Najlepsza tapeta do kuchni: zasady łączenia różnych kolorów

Jadalnia to nie tylko strefa jedzenia, ale wspólne terytorium wszystkie domy, wypełnione ciepłem i wygodą. Dlatego wyposażając to pomieszczenie należy pamiętać o wszystkich szczegółach wystroju wnętrza. W szczególności określ, która tapeta jest najlepsza do kuchni, a która do jadalni.

Zasady

Wybierając tapetę do małej kuchni w Chruszczowie należy odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Jakie właściwości posiadasz, na jakich parametrach musisz polegać przy określaniu i doborze koloru, tekstury, rodzaju powłoki?
 • Czy w Chruszczowie jest duża czy mała kuchnia? Jaki jest najlepszy sposób na zwiększenie/zmniejszenie przestrzeni?

Aby wybrać odpowiednią tapetę do kuchni, musisz również skupić się na swoich preferencjach i pomysłach.

Właściwości tapety

Najlepszą tapetą do jadalni jest tapeta flizelinowa, winyl, wykładziny z włókna szklanego. W kuchni podlegają one licznym wpływom fizycznym, mechanicznym oraz szybkiemu zużyciu. Dlatego musisz zwracać uwagę na oznaczenia i nie kupować niskiej jakości tapety na ściany.

Jak wybrać tapetę do kuchni? Należy dobierać płótna spełniające następujące kryteria:

 • Odporność na wilgoć. W kuchni, na kilku metrach kwadratowych, coś ciągle się unosi i smaży. Tutaj musisz wybrać tapetę, którą można czyścić tylko miękką wilgotną ściereczką lub gąbką bez proszków i żeli. Możesz wybrać tkaniny nadające się do prania, które są czyszczone specjalnymi środkami.
 • Wysoka gęstość.​​​​Dobór bielizny kuchennej powinien opierać się nie tylko na kryteriach estetycznych, ale także na ich właściwościach technicznych. Tapeta o dużej gęstości ma mniejszą akumulację tłuszczu i brudu.
 • Opór pary. Ściany w Chruszczowie powinny szybko wyschnąć po ugotowaniu.
 • Chroni przed wypaleniem.Wypalone plamy nie mają miejsca w idealnym wnętrzu.

Kolory

Nowa stołówka nie zawsze jest kolosalną inwestycją. Czasami lepiej jest wymienić starą podłogę, aby całkowicie przeprojektować i odświeżyć atmosferę. Aby tapeta w Chruszczowie lub domu była przyjemna do podziwiania, należy wybrać kolor w oparciu o następujące kryteria:

 • duża lub mała kuchnia w Chruszczowie;
 • wysokość stropów mieszkań;
 • dostatek światła w pomieszczeniu;
 • ogólny styl wnętrza.

Mała biała kuchnia będzie wyglądać lepiej niż pokój z ciemnozieloną tapetą. Pastelowe kolory optycznie powiększają przestrzeń. Może to być nie tylko biel i beż, ale także zieleń, błękit i inne jasne odcienie.

Warto wziąć pod uwagę psychologiczny komponent odcieni.Kiedy występuje nadmiar jasnych i krzykliwych kolorów (czarno-czerwonych, czarno-białych itp.), powstaje napięta atmosfera.Inna sprawa, czy w pokoju jest wystarczająco dużo miejsca. Następnie możesz łączyć ciemne i kontrastujące kolory (czarno-biały, czarno-fioletowy, czarno-żółty wystarczą).

Ważne! Nie zaleca się przesycania projektu zimnymi kompozycjami, ponieważ taka kuchnia będzie pozbawiona komfortu i ciepła.

Jeśli w pomieszczeniu nie ma wystarczająco dużo światła słonecznego, warto zdecydować się na materiały wykończeniowe w ciepłych odcieniach beżu.Pomysły na aranżację wnętrz mieszkań w kojących odcieniach jasnych kolorów, takich jak brąz, pomarańcz i żółty, będą dobrze wyglądać.

Jeśli w pomieszczeniu jest za dużo słońca, lepiej zrezygnować z jasnych kolorów. Będą tylko bardziej nasycone i obciążą atmosferę i wnętrze kuchni.To samo dotyczy białej farby. Yuda pasuje do beżu. brązowa, niebieska farba.

Odcienie zielone są uważane za optymalne.Nie tylko harmonijnie wpisują się w wystrój pomieszczenia, ale także poprawiają proces trawienia i apetyt. Idealna jest miękka sałatka, mięta i pistacja.

Ważne! Nowoczesna aranżacja wnętrz polega na zastosowaniu mebli w kolorze czerwonym i pomarańczowym z połyskiem. W takim przypadku lepiej jest użyć do ścian bieli, która będzie pasować do każdego stylu i wystroju.

Tekstury i wzory na tapecie

Wybór tapety do kuchni powinien być dokonany nie tylko według koloru, ale także faktury i wzoru. Znaczenie liczb:

 • jeśli dokonasz wyboru na korzyść linii poziomych, pomieszczenie wizualnie się powiększy;
 • Aby zwiększyć wysokość pomieszczenia, należy rozważyć pomysły na tapety z pionowymi liniami;
 • Duża kuchnia w Chruszczowie wizualnie zmniejszy się, jeśli w jej projekcie dominować będą duże czarne rysunki; wręcz przeciwnie, małe rysunki sprawią, że pokój będzie bardziej przestronny;
 • jeśli dokonasz wyboru na korzyść wzorów geometrycznych w postaci przecinających się pasów, wtedy pojawi się iluzoryczna iluzja wzroku - ciągła przestrzeń;
 • Wybór ukośnych linii wprowadzi do wnętrza ruch i dynamikę.

Jeśli przykleisz teksturowaną beżową tapetę, dodadzą one aranżacji jadalni zwykłych mieszkań, bo wyglądają wyjątkowo. Są w stanie nadać pomieszczeniu nową jakość, dodać oryginalności, wizualnie stworzyć dodatkowe wymiary, a także lekką grę odcieni, cieni, teksturowanych przelewów i innych nietypowych efektów.

Materiały wykończeniowe dopasowane do kolorystyki mebli

Przy wyborze materiałów ściennych do kuchni zdecydowanie lepiej jest wziąć pod uwagę kolor i styl mebla. Zanim zastanowisz się nad dekoracją pokoju, musisz zastanowić się, jak te dwa elementy do siebie pasują:

 • Do białych mebli można wybrać prawie dowolny kolor materiału wykończeniowego: zielony, czerwony, żółty, niebieski, brązowy, brzoskwiniowy. Zawsze dodają dynamizmu.

 • Klasyczny brązowy komplet(również te wykonane „pod drzewem”) świetnie prezentuje się na tle bieli, brzoskwini lub beżowy kolor ściany.

 • Pomarańczowe mebleidealnie nadają się do stonowanego wystroju (biel, beż, szarość i zieleń). Udany odcień białej farby, doskonale połączony z delikatną pomarańczową farbą, to mleczna łuska. Kuchnie w tym projekcie wyróżniają się spokojem i szlachetnością.

 • Zielony zestaw kuchennyopiera się na najprostszych zasadach kompozycyjnych: jasne meble - stonowana dekoracja ścian, spokojny ton elewacji - soczysty szczegóły w tapecie. W takiej palecie idealnie łączy się biały, beżowy kolor.

 • Meble czarno-białezakładają dobór krycia w jasnych barwach. Możesz wybrać okładkę z gotowym wzorem. Preferowany może być również czarny wzór z matowym ornamentem, ale nie na całym obwodzie, ale tylko w niektórych obszarach. Wtedy świetnie będą wyglądały czarno-białe meble.

Nowoczesne meble w białych, zielonych i pomarańczowych paletach często prezentowane są w błyszczącym wzornictwie, dlatego dodatkowe elementy dekoracyjne nie są tu odpowiednie. Lepiej jest przykleić ściany solidną neutralną powłoką, na przykład beżową tapetą. To świetna opcja dla efektownego zestawu słuchawkowego.

Tapeta do maleńkich kuchni

Poniższe pomysły na dekoracje ścienne pomogą Ci zrozumieć, jak wybrać odpowiedni projekt w małej kuchni w Chruszczowie:

 • Lepiej jest nakleić na ściany materiał jasnymi pastelowymi farbami(różowy, niebieski, jasnozielony, miętowy lub jasnofioletowy). Nie używaj kolorów czarnych, czarno-niebieskich, czarno-brązowych, bagiennych i innych ponurych.
 • Należy wykluczyć duże rysunki i wzory, pionowe paski. Takie techniki mogą skompresować przestrzeń, nawet jeśli kuchnia jest biała.
 • Jeśli stosuje się jasne odcienie, to powinny być drugorzędne, a nie dominujące.W przypadku wersji czarno-różowej lub czarno-pomarańczowej ciemna farba powinna być mniejsza, jasna i biała - więcej.

przy stole, delektując się pysznymi daniami, zanurz się w ciekawej rozmowie omawiaj pomysły, dziel się przemyśleniami i uczuciami. Nie ma znaczenia, czy organizujesz wielką uroczystość, czy spokojny rodzinny obiad.

Jaka tapeta do kuchni jest teraz w modzie (3 filmy)

Rodzaje tapet do kuchni (40 zdjęć)

.