Mała kuchnia - wnętrze na 6 m2 (+35 zdjęć)

Przytłaczająca większość ludzi nie mieszka w nowych budynkach, ale w starych budynkach mieszkalnych, w których dość trudno jest wygodnie zakwaterować się. Wymyślenie i realizacja wnętrza małej kuchni o powierzchni 6 m2 to trudne zadanie. W końcu kuchnia służy nie tylko jako miejsce do przechowywania całego arsenału przyborów kuchennych, ale także gromadzi wszystkich członków rodziny podczas posiłku.

Jeśli mieszkasz w Breżniewce lub Chruszczowie, prawdopodobnie stajesz przed problemem małej kuchni – wielkość niektórych z nich sięga zaledwie 6 m2.

W związku z tym mieszkańcy Chruszczowa często nie mogą zmieścić w kuchni wszystkich mebli niezbędnych do wysokiej jakości pracy lub w pokoju występuje efekt bałaganu z powodu dużej liczby nieporęcznych rzeczy.Jednak dzięki eksperymentom specjalistów w dziedzinie projektowania udało się wyprowadzić ogólne rekomendacje dla hostess, a także stworzyć zachwycające wnętrza kuchenne o powierzchni 6 m2.

Kolory

Nawet pokoje Chruszczowa można znacznie odmienić dzięki odpowiednio dobranym kolorom, wzorom i wzorom. Wnętrze małej kuchni o powierzchni 6 m2 będzie wizualnie większe, jeśli preferujesz bogaty, głęboki, pastelowy odcień.

Projektanci zalecają wybór dwóch dominujących odcieni, które będą dominować we wnętrzu całego pomieszczenia.

Poniższa tabela przedstawia kilka pomysłów na kolorystykę kuchni o powierzchni 6 m2:

Kombinacje kolorówopis
Czerwony + białyNieoczekiwana, odważna i zwycięska opcja. Na pierwszy rzut oka te dwa kolory nie pasują do siebie, ale jeśli wybierzesz matowe, dyskretne meble i zadbasz o proporcje połączenia 50/50, wnętrze pokoju będzie wyglądać stylowo.
Jasny błękit + beżW porównaniu do poprzedniej wersji, spokojne i harmonijne wnętrze w stylu „minimalizmu”. Przewaga jasnego błękitu nad beżem pomoże optycznie powiększyć granice pomieszczenia.
Turkus + białyLepiej pomalować ściany na turkus, a wszystkie pozostałe elementy zestawu słuchawkowego powinny być białe. W takim przypadku zachowana zostanie idealna proporcja, aby zwiększyć przestrzeń.
Żółty + czekoladaWesoła żółta i spokojna czekolada doskonale ze sobą współgrają, szczególnie w małych pomieszczeniach. Ponadto będzie lepiej, jeśli dominuje żółty, ponieważ jasne odcienie są preferowane do wizualnej transformacji kuchni o powierzchni 6 m2.
Niebieski + różowyklasyczna wersja zestawienia kolorystycznego, która nada kuchni świeży wygląd i sprawi, że będzie ona jaśniejsza i bardziej przestronna.

Wybierz dowolny z tych odcieni, które Ci się podobają i udekoruj wnętrze małej kuchni według ulubionej kolorystyki.

Aby optycznie powiększyć przestrzeń pomieszczenia, należy je „połączyć” z sąsiednim pomieszczeniem, np. przedpokojem.W tym celu pomaluj ściany sąsiednich pomieszczeń na ten sam kolor. Ta technika daje efekt większej przestronności: wydaje się, że jest to jedno duże pomieszczenie, a nie dwa małe.

Meble i urządzenia

Bez względu na to, jak bardzo staramy się powiększyć przestrzeń kuchenną w Chruszczowie, tylko techniki projektowania wizualnego nie wystarczy, ponieważ najważniejsze jest zorganizowanie miejsca pracy tak wygodnie i przestronnie, jak to tylko możliwe.

Na szczęście współcześni producenci mebli i technologii rozumieją, że większość ludzi stara się zmieścić jak najwięcej niezbędnych przyborów kuchennych na zaledwie 6 mkw. tak mały obszar.

Oto opcje oferowane przez ekspertów w dziedzinie projektowania kuchni:

  • minimum mebli. Umieść dwie duże szafki zamiast dziesięciu małych. Wiele obiektów na małej powierzchni tworzy bałagan: trzeba się o nie ciągle potykać;

  • wypełniają nie tylko dolną, ale i górną przestrzeń. Wiszące szafki i półki odwrócą uwagę od zagraconego dna kuchni i pomogą mądrze wykorzystać wolną górę kuchni;

  • wybierz stół składany zamiast klasycznego. Z reguły połowę powierzchni kuchennej zajmuje duży stół, co często jest nie na miejscu, ponieważ w dni powszednie jada tam nie więcej niż dwie lub trzy osoby jednocześnie. Składany stół może być używany tylko w razie potrzeby, a gdy nie jest potrzebny, należy go wyjąć;

  • technologia wbudowana. Dzięki udanemu układowi Chruszczowa lodówki, szafki i komody można wbudować w ścianę, co znacznie zaoszczędzi miejsce w małej kuchni;

  • mini-urządzenia. Współcześni producenci urządzeń kuchennych odeszli od klasycznych norm projektowania urządzeń kuchennych. Teraz na sklepowych półkach można znaleźć płyty grzewcze na 2-3 palniki, minilodówki i zmywarki.

Możliwości optymalizacji przestrzeni do pracy i jedzenia jest wiele, wystarczy odpowiednio umeblować małą kuchnię, której wielkość jest równa 6m2. metrów

Oświetlenie małej kuchni

To, jak dobrze oświetlona jest kuchnia Chruszczowa, zależy nie tylko od jakości przygotowywanego jedzenia, ale także od jego wygląd zewnętrzny.Tego samego zdania są specjaliści w dziedzinie projektowania: do małych pomieszczeń, w tym kuchni, najlepiej wybrać małe reflektory.

Powinny być zainstalowane w linii prostej nad blatem i płytą grzejną. W ten sposób światło będzie równomiernie padać dokładnie na tę część pomieszczenia, w której potrzebna jest największa widoczność. Jeśli ta opcja jest dla Ciebie nie do przyjęcia, wybierz minimalistyczną lampę do swojej kuchni. Zamontuj go na ścianie.

Jeśli z przyczyn technicznych nie można obejść się bez górnego centralnego plafonu, przynajmniej nie montuj nieporęcznej oprawy oświetleniowej: sufit powinien być jak najbardziej swobodny, aby pomieszczenie wydawało się wizualnie bardziej przestronne.

Jeśli jesteś mieszkańcem Chruszczowa, skorzystaj z powyższych wskazówek, a wnętrze kuchni 6 kwadratów Cię zachwyci! Możesz spojrzeć na wnętrze małego pokoju na zdjęciu: w Internecie jest więcej opcji, które mogą Ci się spodobać.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

)
.