Kwiat z juty DIY - stylowe rozwiązanie do dekoracji wnętrz

Twórz kwiaty z juty, które każdy może. To przyjemne i przydatne hobby, ponieważ istnieje wiele odmian samych kwiatów. Służą do robienia bukietów, świątecznych wieńców, ozdób. Atrakcyjności dodaje fakt, że łatwo zrobić coś takiego samemu, wystarczy opanować podstawy techniki.

Czego potrzebujesz do rzemiosła

Takie workowanie robótek to tania przyjemność. Do głównych elementów pomocniczych należą:

 • samo płótno;
 • nici (w tym samym kolorze co tekstylia);
 • sworzeń (do zabezpieczenia ruchomych elementów);
 • drut (tworzy szkielet);
 • klej (tworzenie objętości);
 • detale ozdobne (koraliki, kryształki, wstążki).

Kwiaty jutowe zrób to sam powstają na podstawie zdjęć znalezionych w Internecie. Łatwiej jest odepchnąć gotowy projekt. Dlatego na początku warto zapoznać się z opcjami projektowania, a następnie zacząć bezpośrednio tworzyć własne arcydzieło.

Technika uniwersalna

Najprościej jest zastosować metodę naklejania płótna na gotową ramkę z płatków drutu. Algorytm działania jest następujący:

1. Najpierw trzeba skleić płótno klejem. Następnie tkanina powinna wyschnąć. W ten sposób tkanina staje się twarda i łatwo przybiera pożądany kształt.

Płótno pokrywamy klejem

2. Przygotowywane są druciane ramki - w postaci przyszłych płatków. Muszą mieć różne kształty. Dzięki temu kwiat wygląda bardziej naturalnie.

Płatki wykonujemy z drutu

3. Płatki metalu nakładamy na sklejone kawałki tkaniny i ponownie obrabiamy klej. Aby uzyskać lepsze wiązanie, przykryj półfabrykaty folią i połóż na wierzchu ciężki przedmiot. W tej formie statek pozostaje przez jeden dzień - do wyschnięcia.

Przyklej płatki do worka

4. Nożyczkami przycinamy płatki wzdłuż konturu i odcinamy nadmiar nitek. Wszystkie krawędzie powinny być proste. Następnie płatki łączy się w jeden kwiat i skręca drutem. Elementy kwiatowe można wyginać i nadać im pożądaną objętość.

Koronki, koraliki i cyrkonie wybierane jako dekoracje. Kolor można dodać lakierem do paznokci - zarówno solidnym, jak i brokatowym.

Efekt końcowy

Stwórz różę w stylu vintage

Mistrzowska klasa tworzenia elegancki kwiat sugeruje użycie:

 • juta;
 • tasiemki koronkowe;
 • koraliki są lepsze niż zwykłe w kolorze;
 • miękki filc.

Narzędzia pomocnicze to szpilki, igły i nożyczki.

Najpierw z worka wycina się kształt prostokąta. Ten kawałek materiału jest złożony na pół i zwinięty w tubę. Aby tkanina nie wróciła do poprzedniej pozycji, zabezpieczona jest szpilką.

Uformuj płatki, składając tkaninę w przeciwnym kierunku.W ten sposób pączek uzyskuje się na podstawie fałd tkaniny. Powinieneś kontynuować składanie kwiatu, aż utworzy się pożądany rozmiar.

Robienie róży z juty

Następnym krokiem jest przypięcie pączka i stworzenie podszewki. Wykonany jest z innego kawałka materiału.Ponadto powinien być większy niż kwiat. Zbierając materiał małymi ściegami, powinieneś uzyskać okrąg. Dopuszczalne jest nieznaczne poluzowanie dokręcenia zewnętrznych krawędzi. Wyczuwalna jest grubsza podszewka. Wycina się z niego okrąg i wykonuje nacięcia wzdłuż krawędzi.

Wykonanie podstawy pod kwiatek

Po przygotowaniu wszystkich elementów przystępujemy do ich połączenia:

1. Do podstawy przymocowana jest koronkowa tasiemka.

2. Umieść pączek na środku.

3. Cała konstrukcja jest przymocowana do podkładki filcowej.

4. Warto zrobić małe ściegi na środku pączka - tak, aby można je było łatwo ukryć za pomocą lamówki.

Łączymy wszystkie detale

Koraliki, broszki i cyrkonie pełnią funkcję dekoracji. Umieszcza się je losowo na całej powierzchni kwiatu.Zapinana zarówno na klej jak i na nitki. Po utworzeniu kilku kwiatów możesz spróbować połączyć je w malowanie panelowe. Różne tekstury i szorstkość kwiatów jutowych wyglądają niecodziennie i stylowo. Możesz udekorować swoją toaletkę wazonem obszytym koronką i kwiatami z juty.

Porady kwiatowe

To hobby jest stale ulepszane. Jakościowo zdobione rzeczy sprzedawane są na ręcznie robionych wystawach i po prostu zachwycają oczy gości domu.

Aby element ozdobiony kwiatami z juty wyglądał pięknie i służył przez długi czas, warto poznać kilka przydatnych wskazówek:

 • Ostatnim krokiem w wykonaniu takiego elementu wystroju powinna być farba w aerozolu. Utrwali kształt i kolor dekoracji.
 • Aby rzecz była ładna, należy wykonać wszystkie nacięcia w materiale pod kątem. W ten sposób tekstylia będą lekko wyszczerbione, co nadaje kwiatowi uroku.
 • Wygoda mocowania zależy od narzędzi. Jeśli początkujący rzemieślnicy radzą sobie ze zwykłym klejem, to do tworzenia zaawansowanych produktów warto kupić pistolet do klejenia lub wysokiej jakości zszywacz. Przyspieszy to pracę i bezpiecznie utrzyma wszystkie elementy.
 • Do dekoracji wybierz elementy w stylu rzeczy. Juta to szorstka tkanina. Dlatego tę jakość mogą wspierać drewniane koraliki, guziki, kompozycje z wykorzystaniem tkanin lnianych. Istnieje jednak opcja nadania wdzięku i niezobowiązującej urody – imitując perłowe guziki, delikatną koronkę i polne kwiaty. To najkorzystniejsza technika tworzenia wnętrza retro.

Gdzie umieścić takie kwiaty

Z juty tworzy różne rodzaje kwiatów - od pola po szklarnię.Ich wygląd zależy wyłącznie od projektanta. Zgodnie z tym wybiera się lokalizację tego typu dekoracji:

 • Kuchnia. Tutaj nadają się słoneczniki, których rdzenie ozdobione są ziarnami kawy. Już sam odcień juty sprawia, że ​​liście wysychają. Dlatego warto stworzyć tło dla obrazu z materiałów monochromatycznych. Powinno być kilka kolorów - wtedy kompozycja wygląda jasno. Słoiki na płatki zbożowe, cukier, sól również zdobią kwiaty w kuchni. Zasłony wykonane z podobnych materiałów pomogą zachować styl.

 • Salon. Panele, obrazy i książki pokryte kwiatami dopełnią wnętrza. Jednocześnie nie ma granic dla kreatywności, ponieważ kwiaty można pomalować i wprowadzić do pożądanej kolorystyki.

 • Sypialnia. Wazon pokryty jutowymi kwiatami ozdobi stół przy łóżku. Zaleca się powieszenie girlandy z podobnych kwiatów - o różnych kształtach i kolorach na gołej i pustej ścianie. Jeśli ściana jest zajęta fotografiami, warto zrobić żywą ramę z kwiatów.

Ten szczegół jest bardzo osobliwy. Dlatego lepiej przymocować go taśmą i spojrzeć na duży obraz. Jeśli rzecz nie pasuje, łatwo będzie ją zdjąć.

Szydełkowanie w postaci kwiatów z nietypowego materiału z juty jest popularną rozrywką. Tworzenie unikalnych elementów dekoracyjnych jest proste i niedrogie. Możesz robić rzeczy własnymi rękami i angażować dzieci w tę aktywność.

Ważne jest, aby nie zapominać, że juta jest materiałem szorstkim, trudnym do pokonania. Dlatego możesz poeksperymentować i wypróbować nowe rodzaje tkanin i koralików, które pomogą dostosować płótno do stylu pomieszczenia.

Różne pomysły na tworzenie kwiatów (1 wideo)

Kwiaty i różne kompozycje (35 zdjęć)

(2 37)
.