Lustra o różnych kształtach i typach do przedpokoju

Lustra we wnętrzu przedpokoju są niezbędnym atrybutem: patrzymy na nie przed wyjściem na zewnątrz, zdobi wnętrze i często odgrywa główną rolę w pokój. Problem kompetentnego, racjonalnego zaprojektowania korytarza jest dziś bardzo popularny. W końcu hol wejściowy to pomieszczenie, w którym Ty i Twoi goście wchodzicie na próg mieszkania. Dlatego jego projekt musi być stylowy i nowoczesny. Tutaj po prostu trzeba stworzyć odpowiednią przytulność.

Może to być jednak trudne z kilku powodów:

 • brak wolnego miejsca;
 • konieczność pomieszczenia dużej liczby przedmiotów;
 • słabe oświetlenie naturalne;
 • niewygodny układ;
 • Deficyt rodzinnych środków budżetowych.

W większości przypadków pierwszym i głównym problemem jest brak miejsca na wszystko, czego potrzebujesz. Ponadto wizualnie ciemny, ciasny pokój wygląda zupełnie nieatrakcyjnie. Na ratunek mogą tu przyjść stylowe, nowoczesne, pięknie zdobione lustra, które wystarczy odpowiednio umieścić we wnętrzu.

Jak wybrać lustro?

Pamiętaj, że lustra to nie tylko dekoracyjny atrybut stosowany we wnętrzu nowoczesnego mieszkania. Oprócz dekorowania przedpokoju pełnią również swoją bezpośrednią funkcję, pozwalając mieszkańcom mieszkania na pokierowanie marafetem lub dopracowanie nowego, szczegółowego obrazu, tuż przed wyjściem z domu. Wybór lustra do przedpokoju może być czasami trudny. Projekty luster dostępnych obecnie na rynku są niesamowite. Dziś w sprzedaży można znaleźć różne rodzaje wzorów, różniących się rozmiarem, kształtem, fakturą.

Wybierz lustro kierując się ogólnym stylem, w jakim zaprojektowano Twój przedpokój, a także indywidualnymi potrzebami najemców mieszkania.

Rozmiar lustra

Duże pionowe lustro będzie prawdziwym wybawieniem dla tych, którzy przed wyjściem z domu, nie masz nic przeciwko ponownej ocenie swojego wizerunku. Ponadto taki element wystroju jest niezbędny we wnętrzu korytarza z niskim sufitem.Pionowe konstrukcje lustrzane wizualnie podnoszą pomieszczenie.

Miniaturowe, pełne wdzięku lusterko, w którym możesz zobaczyć siebie do maksimum, dobrze wpasuje się również w wystrój przedpokoju. Takie projekty z reguły wyróżniają się misternym kształtem, stylowym wykończeniem. Ich konstrukcja zapewnia obecność oryginalnej ramy, oświetlenia lub innych elementów dekoracyjnych. Dodatkowo lustro może pełnić funkcję samodzielnego elementu wyposażenia domu.

Często w przedpokoju kupowana jest szafa z lustrzanymi drzwiami, lustrzane szafki na buty lub toaletka.

W sprzedaży można znaleźć konstrukcje ścienne, podłogowe, a nawet obrotowe. Te ostatnie mają kilka istotnych zalet: można je przechylać, obracać, przenosić z miejsca na miejsce.

Cechy konstrukcyjne

Projekt lustra w nowoczesnym wnętrzu ma szczególne znaczenie. Musisz wybrać element wystroju zgodnie ze stylem, w którym utrzymany jest korytarz. Może to być kraj, barok, rokoko, prowansja.

Kształt luster może być dowolny:

 • okrągły;
 • owalny;
 • kwadrat;
 • prostokątny;
 • rzeźbione;
 • w postaci fal lub w postaci kilku oddzielnych pasm.

Wzór można dobrać indywidualnie, tak aby harmonijnie prezentował się na tle ścian, sufitu, harmonijnie komponował się z meblami i inne elementy wyposażenia wnętrz. Lustra można oprawiać pięknymi ramami wykonanymi z drewna, metalu (kutego), tworzywa sztucznego lub kamienia.

Tak więc konstrukcje z kutym wykończeniem będą dobrze wyglądać w stylu zbliżonym do antyku (retro), a lustro z rzeźbioną drewnianą ramą będzie pasować do masywnej komody.

Uwzględniamy specyfikę układu

Lustra nigdy nie zaśmiecają ani nie obciążają wnętrza. Wręcz przeciwnie, czynią go bardziej wyrafinowanym, dodają trochę wolnej przestrzeni i światła.Za pomocą dużego poziomego lub pionowego lustra możesz wizualnie podnieść sufit lub powiększyć pomieszczenie, dosłownie rozsuwając ściany.

Jeśli pomieszczenie jest dość ciemne i ciasne, umieść szkło molowe tak, aby padały na nie promienie światła. Możesz również użyć do tego niewielkich luster ściennych.

Odblaskowa powierzchnia rozświetli całe pomieszczenie miękkim, przyjemnym światłem i wyeliminuje konieczność instalowania podświetlanego panelu lub dodatkowej lampy.

Innym oryginalnym rozwiązaniem problemu niskich sufitów jest zastosowanie specjalnych wykończeń. Lustrzane płytki lub panele pomogą podnieść sufit i stworzyć niesamowity efekt wizualny, podobny do iluzji umiejętnie wykonanej przez magika. Nie każdy może pokusić się o samo rozwiązanie, tylko kreatywne i odważne natury, preferujące nietuzinkowe rozwiązania i eksperymenty, będą w stanie naprawdę docenić pomysł projektanta.

Oświetlenie

Przedpokoje są często pozbawione naturalnego światła. Nie ma okien wychodzących na ulicę, co oznacza, że ​​jedynym źródłem światła będzie lampa sufitowa oraz dodatkowe lampy umieszczone na ścianach, komodzie czy stole. Jednak zakup podświetlanego lustra może być praktycznym i oryginalnym rozwiązaniem. Design tego wzoru zachwyci Cię swoją atrakcyjnością i pięknem.

Tak więc zabijesz dwie pieczenie na jednym ogniu: umieść dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu, udekoruj i dopracuj wnętrze.

Podświetlenie doda szczególnego uroku i stworzy bajeczną atmosferę. Możesz wykonać makijaż lub uzupełnić swój wygląd wykończeniowymi szlifami bez konieczności używania lampy. Twoi goście będą zaskoczeni, gdy znajdą się na wyciągnięcie ręki w niezwykłej i hipnotyzującej atmosferze. Ponadto ta opcja ma zastosowanie do małych pomieszczeń.

Zasady rozmieszczenia

Nawet najprostszy i najprostszy projekt można skutecznie dopełnić dużą i zgrabną lustro. Doświadczeni profesjonaliści zawsze uwielbiają „bawić się” i eksperymentować z takimi elementami. Rzeczywiście, z ich pomocą można zrealizować najbardziej złożone pomysły i po mistrzowsku przekształcić ciasne ciemne pomieszczenia w opalizujący zwierciadło.

W razie potrzeby lustro w kształcie panelu można zainstalować całkowicie na całej ścianie.

Również projektanci często próbują stworzyć lustrzany korytarz, umieszczając kilka powierzchni odbijających światło naprzeciwko siebie. Oczywiście taki projekt nie jest akceptowalny dla wszystkich, dlatego poniżej podamy najpopularniejsze opcje projektowania korytarzy.

Najczęściej lustro umieszcza się po prawej lub lewej stronie drzwi przednich.Tak więc najemcy mieszkania będą mogli wygodnie korzystać z tego atrybutu, ubierając się przed wyjściem. Taki układ jest całkowicie do przyjęcia. Nowoczesna toaletka tutaj w pełni spełni przypisane jej funkcje i będzie wyglądać efektownie we wnętrzu.

Średniej wielkości lustro kwadratowe lub okrągłe można zamontować na komodzie lub miniaturowym stoliku. Najważniejsze jest to, że jego wysokość jest wystarczająca i nie trzeba się schylać, aby poprawić włosy lub zawiązać krawat.

Nie zaleca się umieszczania szyby mola naprzeciwko drzwi wejściowych. W większości przypadków nie wygląda estetycznie, z wyjątkiem oryginalnych pomysłów projektowych.

Każdy może udekorować wnętrze i udekorować dom lustrami o różnych kształtach, rozmiarach i typach. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W końcu bardzo trudno jest zepsuć projekt lustrzaną konstrukcją, co powoduje, że prawdopodobieństwo popełnienia błędu przy wyborze jest zminimalizowane. Osobno warto zwrócić uwagę na taniość tej metody dekoracji pokoju, tworząc niepowtarzalne i stylowe rozwiązania.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

​​
.