Kuchnia w stylu włoskim - akcenty podkreślające

Kuchnie w stylu włoskim to doskonałe rozwiązanie dla tych, którym nie są obojętne wartości rodzinne. To dla tych, którzy są nie tylko kuchnią i pomieszczeniem, w którym przygotowywane są posiłki, ale także dla których rodzina jest na pierwszym miejscu. To właśnie tutaj duża rodzina lubi spotykać się na obiad, nie po to, żeby jeść, ale porozumiewać się, rozmawiać w duchu, pokój, w którym gościnni gospodarze mogą zaprosić przyjaciół. Projekt kuchni w stylu włoskim przypomina kawiarnię.

Cechy stylu

Każdy projekt wnętrza ma swoje własne cechy. Wszystkie różnią się od siebie indywidualnością, charakterem pisma i brzmieniem głosu, który zawsze jest wyjątkowy.

Bardzo często mówi się, że styl włoski to styl jasny, z jasnymi kolorami palety. I tak właśnie jest. Jednocześnie styl takiej kuchni jest nie tylko jasny - to bogate nasycone kolory farb. Są to:

 • jasny oliwkowy kolor;
 • trawiasta zieleń;
 • terakota;
 • pomarańczowy;
 • kolor dojrzałej brzoskwini;
 • miód;
 • jasnożółty.

Wszystkie są cechą stylu. Co więcej, wszystkie kolory są doskonale wymieszane w dowolnym stosunku palety barw. Jasne kolory i odcienie - odgrywają ważną rolę we włoskim stylu. To z tego powodu tyle ciepła i słońca, tyle życia od niego.

Kuchnia w stylu włoskim ma jeszcze jedną cechę, dzięki której zawsze można rozpoznać styl - używane są głównie naturalne materiały. Na przykład:

 • drewno w dekoracji mebli;
 • kamień w dekoracji przestrzeni roboczej, panele mozaikowe, blaty stołów, marmurowe podłogi;
 • szkło jest stosowane bardzo rzadko i tylko w szczegółach.

Włoski projekt kuchni opiera się na drobnych szczegółach:

 • wszelkiego rodzaju zestawy słoików na przyprawy;
 • pęczki suszonych warzyw;
 • stary fresk.

Z tego wszystkiego powstaje projekt w klasycznym włoskim stylu.

Akcenty

Możesz zaprojektować pokój w klasycznym włoskim stylu bez większych zmian. Czyli umieszczać akcenty:

 • Użyj gry kolorów. Maluj drzwi, otwory, wieszaj rolety rzymskie na oknach zamiast zwykłych zasłon. Wszystko jest jak w nowoczesnej włoskiej kawiarni.

 • Uzupełnij wystrój pokoju atrybutami kuchennymi, jak w klasycznej włoskiej kawiarni.Na przykład ułóż zestaw przypraw z drewnianymi podstawkami, użyj więcej ceramiki, na ścianach ozdobne talerze.

 • Udekoruj wystrój pokoju plakatami przedstawiającymi sceny z życia włoskiej wioski, zdjęciami owoców, sera, masła.Czyli takie jedzenie, które wyglądem przypominałoby potrawy domowej kuchni wiejskiej. Doskonałą opcją jest wykorzystanie jako dekoracji obrazów z widokiem Włoch. Postaraj się stworzyć w kuchni kawiarnianą atmosferę.

Produkty są również częścią stylu. Kosz czosnku, gliniane garnki ziół, pęczek papryki, duża butelka w wiklinowym koszu na oliwę – wszystko to powinno być częścią stylu, jak w prawdziwej włoskiej kawiarni

Dekoracja

Ściana

Wystrój wnętrz w klasycznym włoskim stylu zaczyna się od ścian. Do wykończenia można użyć tynków dekoracyjnych, płytek ceramicznych, farby strukturalnej, materiałów naturalnych – drewna i kamienia. Jednocześniepłytki powinny być niewielkich rozmiarów, przypominające mozaikę lub z imitacją starego kamienia, ze sztucznym starzeniem się i sokołami na powierzchni.

Sufity

Układ domów włoskich przewiduje niskie sufity. Jeśli powierzchnia kuchenna jest wystarczająco duża, to wysokość sufitów umożliwia zastosowanie jako opcji wykończenia drewnianych belek pomalowanych na ciemny kolor, imitujących stare belki dębowe, z lampami między nimi, żyrandolem na łańcuszku nad jadalnią. Wszystko to pozwoli Ci zbliżyć się jak najbliżej do pożądanego klasycznego włoskiego projektu kuchni, który swoim designem przypomina kawiarnię.

Subtelny kontrast wnętrza przeniesie rozproszone, miękkie światło z opraw. Alternatywnie możesz użyć lampionów, kandelabrów i kryształowych żyrandoli.

Paula

Podłoga musi być wykonana z kamienia. Dziś zamiast tego używa się specjalnych płytek. Ale ma jedną dużą wadę, trudno się nią opiekować i szybko się brudzi. Ale to nie znaczy, że marmur na podłodze jest lepszy. I ma swoje negatywne strony. Marmurowa podłoga jest bardzo śliska. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa nadallepiej jest dawać pierwszeństwo płytkom ceramicznym z imitacją marmuru.A więc bezpieczniejsze i bardziej praktyczne.

Meble

Kluczowym szczegółem, na którym opiera się cały projekt, są meble. Może być różnie, począwszy od zwykłych mebli z dekoracją drewnianą, a skończywszy na naprawdę meblach z litego drewna. Drewno to szlachetny materiał. Ale potrzebuje też specjalnego dodatku do projektu.

Stoły i wszystkie meble wykonane są na grubych nóżkach. Meble zdobione rzeźbieniami i pięknymi okuciami, elementy z kutego żelaza, różne narożniki i tak dalej. Wszystko to jest potrzebne do „postarzenia” mebli, stworzenia wrażenia, że ​​zostały odziedziczone po innym pokoleniu.

Stół musi być wykonany z materiału imitującego szorstkie, surowe drewno. Zamiast krzeseł używaj drewnianych ławek i taboretów, jak we włoskiej kawiarni.

Meble muszą być wyposażone w ogromną ilość różnych szuflad, półek, mocowań na różne drobiazgi itp.

Ważne! Kolor ma znaczenie. Ciemna zieleń, terakota, kolor ochry idealnie komponuje się z florystyką Włoch.

Wnioski

Poprawia nastrój, zwiększa apetyt w odpowiednio zaprojektowanej kuchni w stylu włoskim. Przyjaciele i członkowie rodziny będą mieli ochotę częściej spotykać się w domowej kawiarni, aby usiąść przy stole i porozmawiać z sercem. W takiej kuchni nawet ci, którzy wcześniej tego nie lubili, pokochają gotowanie.

Projekt kuchni w stylu włoskim (3 filmy)

Pomysły na projekt kuchni w stylu włoskim (43 zdjęcia)

(2 08)
vcc08_08_007_ins
.