Kuchnia - salon w stylu wiejskim: jak prawidłowo udekorować wnętrze

Salon w stylu rustykalnym to doskonałe rozwiązanie zarówno dla prywatnych domów podmiejskich, jak i mieszkań w metropolii. Projekt salonu w stylu wiejskim można stworzyć samodzielnie, najważniejsze jest wybranie odpowiedniego podejścia i znalezienie własnego motywu, aby stworzyć najbardziej udanewnętrze.

W tym artykule skupimy się na tym, jak prawidłowo zaprojektować kuchnię z salonem. To rozwiązanie pomoże uczynić pomieszczenie bardziej przestronnym i funkcjonalnym.

Nawet niewielka kuchnia i mały salon mogą razem zamienić się w przestronną pracownię o wyrafinowanym, przytulnym wnętrzu.

Styl country we wnętrzu salonu

Styl country, mimo klasycyzmu tego nurtu, jest aktualny i popularny wśród współczesnych projektantów. Wiele osób błędnie uważa, że ​​kojarzy się wyłącznie z motywem amerykańskich rancz. Ale to nie jest do końca poprawne.

Country to styl wiejski. Dominują w nim jasne, ciepłe kolory, meble w stylu klasycznym, a co najważniejsze - wiele elementów wnętrza, które tworzą atmosferę komfortu i rodzinnego ogniska.

Styl wiejski wyróżnia się skromnością i prostotą.Prawidłowy projekt może jednak mówić o statusie i bogactwie domu. Dywany, narzuty, obrazy i inne elementy dekoracyjne są szeroko stosowane w projektowaniu kuchni-salonu w stylu wiejskim. Najważniejsze, aby nie przesadzać z ich liczbą, w przeciwnym razie muzyka country może łatwo przekształcić się w banalny filistynizm. Ważne jest również dobranie odpowiednich rzeczy, które pozwolą urządzić wnętrze w wiejskim stylu. Powinny współgrać i tworzyć jedną całość z dekoracją pokoju i mebla. W takim przypadku zadanie staje się znacznie bardziej skomplikowane, ponieważ salon kuchenny będzie urządzony w stylu wiejskim. Dwie części pokoju muszą stanowić jedną całość. Rezultatem będzie kuchnia studyjna o solidnym designie.

Nie przesadzaj z ilością elementów projektu i wybierz najbardziej harmonijne ze sobą. Aby to zrobić, wystarczy kierować się zasadą „złotego podziału” i po prostu - mniejszy wystrój jest lepszy, ale musi być stylowy i wyrafinowany.

Który kierunek wybrać

Uważa się, że styl country powstał w Ameryce w czasie jej zasiedlania przez Europejczyków. Świadczy o tym imię i wiele rzeczy z codziennego życia rodziny. Są to koce, narzuty, dywany, ścieżki. Trudny klimat amerykański zmusił mieszkańców kontynentu do trzymania tego wszystkiego pod ręką. A europejskie meble i przedmioty luksusowe były wszechobecne nie tylko w dużych, zamożnych domach, ale także na zwykłych ranczach i gospodarstwach. Ale były też lokalne meble, strącone z masywnych desek i obite futrem i szorstką tkaniną. Dlatego kraj to udane połączenie różnych elementów wystroju.

Ale dziś styl wiejski łączy tradycje dekoracji wnętrz w wielu krajach świata. Oznacza prostotę i komfort rodzinny. I nie jest tak ważne, jaką wartość materialną mają rzeczy, które tworzą ogólny styl pomieszczenia. Najważniejsze, że wywołują u mieszkańców domu przyjemne emocje.

Wśród najpopularniejszych kierunków urządzania salonów w stylu wiejskim są:

Wnętrze rancza amerykańskiego

To przewaga drewna nie tylko w meblach, ale także w dekoracji pomieszczeń.Są z grubsza wykończone deski i belki. Oczywiście nowoczesne impregnaty i lakiery sprawią, że drewno będzie trwalsze, zachowując jednocześnie jego naturalny wygląd.

Masywne meble tapicerowane materiałami naturalnymi, takimi jak szorstkie tekstylia, skóra i futro. Można tu jednak zobaczyć kolorowe zasłony i obrusy.

Są tu narzuty, kilimy i wełniane kilimy wykonane w lokalnym stylu. Jako elementy dekoracyjne wykorzystywane są ręcznie robione przedmioty. Są to rzeźby w drewnie, przedmioty z gliny, makramy i hafty. Możesz także użyć masek rdzennych Amerykanów i rogów dzikich zwierząt.Kuchnia wiąże się z obecnością dużej ilości metalowych przyborów na półkach, ścianach i stołach.

Dekoracja w stylu angielskiej uczelni

Uosabia wygodę i przytulność. Obecne są tu bardziej wyszukane meble. wyszukane elementy oświetleniowe, na półkach talerze, w kredensach sztućce. Trudno sobie wyobrazić, by kuchnia w salonie w stylu angielskim nie była ozdobiona mnóstwem kwiatów w wazonach i doniczkach.

Nie brakuje tu również tapet i elementów tekstylnych, kwiatów. Na półkach stare książki, na portalu kominkowym porcelanowe figurki.

Swiss Country Style

Prosty i przytulny styl z dużą ilością naturalnych materiałów. Szwajcaria to góry i lasy. Oznacza to, że ściany często zdobione są naturalnym kamieniem. Może być również obecny na podłodze. Tynk strukturalny jest również popularny w tym stylu.

Meble są zwykle nieporęczne. Dotyczy to tak przestronnego pokoju, jak kuchnia w salonie. Tutaj możesz wyróżnić masywny drewniany stół na rodzinne obiady, dużą część wypoczynkową.

Ściany malowane są zazwyczaj w jasnych kolorach, a ciemne meble będą dobrze prezentować się na ich tle. Zasłony są gładkie, w naturalnych odcieniach.Jako podłogę stosuje się niepomalowane deski, na których kładzie się naturalną skórę w celu zapewnienia ciepła i komfortu.

Niemiecki styl wiejski

Jak wiadomo, Niemcy cenią sobie dobrą jakość i liczą wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Masywne meble wykonane z naturalnego drewna mają prawidłowy geometryczny kształt, nie są ozdobione żadnymi elementami dekoracyjnymi. W projektowaniu salonu panuje racjonalizm. Na ścianach można zobaczyć jeden lub dwa duże obrazy.To styl dla tych, którzy preferują minimalizm i wygodę.

Kraj rosyjski

W sztuce projektowania istnieje taka koncepcja. Różni się znacznie od stylów amerykańskich i europejskich. We wnętrzu realizowana jest rustykalna sielanka. Masywne meble nie są tak powszechne, jak w szwajcarskiej czy amerykańskiej muzyce country.

Pokrowce lub narzuty tekstylne można zobaczyć na sofach i fotelach. Podłoga jest zwykle wykończona parkietem. Ściany mogą mieć kolorową tapetę, okleinę drewnianą lub zwykły tynk pomalowany jasną matową farbą.

Jeżeli jest to kuchnia w salonie, obecność dużego stołu przykrytego jasnym obrusem jest obowiązkowa.Salon w tym stylu jest tradycyjnie dobrze oświetlony, dlatego w oknach mogą znajdować się tylko przezroczyste zasłony, w razie potrzeby kurtyny świetlne.Na ścianach znajdują się takie elementy dekoracyjne jak żyrandole i lampy z kloszami, półki z ozdobnymi talerzami, porcelanowe figurki, obrazy i fotografie członków rodziny. Obecność starego bufetu w tym przypadku nie jest oznaką filistynizmu, ale przylgnięcia do tradycji.

Jak połączyć kuchnię z pokojem dziennym

Połączona kuchnia z salonem, zaprojektowana w stylu wiejskim - wygodna i wielofunkcyjny pokój. Idealnie nadaje się do domów, w których mieszka duża rodzina oraz do kawalerki.Wielu doszło do wniosku, że lepiej usunąć jedną ze ścian i uzyskać przestronny pokój, w którym można jednocześnie gotować jedzenie, wszyscy jedzą razem obiad i obiad, a jednocześnie komunikują się.Nowoczesny styl wiejski nie zabrania montażu dużego panelu plazmowego w pokoju, a salon kuchenny z pewnością stanie się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu.

Pomieszczenie zazwyczaj podzielone jest na trzy strefy:

  • kuchnia;
  • stołówka;
  • salon.

Jadalnię można czasem poświęcić na rzecz zwiększenia wolnej przestrzeni w pokoju.Wielu jest onieśmielonych faktem, że podczas gotowania innym będzie przeszkadzał zapach ich kuchni. Ale ten problem zostanie skutecznie rozwiązany, jeśli nad piecem zostanie zainstalowany mocny kaptur.

Elementy wymagane do salonu w stylu wiejskim

w stylu wiejskim w jednym lub drugim kierunku.

Istnieją jednak niezmienne przedmioty, które zawsze odnoszą się do stylu rustykalnego:

  • wełniane dywany, wykonane w stylu klasycznym;
  • skóry na podłodze;
  • kominek, bez którego trudno wyobrazić sobie pomieszczenie wykonane w stylu wiejskim;
  • dobre naturalne światło, co oznacza, że ​​pożądane jest, aby okna były duże, nie zasłonięte masywnymi, ciemnymi zasłonami;
  • Kadry ze zdjęciami bliskich i znajomych.

Oczywiście współczesny kraj nie wyklucza wykończenia pokoju nowoczesnymi materiałami takimi jak laminat, tynki dekoracyjne, tapety, przypominające naturalne materiały.Najważniejsze jest to, że wszystko we wnętrzu jest dobrze połączone i tworzy atmosferę komfortu.

Galeria wideo

Galeria zdjęć

.