po wykonaniu oświetlenia obraz można wyposażyć w ramkę wykonaną z gotowych bagietek. Które połączenie elementów oświetleniowych wybrać do podświetlenia, szeregowego czy równoległego, lepiej zdecydować samodzielnie.

Osobom, które są daleko od elektryków, można doradzić użycie girlandy choinkowej z białymi diodami LED. Ten rodzaj oświetlenia z kilkoma trybami pracy sprawi, że obraz będzie ciekawszy dla dzieci.

Podczas samodzielnego montażu podświetlenia należy liczyć się z tym, że nawet najmniejsza żarówka może stopić folię PVC. Musisz wziąć źródło światła LED.

Czarno-białe obrazy

Jeszcze łatwiej jest zrobić czarno-biały obraz własnymi rękami. Aby to zrobić, potrzebujesz Internetu, drukarki, papieru fotograficznego i laminatora. Fotografia czarno-biała nigdy nie wyszła z mody. Fotografowie często uciekają się do filmów czarno-białych podczas fotografowania portretów, kwiatów, zwierząt. To właśnie ten sposób przekazywania emocji, zjawisk naturalnych pozwala skupić się na tym, co najważniejsze, a nie na kombinacji kolorów. Ponadto, wykonując wydruk z drukarki kolorowej, nie można mieć pewności, że nie wystąpią zniekształcenia kolorów.

Czarno-białe obrazy doskonale współgrają z bielą, kremem i innymi pastelowymi odcieniami ścian. Takie obrazy, oprawione w lekkie bagietki z tworzywa sztucznego lub pianki, będą godnym dodatkiem do pokoju w skandynawskim stylu.

Można je umieszczać w ścianach pomiędzy otworami okiennymi, nad miejscami odpoczynku. Takie domowe obrazy idealnie wpasują się w klasyczne wnętrze i nowoczesny design.

Obrazy z kamieni półszlachetnych

Oryginalne obrazy z kamieni półszlachetnych nieprzetworzonych będą wspaniałym organicznym dodatkiem do każdego wnętrza. Możesz je zamówić lub zrobić to sam. Będzie to wymagało płótna (najlepiej na noszach), szkicu rysunku, wielu kamyków o mniej więcej tej samej wielkości 1-1,5 cm w różnych kolorach, żywicy epoksydowej, pistoletu do klejenia, dużo czasu z wielką chęcią tworzenia arcydzieło.

Znalezienie kamieni półszlachetnych nie jest bardzo prostym zadaniem. Możesz je zastąpić elementami służącymi do ozdabiania gleby w donicach.

Ten wypełniacz ma okrągły kształt i duże rozmiary, będziesz musiał go rozłupać własnymi rękami za pomocą płóciennego worka i młotka. Ale wtedy możesz w pełni pokazać swoje walory projektowe.

Zbierając mozaikę z wielobarwnego szkła lub kamyków można stworzyć nie tylko naturalny krajobraz (które są bardzo popularne wśród mistrzów Uralu), ale także tworzą abstrakcyjną mozaikę do projektowania lub płótna w stylu japońskim.W aranżacji pokoju z monochromatycznymi malowanymi ścianami taki obraz będzie doskonale współgrał z tradycyjnymi czerwonymi wachlarzami tego stylu. Pomieszczenia z białymi ścianami nie przypominałyby w tym projekcie sal szpitalnych.

Zdjęcia w czerni

Świetnie prezentują się w każdym wnętrzu z wyborem absolutnie dowolnej kolorystyki wyposażenia pokoju. iz obecnością miedzianego odcienia na rysunku.

Wszystkie trzy kombinacje można znaleźć wśród nadruków, których blanki są sprzedawane w sklepach. W tych obrazach praktycznie nie ma abstrakcji.

W tej technice często wykonuje się portrety, wizerunki zwierząt i krajobrazy. Aby zrobić własne zdjęcia do wnętrza z takich półfabrykatów, musisz uzbroić się w cierpliwość i metodycznie usuwać nadmiar obszarów czarnej powłoki z powierzchni. Z reguły nie trzeba nawet samemu robić ramki do tego obrazu, jest już w zestawie, a także długopisu do rysowania.

Możesz zrobić takie arcydzieło własnymi rękami od początku do końca, bez kupowania drogich półfabrykatów. Aby to zrobić, potrzebujesz arkusza grubego złotego lub srebrnego kartonu, czarnej akwareli (brudzi się mniej niż gwasz), lekkiej kalki, rysunku i zaostrzonego twardego ołówka.

Arkusz pokrywa się grubą warstwą czarnej farby, suszy, po czym przenosi się na nią rysunek. Ponadto, podobnie jak z gotowych rycin, w celu niezależnej kreatywności, za pomocą cienkiego długopisu usuwa się nadmiar czarnej farby.

Czarno-biała abstrakcja jest często wykorzystywana przez psychologów i stanowi dodatek do współczesnego designu. Spiralny wzór uspokaja, podobnie jak malejące żółte kropki przedstawiające gwiazdy na czarno-niebieskim tle ściany, która służy jako obraz kosmosu.

Galeria zdjęć

vk.com/soundclinic
.