Kuchnia w stylu angielskim - Główne cechy stylu i doboru mebli

Główne cechy stylu angielskiego: powściągliwość, solidność i wygoda. Całkowite odtworzenie tego wnętrza będzie wymagało starannego doboru materiałów, mebli i kilku drobiazgów. Jak zaprojektować kuchnię w stylu angielskim zgodnie z tradycjami, aby była praktyczna i wygodna?

Główne cechy stylu

Aby nie pomylić stylu angielskiego z innymi podobnymi, należy wskazać jego cechy.

 • Obowiązkowa obecność form wyraźnych, symetrycznych i równych.W żadnym wypadku nie należy używać zbyt jasnych i wyzywających detali.
 • Zastosowanie w dekoracji materiałów pochodzenia naturalnego.Dotyczy to nie tylko powierzchni pomieszczenia, ale także mebli. Fałszywy styl jest całkowicie nie do przyjęcia.
 • Wiele powierzchni wykonanych z drewna.Dotyczy to mebli, ścian, drzwi, paneli i podłóg. Ważne jest, aby gatunki drewna do kuchni w stylu angielskim były szlachetnego pochodzenia.
 • Różne kolory, ale zwróć uwagę, że kontrastowe zestawienia nie są tu mile widziane.Kolory nie powinny zbytnio się wyróżniać, a raczej być wyciszone.
 • Często przy dekorowaniu angielskiego wnętrza stosuje się różne wzory: klatka, listwa, motywy kwiatowe, róże.​​​​Istotne są rysunki na tapetach, zasłonach, serwetkach i meblach.

Wskazówka! Wszystkie tkaniny powinny być naturalne o eleganckiej i bogatej fakturze.

Aby bardziej szczegółowo zapoznać się ze stylem, warto przyjrzeć się zdjęciu. We wnętrzu angielskim stosowane są dwa główne kierunki:

 • Country : przewaga zwięzłości, rygoru i wyrafinowania.
 • Klasyka : solidność, dobra jakość, szacunek i wygoda.

Planowanie przestrzeni

Angielskie wnętrze kuchni opiera się na rozmieszczeniu lokale w strefy funkcjonalne. Zwykle na środku pokoju montowany jest duży stół jadalny. Wszystkie pozostałe meble znajdują się wzdłuż ścian. Ten rozkład przestrzeni można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Łatwo się domyślić, że projekt z takim rozmieszczeniem głównych elementów kuchni będzie wymagał dużo wolnej przestrzeni.

Wybór mebli

Wybierając meble do kuchni w stylu angielskim należy zwrócić uwagę na kilka cech:

 • Design we wnętrzu angielskim wymaga mebli wykonanych z naturalnego, drogiego drewna.Najczęściej stosowanym kolorem jest biały (kremowy). Przykład projektu w takiej kolorystyce można obejrzeć na zdjęciu. Teraz inne kolory są dopuszczalne, najważniejsze jest to, że cień jest spokojny i niezbyt rzucający się w oczy.

 • Powierzchnie stołów i fronty szafek kuchennych wykonane są z materiałów naturalnych: kamienia naturalnego lub drewna.Fartuch kuchenny wykończony płytkami ceramicznymi lub kamiennymi.

 • Na naczynia wykonuje się półki typu otwartego tak, aby talerze były eksponowane, a swoim wyglądem tworzyły przytulna atmosfera... Całe wnętrze można uzupełnić miedzianymi naczyniami w stylu antycznym.

 • Podłoga jest czasem wyłożona płytkami z kamienia, białymi lub blisko niego. Wnętrze z taką podłogą można zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Uwaga! Styl ten charakteryzują meble wykonane z dekoracjami, które przyczyniają się do stworzenia luksusowego wyglądu z architektonicznymi zachwytami.

Materiały do ​​prac wykończeniowych

Do udekorowania kuchni w stylu angielskim wystarczy użyć materiałów najwyższej i najdroższej jakości. Wnętrze z wykorzystaniem podróbek i niskiej jakości materiałów nigdy nie odtworzy niepowtarzalnego wzornictwa, które wyszło z Anglii.

Rozważmy bardziej szczegółowo wykończenie każdej konstrukcji dostępnej w lokalu:

 • Podłoga w kuchni wykonana jest z drewnianych desek.Parkiet z geometrycznym wzorem będzie bardzo dobrze wyglądał w takim wnętrzu. Na poniższym zdjęciu możesz zobaczyć tę opcję. W przypadku podłóg czasami stosuje się również płytki lub kamień naturalny. Najważniejsze jest to, że są to stonowane jasne kolory.

 • Ściany pokryte są dyskretną tapetą.Można również użyć farby i pomalować ściany na jasne kolory.

 • Sufit można ozdobić drewnianymi belkami.Kesony mogą być używane do tych samych celów. W celu obniżenia kosztów konstrukcję sufitu można pomalować jasną farbą.

Aby wystrój pomieszczenia był jak najbardziej zbliżony do stylu angielskiego, warto zwiększyć wykorzystanie drewna. Powinno być tego dużo. Ale to wciąż nie wystarczy: jakość materiału musi być najwyższa. Najczęściej stosowane gatunki drewna to dąb, orzech, cis, buk.

Instalacja urządzeń gospodarstwa domowego

Jest mało prawdopodobne, aby jakakolwiek gospodyni domowa odmówiła zainstalowania nowoczesnych urządzeń gospodarstwa domowego ze względu na styl. Dlatego warto zaprojektować tak, aby sprzęty były niewidoczne:

 • Do lodówki można zastosować fronty drewniane.Dotyczy to również innych dużych urządzeń. Małe urządzenia pasują do szafek i szuflad.

 • Duży piekarnikbywa używany jako piec, który nie tylko ułatwia gotowanie, ale także ogrzewa pomieszczenie. Okap bardzo często chowa się za jakimiś detalami, ale można go również wykorzystać jako dodatek do piekarnika.

Ważne! Często można znaleźć w sprzedaży urządzenia w stylu vintage. Można je zainstalować w kuchni w stylu angielskim.

Niuanse oświetlenia

Wnętrzom w stylu angielskim powinno towarzyszyć miękkie lub rozproszone oświetlenie. Aby stworzyć takie warunki, konieczne będzie wykorzystanie kilku źródeł. HNajczęściej instalowane są dwa żyrandole.Pożądane jest, aby te elementy były tworzone z kryształu. Dzięki temu lokal zyska swoistą arystokrację i luksus. Na zdjęciu widać angielskie wnętrze z arystokratycznym oświetleniem.

Wskazówka! Będzie to również wymagało zainstalowania dodatkowych urządzeń oświetleniowych. Idealnie sprawdzą się do tego eleganckie kinkiety ścienne lub lampy stołowe.

Dekoracja okien

Oprócz zwykłych kurtyn świetlnych w stylu angielskim stosuje się również zasłony z lambrekinami z ciężkich tkanin. Do ozdobienia takich elementów często stosuje się również wszelkiego rodzaju frędzle lub frędzle. Projekt wykorzystujący takie dodatki można obejrzeć na zdjęciu.

Powiązany artykuł:Cechy stylu londyńskiego we wnętrzu mieszkania

Wskazówka! Taka dekoracja okienna oczywiście nie przepuszcza wystarczającej ilości światła słonecznego, ale zawsze można ją odsunąć na bok lub całkowicie podnieść.

Inne drobiazgi

Na pozór zwyczajne drobiazgi tworzą wnętrze pochodzące z pięknej Anglii. Dlatego warto je bardzo starannie dobierać:

 • Naczynia ceramiczne(talerze, filiżanki, wazony, garnki).
 • Na otwartych półkach możesz postawić piękne słoiki dżemu,lub ich piękną imitację.
 • Do dekoracji stołów i krzeseł można użyć serwetek lub obrusów.Świetnie będą wyglądać z elementami haftu.
 • Wnętrze uzupełnią także wiklinowe koszeumieszczone na stołach i półkach.
​​​​
 • Ulubione przez każdego rośliny domowe będą bardzo dobrze pasować do otoczenia.Możesz nawet stworzyć całe stoisko wypełnione różnymi rodzajami kwiatów.
 • Można dodać luksusu do wystroju kuchni w stylu angielskim oraz zapewnić kominek.Możesz nawet elektryczny.

Ważne! Nie można też przesycić pokoju takimi dekoracjami.

Wnioski

Projekt kuchni w stylu angielskim wymaga wyłącznie naturalnych materiałów. Dlatego, mając przed sobą zadanie odtworzenia właśnie takiego wnętrza, nie powinieneś oszczędzać na materiałach.

Kuchnia w stylu angielskim (2 filmy)

Warianty aranżacji kuchni w stylu angielskim (40 zdjęć)

(27 5)
.