Mała kuchnia: powiększanie przestrzeni kwiatami

Chyba nie ma na świecie ani jednej gospodyni, która nie marzyłaby o tym, by jej kuchnia była nie tylko funkcjonalna wygodna, ale też tak atrakcyjna i urocza jak ona jest sobą. Kuchnia jest chlubą i miejscem panowania każdej kobiety, ale co jeśli całe kuchenne królestwo zmieści się w „chustce” do 8 mkw.? Dokładnie tak! Zaplanuj prawidłowe i wygodne rozmieszczenie mebli i zastanów się wcześniej, jaki kolor kuchni wybrać do małej kuchni.

Kolor pomoże rozbudować kuchnię bez przebudowy

Jeśli przebudowa ścian w małej kuchni nie jest uwzględniona w głównym zadaniu remontu (integracja z salon, wykorzystanie powierzchni balkonu itp.)), warto rozważyć opcje projektowe z grą kolorów ścian i mebli, uciekając się do małego oszustwa wizualnego, w którym można uzyskać wizualny wzrost w królestwie kuchni.

Każda kobieta wie, żejasne kolory optycznie powiększają przestrzeń (figurę), zacierając granice, a ciemne wręcz przeciwnie, sprawiają, że nawet duże obiekty są mniej zauważalne... Ale czarny kwadrat pośrodku białego pola wytrwale przyciąga wzrok (pamiętaj o Malewiczu!) I nie daje wytchnienia oku, dlatego od ciemnych kolorów w projekcie małej przestrzeni ograniczonej ścianami kuchni, jest to więcej logiczne w użyciu "przyciemnione" - pastelowe kolory.

Jako bonus, w końcowej fazie naszego projektu aranżacyjnego możemy sobie pozwolić na dodanie do wnętrza kilku jasnych, nasyconych plam-kresków, aby podkreślić kontrast lekka czystość odnowionej kuchni.

Biały-biały-biały...

Idealnym kolorem dla czystości jest biel. Ale kuchnia, w której ściany i elementy wnętrza są wrzące na biało, wygląda bardziej jak oddział chirurgiczny niż przytulny aneks kuchenny, a taki projekt wygląda naprawdę nudno. Ponadto utrzymanie takiej kuchni w idealnym porządku jest dla gospodyni dość trudne.

Jeśli ten kolor ścianek i sterów ma fundamentalne znaczenie, tospróbuj "rozcieńczyć" go wariacjami perłowymi, kremowymi, srebrnymi, kościowymi lub beżowymi.Kolory te można wybrać nie tylko jako okładziny ścienne, ale również na fronty zestawów kuchennych, naczynia i zasłony, kolory mebli.

Wiosna w kuchni na białej podstawie

Jeśli zdecydujesz się na zestawienie kolorystyczne bieli z innym kolorem to tutaj możesz wymyślić: biały - idealny sąsiad dla każdego! Jasne, nasycone, lokalne kolory to doskonały wybór, ale już zdecydowaliśmy się na kolory łóżek.

Pierwszy w kolejności będzie oczywiście perłowoszary - w połączeniu z bielą - kolor prawdziwej szlachetności i powściągliwego wzornictwa ścian i mebli. To prawda, że ​​ten projekt nie zapewni kuchni pożądanej świeżości, lepiej zwrócić się do wiosennych błękitów, żółci i zieleni. Najświeższy, najbardziej soczysty odcień wiosennej zieleni będzie oczywiście jasnozielony.

Rada! Projekt wykonany w kolorze białym w połączeniu z jasnozielonym we wnętrzu kuchni ożywi, odświeży i powiększy małe pomieszczenie, nada mu „wiosenny zapach”.

Biały i jasnozielony. Który jest więcej?

Dominujące prawo można przypisać do dowolnego z tych wybranych kolorów, użycie ich jako głównego pokrycia ściany lub głównego koloru mebli nie zepsuje wrażenia, biorąc pod uwagę, że wszystkie odcienie zieleni dają spokój oczy i redukują stres psychiczny, a biel dostosowuje się do spokojnego nastroju i pobudza apetyt, co jest ważne w kuchni.

Opcje układania kwiatów

Malowanie ścian w biało-jasnozielonym materacu wcale nie jest konieczne! Możesz wprowadzić do wnętrza taki czy inny kolor dzięki błyszczącym powierzchniom ścian i elewacji, lustrzanym panelom odblaskowym i kurtynom powietrznym, wybrać meble i zestawy w odpowiednich kolorach w kuchni.

Rada! Przydatne zioła rosnące na parapecie w białych doniczkach-doniczkach mogą z powodzeniem służyć jako biało-jasnozielony wystrój.

Inne rozwiązanie: umieść te kolory na drzwiach zestawu słuchawkowego we wzór szachownicy i "rozcieńcz" ich rzędy przezroczystymi fasadami. Możesz sprawić, że górna część szafek ściennych i półek zestawu słuchawkowego będzie czysto biała (jasnozielona), a dolne szafki zamkniesz jasnozielonymi (białymi) panelami.

Zmiana fartucha kuchennego

Piękna kolorowa kuchnia fartuch to tradycyjnie kafelkowe miejsce na ścianie za zlewem i piecem, pod szafkami ściennymi zestawu słuchawkowego.Podczas układania płytek nowego fartucha można powtórzyć kolory biały i jasnozielony, ale o wiele ciekawiej jest powtórzyć kolor podłogi na ścianie.

Inny wzór - skinned. Jest to duża płyta ze szkła hartowanego, która jest w specjalny sposób zadrukowana, a wzór na szkle może być wykonany zgodnie z Twoim zamówieniem w wybranych przez Ciebie kolorach i odcieniach.

Podłoga w wiosennej kuchni

Aby zachować uczucie świeżości i przestrzeni, wybierz kolor piasku lub dzikiego kamienia. Płytka lub linoleum o dyskretnym jasnoszarym kolorze odda tylko odcień jasnozielonego. Podłoga pomalowana na ten sam jasnozielony kolor o bardziej nasyconym odcieniu niż pastel będzie wyglądała soczyście i niecodziennie.

Wskazówka! Wybierając kolor podłogi, pamiętaj: ciemnozielona, ​​jasna mięta lub brązowo-bagienna „zje” całą świeżość powstałej przestrzeni małej kuchni.

Oświetlenie w jasnej kuchni

Aby podkreślić designerską wiosnę warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, które podkreśli nasz projekt. Kup żyrandol w formie bukietu kwiatów lub wymień abażur na stary, przeplatany soczystą zielenią i innymi jasnymi kolorami, które korzystnie wyróżniają się na białym suficie i bawią się kolorowymi akcentami na połysku mebli.

Można całkowicie zrezygnować z żyrandola, zastępując go reflektorami, które odbijają się w szklanych panelach, nadając biało-jasnozielonej kuchni świąteczny wygląd, i sprawiają wrażenie rozproszonych wszędzie kropli rosy.

Darmowe porady

  • Chcesz dodać kolor do swojej kuchni i poszerzyć ją? Zrób kilka poziomych pasków w kolorze pomarańczowym, żółtym lub szkarłatnym: a kuchnia dosłownie „otworzyła się”.
  • Chcesz "podnieść" sufity? Pionowe paski w kolorze oliwkowym lub pistacjowym - do usług!

Aby w kuchni nie było „zimno”

kolorystyka kuchni, kilka wazonów z jasnym wzorem, designerskie oryginalne lampy lub kinkiety, lub modułowy obraz na ścianie.Dobrym rozwiązaniem projektowym jest kolorowy ekran, gdy część ściany lub jedna ściana jest w pełnym kontraście lub we wzorze.

Dobieramy meble

meble: stół jadalny, krzesła itp. Aby ten mebel harmonijnie pasował do nowego wnętrza warto nie tylko pomyśleć o ich prawidłowym umieszczeniu, ale nadać im odpowiednią kolorystykę. Co to będzie - biały, jasnozielony, piasek - ty decydujesz, ale w każdym razie kolor powinien być błyszczący i pasować do wystroju pomieszczenia.

Rada! Dobrą okazją do tego, by małej wiosennej kuchni nie nadać zaśmieconego pomieszczenia, są przezroczyste powierzchnie stołów i krzeseł wykonane z przezroczystego plastiku.

Klasyczne białe kuchnie (2 filmy)

Wykorzystanie bieli w projektowaniu kuchni (41 zdjęć)

​​
[2 07]
.