Łazienka 3 m.kw. - układ i projekt

Przestronna łazienka to wiele elitarnych nowych budynków. Większość mieszkańców Rosji i krajów WNP zmuszona jest pogodzić się z trzema do czterech metrów kwadratowych powierzchni tego pokoju. Problem ten jest szczególnie dotkliwy dla mieszkańców domów wybudowanych w ubiegłym wieku. Jednocześnie w tak ciasnej przestrzeni trzeba zmieścić chemię gospodarczą, przybory do prania, wannę, umywalkę, a w niektórych przypadkach także pralkę z toaletą.

Stwórz harmonijny, wygodny i funkcjonalny projekt łazienki 3m2 m. nie jest łatwym zadaniem, ale nadal można go rozwiązać.

Planowanie przestrzeni

największa efektywność. Aby stworzyć harmonijne wnętrze należy zacząć od aranżacji największych obiektów:

  • Kąpiel. Klasyczne wanny mają kształt prostokąta i jedyną możliwością umieszczenia ich wzdłuż jednej ze ścian. Jednocześnie wanna zajmie prawie jedną trzecią całej powierzchni użytkowej. Jeśli między bokami łazienki a ścianą jest wolna przestrzeń, należy ją wykorzystać do zamontowania szafki z szufladami lub małego stojaka. Bardziej optymalną opcją jest wanna narożna. Przy równej powierzchni taki mebel pozostawia trochę więcej użytecznej przestrzeni.

  • Kabina prysznicowa. Kabina prysznicowa zajmuje znacznie mniej miejsca niż wanna i dlatego lepiej nadaje się do małego pomieszczenia. Konstrukcja takich produktów może być liniowa i kątowa. Druga opcja jest preferowana, ponieważ pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniu o ograniczonej powierzchni.

  • Zlew. Możliwość zamontowania umywalki może być wątpliwa, jeśli we wnętrzu pokoju znajduje się wanna. W przypadku kabiny prysznicowej ten element jest wymagany. Wybierając zlew, należy zwrócić szczególną uwagę na projekt produktu. Wiszący zlew pozwoli na zamontowanie od dołu jakiejś szafki, a nawet pralki.

  • Miska ustępowa . Jeśli już mała łazienka jest połączona z toaletą, należy dokładnie rozważyć lokalizację toalety w pokoju. To urządzenie hydrauliczne powinno nie tylko harmonijnie wpasować się we wnętrze, ale także stworzyć komfortowe warunki użytkowania, czyli mieć wolną przestrzeń z przodu i po bokach. Aby zaoszczędzić cenne centymetry kwadratowe, powinieneś wybrać modele bez zwykłej spłuczki: ten element konstrukcyjny można zawiesić lub wbudować.

Reszta wnętrza małego pomieszczenia, w tym szafki, półki, półki i antresole powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby były łatwe w użyciu i nie przeszkadzać w korzystaniu z toalety, umywalki, wanny lub prysznica.

Kolorystyka i oświetlenie

Trzy metry kwadratowe łazienki w połączeniu z toaletą nieco ograniczają wybór kolorów. Aby wizualnie powiększyć ciasną przestrzeń, konieczne jest udekorowanie wnętrza jasnymi kolorami. Pokój będzie wyglądał na bardziej przestronny, jeśli użyjesz chłodnych kolorów. Jednocześnie „surowość”projektuzależeć będzie od dodatków: metalowe, szklane, białe i czarne przedmioty nadadzą pomieszczeniu pewną formalność, która pomoże przestawić się na nastrój pracy przy na samym początku dnia.

Jasne i soczyste odcienie naładują Cię o poranku energią i dobrym nastrojem.

Osprzęt hydrauliczny nie musi być biały. Współczesny rynek jest gotowy do zaoferowania wielu najróżniejszych opcji projektowych: od umiarkowanych odcieni łóżka po krzykliwe, jasne kolory, a nawet nadruki.

Jeśli chodzi o oświetlenie, opcja jest tylko jedna - wnętrze małej łazienki połączonej z toaletą powinno być jasno oświetlone. Półmrok wizualnie zawęża przestrzeń, dlatego należy go wszelkimi sposobami unikać.Kinkiety, żyrandole, reflektory i wszelkie inne źródła światła powinny dawać jasny, ale nie oślepiający strumień światła.Należy zwrócić uwagę na współczynnik odbicia niektórych elementów wyposażenia wnętrz, w tym luster, błyszczących wykończeń i przedmiotów metalowych.

Dodatki i dekoracje

Projekt małej łazienki połączonej z toaletą, wpływa na małe rzeczy. Czasem nawet pozornie nieistotny, na przykład kolor szczoteczki do zębów. Dlatego projekt tego pokoju w dużej mierze zależy od akcesoriów.

Wnętrze pokoju powinno być harmonijne, a każdy przedmiot powinien znajdować się na swoim miejscu.

W pomieszczeniu o powierzchni 3 metrów kwadratowych należy unikać efektu bałaganu.Akcesoria powinny być w wystarczającej ilości, ale nie w nadmiarze.Jeśli w ogóle ich nie będzie, to pomieszczenie stanie się niewygodne i najprawdopodobniej będzie przypominało salę operacyjną w jakimś szpitalu, a jeśli będzie ich za dużo, łazienka przyjmie formę garderoby lub np., wyprzedaż garażowa.

Galeria filmów

Galeria zdjęć

.