Luksus dekoracji wnętrz sztucznym kamieniem (30 zdjęć)

Wnętrzenaszego domu jest pochodną postrzegania świata, miarą piękna, które jesteśmy gotowi przyjąć i wnieść do codziennego życia. Pragnienie naturalnego składnika w dekoracji wnętrz lokalu polega na zanurzeniu się mieszkańca miasta w zgiełku metropolii, gdzie niełatwo jest pomyśleć o trawie, kwiatach, a czasem nawet dostrzec światło słoneczne czy gwiazdy. Coraz częściej we wnętrzu salonu lub przedpokoju stosuje się kamień dekoracyjny, cegłę w kuchni, łupek w podłodze. Zdjęcia wnętrz z wykorzystaniem kamienia urzekają swoim pięknem i solidnością. Kamień sztuczny lub naturalny zyskuje wiodącą pozycję w aranżacji wnętrz.

Rodzaje kamienia do dekoracji wnętrz

Kamień sztuczny wykonywany jest na bazie betonu, gresu porcelanowego, kwarcu, akrylu, konglomerat, gips. W składzie znajdują się również różne plastyfikatory, barwniki, elementy wzmacniające. Prawie wszystkie składniki są bezpieczne dla zdrowia człowieka. Barwniki całkowicie imitują paletę naturalnych odcieni. Podczas licowania powierzchni stosuje się specjalne kleje i mieszanki o ulepszonych właściwościach adhezyjnych.

Kamieniarstwo, ułożone ze sztucznego materiału, po prostu uporządkowane: jeśli jakiś element stał się bezużyteczny, jest wymieniany, rozdarta krawędź pozwala nie być gorliwym w wyrównaniu. Kamień naturalny nie zawsze podlega naprawie i prawie niemożliwe jest znalezienie odpowiedniego elementu według koloru, tekstury - natura się nie powtarza. Kamień dekoracyjny do wnętrz odgrywa coraz większą rolę, co potwierdzają zdjęcia ze światowych wystaw designu.

Najpopularniejszy kamień do wnętrz na bazie betonu, gresu porcelanowego, konglomeratów. Wynika to z niskiego kosztu przy doskonałej jakości, efekcie estetycznym, długiej żywotności dekoracji wnętrz. Zwracając uwagę na zdjęcie wnętrza mieszkania z murem, staje się jasne, jak różnorodna jest gama modeli i perspektywy wykorzystania kamienia.

Sztuczny kamień do wnętrza w dekoracji wnętrz mieszkania ma wiele zalet:

  • niewielka waga;
  • łatwość instalacji;
  • szeroka gama kolorów;
  • obszerna lista imitacji naturalnych analogów;
  • trwałość;
  • łatwość konserwacji.

W zależności od głównego składnika wykonuje się imitację takiego lub innego naturalnego monolitu, powtarzając jego kolor, fakturę, cechy. Aby zrozumieć, jakiego rodzaju sztucznego kamienia potrzebujesz, zapoznaj się ze zdjęciami z Internetu, katalogami. Na bazie konglomeratów wytwarzany jest kamień gładki do wnętrz, który służy do prac wykończeniowych. Popularne są kamienie we wnętrzu, takie jak marmur, onyks, malachit, czyli minerały różniące się głębokością, grą koloru i jego odcieniami.

Sztuczny kamień we wnętrzu kuchni, łazienki w pełni odwzorowuje tajemniczą grę natury w szlifie imitującym naturalny kolor i głębię naturalnego materiału.

Kamień dekoracyjny we wnętrzu mieszkania stworzy atmosferę komfortu i powtórzy we wnętrzu naturalne kolory natury, nawet zdjęcia wnętrz dają poczucie bezpieczeństwa.

Okładziny ścienne we wnętrzu salonu

Piękno i niezawodność murów kamiennych jako pierwsze zostały docenione przez prymitywnych ludzi, ale nowoczesny wystrój wnętrz oferuje lżejsze opcje. Aby dodać akcenty, nadać pomieszczeniu styl, ustawić kolor, doprawić ekologicznymi nutami - sztuczny kamień we wnętrzu z łatwością sobie z tym radzi.

We wnętrzu często stosuje się dziki kamień. Naturalny materiał decyduje o statusie, nadaje luksusu, nadaje ton reszcie domu. Jednak jego praktyczność jest bardzo kontrowersyjna i często bardzo często jest droga.

Ściana salonu, ozdobiona rozdartą fakturą materiału, podkreśli ogólny nastrój wnętrza.

Zastosowanie muru jako dekoracji ściennej nad sofą całkowicie eliminuje kwestię dodatkowego dekorowania powierzchni. Gra kolorów, faktur, możliwość aranżowania różnego rodzaju materiałów, układ wzoru – te możliwości otwierają pole do kreatywnego podejścia do urządzania domu.

Kuchnia z murem

Łatwość pielęgnacji materiałów sztucznych oraz stopień ich bezpieczeństwa pozwalają na ich zastosowanie w kuchnia. To pomieszczenie wymaga starannego doboru materiałów wykończeniowych, ponieważ istnieje stały kontakt z wodą, powierzchniami grzewczymi, żywnością. Sztuczny mur we wnętrzu kuchni jest znacznie bardziej praktyczny niż naturalne surowce. Naturalny materiał okładzinowy, taki jak skała muszlowa, jest w stanie pochłaniać zapachy, brud i wodę. Jego zastosowanie w okładzinach prowadzi do zniszczenia konstrukcji, utraty wyglądu, ponadto tego kamienia do wnętrz nie można myć agresywnymi środkami.

Kamień sztuczny produkowany jest z myślą o potrzebach konsumenta - jest łatwy w utrzymaniu czystości, nietoksyczny, zabezpieczony przed zabrudzeniami i hydrofobami. Ponadto materiał ten jest ognioodporny, prawie tak samo naturalny.

Obłożenie płyty roboczej w kuchni kamieniem, kamykami morskimi, łupkiem lub inną rasą podświadomie daje człowiekowi poczucie nienaruszalności, komfortu, stałości paleniska, rozdarty brzeg kamienia cieszy oko. Kolor kamienia licowego dobiera się na podstawie ogólnego projektu pomieszczenia - kontrast lub komplementarność palet kolorów we wnętrzu kuchni wynika tylko z Twojego pragnienia, materiał zawsze gra na korzyść wnętrza.

Kamień dekoracyjny we wnętrzu przedpokoju

Sztuczny kamień do przedpokoju to prawdziwe znalezisko. Pierwszy pokój, do którego wchodzimy od ulicy, jest często nieestetyczny ze względu na jego niewielkie rozmiary. Ale jeśli ułożysz ściany lub podłogę w korytarzu za pomocą kamienia, wrażenie natychmiast zmieni się na lepsze. Ponadto taka okładzina znacznie ułatwi życie gospodyni, łatwość pielęgnacji sztucznego materiału jest podobna do pielęgnacji płytek ceramicznych. Ale w porównaniu z ceramiką podłoga ze sztucznego kamienia w mieszkaniu jest bezpieczniejsza jako wykładzina podłogowa. A jak komfortowo można czuć się w domu, w którym murowana podłoga w przedpokoju jest ogrzewana, przy ceramice efekt nie jest tak wyjątkowy.

Jeśli we wnętrzu przedpokoju planujecie zastosować sztuczny kamień, to warto ustalić kolor i możliwości ułożenia. Jeśli korytarz jest mały, ściany całkowicie pokryte murem mogą zamienić go w kamienną torbę. W takim przypadku pomoże jasny kolor materiału. Częściowa stylizacja będzie bardziej odpowiednia. Podchodząc do kwestii projektowania ścian do przedpokoju z kreatywnym, a jednocześnie praktycznym podejściem, możesz rozwiązać kilka palących problemów.

W przedpokoju mieszkania często opierają się o ściany, to tutaj są buty uliczne i odzież wierzchnia, mokre parasole i inne akcesoria niszczące ściany i powiesić podłogę. Wykładając róg pomieszczenia sztucznym kamieniem o rozdartej fakturze, nawet jeśli kolor jest jasny, unikniesz przetarcia powierzchni, kamień jest materiałem bardzo wytrzymałym i łatwo się zmywa. Zastosowanie płyt kamiennych w okładzinie posadzki, w miejscu przedpokoju, w którym stawia się buty, przestrzega się czystości i bezpieczeństwa pozostałej części posadzki.

Sztuczny kamień we wnętrzu zachwyci Cię wydajnością nie gorszą od naturalnych odpowiedników, ale znacznie łatwiejszą w utrzymaniu.

W dodatku przekraczając próg domu, po całodziennej pracy i dostaniu się do wyłożonego kamieniem korytarza w naturalnej palecie barw, od razu rozumiesz: „Mój dom to moja twierdza”, zdjęcie rodziny na ścianie ostatecznie potwierdzi wiarę w słuszność wartości.

Kamienne wnętrze sypialni

Kamień do wnętrza sypialni w miejskim mieszkaniu to dość nieoczekiwane przyjęcie, ale zdjęcia sypialni przekonują o słuszności takiego wystroju. Niezależnie od wielkości pomieszczenia i jego koloru, zawsze można dodać do niego elementy dekoracyjne, a ponadto nie zakłóci organicznego charakteru wnętrza. W przypadku dużej sypialni okładzina ścienna nad wezgłowiem łóżka jest całkiem odpowiednia jako atrakcja wnętrza.

Małe sypialnie ozdobione są fragmentarycznym układaniem kamiennych płytek. Można je umieścić pod sufitem jako fryz, na podłodze jako listwę przypodłogową lub w kilku miejscach na ścianach. Dobrym rozwiązaniem byłoby udekorowanie małej przestrzeni w pobliżu wezgłowia łóżka, w miejscach, w których pada światło, obicie okna lub drzwi i utrzymanie ogólnego koloru w pomieszczeniu.

Dekoracja kamienna

Kamień dekoracyjny wykorzystywany jest w projektowaniu nie tylko jako materiał okładzinowy do ścian czy podłóg. Nadaje się do zdobienia poszczególnych elementów na zewnątrz mieszkania lub domu. Wyspa robocza w kuchni wygląda luksusowo z bocznymi ścianami wyłożonymi kamiennymi płytkami.

Wazon podłogowy imitujący naczynie kamienne można wykonać własnymi rękami, do tego wystarczy przykleić do podstawy tzw. kamień giętki.

Jest to cienki płat naturalnego piaskowca ułożony na plastikowej podstawie. Materiał jest elastyczny, trwały, odporny na uszkodzenia, a do jego ułożenia wymaga noża do krojenia chleba, kleju i ołówka.

Elastyczny kamień to innowacyjny materiał, który skupił wszystkie aspiracje budowniczego, projektanta i konsumenta: naturalność, łatwość montażu, piękno i niewyczerpane możliwości kształtowania podczas wykańczania.

Liczne zdjęcia wnętrz budzą podziw i szacunek dla wynalazców materiału. Dziki kamień lub jego sztuczny odpowiednik we wnętrzu mieszkania to zawsze zwycięska opcja dekoracji.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

.